aangekocht, om tot bespoediging der communicatie met Indie te dienen. Lord Palinerston antwoordde, dat zulk een koop niet zou kunnen geschieden zonder goedkeuring van het huis, hetwelk het noodige geld daarvoor zou moeten bewilligen, en dat, de bruikbaarheid van dien kabel voor het aangeduide doel daargelaten, in alle gevalle in deze parlementszitting geen tijd meer overschoot voor de behandeling van dit punt In antwoord op eene andere vraag verklaarde lord Palmer- ston, dat Rusland zijns inziens geene bepaling van het parijsche vredesverdrag schond door de kruisers, welke het volgens dat verdrag in de Zwarte zee houden mogt, voorden oorlog tegen de Circassiers te bezigen. In Amerika, van waar de tafeldans met andere soortge lijke fratsen voornamelijk is uitgegaan, heeft, deze tooverkunst onlangs eene deerlijke ^nederlaag geleden. Een hoogleeraar te Boston, Fellon genaamd, loofde een prijs van 500 dollars uit. aan dien spiritualist, die hem of liever eene door hem bijeeugebrag- te commissie zoude overtuigen, dat een zoogenaamd medium in staat was. te vertellen wat professor Fellon in eene aan grenzende kamer den geest, toegefluisterd had, of een woord te lezen, hetwelk hij op een papier geschreven en dan bedekt zoude hebben, of eindelijk, dat het medium klavier zoude spelen, zon derde toetsen aan teraken, een stoel van zijne plaats laten gaan, enz., al hetwelk de spiritualist-en beweren dat mogelijk is. De commissie bestond uit profossoren van de Harward- Universily, en ook de beroemde natuurkundige Agassez nam daaraan deel. Dertien van de beroemdste media, waaronder de heer Redman, mrs. Brown, Miss Fox, verschenen voor deze commissie te Boston. Maar geen enkele was in staat iets van de verlangde kunsten uit te voeren. De commissie heeft den afloop van deze proefneming openbaar gemaakt, en met het oog daarop het publiek ten ernstigste gewaarschuwd tegen deze spiritualistische fratsen, die zoo nadeeligen invloed op de zede lijkheid uitoefenen. Londen 27 augustus. De regering heeft weder eene depeche uit Bombay van den 30 julij openbaar gemaakt. Delhi was den 14 julij nog niet heroverd. Er waren slechts 2000 Europeanen j tot den aanval beschikbaar. Generaal Reid heeft den bevelhebber van het belegerings- corps, wijlen generaal Barnard, vervangen. Bombay en Madras bleven bij voortduring getrouw. Het garnizoen te Lucknower hield zich staande. In het noordwesten waren weder onderscheidene Europe anen vermoord. Te Punjaup was het. rustig; Het oproer in Scalcote en Allahabar was spoedig onderdrukt. Lord Elgin was den 2 julij in Honkong aangekomen en maak te zich gereed naar het noorden te vertrekken. The morning post behelst eene depeche uit Parijs, mel dende, dat keizer Napoleon III en keizer Alexander II, tegen het einde der maand september eene zamenkomst in Duitschland zullen hebben. Duitschland. Weenen 23 augustus. Het vertrek van Z. M. den keizer naar Hongarye is op heden bepaald. Het gevolg van Z. M. heeft zich bereids gisteren naar Presburg begeven. De keizer zal veertien dagen afwezig blijven. Het beursblad deelt uit goede bronnen mede, dat Z. K. H. de aartshertog Ferdinand Maximiliaan van den keizer verkre gen heeft, dat de gezamenlijke spoorweg projecten in de lom- bardisch venetiaansche provinciën, spoedig ten uitvoer zullen worden gelegd. Z. K. H. heeft tevens den wensch geuit, dat de linien, welke Piemont met Lombardye verbinden, zoo mogelijk tegen het einde van het volgende jaar voltooid mogten zijn. Men heeft hier het, gerucht verbreid, dat het besluit om den britschen gezant te Konstantinopel, lord Redcliffe, naar Londen te ontbieden (aan welk besluit echter nog peen gevolg is gegeven) als een bewijs van afkeuring zijner jongste gedra gingen zou moeten worden beschouwd. Van eene tamelijk goed onderrigte zijde wordt, verzekerd, dat dit het geval niet is, en dat de 'orit sche bewindslieden zich mei den gezant in persoon wenschen te onderhouden, betreffende den staat van zaken in Moldavië, om daarnaar te beoordeelen, in hoeverre de britsche regering de fransche zal kunnen ondersteunen in hare aanvraag om ontslag van vorst Vogoridès. Vermits de gezant bekend staat als een vertrouwd vrieud van den genoemden kaimakam, is het niet vermoedelijk, dat lord Palinerston ook in dat opzigl met de fransche regering zal instemmen. Oostenrijk en Pruissen zijn het onderling niet eens no pens de wijze van invoering van het algemeene duitsche wet boek van koophandel. Oostenrijk verlangt dat. dit in naam en ■door den duitschen bond geschiede, terwijl Pruissen van mee ning is, dat dit door elke der bondsregeringen in haar eigen land gedaan moet worden. Dit geschilpunt zal waarschijnlijk in de conferentien te Neurenburg moeten beslist worden. Er verheffen zich dagelijks nieuwe stemmen tegen het deensche ontwerp vau constitutie voor llolstein-Laueuburg. Meu vindt het algemeen onbillijk en onuitvoerbaar. Ouder andere bezwaren wordt ook de daadzaak aangevoerd dat van de 50 leden, uitmakende den deerischen staatsraad, slechts zes door deze beide hertogdommen gekozen worden, om die aldaar te vertegenwoordigen, ofschoon zij 23 pet. tot de uitgaven der geheele monarchie moeien bijdragen. De zelfde geest van ach teruitzetting en onderdrukking heerscht in hijna al de bepalin gen van dit ontwerp, zoo dat de verwerping er van door de holsteinsche stenden, en evenzeer door den duitschen bondsdag met zekerheid wordt te gemoet gezien. Alle brieven, op het adres van welke de woorden //Sleeswijk-Holsteiu" voorkomen, worden door de deensche postkantoren teruggezonden, met de aanmerking dat zoodanig gewest in Denemarken niet bestaat. De lieer L. Unieker, van Amsterdam, bekend wegens zijne bemoeijingen ten behoeve der houders van spaansche schuldbrieven, heeft dezer dagen de eer gehad, op het slot Rast ede een gehoor bij de koningin van Griekenland te hebben, en moet aan H. M. ontwerpen tot bevestiging van het openbaar crediet in Griekenland hebben aangeboden, gegrond op eene billijke regeling der leeningen van 1824 en 1825. Luxemburg. De uitslag der verkiezingen in het land is bekend: negen regeringsgezinde en zeveu oppositieleden zijn gekozen. Thans moet tot de districts verkiezingen worden overgegaan. Belgle. Brussel 27 augustus. Den 24sten dezer is eindelijk voor de correctionele regtbauk te Bergen, in Henegouwen, de openbare behandeling begonnen van het regtsgeding tegen de lieden, die beschuldigd worden van deelneming aan de in het laatst der maand mei jl. te Jemmapes gepleegde wanordelijkheden. Een dertigtal personen, waaronder sommige van de meer gegoede volksklasse, staau le regtzij worden beschuldigd van verbre king van sluitingen, van plundering, diefstal, verzet tegen de overheid huu wordt te laste gelegd/dat zij het gesticht van de broeders der christelijke leering te Jemmapes verwoest., het huisraad uit de vensters geworpen en op straat verbrand, en aan de broeders zei ven slagen en wonden toegebragt hebben. Dit regtsgeding wekt algemeene belangstelling, dewijl de onlusten die uit de beraadslaging over de zoogenaamde kloos terwet ontstaan zijn, en welke zich naar de voorstelling der liberale dagbladen tol straatrumoer en baldadigheden bepaald hebben, te Jemmapes veel verder schijnen gegaan te zijn. Frankryk. Parijs 2G augustus. Alhier is berigt ontvangen dat. de porte zich bereid verklaard heeft om de in Moldavië gehouden ver kiezingen te vernietigen, ener metr.V» verkiezingen naar andere of herziene kiezerslijsten uit te schrijven. Het heeft, bevreem ding gewekt dat de porte niet dadelijk dat besluit genomen heeft, toen zij van den uitslag der op Osborne tusschen keizer Napoleon en de britsche bewindslieden gehouden conferentie kennis kreeg, daar zij reeds van den beginne af verklaard had aan het aanzoek om vernietiging der moklavische verkiezingen te zullen voldoen, zoodra daarop door al hare bondgenooten gezamenlijk aangedrongen werd. Deze vertraging is, volgens particuliere berigten, niet aan de porie te wijten maar aan de ge zanten van Engeland en Oostenrijk, welke aan het bevel om dat aanzoek te ondersteunen niet dadelijk zouden hebben voldaan maar zich vooraf met bedenkingen daartegen of wel met verzoek om nadere inlichtingen tol hunne hoven zouden gewend hebben lutusscheu duurde te Konstantinopel de stoornis in de diplomatieke betrekking der porte met hare bondgenoten voort, heigeen zorgbareude geruchten onder de bevolking der hoofd stad van Turkije deed ontstaan, liet Journal de Constanti nople, een onderhandsch orgaan der porie, achtte dan ook noodig de gemoederen gerust te stelleu. en het behelsde een artikel strekkende om de vrees voor eene vredebreuk weg te nemen. Hetgeen nopens een conflict tusschen Napels en Turin voor een paar dagen werd vormeld, is maar al te waar. Nadere bijzonderheden zijn evenwel nog niet bekend. Men weet nog niet, welken indruk de terugzending der nota vau den comman deur Carafa door het kabinet van Turin, bij het napelsche gou vernement gemaakt heeft. De dagbladen, welke bereids de afbreking der diplomatische betrekkingen melden, vergissen zich dus. Naar meu verzekert, zou het piemoutesche kabinet het, in het belang der waarheid en van zijne waardigheid, noo dig geoordeeld hebben, de feilen en incidenten betrekkelijk het conflict, met het napelsche hof, bij circulaire aan al zijne diplo matieke agenten bijdebuitenlandsche hoven kenbaar le maken. Spanje. Volgeus berigten uit Madrid zou de spaansche regeringbe- sloten hebben eene opoffering ten behoeve van hetstaatscrediet te doen. Sedert het begin der vorige week, zoo wordt van daar gemeld, komt op de officiële lijst van de koersen der parijsche effectenbeurs niet meer, zoo als vroeger, de notering van de spaansche fondsen voor. Deze verandering is door de fransche regering voorgeschreven om de volgende reden: ia 1855 had de minister van financiën, de lieer Madoz, aan den bankier Recurt inschrijvingen op liet groot boek van de gevestigde 3 pets. staats schuld gegeven, als waarborg voor eene geldleening en onder uitdrukkelijke voorwaarde dat die inschrijvingen niet op de europesche markten in omloop zouden worden gebragthet geen in der tijd tot lievige discussien in de cortes aanleiding gaf. Genoemde bankier, misbruik van liet vertrouwen der spaan sche regering makende, verkocht een gedeelte der inschrijvin gen op de parijsche beurs, en zij die ze ter goeder trouw hadden gekocht, deden de coupons aan de hoofdadministratie der spaan sche staatsschuld om betaling aanbiedenmaar de administrat ie weigerde de geldigheid dier inschrijvingen te erkennen. Dit was de reden van den door het fransche gouvernement geno men maatregel; dat hij aan de inadridsche beurs nadeelig op de koersen der spaansche effecten werkte, behoeft niet gezegd te worden. Thans evenwel heeft de spaansche minister van finan ciën alle noodige maalregelen tot ernenning en betaling van die stukken genomenen men hoopt dat de spaansche fondsen aan de parijsche beurs nu weder geuoteerd zullen worden even als vroeger. Een daarmede grootendeels overeenstemmend berigt wordt door een ministerieel blad van Madrid, de Espana, in zijunom- rner van den 19 dezer, als nagenoeg met zekerheid medegedeeld. Tevens wordtin particuliere berigten uit Madrid gemeld dat er eene wet lot verdere vrijmaking der in de doode hand zijnde goederen ontworpen is, welke aan de cortes in de eerstvolgende zitting aangeboden zal worden. Van dit ontwerp verwacht men veel goeds voor de spaansche schatkist.. 3rcltjöingcn. Den 2G dezer zijn ter reede van Vlissingen gearriveerd en voor Antwerpen bestemd: Halkelt, gezagv. Sclnnarje, Ham burg; Thamesgez. Dieyer, St. Domingo; Samaritangez. Rad- ley, Londen; den 27, Valkyrien, gez. Dyodahl, Riga; enden 2S,Jacoba Alidagez. van der Laan, St. Petersburg: Fritzoe gez. Loreutsen, Naargi; JVolgast, gez. Peters, Riga; Martha 8f Max, gez. Konow, Danzig; Ernst Sf Elize, gez. Hammer Riga; Irenegez. Budde, Memel; August Hillman, gez.Fret- wurst, Riga; en voor Gend bestemd: rennersminde, gez. H. C. Drewe. Riga; alsmede voor Middelburg bestemd de engelsclie brik Chancegez. Martin, met eene lading steenkolen en de Schelde afgekomen en langs de reede naar zee gezeild Ma rianne, gez. Le Gendre, Engelaud. ijandrlsbrrigtm. CHraanmarliten. Oostburg 2G augustus De aanvoer ter markt van heden bestond voornamelijk uit jarige tarwe, waarvan vele tot de afwijkende kwalneit behoor de. Voor de beste soorten bestond eeuige vraag lot 1' i 0, f 10,25 eu f 10,50, doch houders waren boog gestemd en er ging in liet artikel weinig om. Vau nieuwe rogge waren eenige partijtjes ter veil, meerendeels vau puike kwaliteit doch min of meer on zuiver. Men kocht. diL product gaarue tegen liooger prijzen, zijnde f 7, f 7,25 en f 7,50. Van nieuwe gerst waren omtrent 10 lasten ler markt, nieereudeels van niooije kwaliteit. Velekoo- pers deden zich hiervoor op en spoedig was hei aangebragte opgeruimd tegen f 7 a f 7,25 en nog iets daarboven. Jarige gerst, paardeböonen, koolzaad, erwten en haver zouder noe menswaardige aanbieding. Middelburg 27 augustus Er was heden meer tarwe dan voorgaande week ter veil. De koopers waren geretireerd en houders hielden algemeen hooger, zoo (Jal er weinig tarwe is gekocht; alleen de consumptie die in bare behoefte moest voorzien, beeft de volgende prijzen moeten betalen: Puike jarige zeeuwsche tarwe 110,26, mindere f 10, ditonieuwef 10,50,110.25, mindere f 10. Puikejange walcher- sclie tarwe f 10,75, gewone f 10,50, f 10,25 a f 10, naar kwalneit. Puike nieuwe voor de zaai f 11,50 betaald, bijna werd geen zaaitarwe getooud. Gewoue nieuwe tarwe f 11,25 a f 10,75- Puike zuivere zeeuwsche zaairoggef 7-50 bakrogge f7.25 jarig e dito f7 mindere f fi,50 de mud. Gerst niet veel vraag, de puike wiutersoorteu bragtcn f7 op, mindere f 6,80 dito zomer 1 6,35 mindere f 6,25 de mud. Nieuwe walchersclie witteboonenextra blank cn droog zijn aan f 11 gekocht, dito bruine f 12, dito paardebooueu 1 8 mindere f7,75. Walchersclie groene erwten weinig ter veil, met veel vraag, aan f 8,25 cu f 8 waren er grage koopers. Groot dito f9.25 f9 a f S,75 naar kwaliteit. Koolzaad algemeen meer begeerd, voor puik droog werd f 15,50 f 15.25 a f 15 naar deugd betaald mindere soorten f 14,75 af 14,50. Raap olie f49,50, patentolie f51,50, lijnolie f 47,50 per vat, harue lijnkoeken f 12 per 104 stuks. Men klaagt algemeen dat de aanhoudende hitte, de opkomst van het uit gezaaide koolzaad zeer benadeeld, verreweg het meeste komt met te voorschijn cu wat zich vertoond vei schroeit nagenoeg door de warmte. Liemi«ldelde marktprijzen. Middelburg 27 augustus. per ned. mud. Bruiueboon. /12,a/12,— Paardebooueu - 7,50 a - S, Gr. erwten - 7,75 èi- 9, Graan we erwt,a - Kool on ra&pz. -14,50 a - 1 5.;>0 Aard. nieuwe - 2,— a - 2,20 per ned. pond. Versche boter 1,20 ii 1,50 per ned. mud. Tarwe oude/ 10,— a 11, Dito nieuwe -10,— a -11,50 Rogge oude - 7,ii- 7,50 Gerst wint. - 6,75 b - 7,- Dilo zooi.- 6,25 h IlaverX a Boekweit a Witteboon. -11,a< 6,35 •11,— Middelprijzen van bakbare tarwe/10,50 en rogge 7,

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3