Op het zelfde tijdstip waren op hel kantoor Middelburg, één toestel, 2 ambtenaren en 1 besteller. Te Amsterdam zijn 12 toestellen, 31 ambtenaren en 5 bestellers, zijnde het grootste kantoor. De nederlandsche kantoren waren met 1150 binnen-en bui- tenlandsche kantoren in verbinding. In het geheel zijn in 185-6 gewisseld 88,356 binnenlandsche berigten en 191.565 buitcnlandsche. De opbrengst was van het binnenlandsch verkeer f 66,356,64-J en over het geheel, ook met. inbegrip van het rijks aandeel, in door het kantoor der internationale telcgraafmaatschappij te Amsterdam gepasseerde berigten f 212,016,16. Door het kantoor Middelburg zijn verzonden1610 binnen landsche berigten, 118 naar JBelgie, 30 naar Duitschland en 37 langs de lijnen der internationale maatschappij, zamen 1795, en ontvangen 1779 binnenlandsche, 126 bclgische, 19duitsche, 40 langs de lijnen der internationale, zamen 1961, benevens 29 dienst berigten. De opbrengst was f2147,7S. Voor het binnenlandsch verkeer zijn o. a, van hier verzonden S5 dubbele, 7 drievoudige. 1 viervoudig en 2 zesvoudige, en voor het buitenland 21 dubbele en 3 drievoudige berigten, ma kende het totaal, herleid tot enkelvoudige berigten 2119. Zij zijn volgender wijze ingedeeld: 11 over regeringszaken, 23S over effecten, 1148 handel en scheepvaart, S voor dagbladen en 575 van gemengden aard. Door de Hollandsehe spoorwegmaatschappij zijn overgebragt 12.319 berigten, door de Nederlandsche t.elegraafmaatschnppij 9617, door de internationale 10,571, en door de Rotterdamsche tclegraafmaalschappij 4773. Uit Vlissingen wordt ons heden geschreven r~| De vier ligterschppen, door het engelsche gouvernement vroeger afgestaan ter assistentie bij het alhier gezonken stoom schip Ravensboume zijn op sleeptouw van twee sloombooten weder naar Lcfliden vertrokken. Het schijnt alzoo dat. men van het grootsehe plan om gemelden bodem te ligten, geheel is afge zien. Ken der duikers, bij deze zaak vroeger werkzaam, begaf zich voor eenige dagen naar het Veersche gat om een en ander te hergen van hel. 1.e Zierikzee te huis behoorende schip genaamd de Roompot, voor omstreeks vier jaren in die nabijheid gezon ken. Alles is echter, volgens zijne opgave zoodanig begroeid met mosselen, schelpen, zeewier enz., dat. er volstrekt geen schip meer uit te bekennen is; al het touwwerk is ontzettenc^ verhard en heeft meer dan de dubbele dikte gekregen; de ket ting welke nog op den boeg ligt, is zoo zwaar aangewassen dat. deze nagenoeg de'dikte van een menschelijk ligehaam heeft. Alzoo bestaat er geene mogelijkheid om daarvan thans nog iets to verplaatsen of te redden. Uit de door de regering aan de tweede kamer der slat en ge.:eraal aangeboden wetten lot bevordering van den aanleg van spoorwegen blijkt, onder anderen het. volgende liet hoofddoel der drie voorstellen is. om daar te stellen een fonds en maatregelen te nemen tot. aanmoedigingen ondersteu ning van spoorwegondernemingen in ons land. Van staatswege zullen de kosten gedragen worden voor de voorbereidende werkzaamheden tot opneming der lijnen, teekenragen enz., en ten dien einde strekt het eerste ont werp, om hoofdstuk V van de staatsbegrooting over liet loopendejaar te verhoogen met f 100,000. Hel tweede wetsontwerp heeft de strekking, om de alciger.ing van vaste goederen en purceelen. benoodigd tot. don aauieg van apoorweglijr.en, vrij te stellen van alle registra tie- en overdragt.sre.gten. Het derde wetsontwerp legt den grondslag voor een daar te stellen fonds, om daaruit spoorweg ondernemingen aan te moedigen ofte ondersteunen. Ten dien einde zullen 10 millioen guldens kapitaal, in de schatkist, aan wezig. worden bestemd tot aankoop van 2J, 3 en 4 pet. natio nale schuldbrieven, en dat. kapitaal zal met de daarop loopende renten tot voorschreven einde dienen. Bij de wetsontwerpen is gevoegd eene kaart, die aanwijst de verse hi welke ter exploitatie door particuliere ou- dern^ning^n'cl^'jiet.' plan der regering liggen. Die lijnen zijn verdeeld iVi.4 we0f lassj:n. De keerkt,'e. klasse'obivat de volgende lijnen a. Harlingen, Frahckcr. Leeuwarden, Groningen, sluitende aan de duitsche grenzéjróiider Leer Leeuwarden, Heerenveen, Sleenwijk, Meppef? c. prpnhigeii. Assen, Meppel, Zwolled. Kampen, Zwolle, liaalte, Deventer, Zulphen, Arnhem en Nijmegen; r. Nijmegen tot de grenzen van Kleef; Nijmegen, Venlo, Kogtniond, Maastricht tot. de grenzen van Luikg. Zevenaar t;wt,-Rhe1neij'/*. Vlissingen, Middelburg, Bergen op Zoom, Ro- pcndaal, Bfc3a5 Tilburg, 's Kerlogcirbosch; i. Nieuv/edicp, 'Alkmaar. Casfi'ieum, Zaanstreken, Amsterdam, aansluitende aan'deri itijftsppórwegk. Utrecht, 'Vianen, Gorinchern en JWdai l. Rotterdam. Dordrecht, Middelburg, Vlissingen met '•-A'ejflo; vk Lfeyclen, Woerden, met aansluiting aan den Hol- jjufrHoknir^fioorweg's Gravenhage naar Scbe veilingen. De tweede klasse omvat de volgende lijnena. Van Utrecht over Amersfoort naar Zwolle; b. Van Raalte over Almelo naar de grenzen tot. Rheinec. Breda in de rigting van Turn hout; d. Tilburg naar Eindhoven in de rigting van Maastricht; e. Castricum naar Haarlem, achter het IJ omf. 's Hertogen bosch, Grave en Nijmegen. De lijnen van de eerste klasse beslaan 1076 nederlandsche mijlen, die van de tweede klasse 276 nederlandsche mijlen. De kosten voor den aanleg van de eerstgenoemde lijnen werden geraamd op 1*89,100,000, die voor de tweede kl. op f29,500.000. Bovendien worden de kosten van het maken vanstroomvlotten over de Lek te Vianen, over de Merwede te Gorinchern, te Rot terdam en Dordrecht, benevens van bruggen over het IJ en werken te Nieuwediep berekend op f60,400,000, zoo dat de gezamenlijke kosten van dit spoorwegnet geraamd worden op f179,000,000. Volgens de staat A. behoorende bij het gewijzigde ontwerp- van wet op de regterlijke organisatie, zullen de kantouregters van de 1ste, 2de en 3de klasse (in de 4 kantons te Amsterdam en het 1ste en 2de te Rotterdam en in de hoofdplaatsen der pro vinciën en arrondissementen) eene bezoldiging genieten gelijk aan die van lid der regtbank van het arroudisemeut, waarin zij zijn gevestigd (zijnde volgens staat B f2500 te Amsterdam, Rotterdam en's Hage en f 2000 in de overige hoofdplaatsten der provinciën, uitgezonderd Haarlem, waar het Iractement op f 1600 is gesteld); de kantouregters der éde en ödeklasse f1200, zullende echter de kantonregiers geene emolumenten meer ge nieten. De griffiers bij de kantongeregten, die hunne emolu menten behouden, zullen geuieteu die der 1ste klasse f 600, die der 2de klasse f 500, die der 3de klasse f 450 en die der éde en 5de klasse f400. De ambtenaren van het openbaarministerie bij de kantongeregten der 1ste en 2de klasse zullen genieten: f 1000, en bij de kantonregters der 3de, 4de en 5de klasse fSOO, zullende in den regel het openbaar ministerie bij de kantonge regten der 3de klasse (hoofdplaatsen van arrondisementen. niet tevens hoofdplaatsen van provincie zijnde), worden waargeno men door 'den substituut-officier van de arrondisscments-regt- bank. Volgens tabel B. behoorende bij hetzelfde ontwerp zullen de presidenten der regtbanken Ie Amsterdam, 's Hage en Rotter dam en officieren van justitie (nu genoemd procureurs des ko- nings) genieten f 3000de vice-presidenten f 2600, de leden en (de substituut-officier f 2500de griffiier f 1S00 en de subst.it uut griffier f 1200de presidenten en procureurs des konings bij de regtbanken in de hoofdplaatsen der provinciën (met uitzon dering van Haarlem) f 2500: de.vice'rpresidenten f 2100 de le den en substituut-officier f2000; de griffiers f 1400 en substi tuut-griffiers 11000; de presid. en oflic. van justitie te Breda. Leyden, Dordrecht, Alkmaar, Hoorn, Deventer 2300, de vice- presidenten f 1700; de leden en cte substituut officier f1600; de griffiers f 1300 en de substituut-griffiers f900; de presiden ten enoffic. van justitie te Eiudhoven, Nijmegen, Zutphen, Tiel, Gorinchern. Brielle, Zierikzee, Goes, Amersfoort., Heerenveen. Stieek, Almelo, Winschoten, Appingadatn en Roermond f2000, de vice presidenten f 1600,de leden en substituut-officieren f 1500, dc griffiers f 1200 en de substituut-griffiers f 800. H. M. de koningin is maandag middag ten half cén ure, vergezeld door Z. K. H. den jeugdigen prins Alexander, met ge volg, meteen extra trein langs den Hollaudschen ijzeren spoor weg te Rotterdam aangekomen en werd aan het, stat ionsgebouw aldaar, waar verschillende vlaggen wapperden, gecomplimen teerd door den heer burgemeester dezer gemeente. De vorstin reed daarop met, den prins in hel rijtuig van den heer burgemeester gezeten endoor dezen gevolgd, langs de Singel naar den ICateu- drechtscheu veerdam, waar het koninklijk jagt tot. vertrek ge reed lag; langs eene met vlaggen gedrapeerde brug aan boord van het. stoomjagt gekomen, werd 11. M. daar ook nog gecom plimenteerd door den heer Joost van Vollenhoven,vice-president der Koninklijke nederlandsche yacht club. Zoodra al de personen vari het gevolg zich aan boord van het. stoomjagt, bevonden, aan vaardde dit, onder hetgejuch der verzamelde menigte, de reis naar Hellevoetsluis, van waar H. M. met het nederlandsch stoomschip Cycloop den logt naar Engeland zal vervolgen. Wij vernemen, dat de vlag, die tijdens de belegering der citadel van Antwerpen, boven de veste wapperde en onlangs als de laatste nederlandsche vlag op belgisch grondgebied bezongen werd, op verlangen van Z. M. den koning gevoegd is bij de verzameling van vlaggen op 's konings paleis te Am sterdam. Men spreekt, van eene spoedige op handen zijnde oproeping van de leden der eerste kamer der staten-generaal. hoofdzake lijk om het ontwerp van wet op het onderwijs, waarvan men .de aanneming door de tweede kamer nog in den loopdezcr week te _gemoet ziet, in iekandeling te mmen. Gepasseerde week heeft in de streken van Zwolle de rogge- oogst een aanvang genomen. Het verhouw valt. aanmerkelijk mede. De kwaliteit is wel niet overvloedig, doch in het alge meen meer dan middelmatig te noemen. De kwaliteit is overliet algemeen voortreffelijk, zelfs de zeer dun staande akkers leveren eene volle en zware korrel. BBenoeiningen en bestuiten. Benoemd bij besluit van den 9 dezer: bij den provincialen staf, tot majoor en adjudant in het provinciaal kommandement van Utrecht, de kapit. der 1ste kl. J. H. L. de Jongh, van het 5de reg. inf.; bij het wapen der inf.: bij liet lsle reg., tot kapit. van de 3de kl., de lste luit. L. C. G. Vijgh, van het reg. grenad. en jag.; bij het 3de reg. tot kapit..'van de 3de kl., de lste luit.- adjud. J. W. van Ilop'oergen, van het corps; bij het 8ste reg., tot kapit. van de 3de kl., da lste luit. D.P. C.Potlgieter van Laar, van het 3de reg. van het wapen bij het instr.-bataillon, tot lste luit., de 2de luits.W. Bannier en W. de llartog, bei den van het bataillon. Goedgevonden bij Z. M. besluit van den 25 der vorige maand op pensioen te stellen, de offic. van gez. der lste kl. E. Stokhuijzen, en het bedrag daarvan te bepalen ad f 990. Op non-activiteit gesteld bij besluiten van den 22 en 27 junij jl. de kapit. W. M. de Brauw, van het lste reg. inf. en de lste luit. W. E. Eijmael, van het 7de reg. inf., in afwachting dat omtrent hen nader zal worden beschikt. Eervol ontslag bij besluit van den 3 dezer aan den voormali- geu lste luit. G. L. li. A. de Vernejoul, als maj. van het Luxem- burgscli bondscontiugent, en een jaarlijksch pensioen toege legd ad f 435, met ingang van den 1 april jl. Goedgevonden bij besluit van den 4 dezer dat de lsle luits. C. E. Pabst en J. rakel» van het wapen der inf. hier te lande, gedetacheerd geweest, bij cle landinagt in West-Indie en die dezer dagen hier te lande zijn aangekomen, weder bij een der corpsen van het leger, en wel bij liet, lste reg. inf., zullen worden ingedeeld. Goedgevonden bij besluit van den 6 dezer cle 2de luit. J. B. van Driem, van het 7de reg. inf., in zijnen rang en ancien- neteit over te plaatsen bij het wapen der inf., van het leger in Oost-Indie. Weeroloffie. Jl. zondag is te's Gravenhage,aan de gevolgen eener smarte lijke ongesteldheid, overleden, de heer Johan Christiaan Pabst, referendaris bij het departement van binnenlandsche zaken, en ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Op 21jarigen leeftijd als klerk de loopbaan van ambtenaar ingetreden, raogt hij gedurende dertig jaren de onderscheiden rangen daarvan doorloopen, tot dien waarin hij, door eene kortstondige ziekte aan zijne bctrekkiugen, en zijne zeer talrijke vrienden is ontrukt. Van de onderscheiden hoofden des bestuurs, waaronder hij werkzaam was. mogt hij een vereerend vertrouwen genieten,en niet minder de hartelijkheid en bijzondere gehechtheid van zijne ambtgenoolen of onderhoorigen. lierSi- en sclto<»II nieuws. In ongeveer 200 hervormde gemeenten in ons land zijn de traktementen der predikanten tot f800 verhoogd. In Zeeland, Limburg en Noordbrabant, de drie zuidelijke provinciën des lands, vindt men geene gemeenten, welke daarvan gebruik behoefden te makendaar bedroegen die traktementeu overal fSOO en daarboven. Het getal gemeenten, alwaar nu minder dan f 800 Iractement is, is thans zeer gering. verkoopïngfen en aanbestedingen, Middelburg 13 julij. Jl. donderdag heeft ten raadhuize alhier de publieke aanbe steding plaats gehad van de navolgende gemeentewerken, als: 1. het verbouwen en verbetereu van cle onderwijzerswoning der stads armenschool en het bouwen ecner bergplaats voor draagbaren op de begraafplaats; aangenomen door L. C. van Breda alhier voor f 1600; 2. het vernieuwen van 28,000 vier kante ellen kramwerk aan de heidijken van het havenkanaal, met bijlevering der materialen en het onderhoud tot ultimo oclober 1858; aangenomen door J. Filis, van Breskens, voor f 12 per vierkante el; 3. het gedeeltelijk herstellen van eenige kaaimuren met 3jarig onderhoud aangenomen door A. Monjét van Vlissingen, voor f 1310 per jaar4. liet vernieuwen van 60 strekkendeellen beschoeijing langs den Korendijk; aangenomen door A. Monjé voor f39935. het verwen van eenige gemeente gebouwenaangenomen door P. Sloovcr voor f 210. Vrouwepol der, 14 julij. Een hofstede, genaamd Waaijenburg, met 25 bunder, 52 roe den, 84 ellen bouw- en weiland c. a., onder Vrouwepolder, in dertien perceelen. Verkocht voor f21,444,30. Een huis en erve met tuin, onder Middelburgsch ambachten, Y/ijk R no. 4. Verkocht voor ƒ901.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2