ÜuitmUmDscl]e tijïringm. fcjmiïirlsbfrigtcn. SP P P Daarna zijn de artt. 2327, na eenige discussie, aangenomen en zijn de beraadslagingen aangevangen over art. 28. Maandag voortzetting. Van regeringswege is aan de tweede kamer aangeboden een wetsontwerp, strekkeude tot wijzigiug der gemeentewet van den 29 jnnij 1851 (staatsblad no. 85), wat aangaat de daarbij voorde plaatselijke belastingen gestelde regelen. De artikelen van die voordragt luiden als volgt: Art. 1. Behoudens de heffing, in art. 23S der wet van 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) vermeld, worden, vóór elk andere plaatselijke bedingen, gelieven opcenten op de hoofdsom van deu rijksaccijns op het gedistilleerd, en wel van 100 op het bin- nenlandsch, 60 op het buitenlandsch en 40 op de buiterilandsche likeuren. Art. 2. Art. 241 dier wet wordt vervangen door de volgende bepalingen het getal opcenten op de grondbelasting kan voor de gebouwde eigendommen tot 40, voor de ongebouwde tot 10 gaan, en wat de gebouwde eigendommen betreft tot 50, zoo de opcenten op personele belasting tot het zelfde getal zijn opge voerd. Art. 3. Art. 242 dier wet wordt vervangen door de volgende bepalingen de opcenten op de personele belasting kunnen tot 50 gaan en, zoo de opcenten op de grondbelasting tot 40 wat de gebouwde en 10 wat de ongebouwde eigendommen betreft, zijn opgevoerd, tot 80. De opcenten op de personele belasting worden, naar gelang van de huurwaarde der perceelen en de be volking, geheven in de reden, aangewezen in de tabel gevoegd achter de wet van 29 junij 1851 (staatsblad no. S5), Art. 4. Art. 244 dier wet wordt vervangen door de volgende bepalingenhoofdelijke omslagen of andere plaatselijke directe belastingen worden niet geheven dan na dat de gemeente opcen ten op de grondbelasting op de gebouwde eigendommen tot 30 en op de ongebouwde tot 5, en de opcenten op de personele be lasting tot 20 zijn opgevoerd. Zij kunnen echter vroeger wor den geheven, zoo het bedrag der reeds gelegde opcenten op de grond- en personele belastingen beloopt van hetgeen de geza menlijke gemeent e-belastingen, gemiddeld over de vijf laatste jaren, jaarlijks onzuiver hebben opgebragt. Art. 5. Art. 246 dier wet wordt vervangen door de volgende bepaling: behoudens het bepaalde in art. 1 der tegenwoordige wet, worden geene plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik geheven, alvorens de gemeente-opcenten op de grond belasting het in art. 4 dezer wet vermelde getal bereikt hebben en de gemeente-opcenten op de personele belasting 30 bedra gen, of deze laatste tot 20 zijn opgevoerd, en in de gemeente eene directe plaatselijke belasting is ingevoerd, welker bedrag met ten minste 10 van die opcenten gelijk staat. Art. 6. Art. 249 dier wet wordt vervangen door de volgende bepaling: het verbruik van zout, zeep en aardappelen wordt niet belast. Art. 7. Art. 250 dier wet wordt vervangen door de volgende bephlingen de belasting op het gemaal mag niet te boven gaan de som vanf2 per 100 pond tarwe, van f 1,60 per 100 pond spelt en van 60 cents per 100 pond rogge. Eene verbruiksbe lasting op het varkens- en schapenvleesch is alleen geoorloofd in gemeenten van eene bevolking van meer dan 50,000 zielen, alwaar belasting op het ruud-en kalfsvleesch en geene belas ting op het gemaal wordt geheven en de opcenten op de grond en personele belasting tot het in artt. 2 en 3 dezer wet gestelde maximum zijn opgevoerd. Zij mag niet hoogejpwórden geheven dan tot 10 ten honderd der plaatselijke waarde van het vee in levenden staat. Het verbruik van voorwerpen, aan rijks accijns onderhevig, wordt niet hooger belast dan de hoofdsom van dien accijns. Zijn evenwel de gemeente-opcenten op de grondbelas ting tot 50 wat de gebouwde en 10 wat de ongebouwde eigendommen betreft en die op de personele belasting tot S0 opgevoerd, dan kan de belasting op het gemaal, zoo veel de larwe betreft, tot, uiterlijk f 3 de 100 ponden, die op het geslagt, zoo veel de runderen en kalveren aangaat, en die op den wijn en het binnenlandsch gedistilleerd tot uiterlijk anderhalf maal het bedrag der hoofdsom van rijksaccijns worden gebragt, terwijl het buitenlandsch gedistilleerd tot uiterlijk met 90 opcenten en de buitenlandsche likeuren tot uiterlijk met 60 opcenten op die hoofdsom kunnen worden bezwaard. Art. 8. De voorschriften ter verzekering van invordering der in art. 1 dezer wet vermelde belasting worden met afwijking •van het voorschrift van art. 257 der wet van 29 junij 1851 (staatsblad no. 85),door ons, in overeenstemming met de andere toepasselijke bepalingen van den zesden titel dier wet, bij alge- meeuen maatregel van inwendig bestuur vastgesteld. Indien eene gemeente de belasting op het geditsilleerd hooger opvoert of lager stelt dan art,. 1 dezer wet is vermeld, dan worden de verordeningen op de invordering van het meerdere of van de lagere belasting op de gewone wijze, en dus afgescheiden van den algemeencn maatregel van inwendig besuur, vastgesteld. Art. 9. Overtreding der voorschriften, bedoeld in de eerste zinsnede van liet vorig artikel, wordt vervolgd en gestraft overeenkomstig de bepalingen van het derde hoofdstuk van den zesden titel der wet van 29junij 1851 (staatsblad no. 85). Voor het niet ten bepaalden tijde en plaatse inleveren van biljetten tot vervoer van veraccijnsde dranken uiten naar gemeenten, waar de belasting tot het bedrag, in art. 1 dezer wet vermeld, is ingevoerd, zijn echter de straffen, bij de artt. 271 en 272 der wet van 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) bepaald, niet van toepassing, maar wordt van hem, die voor de inlevering aan sprakelijk is, de belasting ten behoeve der gemeente van be stemming op den gewonen voet ingevorderd. Art. lQfc&Jor elk biljet door de rijksontvangers, ingevolge de voorsclH^n, bedoeld in de eerste zinsnede van art. 8 dezer wet, af te geven, wordt hun door de betrokken gemeente 21 cent uitgekeerd. Art. 11. Het bepaalde in art. 1 dezer wet treedt in werking den 1 januarij 1858. De overige plaatselijke belastingen, met uitzondering van die, bedoeld in art. 238 der wet van 29 junij 1851 (staatsblad no. 85), worden vóór den 1 januarij 1860, in verband met de voorschriften dezer wet, herzien en aan onze goedkeuring onderworpen. Bij gebreke hiervan vervallen die belastingen. Kntfeland. Londen 11 julij. Gisteren avond werd door het hoogerhuis het wetsont werp tot wijziging van den parlementseed, ten einde aan de israelieten zittiug in het parlement te kunnen verschaffen, verworpen met 173 tegen 139 stemmen. De oost-indische compagnie heeft zes stoomschroefschepen en elf zeilschepen gebuurd om troepen naar Indië over te brengen. Het lagerhuis heeft hedeu de motie van den heer Roe buck, tot afschaffiug van het ambt vau lord luitenant van Ier land strekkende, met 266 tegen 115 stemmen verworpen. In die zelfde zitting verklaarde lord Palmerston dat de regering zich tegen de plannen van den heer de Lesseps, tot het doorgra- en der landengte van Suez, verzet, naardien dit strekken zou om Turkye van Egypte af te scheiden en gevaren voor Engelsch Indie te weeg zou brengen. BBuitscIiIaud. Berlijn 2 julij. Heden ten een ure is prinses Louise, dochter van den prins van Pruissen en gemalin van den groothertog van Baden, voorspoedig van een prins bevallen. Luxemburg. Volgens nadere bcrigten blijkt., dat bij de verkiezingen, die den 7den dezer in het hoofd-kanlon plaats hadden, zes personen bij de eerste stemming de volstrekte meerderheid als kiezers hebben bekomen. Van deze behoorden 4 tot de oppositie, I tot de ministeriele partij terwijl de overige candidaat. door beide par tijen aanbevolen was. Van de overige 20 heeft niemand de vol strekt meerderheid bekomen, doch erlangde decandidaten der oppositie op weinige uitzonderingen na de meerderheid, die evenwel niet groot was, daar zij gemiddeld] 77 stemmen bekwa men tegen 165 die op de tegenpart ij werden uit gebragt. Daar nu gemeld was dat de oppositie volkomen gezegevierd heef t.met uitzondering van slechts een candidaat, zou daaruit zijn af te leiden, dat, bij de herstemming die den 8 plaats had, al de 20 candidate», die zij had aanbevolen, als kiezers moeten geko zen zijn. Belgïe. Brussel 10 julij. De dagbladen bevatten heden een brief van den turkschen gezant, aan den minister vau biunenlandsche za ken, strekkeude, om te antwoorden op het door den minister in den Moniteur geplaatst overzigt der kwestie betreffende den heer Blondcel de Cuelcnbroek. Deze brief verzwakt in niets de verklaringen van den minister en bewijst integendeel, dat de gezant in deze zaak bewijzen heeft gegeven van weinige be kendheid met, de diplomatieke gebruiken. Men gelooft, dat de porte haren gezant tot een hoogeren post zal bevorderen en hem alhier door een ander diplomaat vervangen. Vrankrijk. Parijs 11 julij. In ons vorig nommer is de uitslag medege deeld van de herstemming die alhier tot verkiezing van drie le den van het wetgevend ligchaam gehouden is. Deze heeft over al verwondering gebaard en diepen indruk gemaakt; men had althans onder het publiek niet verwacht dat de oppositie eene zoo volkomène zege zou behalen. Ouder de tien personen die door de hoofdstad gekozen zijn om haar in het wetgevend lig- cliaarn te vertegenwoordigen, zijn thans vijf tegenstanders van het gouvernement. Dat deze vijf allen den vereischteu eed af leggen en zittiug nemen zullen, is nog niet zekervan twee hunner weet men met zekerheid dat zij aan den keizer en zijne constitutie trouw zullen zweren en van de overige, zelfs van den generaal Cavaignac, acht men het waarschijnlijk dat zij zij daartoe zullen besluiten. De koning van Portugal heeft onlangs, gelijk men weet, de wetgevende kamers verwittigd van zijn voornemen om eer lang eene huwelijksverbindtenis aan te gaan, zonder den naam der aanstaande koningin bekend te maken. Thans berigt het Journal des débat,s, dat de koning eene prinses van den katho lieken tak van het koninklijke geslacht van Pruissen zal huwen, namelijk eene dochter van den vorst van Hohenzollern-Sigma- ringen, die in het jaar 1849 het souverein gezag overzijn vorsten dom aan zijuen neef den koning van Pruissen afgestaan heeft. Italië. Het officieel dagblad der oostenrijksche overheid van Verona zegt in zijn nommer van den 4den dezer: Het lijdt geen twijfel meer, dat Mazzini de hand in de jongste onlusten heeft gehad, en een nieuw blijk van zijne trouweloosheid en onver stand heeft willen geven. Weldra zullen de oproerlingen de verdiende straf voor hunne misdaad ondergaan. Maar ook dit maal hebben de eigenlijke aanleggers der beweging zich weten schuil te houden. Men heeft, naar het schijnt, nog geene andere personen kunneu vatten, dan die enkel als gehuurde werktuigen der moordzucht beschouwd moet worden. De belhamers zijn ontsnapt." Te Genua liep deu 5 dezer het gerucht dat de opstand in Calabrie op eene zeer bedenkelijke wijze veld won en dat de koning van Napels de wijk naar Gaëta had genomen: doch er was, althans onder het publiek, niets stelligs dienaangaande bekend. Ji. zaturdag ter reede ran Vlissingen gearriveerd voor Ant werpen bestemddon Juan, gezagv. Caitua, Bilboa; voor Gent bestemdProphete, gezagv. Hornborstel, Liverpool; en als bij- legger wegens contrarie wiud: Elenezer, gezagv. Bernnett,, Londen. Vau daar dien dag naar zee gezeild, van Antwerpen de Schelde afkomende: Hulda, gezagv. Lindberg, Gotheburg Pallas, gezagv. Pedersen, Engeland Hojppet, gezagv. Hansen, Engeland: Joseph, gezagv. Abrahams, avontuur; Paladin,gezv. Olsen, avontuur. In de zes eerste maanden van 1857 zijn ingevoerd van Oostindisshe bezittingen, aangebragt met nederlaiidsche sche pen, te Middelburg Ruwe oostindische suiker 12,074 kanassers, weg. 2,822,003 ned. pond. Uitgevoerd in de zes eerste maanden naar St. Petersburg672 kanassers, weg. 156,079 n. p. ii Frankfort824 197,666 a Urdingen145 (ï/.-- 32,912 u Keulen 322 jA0/a 73,018 U Duisburg384/ 96,911 ii Hamburg253 55,993 a Antwerpenlinod. 219,958 a GendJ iUJ* 35,444 i> a Entrepot dok Amsterdam3817 872,647 Termijnen van crediet Rotterd. 102 20,354 7613 kanassers, weg.* 1,761,SS2 n. 1» Totaal Meelinipprijzen. Rotterdam 13 julij. Meekrap iels meer geveild, en meer gedaan, doch alleen in beste soorten tot vaste prijzen. nraaiimarlcten. Rotterdam 13 julij. Tarwe 20 ct. lager, paardeboonen 20 ct. hoogeranders alles de zelfde prijzen. Spanje. Grenada. Oostenrijk. Belgie. Portugal. Venezuela. Mexico Illinois. Prijzen van effecten. Amsterdam 11 julij. Werkelijke schuld dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl. Maat schappij van weldadigheid Oblig. 1798/1816 dito 182S/1829 dito Hope co dito Stieglitz dito dito dito dito Ccrtific Spoorweg Oblig Binnenlandsch Coupons bewijzen Crediet instelling Oblig Oblig Amsterdamsche Nationale 1847/1852 Bank actiën bij Rothschild Obligation nieuwe 2J pet. 63A 3 h 76* 4 964 4J 159* 4- n 64 5 n 1051 5 4 co co 4 5 88 5 o 99i 6 77 u 3 n H v z 5 p 5 87j 5 2* 3 f IIgV 2è 3 46 45£ 4i 3 21* 7 92*

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3