MfDDE L B URGSCHE C O 1 R A N N0, 89. Zatui'das 1857. 25 Julij. 3cmlion&igingen VAS HET aiffiBESTDCfi.PR8VlM.lLfi Et GEMÏÏEBESTO BE» 6innrnlanïrscl)c tijïtingm. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zattttdags. Binnen deze gemeente en Vlis- ningen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbt-kend makiugen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 4J ure. Aanbesteding. Gedeputeerde staten van Zeeland brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat op zaturdag den 8 augustus 1857, des namiddags ten 2 ure, door een hunner leden daartoe door ben gecommitteerd, in bijzijn van den hoofd-ingenieur in het 11de district van den waterstaat.,in een der vertrekken van het raad huis te Axel, onder nadere goedkeuring zal worden aanbesteed bouwen van een tolhuis aan den weg van keuzen naar Axel, in de nabijheid van Axel. Het bestek ligt ter lezing ter provinciale griffie van Zeeland, en iu de raadhuizen vau Axel, Hontenisse, Hulst, Neuzen en Sas van Gent. Op woensdag vóór de besteding zal aanwijzing worden ge daan. Inlichtingen zijn te bekomen bij den hoofd-ingenieur voor noemd en bij den ingenieur te Neuzen. Middelburg, den 17 julij 1857. Gedeputeerde staten voornoemd, VAN T E T S, voorzitter. S. VAN DER SWALME, griffier. middelburg SA julij. Bij de opdingsdag jl. gehoudeue verkiezing te Zierikzee, voor de aftreding van vijf leden in den gemeenteraad, werden uitge- bragt 214 stemmen, waarvan 2 in blanco, blijft dus volstrekte meerderheid 107. Herkozen verden de heeren mr. B. C. Cau met 196, J. H. Ochtmau met 192, dr. E. Keiler met 184; en H. G. Mullock Houwer met 177 stemmen. Voor de vacature van den heer mr. Egter (niet herkiesbaar) herstemming tusschen de heeren mr. C. van der Lek de Clercq die 88, en A. van Eek die 80 stemmen bekwamen. Verder wa ren op de heeren D. Q,. de Jonge van der Halen 27, en J. van der Vliet 21 stemmen uitgebragt, de overige stemmeu verdeel den zich over 34 personen. Voor de vacature ontslaan door het bedanken van den heer D. van der Vliet, werden 215 stemmen uitgebragt, waarvan 2 in blanco, blijft 213 stemmen. De volstrekte meerderheid was dus 107. Is gekozen de heer J. van der Vliet met 115 stemmen; de heeren mr. van der Lek de Clercq bekwam 25, A. van Eek 23, de Jonge van der Halen 16, en D. B. P. Zuurdeeg 12, een persoon 2 en zes personen ieder eene stem. Tot leden van den gemeenteraad te Oost- en Westsouburg zijn herkozen de heeren J. Willemse, C. Roelse en C. Wouters. Te Ritthem is gekozen de heer mr. T. A. Lambrechtsen, in plaats van den heer J. van den Broeke. Herkozen werden de heeren P. Baart en J. van Vlaanderen. Te Neuzen, Axel en Zaamslag zijn de drie aftredende leden herkozen. Te Hoek werd de heer W.G. Dieleman herkozen. Er moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren Z. Nijssen, A. Riemens, A. Wolcar en D. Buijze. Te Oostburg, waar het getal kiezers voor den gemeenteraad 84 bedraagt, zijn 39 stembiljetten ingeleverd. Hiervan bekwa men de heeren J. van Houte 33, P. D. A. Schouten 31, J. Otto ltisseeuw ieder 31 stemmen, terwijl de overige op8 onderschei dene personen uitgebragt werden, zoo dat de aftredende leden allen herkozen zijn. Te Sluis zijn 60 geldige stemmen uitgebragt; hiervan bekwa men de heeren J. H. Hennequin, J. L. Stern en P. Renier res pectievelijk 43, 48 en 42 stemmen, zoodat zij alle herkozen zijn. Te Yzendijke zijn 88 geldige stemmen uitgebragt, volstrekte meerderheid 45 stemmen. Hiervan werden uitgebragt op de heeren G. C. Stern 70, P. E. Snebbaat 55 en P. E. Cortvriendt 48 stemmen, zoo dal de-aftredende leden zijn herkozen. Te Westdorpe hebben van de 53 kiezers 27 hunne stemmen uitgebragt; hiervan bekwamen de heeren B. A. van Acker 26, A. J. Hester 25 en P. Hammerlinck 24 stemmen de overige waren op 5 personen verdeeld, zoodat de aftredende leden her kozen-zijn. Te Hulst zijn 79 biljetten ingeleverd, waarvan 2 van onwaar de, blijft 77 geldige stemmen en volstrekte meerderheid 39. Hiervan bekwamen de heeren mr. E. van Deinse 57, A. G. V- Hombach 32 en N. E. Verduimen 23 stemmen, terwijl de ove rige op verschillende personen uitgebragt werden. De aftre dende leden mr. F. van Deinse en L. J.F. van VVaesberghe zijn derhalve herkozen. Er zal op 4 augustus eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren F. ll.Stubbe en het aftre dende lid A. G. V. Hombach. Te Schoondijke, waar het getal kiezers 82 bedraagt, hebben 50 hunne stembiljetten ingeleverd. De volstrekte meerderheid was dus 26. Hiervan waren uit gebragt op de heeren J. B. Mullée 28, A. van Houte Jz. 25, W. C. de Smidt 24, A. Butler 15 en J. L. Kabboord 12 stemmen, terwijl de overige onder 17 verschillende personen verdeeld waren. De eerste is alleen verkozen, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. van Houte Jz., W. C- de Smidt, A. Butler en J. L. Kabboord. In de gemeente Hoofdplaat zijn gekozen de heeren J. B.Tas, E. J. Antheunis en L. E Wijffels en in de gemeente Biervliet de heeren P. de Jonge, J. B. Thomaes en A. Leijsennaar. Aan een particulier schrijven ontleent de Amsterdamschc courant het volgende berigt Door Z. M. den keizer aller Russen zijn benoemd: tot groot kruizen der St. Anna orde, de minister van marine J. S. Lotsy en de schout bij nacht E. X. R.'t Hooft; tot grootkruis der St. Stanislas orde, device-admiraalH.Ferguson; totkomman- deurs der St. Stanislas orde met de kroon, de directeur hoofd ingenieur L. K. Turk en de hoofdingenieur J. ILL. van Oordt; tot ridder der St. Anna orde 3de klasse, de luitenant ter zee lste klasse J. Buys. De eerste kamer der stateu-generaal is bijeengeroepen tegen dingsdag 4 augustus, tot hervatting harer werkzaamheden. Uit Berlijn wordt geschreven dat HH. KK. HH. prinsen prinses Frederik der Nederlanden met HD. dochter prinses Maria en gevolg, maandag middag uit Weimar in gemelde hoofdstad aangekomen en aldaar aan het station van den spoor weg, door den nederlandschen gezant, baron Schimmelpenninck van der Oye, en den hofmaarschalk, graaf von Keiler, ontvangen zijn. HH. KK. HH.reden iu hofkoetsen naar den Potsdammer spoorweg, en begaven zich langs dien weg naar Potsdam, alwaar HD. bij HH. MM. dineerden. De Amsterdamsche courant meldt, dat door de leden der Maatschappij van weldadigheid met overgroote meerderheid tot leden van het bestuur zijn benoemd de heeren J. C. Baud, minister van staat en lid van de tweede kamer der staten-gene- raaljmr. A. J. Duymaer van Twist, oud gouverneur-generaal vanNeêrlandsch Indië; mr. D. J.Ewijck van de Bildt, minister van staat; mr. H. baron Collot d'Escury, wethouder der stad 'sGravenhage; jhr. mr. W. T. Gevers Deynoot, lid van de tweede kamer der st.aten-generaal, en mr. J. Rau van Gameren, vice-president van het hof van Gelderland; zijnde allen door de vergadering ter benoeming voorgedragen en aanbevolen. Kenoeiningen en besluiten. Benoemd: bij besluit van 19 dezer, tot advocaat-generaal bij den hoogen raad der Nederlanden mr. J. W. Römer, thans offi cier van justitie bij de arrondissements regtbank te Utrecht. Benoemd: bij besluit van 16 dezer, tot lid van den raad van bestuur van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren, de heer mr. G. van IJsselsleiju, lid vau den lioogen raad der Ne derlanden. Goedgevonden te benoemen, bij besluit van 18 dezer, tot reclor magnificus aan de hoogeschool te Groningen, voorliet' akademiejaar 18571S5S, de hoogleeraar L. G. Pareau. Goedgevonden: bij besluit van 20 dezer, eervol ontslag te verleenen aan den heer J. Tazelaar, als gezworen bij den Kat-s- polder; en bij hetzelfde besluit benoemd lot eersten gezworen bi) de polders Koegors, Nieuwen Zevenaar en Nieuwen Eglan- tier den heer J. de Puttertot tweeden gezworen bij evenge- melde polders, de heer S. van Hoeve; tot beheerder vau den de Looze polder, de heer D. van Darame; en tot dijkgraaf hij de watering van Groede en Baanspolder. de heer M. Mazure. Marine en leger. Van Portsmouth wordt den 20 dezer geschreven, dat Zr. Ms. instructiebrik De zeehond, kommandant kapitein luitenant ter zeeM.C. van Vreelaud, hebbende 28 adelborsten aan boord, aldaar vau Hellevoetsluis gearriveerd was. Nadat de gebruike lijke saluutschoten waren gewisseld, bragt de kommandant, vergezeld door den nederlaudsche consul, ridder van den Bergh, een bezoek aan de autoriteiten. Dingsdag zouden de officieren en adelborsten de rijks marinewerf en dokken bezigtigen. Aan staande zaturdag zou De zeehond naar Hellevoetsluis terug- I keeren. Afloop verltoopiiigecs en aanbestedingen. Middelburg 24 julij. Verpacht: 1. Het overzetveer van Vere op Noord heveland. voor f249; 2. het pakhuis De Globe, voor f 40; 3. twee kolen kelders voor f25; 4. 2 hund., 91 roed., 90 ell. dijk en aanwas onder Ritthem, voorf 52 }s jaars. Yzendijke 23 julij. Eene partij bouwland, gelegen in den kleinen Zacharias pol der, gemeente Yzendijke, groot, ruim 2 gemeten. Verkocht voor f 2,500 en f 300 voor de boomen, dus f 2,800. Staten-genera»!. De commissie van rapporteurs heeft haar verslag uitgebragt over het voorstel van den heer Du Hert., tot. wijziging van art. 132 van het reglement van orde. Daaruit blijkt, dat de minder heid der commissie van meening is, dat sluiting aan alle aan hangige werkzaamheden der kamer, wat de voorstellen des konings betreft, een einde maakt en dat zulks de inzending van het vroeger behandelde voorstei bij eene nieuwe koninklijke boodschap krachtens de bepaling van art. 106 der grondwet onvermijdelijk maakt, voorts dat de meerderheid der commissie het gevoelen voorstaat, dat, vermits het regt van sluiting aan de kroon en haar belang is toegekeud, het ook aan deze staat, om overeenkomstig het doel des voorstellers, met opzigt. tot ieder aanhangig gebleven wetsvoorstel het gewone gevolg der sluiting al dan niet te handhaven volgens die leden zouden danrtoe minister of ministers, die de memorie van toelichting van het oorspronkelijk wetsontwerp hebben onderteekend eene kennis geving kunnen inzenden, waarbij zij verklaren, door den koning gemagtigd te zijn, om de kamer tot zoodanige wederopvatt.ing harer werkzaamheden uit te noodigen. Vermits het der com missie twijfelachtig voorkomt of de kamer in het hoofddenk beeld van de meerderheid der commissie deelt, helt zij over tot liet denkbeeld, dat de zaak, die het hier geldt, niet wel tot een goed einde kan worden gebragt, dan nadat het voorstel van den heer Dullert en haar verslag een bepaald onderwerp van over weging in de afdeelingen hebben uitgemaakt. (■eineenteraafi van ïiïoes. Zitting van den 22 julij. Afwezig de heeren van den Bosch, ongesteld, Kakebc'eke ei: Saaijmans Vader, uitlandig. De notulen zijn gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is het verzoek der kamer van koophandel en fabrieken (ter vorige vergadering aangehouden) om in en voor- deze gemeente bestendigd te blijven, welk verzoek door den voorzitter wordt aangedrongen, omdat de kamers van koop handel de ecnige wettige organen zijn om handel en nijverheid voor te staan en bij de ontwikkeling van het fabriekwezen in deze gemeente, het bestaan van zoodanige kamer wcnschelijk is. De heer van Kerkwijk verklaart zich tegen het behoud der kamer; hij wil gelooven dat zij nut heeft gesticht, maar liet is hem niet genoeg gebleken te Zierikzee, waar men koopvanr- j dij vaart heeft, bestaat geen kanier en men heeft er immers

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3