MÏDDELBtlRGSCHE O U R A N T. Zaturdag 1857. 22 Augustus. Öinnrnlrmösclre tijdingen. N0, 101. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zatiuJags. Binnen deze gemeente en Vlis- smgen gesciiiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbrkend makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 'dó cent voor zegel worden betaald. De betaling gesciiiedt kontant. Bililie van vrijdag avond k\ ure. Te Vrouwepolder zijn bij herstemming tot. leden van den gemeenteraad verkozen S. Melse en C. Volkers. Jlanfiimïrigtmten VA\ HET RUKSBESTÜÜK.PKOH.\CIALK E.\ GEIIEEMEBESTCREM- Aanbesteding. Op zaturdag, den 29 augustus 1857, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, wor den aanbesteed flSet bouwen van een woonhuis voorden werkbaas aan den calamiteuseca pol der Willem Anna {eiland Zuidbeve- j land), niet inbegrip van de vereisclite materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving, liet bestek en de teekening ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het pro vinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en op alle zooda nige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats werken in gemelde provincie ter leziug gelegd worden. Zullende twee dagen vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te beko men zijn bij den hoofdingenieur te Middelburg, en den inge nieur Conrad, te Goes. De minister van binnenlandsche zaken, A.G. A. VANRAPPARD. Naar wij vernemen, zullen met uitzondering van de gemeen ten Baarland, Hoedekenskerke, Kortgene en Wissekerke (Noordbeveland), de gemeentebesturen in Zuid-en Noordbe- veland zich trachten te verstaan over de gemeenschappelijke regeling der genees-, heel- en verloskundige hulp aan de armen, wier onderstandsdomicilie in die gemeenten is gevestigd, en ter beraadslaging over een ontwerp daartoe strekkende, eerst daags eene vergadering houden. Aanbesteding. Op zaturdag, den 29 augustus 1857, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het 11de distriet, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, wor den aanbesteed Het door Es Kim bert bestrating- vervangen van een gedeelte Iseistraat van *s rijks grooten weg der ïste klasse no. 8, op liet eiland jEuidbevelamd, metdeleve- rancie van de benoodigde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek en de teekening ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het pro vinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en op alle zooda nige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats werken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende vier dagen te voren, met uitzondering van den dag vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco worden ge daan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg, en den in genieur Conrad, te Goes. De minister van binnenlandsche zakeni A. G.A. VANRAPPARD. Deelden wij in ons nommer van 8 dezer een schrijven mede uit Aardenburg, gerigt aan de Nieuwe rotterdamsche courant, betreffende de benoeming van een geneesheer in het burger gasthuis aldaar, gaarne zijn wij ook bereid het ons gedane ver zoek in te willigen door de overname van het navolgende iuge- zonden stuk, voorkomende in het nommer dier courant van 17 dezer Hetberigt uit Aardenburg van 1 augustus jl.opgenomen in uw blad van 6 augustus, betreffende de benoeming van een ge neesheer in het burger gasthuis aldaar, is partijdig en onjuist voorgesteld. Partijdig, omdat uw berigtgever van adressen spreekt, die tegen de door den raad gedane benoeming zijn in gekomen, terwijl hij zwijgt van adressen van adhesie, welke insgelijks aan gedeputeerde staten ziju toegezonden, en waar mede hij evenzeer bekend moet zijn. Onjuist, omdat hij het doet voorkomen alsof het koninklijk besluit (lot regeling van de benoeming der geneesheeren voor instellingen van weldadig heid) van 2 april 1829, no. 113, door den raad niet verbindend is verklaard. Dit toch is onwaar. Artikel 5, eerste alinea van dat besluit zegt woordelijk: «voor zooveel de omstandigheden zullen toelaten, zullen tot geneesheeren geene andere benoemd worden dan die den graad vau doctor hebben verkregen. De raad nu heeft geoordeeld, dat erbij de plaats gehad hebbende benoeming omstandigheden beslaan, die de gedane keuze van een plattelands heelmeester allezins veroorloven. Het is dus niet het al of het niet verbindende van het koninklijk besluit, waarover het hooger bestuur zal te beslissen hebben: maar wel of er in do gemeente omstandigheden aanwezig zijn, die het be sluit van den raad wettigen. Dezer dagen is door den koning aan den korporaal J. Zumker, van het 4de regiment infanterie, ter zake van zijn lofwaardig gedrag bij gelegenheid van eenen ernstigen brand te Fort Bath, eene gratificatie van vijf en twintig guldens toegekend. Men verneemt, dat Z. M. het ridderkruis der orde van den Nederlandschen leeuw beeft toegekend aan de verdienstelijke belgische schilders Slingeneijer en Madou, alsmede aan den bekwamen bouwkundige, den heer Suys. De minister van binnenlandsche zaken heeft bij missive van I 18 julij 11. no. 121, aan gedeputeerde stalen in de de provinciën te kennen gegeven, dat het in het, belang der gemeenten geraden is, datdoorde, uade uitvaardiging der gemeentewet, herbenoem de gemeenteontvangers een nieuwe borglogt worde gesteld; ver. mits andere schuldeischers nietgrond zouden kunnen beweren, bij de strenge toepassing, welke regiens aan privilegiën en ver banden gegeven wordt en noodwendig gegeven moei. worden, dat het vroeger voor borgtogt gesteld hypotheek of verband op inschrijvingen iu het grootboek opgehouden heeft geldig te zijn dewyl de vroegere betrekking, waarvoor de borglogt gesteld is» volgens de wet opgehouden heeft te beslaan, en door den ont vanger,ofschoon hij dezelfde persoon is, eene nieuwe betrekking is aanvaard, ten gevolge van eene nieuwe benoeming, voort" spruitende uit. eene nieuwe wet. welke bepaalde voorschriften omtrentde borglogleu bevat, en hem een nieuw beheer opdraagt; wordende dien tengevolge burgemeester eri wethouders van die gemeenten, waarin bij de herbenoeming, ten gevolge van art.. 284 der gemeentewet, van den vroegereu gemeente ontvanger genoegen is genomen met den borgtogt door hem iudie vorige betrekking gesteld, uitgenoodigd om, vermits die borgtogt dooi de herbenoeming als vervallen moet worden beschouwd, onver wijld een voorstel aan den gemeenteraad te doen tot regeling vau het bedrag van den door clen ontvanger to stellen borglogt en wijders te zorgen, dat omtrent de daarvan te verlijden notariële acten, al de gevorderde formaliteiten worden in acht genomen en vervuld, meer bijzonder ook met- betrekking tot d e aauteekening van liet daarbij gelegd wordende verband, hetzij in de registers van hypotheken, in zoo ver de borgtogt wordt gesteld in vaste goederen,het zij bij de directie van het grootboek der naliouale werkelijke schuld, voor het geval, dat de borg- togUtelliug in inschrijvingen op dat grootboek geschiedt 5 zullende van burgemeester en wethouders der ten deze betrok kene gemeenten, na verloop van twee maanden, herigl worden ingewacht van den alzoo gestelden nieuwen borgtogt. Naar aanleiding dezer missive hebben gedeputeerde stalen vau Zuidholland gemeend aan burgemeester eu wethouders in dio provinciën te moeten doen opmerken, dat liet doelmatig eu noodzakelijk is, in het belang der gemeenten en ter voorkoming van alle nioeijelijkheden, dat ia de acten van borgtogt waarbij de vereisclite inschrijving in het grootboek der nationale werke lijke schuld wordt verbonden, steeds de bepaling worde opgeno men, dat op het gemeentebestuur onherroepelijke procuratie cu magt wordt verleend om, in geval de ontvanger te ecniger lijd in deze hoedanigheid iets aan de gemeente schuldig of ten achteren mogt worden bevonden, tot den verkoop eu de over schrijving vau de voor borgtogt verbondene kapitale som te doen overgaan, en om daarbij tevens aan de directie van het grootboek de vereisclite magt toe te kennen tot het overbrengen, in het opgegeven geval, van het bedoeld kapitaal op den naam of de namen van hem of van hen, als ten gevolge van den voor melden verkoop het regt daartoe zal of zullen hebben verkregen. SKiddelIiurg 31 augustus. Bij de jl. dingsdag te Arnemuiden plaats gehad hebbende herstemming voor het nog ontbrekende lid van den raad der thans gecombineerde gemeente, is bij de opening der stembus gebleken, dat op L. Maas, oud lid van den gemeenteraad te ICleverskerke, 21 stemmen, en op Franpois van Eenennaam oud lid van den gemeenteraad te Arnemuiden9 stemmen zijn uitgebragt, weshalve eerstgemelde tot lid van den gemeente raad is verkozen. Uitslag der verkiezing voor een lid van de tweede kamer der staten-gencraal, ter vervanging van den heer mr. G. Groen van Prinsterer in het hoofdkiesdistrict Leyden. Ingekomen 1515 stembiljetten, van onwaarde 17, getal gel dige stemmen 1498, volstrekte meerderheid 750. De heer mr. N. Olivier, wethouder te Leyden, erlangde 490 stemmen; de heer mr. R. J. Schimmelpenninck, lid van den ge meenteraad van Amsterdam, 4G6; de heermr. J. J.Teding van Berkhout, wethouder te Amsterdam, 416; de heer mr. A. Jong- kindt Coninck, lid der provinciale staten van Zuidholland, 92; terwijl de overige stemmen waren verdeeld. Niemand de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, zal er eene overstemming moeten plaats hebben tusschen de beeren mr. N. Olivier en mr.ll. J. Schimmelpenninck. Bij beschikking van woensdag jl, heeft de minister van bin nenlandsche zaken bepaald, dat die herstemming zal geschieden op woensdag den 2den september aanstaande. UilHellevoetsluis wordt van jl. maandag geschreven: lieden arriveerde in onze haven uit zee Z. M. stoomboot Cycloop, kom. luit. ter zee 1. kl. jhr A. Klerck, overbrengende van Londen H. M. de koningin der Nederlanden, met, gevolg. H. M. is on- middelijk overgegaan aan boord van het frnaije stoomjagt De leeuw, met hetwelk H. M. naar Rotterdam is gestoomd, om van daar naar 'sHage terug te koeren. De prins van Oranje is te Barcelona aangekomen en zal zich verder naar Malaga en Grenada begeven, vermits Z. K. 11. de merkwaardigheden van die plaatsen wil leeren kennen. Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden isdenl3denop het koninklijk kasteel te Walferdangen, in Luxemburg, aange komen. Gelijk reeds dezer dagen gemeld is, ziju de kantonnale 1 kiezers tegen donderdag opgeroepen tot bel kiezen van lli afge- vaardigden voor de nieuwe staten. De verkiezingen iu de vier

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1