öuitmlanïrsfljc tijöingm. JccttjDimjcn. Ijanörlsberigti'n. daartoe aan den heer A. van Haaften verleende vergunning zal worden uitgevoerd. Polders. De toestand dei waterkeerende, zoo calamiteuse als andere polders, blijft over het algemeen gunstig. Het getal der polders, welker dijkgeschoten naar het kadaster worden omgeslagen, neemt jaarlijks toe. De kadastrale aanwij- zigingen leveren somtijds aanmerkelijke verschillen op met die welke tot dusver gevolgd werden. De staat van begrooting der gewone uitgaven aan de calami teuse polders (Walcheren daaronder begrepen), is voor 1856, bij Zr. Ms. besluit van den 30 julij 1856, no. 67, vastgesteld op f 803,602,95^. De buitengewone werken hebben nagenoeg f241,900 ge kost, daaronder begrepen de koopprijzen en vergoedingen, voor daartoe ingenoraene gronden enz. De begrootingen der gewone uitgaven voor 1857 zijn voor gesteld tot eeu bedrag van f 789,549,48-J-. De bijdrage van het rijk ten behoeve der voormelde polders is voor 1857 bepaald op f 270,000 of f 50,000 meer dan vorige jaren. Vooral de aanzienlijke uitgaven, tengevolge van den ramp in 1856 aan de Wilhelmina- en Oostbevelandpoldcrs overkomen, hebben tot die vermeerdering aanleiding gegeven. De jaarlijksche aarde-, kram-, rijs- en steenglooijingwerken aan de zeedijken der calamiteuse polders (uitgezonderd Wal cheren), alsmede de jaarlijksche beplanting der domanialc duinen langs de westkust van Schouwen, zijn den 2 mei jl., aan besteed voor f 441,575. In dit jaar zal weder aan de calamiteuse polders eene lengte zeedijks van 4,200 ellen, door het aanbrengen van voorbermen, door verhoogiug of door verzwaring, verbeterd worden. Bij voortgang zal eene oppervlakte van 53,708 vierk. ellen krammat of versleten rijsbeslag vervangen worden door steen- glooijing tegen, de buitenbeloopeu van voorbermen of zeedijken aan voormelde polders. Zonder Walcheren mede te rekenen, zullen als nu dc verdc- digings-middelcn der zeedijken van de calamiteuse polders, de volgende oppervlakten verkrijgen: vilvoordsche steenglooijing 734,933 vierk. ellen jdoornikschc steenglooijing 103,398 vierk. ellen; enkel puin 71,936 vierk. ellente zamen 910,267 vierk. ellen. Met rijsbeslag gedekt, zal dan nog overblijven eene opper- vlakle van 923.516 vierk. ellen, en met winterkrammat eene van 275,210 vierk. ellen. Aan Walcheren is, volgons de begrooting voor dit jaar, eene oppervlakte van 171,025 vierk. ellen met steenglooijing, eene van 84,425 vierk. ellen met rijsbeslag en eene van 88,150 vierk. ellen met krammat voorzien. Niet overal bestaat nog eene voldoende af- en uitwa tering. Wegen. De toestand der kunstwegen hef zij die door het rijk, door de provincie, door gemeenten, door waterschappen of door bijzondere administratiën worden beheerd, is voortdurend zeer bevredigend; bijzondere beschadigingen door buitengewone oorzaken hebben er niet plaats gehad. Ouderschcidcne gewone vernieuwingen en bestratingen aan de grootc rijkswegen worden in dit jaar weder vorrigt. Provinciale wegen. Op den 23 julij 1856 heeft de aanbesteding plaats gehad van het driejarig onderhoud der wegen welke de provincie bekos tigt, mot de daaraan vercischt wordende herstellingen en vernieuwingen. Dat werk is aangenomen: voor den weg van Zierikzce naar Zijpc, met inbegrip van den steiger, voor f3,600 per jaarvoor dien van Goes naar het Wolphaartsdijksehe veer, met inbegrip van den steiger, voor f 1,900 per jaar voor den weg wederzijds Sluis, voor dien van Breskens naar Grocde, voor dien van Groede naar Nicuwvliet, van Schoondijke naar IJzendijke en voor dien van Oostburg naar Zuidzandc, te zamen voor f2,075 per jaar; voor den weg van Neuzen naar Axel, voor f 1,570 per jaar; en voor den weg van Hulst naar Walzoorden, voor f 1,850 per jaar. In dit jaar zullen zich de hevbcstratingen bepalen tot dc zelfde oppervlakten en de leveringen van nieuwen steen, tot de zelfde hoeveelheden als in het vorig verslag voor 1S56 zijn opgegeven. Met 1 julij 1856 is voor rekening der provincie, in onderhoud genomen dc grindweg door de gemeente 's Heer Hendrikskin deren aangelegd, van den rijks straatweg aldaar naar den pro vincialen grindweg, naar het Wolphaartdijksche veer. Op de daartoe gedane vraag is door gedeputeerde staten te kennen gegeven, dat diligences en omnibussen, wanneer zij op andere uren rijden, dan die welke voor hare dienst zijn bepaald voor de toepassing van het toltarief als gewone rijtuigen moeten worden bechonwd. Gemeente-, polder- of buurtwegen en voetpaden. Door de algemeerie vergadering van hot eiland Walcheren is besloten, dat de wegen tot dusver, krachtens bijzondere octrooi- jen, door de Centrale directie beheerd, door het waterschap zouden worden overgenomen. Die beschikking is bij Zr. Ms. besluit van den 30 december 1856, bekrachtigd. Daarbij is tevens bepaald dat de tolheffing op die wegen zal geschieden, overeenkomstig het koninklijk besluit van den 29 October 1833 (staatsblad no. 59J. In de voormelde wegen is, gedurende 1856, eene oppervlakte van 6,5601 vierk. ellen met nieuwe klinkermoppen en eene oppervlakte van 3,926 vierk. ellen met oude klinkermoppen of keijen, voor het eerst of op nieuw bestraat. Hunne inkomsten zijn voor 1857 geraamd op f 10,577,62; hunne uitgaven op f 10,663,98. De begrinding van den weg leidende van den rijksstraatweg ij Se herpenissc, over St. Maartensdijk, naar dc grens van Sta- venisse, welke een gedeelte uitmaakt van den postweg naar Zie- rikzee, is door het dijksbestuur der polders van St. Maartens dijk ondernomen. Door dc gemeenteraden van Kortgcnc, Haamstede en Noord- wellc, is besloten tot geldleeningen ter verbetering van wegen, te wetendoor den eerstgenoemde van f 4,000, door den twee den van f 1,600, en door den derde van f 650. Bij den gemeenteraad van Biggekerke is de wen3ch opgevat, om den weg van daar naar Koudekerke te bestraten. Men be hoeft daartoe echter de medewerking van laatstgenoemde ge meente, en bij den raad aldaar vindt de zaak tot dus ver schier geene ondersteuning. Behalve van hetgeen met behulp der door provinciale staten verleende reutelooze voorschotten is verrigt, blijkt uit de jaarverslagen van burgemeester en wethouders over 1856, dat in de gemeente Dreischor 600 ellen lengte wegs door ver hooging is verbeterd; dat in de gemeente Groede, een gedeelte van het voetpad naar Oostburg is bcgrind, waarvan de kosten hebben bedragen f621,70; dat in den Wilhelminapoldcr, ge meente Kattendijke, de begrinding van wegen jaarlijks wordt voortgezet en de meeste hofsteden reeds door grindwegen met Wilhelminadorp verbonden zijnen dat van den weg door de kom der gemeente Wcstkapelle, welke des winters schier onbruikbaar was, eene lengte van 400 ellen tot schulpweg is gemaakt. De begrinding van den westelijken jaagweg langs het kanaal van Neuzen, zal in dit jaar naar de zijde dier gemeente worden voortgezet. Er is een plan gevormd en tot de uitvoering de ondersteuning van het rijk gevraagd, om eenen grindweg te maken, beginnende aan den straatweg van IJzendijke naar Watervliet, door de Jonkvrouwen- en Clarapolders, langs de zeedijken van den Brakman, over de Isabellesluis, naar Philippine, en van daar door den Remoortrepoldcr naar het kanaal van Neuzen, bij de herberg Drie kwart. Hierdoor zou eene sedert lang erkende behoefte vervuld worden, de verbetering namelijk der gemeen schap overNederfandsch grondgebied, tusschen de beide hoofd- afdeclingen van bet voormalig Staatsvlaanderen. Het ontwerp wordt onderzocht. (Wordt vervolgd.) Engeland. Londen 10 augustus. The observer berigt in zijn nommer van heden, dat er nog vier balaillons infanterie, twee regemeu- ten kavallerie en twee detachementen artillerie afgezonden zullen worden tot versterking der europesche krijgsmagtin Iudie, en dat tot aanvulling der daardoor in Engeland ontstane gaping dertig duizend man van de burgermilitie onder de wape nen zullen worden geroepen, om binnen 's lands voor de veilig heid te waken en garnizoensdienst te verrigten Het zelfde'blad berigt dat het gouvernement binnen een paar weken alle bij liet parlement aanhangige onderwerpen, die geen uitstel gedoogen, tof afdoening hoopt te brengen, en dat de parlementszitting waarschijnlijk den 22 dezer door de konin gin in persoon gesloten zal worden. The times behandelt insgelijks de befaamde acte van be schuldiging tegen de Italianen ie Parijs, die keizer Napoleon zouden hebben willen vermoorden, en doet het nietsbetee- kenende daarvan uitkomen, ofschoon met. minder verontwaar diging dan Daily news, en met uitdrukkingen van verachting inpolitieken zin legen Ledru-Rollin en Mazziui, echter verkla rende dat de zinsnede van den Moniteur, waarin gezegd wordt dat de eerstgenoemde ontwijfelbaar deel genomen heeft aan de zamenzweriug, op de meest schaduwachtigegronden steunt. Deze geheele zaak der zaraenzwering heeft een bijzonder belang voor de engelsche natie, daar het zeker schijnt dat het fransche gouvernement op de bewijzen van schuld tegen Mazzini en Ledru-Rollin, wanneer die te vinden of te vermoeden zijn, eeue aanvrage tot uitlevering of ten minste beperking van het regt van schuilplaats tot Engeland wenscht te gronden. De meeste dagbladen houden er zich mede bezig. The morning herald wil, ondanks het geheim, dat bij de zittingen van de commissie voor de herziening der wet op de parlementaire eedsaflegging wordt iü acht genomen, weten, dat in de eergisteren gehouden zameukomst, twee punten zijn belian - deld, namelijk, om te weten of de wet van Willem IV toepasse lijk is op een geconstitueerd ligchaam, gelijk het huis der gemeen ten en of,iu geval dit zoo ware,het huis der gemeenten competent zonde wezen, om den eed te doen vervangen door eene verklaring met weglating van de woordenop het geloof des christens. De attorney-general hield eene rede tot de commissie, strekkende om te bctoogen dat de wet toepasselijk is op het huis der ge meenten. Verscheiden leden bestreden die meening. ESsiitscEïll ianeS. Weenen JO augustus. De Ost-deutsche post beval; een zeer scherp artikel tegen Frankrijk, eindigende met deze woorden: De vernietiging der verkiezingen in Moldavië isde vernieti ging van de heerschappij der port,e, het begin van de afscheiding der vorstendommen van het. turkschc rijk, voor al de andere volken van den sultan een sein om de zwakheid harer regering te beschimpen, het begin vau de ontbinding van dat rijk, het begin van het einde. En dit einde is in den grond der zaak niets anders dan de verwezenlijking van het testament van Peter den GrooteEn heeft men nu daarvoor de veldslagen van de Alma en de Tchernaïa, de bestorming van den Malakoff en de vernie ling der vloten, de vernietiging van zoo veel goed en bloed door vuur en epidemie, staatsleeningen en congressen en traktaten, de beroering van de helft des aardbols gezien?" IFraukrijk. Parijs 10 augustus. Le constitutional zegt in zijn nommer van 8 dezer: Wij vernemen dat de gezanten van Frankrijk, Pruissen, Rusland en Sardinië te Konstantiuopel de diploma tieke betrekkingen metde porie afgebroken hebben. Zij hadden, zoo wij wel onderrigt zijn, last ontvangen om van het turksche gouvernement te verlangen dat de verkiezingen, die in Molda vië gehouden zijn met handtastelijke afwijking van de door de porte in overleg met de overige onderleekenaren van het parij- sche verdrag vastgestelde bepalingen, beschouwd wierden als niet geschied. Daar de porte daaraan niet meende te moeten voldoen, hebben de heerdeThouvenel en zijne amblgenooten van Pruissen, Rusland en Sardinië naar hunne instructien moeten handelen. Wij zullen terug komen op een zoo gewigtig feit, waarover men geen oordeel kan vellen zonder met al de omstandigheden bekend te zijnmaar wij gelooven te kunnen verzekeren dat alle nariglen, welke de strekkingmogten hebben oin den bovengeraelden stap in een ander licht te stellen, voor ongegroud zouden moeten gehouden worden." Het proces wegens de zamenspanning legen 's keizers leven, hetwelk op de veroordeeling vanTibaldi, Grilli en Barto- lotti uitgeloopen is, heeft voor degenen die met de acte van be schuldiging bekend waren, weinig merkwaardigs opgeleverd, behalve het requisitoir van den procureur-generaal, den heer Vaisse. Hij pleitte ook tegen Mazzini en Ledru Rollin en de twee andere afwezige beschuldigden, hoewel over dezen eerst iu de aanstaande maand september vonnis geveld zal worden. Hij achtte hunne schuld bewezen en betoogde dat de drie ver oordeelden slechts huurlingen van Mazzini en Ledru-Rollin waren. Hij zeide dat deze beide volksmenners nu de achting van alle weidenkenden hadden verloren, daar zij als moordenaren gebrandmerkt waren en zich niet langer als politieke martelaren konden voordoen. Hij wees op den grooten omvang hunner snoode plannen, daar zij Frankrijk te midden van den verkie zingsstrijd van zijnen leidsman hadden willen berooven, op den zelfden tijd waarop zij in Italië op drie punten werkzaam waren om een vuur te ontsteken, hetwelk gansch Europa in brand ge zet zou hebben. Inzonderheid wees hij op den behoudenden invloed dien Frankrijk thans in Europa uitoefende; het keizer lijke Frankrijk was, zeide hij, het bolwerk der politieke en maat schappelijke orde in Europa, en dit was zoo waar, dat in eenen door de policie op de post in beslag genomen en onder de pro cesstukken overgelegden brief van Mazziui, met liet oog op de vermoording van keizer Napoleon, gezegd werd: Uil is een punt hetwelk thans meer gewigt heeft dan ooit, daarvan is bij kans al het andere afhankelijk." De uitgever Perrotin heeft alles gekocht wat zich in de ka mer van Béranger bevond, llij laat in zijn huis een kamer bou wen, volmaakt zoo als die door den dichter was bewoond. Het behangsel zal van de oude kamer op de nieuwe worden overge- bragt en daarna zullen de meubelen geplaatst worden, juist zoo als die stonden toen Béranger stierf. Dingsdag ter reede van Viissingen gearriveerd en voor Ant werpen bestemd: Soenslc Flaggezagv. F. Bonell, Carlskrown, Jacob van Cleef, gezagv. H. Rozeraa, Sollerham; Anna Bergilh a, Marie, gezagv. L. Pederseu, Gotheburg; Helena Margaretha, gezagv. Loflstad, Pitea. Van Antwerpen de Schelde afgekomen en vertrokken Ida Maria de Raath,gezagv. de Boer. Batavia; Don Juangezagv. A. Cartua, Havanna; Riga, gezagv. Lacertua, Havanna Marie, gezagv. Andersen, Londen. Graaninarliten. Amsterdam 10 augustus. Tarwe en gerst flaauw. Raapolie op zes weken 49$. Lijnolie op zes weken 431. Koolzaad (najaar) 82$ p. vl. (Reeds aau de geabonneerden op ons bulletin medegedeeld.J EBrijzei* van effecten. Amsterdam 11 augustus. Nederland. Werkelijke schuld21 pet.. 63$ dito dito 3 dito dito 4 96$ Aand. Handelmaatschappij 44 156$ Obl.Maatschappij van weldadigheid 4-

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3