UüitcnlanDsiljr tijdingen. districten Luxemburg, Grevenmachem, Morck en Diekirch, waarbij slechts de boven 125 frs. belasting betalende kiezers worden toegelaten.zijn nog niet bepaald, ofschoon het tijdstip, daartoe bij dc kieswet aangewezen, reeds voor lang vervlogen is. Intusschen wordt door de drukpers en op andere wijze getracht, op de verkiezingen in den geest der regering te werken. ESenoemiiiffen en besluiten. Eervol ontslagen bi; besluit van 17 dezer de heeren vice-ad- miraal H. Eerguson, directeur en kommandant der marine te Yhssiugeu, de schout-bij-nacht W. J. Jolly, directeur en kom- maudant der marine te Willemsoord, de kapitein ter zee G. W. Ereudenberg, directeur en kommandant der marine te Helle voetsluis, en de kapitein ter zee B. G. Escher, inspecteur en adviseur voor het personeel en materieel der zeemagt, met den laatsten October aanstaande, onder dankzegging voor hunne als zoodanig bewezen diensten; met bepaling, dat, met voorschre ven tijdstip, de kapitein ter zee Ereudenberg tevens eervol wordt ontslagen van het bevel over het wachtschip te Hellevoetsluis; wordende voorts, bij voormeld besluit, met den 1 november aanstaande, aan den schout bij nacht L). Bijl de Vroe opgedra gen de betrekking van directeur en kommandant der marine te Willemsoord, aan den schout bij nacht A. J. de Smit van den Broecke die van directeur en kommandant der marine te Vlis- singen.en aan den voornoemden kapitein ter zee B. G. Escher die van directeur en kommandant der marine te Hellevoetsluis, met bepaling, dat laatstgemelde hoofdofficier tevens het bevel zal voeren over het wachtschip aldaar. ütlarine en ïejjer. Zr. Ms. schooner Atalunle is 11. zaturdag van Cromarty naar Invernes vertrokken. Ailoop vet'iiOopiNgeii em aunbcsteilingen. Gisteren is door de Centrale directie van Walcheren alhier aanbesteed 1. het graven eener nieuwe waterleiding van de vest of bui tengracht te Middelburg tot den Prooijenweg in Schellach en het daarin bouwen van vier steeueu bruggen met houten dekken 2. het bouwen van twee steenen bruggen in de buurtwegen van Walcheren onder de gemeente Oost en We3t Souburg; 3. het uitdiepen van den Mannezeeuwschen watergang, tus- schcn deu ouden havendijk van Middelburg en den Schroe- weg; welke perceeleu zijn aangenomen het eerste voor f5778, en het derde voor f S78, beide door den heer J. Eilis te Vlissingen, en liet tweede voor f 1440, door den heer N A. van Goethem aldaar. Heden is aan het lokaal van het provinciaal bestuur alhier aanbesteed: het uitvoeren van de buitengewone werken tot bezetting der onderzeesche en boven laagwater gelegene oevers, alsmede tot verbetering der zeedijksprofillen met de daarmede verbonden vernieuwing van rijs beslagen aan de meest aangevallen eu blootgestelde waterkeeringen van eenige der calarniteusc polders in Zeeland, eu zulks in zes perceelen, waar van aannemers zijn geworden de heeren P. Kalis Wz. en ande ren voor f 83,200. Stateu-svneraal. Terwijl de zitting van de stateu-generaal van 1856—1857 den 26 dezer zal worden gesloten, zijn bij de tweede kamer niet minder dan vier en twintig ontwerpen van wet aanhangig en derhalve onafgedaan gebleven; behalve nog twee voorstellen van leden, als van den heer Sloefc ter verandering van tienden in grondrenten, en van den heer Dullert ter wijziging van art. j 32 van het reglement van orde. Onder de van regeringswege ingediende ontwerpen komen, onder meer andere van mindere aangelegenheid, in aanmerking, voordragten op de zamcnstelling en bevoegdheid van den raad van state; de helfing eener plaatselijke belasting op het gediste- leerd; dp^Smêpsielling der regterlijke magt en het beleid der justitjédé"Uairion^le militie; de bevordering van het veilig ver- kecr/4pyc''S(j3óo\Kyilgen; de belasting op het personeelhet tarief derlin- eA< uitgaande Jrégtenhet regt van successie en over gang; de. wijziging-van de, gemeentewet, nopens de plaatselijke belastteen; de verdord regeling van het muntwezen in Indie de drie ontwerpen ter afschaffing der slavernij in West Indie; de drie ontwerpen wegens de daarstelling van spoorwegen (als jie voorbereidende werkzaamneden, de daarstelling van een fonds, tot den aanleg enz.)de wijziging van de regten op den in- eai aiilvoer van visch; en de rui laatstelijk ingediende vier oii.twefpcn op de geneeskundige staatsregeling. De meeste ddzefc'pntwerpe11 zijn nog niet onderzocht geworden. Gemeenteraad van .tliddelianra;. Zitting van 19 augustus. Voorzitter jhr. Paspoort van Grijpskerkc. Afwezig de heeren van Uijc, Lantsliccr, Snouck Ilurgronje, V," !,rugge. Vis, van Diggelen en dc Jonge. :.i goedkeuring der notulen van de vorige zitting, wordt voor ken dsgeving aangenomen de mcdcdeeling dat' dc heeren van Diggelen envanUije schriftelijk berigt hebben ingezonden dat zij verhinderd zijn deze zitting bij te wonen. Het getal aanwezige leden slechts juist voldoende zijnde om zitting te houden, doch niet voltallig genoeg om, telkens bij afwe zigheid van een belanghebbende, over te gaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de herkozene raadsleden, wordt besloten tot dat einde andermaal bij een te komen op aanstaanden vrijdag. Overgelegd zijnde eenc missive van gedeputeerde staten ran Zeeland, houdende afschrift van het koninklijk besluit, waarbij goedgekeurd zijn de raadsbesluiten tot afschaffing van het zoo genaamde bankgeld en tot vermindering van het havengeld voor op deze gemeente varende stoombooten, wordt de ten uitvoer legging van een en ander opgedragen aan burgemeester en wet houders. Wordt gelezen een nader adres aan den gemeenteraad van de directie derMiddelburgschestoompellerij en meelfabriek, waar bij zij, terug komendeop het vroeger adres, dat aan burgemees ter cn wethouders gerigt was, cn bevreemding te kennen gevende dat daarop geenc beschikking van het dagelijksch bestuur ge volgd was, zich verzet tegen het rapport door de commissie ad hoe uitgebragt (waarvan de conclusie strekt tot afwijzing barer vordering van restitutie der betaalde plaatselijke belasting voor twee molenstcenen, belast als bouwmaterialen.) Na eenige dis cussie wordt besloten dit adres andermaal te stellen in handen der commissie, waaraan'tlit onderzoek was opgedragen. Bij resumtie delibererende over het voorstel van burgemees ter en wethouders, betrekkelijk de geneeskundige verpleging van behoeftige» doch niet bedeelden, welke door diakenen der ncderduitsehe hervormde gemeente alhier is opgezegd, wordt besloten te berusten in de voorshands door burgemeester en wethouders genomene maatregelen betrekkelijk de opdragt daarvan aan het burgerlijk armbestuur, met raagtiging om daar mede voort te gaan. Burgemeester en wethouders worden, conform hun voorstel, gemagtigd aan gedeputeerde staten autorisatie te vragen tot onderhandsche verpachting voor een jaar van een perceel land gelegen aan den blaauwendijk, en van de grasetting op het bol werk tussehen de veersche barrière en den steenen beer (welk gedeelte abusievelijk niet is begrepen in de jongste verpachting) voor twee jaar ad f 12 per jaar. Namens de financiële commissie wordt door den wethouder Bijleveld van Serooskerke rapport uitgebragt op de in hare handen gestelde gemeenterekening over 1856, die volkomen accoord eu door bewijsstukken gestaafd is bevonden, en welke zij alzoo voorstelt goed te keureu, in ontvang op f217.791,25, uiigaaf f220,493,03, dus sluitende met een nadeelig saldo van f2,701,78. onder opmerking dat intusschen eene op de begroo ting iu ontvang uitgetrokkene gclulcening van f3000, niet is be hoeven te worden aangegaan. De beraadslaging daarop wordt tot eene volgende zitting aangehouden. De heer Siffié leest alsnu een voorstel om burgemeester en wethouders uit te noodigen, bij gedeputeerde staten aan te drin gen op wijziging van de ten deze bestaande voorschriften, volgens welke namelijk een batig saldo van een vroeger dienst jaar in eene volgende rekening niet mag in ontvang gebragt worden, en ten gevolge waarvan bij het overzigt. dut eene ter inzage liggende genieenierekening aanbieden moet van de ge meente financiën, als zeer onvolledig beschouwt. Immers ten deze heeft het den schijn als of deontvauger over 1856 ruim f 2700 in voorschot is, en werkelijk heeft het geen plaats door eeffbij hem in kas zijnd batig slot van het dienstjaar 1855 van meer dan f3000. Dit voorstel, door den heer Dammc ondersteund zijnde, zal bij deze stukken worden gedeponeerd, en de beraadslaging daarover gelijktijdig worden gehouden. Op gelijke wijze rapport uitgebragt zijnde op de rekening van liet burgerlijk armbestuur over het jaar 1856, groot in ontvang f 41,875,89^, uitgaaf f41,493,01^ en alzoo sluitende rnet een gunstig saldo van f382 8 3, terwijl bij het einde van liet dienstjaar nog in te vorderen was f'3,807,75£ aan eijnsen en teruggave van alimentatiegclden, welk laatste inmiddels meeremlcels bereids is ontvangen, wordt die rekening alzoo eenparig goedgekeurd en vastgesteld. Nadat door den heer Bijleveld nog ten overvloede, in antwoord oji den heer Siffle', is gelvezen naar het artikel voorkomende on der de 4de afdeeiing van hoofdstuk VIII der uitgaven op dc gedrukte en voorgeschrevenc modellen der geinecntebegrooiin- gen, ten blijke dat daarbij gerekend is op nadeelig slot der ge- nieentcrekeningen, wordt de openbare zitting gesloten. Geenecnferaail van Vlissingen. Zitting van 19 augustus. Voorzitter de heer Callenf'els. Afwezig de heeren Dutilh en Verdoorn. De notulen der vorige zitting worden na lezing goedgekeurd, en daarop de geloofsbrieven der herkozene loden van den ge meenteraad, zijnde de heeren D. Uyttenhooven, J. W. Callcn- fcls, J. F. ilatell Schultz en W. van der Os, tot onderzoek gesteld in handen eener commissie, tot leden waarvan de voorzitter be noemt de heeren van Uije Bictcrse, Wels en Winkelman. De commissie brengt na onderzoek, bij monde van eerstge- nocinden heer rapport uit, waarvan de conclusie siroktom al de gekozene leden toe te laten, waartoe dan ook telkens, bij afwe zigheid van den belanghebbende, wordt besloten. Door den heer J. A. Schmidt rapport uitgebragt zijnde namens de commissie die dc stukken onderzocht betrekkelijk den aan bouw van een gasthuis, wordt de beslissing daarop aangehouden, om die stukkeu inmiddels te doen circuleren bij de overige raads leden. Aan de orde zijnde het rapport der commissie, uitgebragt op het voorstel van burgemeester en wethouders, om de tot heden bestaande inrigting genaamd Zeemans- en Visschersbeurs op te heffen en de eigendommen dier vervallcne instelling, waarvoor gecne eigenlijk regthebbenden moer bestaan, aan te wenden tot een pensioenfonds voor gemeente ambtenaren, ontstaan daar over uitocrigc discussion, terwijl ten slotte bij die verdeeldheid van gevoelens besloten wordt de beslissing hierop alsnog aan te houden. Eenige leden verklaarden zich namelijk voor het voor stel; anderen wensehten de gelden toe te kennen aan het arm gast- en weeshuis, en op die wijze de gemeente van het subsidi ëren dier instelling te ontlasten wederom anderen, die in zoo- danigen afstand der gelden bezwaar zagen, wilden de vruchten van het kapitaal aanwenden tot verpleging van oude of gebrek kige ambtenaren van onberispelijk gedrageindelijk wenscliteu enkelen het fonds op dc bestaande wijze te bestendigen, daar later welligt de vaart in deze gemeente kan verlevendigen. Overeenkomstig hun voorstel worden burgemeester en wei houders gemagtigd over te gaan tot den openbaven verkoop der arnbachtsheerlijkheden Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande. De bij de leden rondgezondene rekening van het arm gast en weeshuis over 1S56, wordt goedgekeurd in ontvaug op f32,110,94*, uitgaaf f32,094,66, goed slot f 16,28£. Twee ingekomene adressen a. van R. tic Groot en andere kramers, om vermindering van het tarief der inarktgelden, cn 6. van de marktmeesters, om verhooging van jaarwedde, wor den respectievelijk gesteld in handen der eemmissicn belast met de herziening van het plaatselijk belastingstelsel, en met het onderzoek der gcinceniehegrooting. Overgelegd zijnde het bestek enz. voor dc aanbesteding der daarstelling van een beerput en ringmuur enz., welke stukken bereids bij de leden ter overweging zijn rondgezonden, worden deze vastgesteld, met vrijlating om onder de uitvoering eenc kleine wijziging te doen ondergaan, eu burgemeester en wethou ders met de uitvoering gelast. Gelezen zijnde een rapport van den controleur bij de plaatse lijke belastingen omtrent wangedrag van den ambtenaar J. J. T. lJost en diens voorloopige schorsing, wordt besloten laatstge noemden uit zijne betrekking te ontslaan, zonder te letten op een inmiddels van den betrokkene ingekomen verzeek om eervol ontslag. Voor kennisgeving worden aangenomen: de ingekomene missiven a. van gedeputeerde staten van Zeeland, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot afstand van grond aan de directie der marine; b. gelijke goedkeuring van de rekening der dienstdoende schutterij over 1856, en c. van den commissaris des konings in dit gewest, met afschrift van een schrijven des ministers van binnenlandsehe zaken betrekkelijk het onderhoud van de wapenen der schutterij. Op de raededeeling dat do openbare verpachting van dc na volgende gemeente eigendommen, waartoe in de zitting dezer vergadering van 13julij 11. magtiging was verleend, op den 14 dezer heeft plaatsgehad, als: 1. eene weide groot 1 bund. 12 roed. 60 ellen, in pacht geweest by J. van Os, voor f78 per jaar, thans verpacht aan den zei ven voor f 150 's jaars 2. eene dito, groot 1 bund. 37 roed. 70 ellen, in pacht geweest bij C. Boo gaard voor f 65 's jaars, aan W. A. Schout voor f 133 per jaar. en 3. een scheepstimmerwerf in de korte Noordstraat, verpacht geweest aar R.Verseveklt voor f'30 per jaar, aan den heer J.B. de Groof voor f 32 's jaars; voorts dat de onderhandsche aanbc- sieding van 50 kub. ellen kaaimuur aan de Oostzijde van de ha ven, is aangenomen door J. Eilis voor f627, begroot op f 765 en dat de op nieuw gedane onderhandsche aanbesteding van het te doene schilderwerk aan eenige gemecntegehouweii heeft bc- dragenf'756. ("In 1851 hebben die gebouwen gekost f 663, dus boven de ramingf93; dezelfde aanbesteding werd in april 11. gedaan en bedroeg f 808, zoo dat deze herbestcding eene ver mindering opleverde van f52); wordt die afloop eenstemmig goedgekeurd. De voorzitter geeft vervolgens kennis, dat door Z. M. is goed gekeurd het tarief voor een lokaal tot het houden van opeubare verkoopitigen, en stelt voor de daartoe strekkende verordening opverzock van gedeputeerde staten andermaal vast te stellen, waartoe wordt besloten. (Tegen de lieer van Uije Pictcrse.) De hoer J. A. Schmidt maakt burgemeester en wethouders alsnu nog opmerkzaam op het naar zijn inzien bij de Duinpoort en aan het rijzenhoofd beslaande onvolledige toezigt voor de plaatselijke belasting, zoo mede op liet nadeel dat aan de hoo rnen, staande op de werf nabij de smederij wordt toegebragt door het uil dc machine afvloeijendc water. De openbare zitting wordt daarop gesloten. Kngelaml. Londen 18 augustus. The times breekt eindelijk liet stilzwij gen af nopens de kwestie der vorstendommen, dat. zij zoolang bewaard had. Zij ontkent niet dat de schikking op Osborne ge troffen, een zegepraal voor Erankrijk is, en in dat opzigt is zij minder partijdig dan dc oostenrijksclie dagbladen, die daarvan al het gewigl. irachten te loochenen, maar The times is het ten slofte met, de oostenrijksche bladen eens, dat zijde vestiging van een roumaaiisch rijk als gevaarlijk voor de onafhankelijkheid van Turkije beschouwt. Dailij news zegt dat lord Cowley gelooft, dal, Ledru Ilolliu zal uitgeleverd worden, indien hij schuldig wordt bevon den. Een correspondent van The times schetst in de volgende regelen de hulpmiddelen af over weike de muitelingen te Delhi te beschikken hebben //Ik weet uit eene uitmuntend goede bron dat die stad twee 21- ponders tegeu ieder door ons gebe- zigden 18 ponder aangewend heeft. De oproerlingen hebben ter hunner beschikking 200,000 ponden buskruid, verscheiden miiioenen percussiedopjes cn honderdduizende kogels. Boven dien hebben zij even zoo veel, indien niet meer, onderviudiug dan wij." Onlangs is te Tunjs, gelijk men zich herinnert, een

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2