MIDDELRURGSCHE COIR A N T. N° 90. Dingsdag 1857. 28 Julij. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en ZapHtdugs. .Binnen deze gemeente en Vlis- cingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond ure. Tlrtttlitm ingingen VA.\ HET RIJKSBESTUUU.Pill) Vi\ClALË K.\' fiEMEEHEBEST liREN Beliendiimkiug. De commissaris des konings in de provincie Zeeland maakt bekend, dat volgens beschikking van zijne excellentie den mi nister van'oinnenlaudsche zaken het kanaal van Neuzen zal worden afgetapt van den 6 totden 22 september aaustaande. Middelburg, den 24 julij 1857. De commissaris des koniugs voornoemd, VAN TETS. *sa!»Iica»4ie. De burgemeester en wethouders van Vlissiugen zullen, als daartoe door den raad dier gemeente gemagtigd, op vrijdag den 14 augustus 1857» in cene der zalen van het raadhuis aldaar, des namiddags ten een ure, in het openbaar aan de meestbie denden, voor den tijd van zeven jaren verpachten de navolgende aan de gemeente Vlissingen tocbehoorende eigendommen als 1. Een perceel weiland, gelegen onder Vlissingen, bij het kadaster bekend in sectie A, no. 123, ter grootte van 1 bunder, 12 roeden, 60 ellen, thans in huur bij J. van Os, tot den 22 november dezes jaars. 2. Een dito, gelegen als voren, bij het kadaster bekend in sectie A, no. 127, ter groot te van 1 bunder, 37 roeden en 70 ellen, thans in huur bij C. Boogaard tot den 30 novem ber aaustaande en 3. Eene scheepstimmerwerf, gelegen in de Noord- straat te Vlissingen, bij het kadaster bekend in sectie E. no. 506. ter grootte van 4 roeden, 50 ellen, in huur bij R- Verseveldt tot den 31 december 1857. Nopens de voorwaarden van verpachting zal men zich acht dagen te voren ter secretarie der gemeente kunnen onderrigten. Vlissingen, den 24 julij 1857. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W.CALENFELS. De secretaris, MABILOT. Sinnrntanbscljc tijöimjm. 3Si<l<(eliturg 37 ca8ij. Op jl. zaturdag is aan het. lokaal van het provinciaal bestuur alhier aanbesteed: liet uitvoeren der vereischte werken tot verlaging van de westelijke binnensluis te Neuzen, met het overbrengen naar die sluis van de nabij gelegene dubbele draai brug, het maken van wederzijdsche toegangen of oprillen en de wegruiming van het onderwerk der genoemde draaibrug, met bijlevering van de benoodigde materialenwaarvan aannemer is geworden de heer S. van Rees te Neuzen, voor f11,400. Wij herinneren den stemgeregtigden voor de verkiezing van leden der provinciale staten, dat op morgen ten raadhuize alhier moet plaats hebben de inlevering van de stembriefjes voor de herslemming tusschcn de heeren mr. M. E. Lantsheer eu H. J. van Deinse. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente zijn de ingezetenen bij publicatie uitgenoodigd om het feest, op aan- staanden woensdag alhier te houden doorde handboogschutte- rij De eensgezindheid, ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan, door het uitsteken van vlaggen op te luisteren. bestelling plaats gehad van hc\ stoffelijk overschot van den heer G. N. M. de liaan, in leven kapitein eerstaanwezend ingenieur dier vesting. Jl. vrijdag heeft met militaire eerbewijzen op de burgerlijke begraafplaats te Yccre met bijzondere plegtigheid de ter aarde- Bij de op jl. woensdag plaats gehad hebbende opening der stembus voor de benoeming van leden van den gemeenteraad te Veere, is gebleken, dat daartoe zijn herkozen geworden de met 1 september aanstaande aftredende leden J. M. Kuiler, J. Poppe en G. H. J. Grouw.» Baarland. Herkozen de aftredende leden P. Bruggeman, I. Zeevaarten D Reniijn. Borssele. Herkozen de aftredende leden J. van 't Westeinde en J. Steketee Wz. Cats. Herkozen: A. Mai^usse en C. Eversdijk. Herstem ming tusschen A. Meulenbergeu IJ. Gierum. Colijnsplaat. Herkozen de aftredende leden J. Rijks, L. van Oeveren en E. J. van de Linde. Driewegen. De drie aftredende leden J. Leijs Jz.N. Mol hoek en J. C. Leijs herkozen, Ellewoutsdijk. De drie aftredende leden J. T. Prumers Jz., J. P. Spruit en M. Looij zijn herkozen, 's Gravenpolder. Herkozen P. van LiereenP. Zandee, herstemming tusschen J. Eelius en J. A. Mol. 's Heerenhoek. Herkozen de aft redende leden C. J. de Baar, E. van den Bulck en N. vau Stee. Heinkenszand. Herkozen# J. van Duijvenbcdc. Herstem ming tusschen J. Nijslen en Ermerins. Hoedekcnskerkc. Be-aft rewinds leden D.Goud, P. Verhaage en A. Harpe werden herkozen. Kappelle, Herkozen: J. van Duine, mr. B. V. van den Bilt en J. Lepoeter. Kattendijke. HerkozenI. G. J. van den Bosch en C. Evers- dijk. Herstemming tusschen P. den Boer en M.van der Weele. Kloetinge. Herkozen: J. Trimpe, J. Oele Jz. J.Nieuwen- huize. Kortgene. Herkozen: M. J. Verhulst Jz. Herstemming tusschen J. van Damme, C. Boot. J.C. lloogendorp en mr. J. G. de Backer. Krabbendijke. Herkozen: J. Zandee. Gekozen Iv. Verschuure. Kruiningen. Herkozen: J. Vereeke en A. W. Renibges. Oudelande. Herkozen de aftredende leden J. J. Mol, J. J. Mol en M. Boei. Ovezand. Gekozen: M. Smits en J. Priem. Schore en Vlake. Herkozen H. van Koeveringe enC.de Regt. Waarde. Herkozen de aftredende leden L. Zwartepoorte, M. Pieper en M. Trimpe Jz. Wemeldinge. Herkozen: J. de Schipper en E. Dominions. Wolphaarsdijk. Herkozen de aftredende leden li. van Stricu, E P. Lenshoek en M. Toihoak. Yerseke. HerkozenJ. de Koeijer en M. van Stee. Zonder dat wij, zoo als L'écho universel meent, in de ge heimen van een comité generaal der tweede kamer waren inge wijd, deelden wij in ons nommer van den 23 dezer net, plan mede van de verzameling en uitgave der handeliugen van de staten generaal van 1815184-7. Geheel ten onregte zegt dat blad dat, wij de toeslemming van gelden voor dat plan hebben berigt, wij hebben alleen van de aanvrage der gelden gewaagd om de eenvoudige reden dat ons van hunne toestemming niets bekend was. Het doet ons intusschen genoegen van L'écho universel te vernemen dat die toeslemming van de zijde der ka mer verleend is; dat blad schijnt, dus zelf meer vau bedoeld comité-generaal te weten, en is daarom zeker niet geregtigd anderen voor hunne bekendheid met een plan, dat toch niet ge heim kau blijven, te berispen. Overigens weten wij de scheeve voorstelling, welke dit blad van ons berigt geeft, slechts daar door te verklaren, dat het weinig ingenomen is met het plan van bedoelde verzameling en uitgave, dat wij integendeel goed en nuttig achten en daarom dan ook toejuichen. De minister van biunenlandsche zaken, overwegende dat de heer mr. G. Groen van Prinslerer zijn ontslag heeft genomen ais lid van de tweede kamer der stalen-generaal en dat alzoo eene verkiezing van een nieuw lid der genoemde kamer in het district Leyden moet plaats hebben, heeft bij beschikking van 22 julij jl. bepaald, dat die verkiezing in gemeld kiesdistrict zal geschie den op dingsdag deu 18 augustus aanstaande. Aan eene parliculiere correspondentie uit 's Gravenhnge ontleenen wij het volgende: Zonderling zijn de geruchten die hier sedert eenige dagen omtrent allerlei kabinetswijzigingen in omloop zijn. Zoo vertelt men als zeker dat. de heeren van der Bruggheu eu van Rappard hun verzoek om ontslag reeds hebben ingediend. Al mogt men het ook beter achten dat de heer van der Bruggheu daarmede gewacht had tot den afloop van zijn wetsontwerp be trekkelijk de regterlijke organisatie, zoo schijnt dat verzoek toch werkelijk gedaan te zijn. Of het dien minister inderdaad ernst is met dat verzoek, moet de uitkomst Jeeren. Dat de heer van Rappard zich aan het bestuur ontlrekke na de behandeling der wet op het lager onderwijs, is natuurlijk; men wil zelfs dat hij zich dan met zijnen broeder, den secretaris-generaal van het departement van oorlog, te Utrecht zal gaan vestigen; maar is het denkbaar dal hij zulks doe alvorens die wet ook in de eerste kamer behandeld zij? Als hunne plaatsvervangers worden het meest, genoemd de neercu de Brauw voor het departement van justitie, de heer Lotsy voor dat vau binnenlandschezaken,terwijl in diens plaats de heer Escher tot minister van marine zou worden benoemd. Zoo al deze wijzigingen zich al bevestigen, zal dit toch nog geene verandering brengen in den politieken gang van zaken, en dit schijnt mij de onverschilligheid te verklaren waarmede ai die geruchten worden aangehoord. De hooge raad der Nederlanden heeft jl. zaturdag, uitspraak doende op het beroep in cassatie van den heer Stewart Schultz, te Vlissingen tegen een arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland, dat arrest vernietigd, en de zaak verwezen naar hot, provinciaal geregtshof van Zuidholland. De instructie als we:- tig verbindend beschouwende, is het beklaagde arrest alleen vernietigd, op grond dat niet blijkt, dat die instructie aan den requirant bij zijne toelating is bekend gemaakt, X De commissie belast met het, afnemen der examina vau die jongelieden, die als adelborst van de derde klasse wenschcu geplaatst te worden, heeft reeds '-iiderscheirlene zittingen ge houden. Er hebben zich 102 jongelieden voor dat. examen aan gegeven, waarvan er echlerslechts 40 zullen kunnen geplaatst, worden. De SOsle algemeene vergadering der Nederlandsche maat schappij ter bevordering der nijverheid is op den 21 dezer te Haarlem met eene redevoering geopend door den voorzitter, professor van der Boon Mesch, waaruit ouder anderen bleek, dat de bloei der maatschappij op eene buitengewone wijze was toegenomen. Op de meest eervolle wijze zijn als leden-donateurs tot de maatschappij toegetreden de heeren jlir. Boreel van Hogelandcn. mr. C. van Eoreest, mr. J. C. Faber van Riemsdijk, mr. E. A. baron van Hall, de minister van Rappard, de oud minister Rochussen, dr. G. Simons, mr. P. J. Teding van Berkhout, J. de Vos Jz,, P. van Vlissingen eu de minister A. Vrolik. Van de ingezondene stukken en voorwerpen zijn bekroond rr.et. de derde gouden medaille.de heeren A. Perk, Ie Delft, Sanders en comp. te Leyden, N. Tetterode te Amsterdam, J. Enums re Deventer, en met de zilveren medaille de vennootschap oiuicr direct ie van de heeren Hartevelt en comp., te Leyden. Voorwaardelijk is bekroond de inzender van de meekrap terwijl onbekroond zijn gebleven twee landbouwkundige ver handelingen en monster ingezonden goudvcmis.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1