MIDDELBMGSCHE C 0 U 1« A N N'" 84. Diogsdag 1857. 14 Julij. Deze courant verscliijnt des dingsdags, donderdags en Zat'Xi.lag-,. Linnen deze gemeente en Ves tingen gescliiedt de uitgave deu avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs pef drie maanden is f 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgegs, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buiteugewoon groote letters worden berekend, naar de plaats die zijinnemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontaut. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Editie van maandag avond 4i ure. Aankcmiiujintjcn ÏAÏI1E! ftUKSBBSTOÜR.PSd fHCL4LB ISfiïSEÜSTEBSSIüREï li.enuisg'eviug. De commissaris des konings in de provincie Zeeland maakt bekend, dat de opening der jagt op waterwild, bedoeld ia art. 17. laatste lid van de wet van 13 junij 1857, (staatsblad no.87) in deze provincie, door de gedeputeerde staten is bepaald op 1 augustus aanstaande. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad geplaatst en aan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 10 julij 1857. De commissaris des konings voornoemd, VAN TETS. Bekcuilstiaking'. Burgemeester en weihouders van Ziezikzee, Gelet op het raadsbesluit vnn den 1 april jj, no. 10, Brengen ter ajgemeene kennis, dat op donderdag den 30 julij 1857, des morgens ten 12 ure, in het openbaar aan den meest biedende zullen worden verkocht ten overstaan van eenen daartoe bevoegden ambtenaar Een 70tal Keverberes met bijbehoorende koorden en katrollen, benevens eenige Lantaarnpalen, afkomstig van de vroegere olieverlichting. Eenige Schaafbanken en goederen, in gebruik geweest het zij bij den vroegeren stads timmerwinkel, hetzij bij den brandweer; benevens zoodanige voorwerpen, welke bovendien ter veiling zullen worden gepresenteerd. Een en ander zal op den dag der verkoopiug van 9 tot 12 ure te bezigtigen zijn, terwijl nadere informatien te bekomen zijn bij den deurwaarder J. van der Bent, alhier woonachtig. Gedaan te Zierikzee, den 8 julij 1857- B. C. CAU, voorzitter. C. DE JONGE, secretaris. öinnrnlanösdjc tijbingen. Hiddelltnrg BS jiaEij. De persoon van H. Maas, sjouwer, gisleren door de policie voorloopig aangehouden, is heden naar het huis vanarrestover- gebragt als verdacht van herhaalde moedwillige mishandeling op de publieke straat van zijne vrouw Helena de Bruijne. De arroudissemenlsreglbank alhier heeft heden uitspraak gedaan ia de zaak van J. P. Ie Roy beklaagd van opligterij, en hem veroordeeld tot gevangenisstraf gedurende 2 jaren, twee boeten ieder van f 25 en in de kosten op grond van art, 405 van het wetboek van strafregt. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier, is ontvan gen en ligt ter inzage eene opgave van de schepen welke de havens van Pruissen gedurende 1856 hebben bezocht. Door de Zeeuwsche brandwaarborgmaatschappij op roerende en onroerende goederen, gevestigd te Zierikzee, is eene premie toegekend aan de generale directie over het brandwezen en eene aan drie jongelieden, als bewijs van erkentelijkheid voor de aangewende pogingen om de bij die maatschappij verzekerde perceelen te beveiligen t ijdens denjongsten brand. Aan de heeren 11. Q,. Janssen en J. II. van Dale, redacteurs van de Bijdragen tot de oudheidkunde en geschiedenis, inzon derheid van Zeeuwsch-Vlaanderen, is de bijzondere onderschei ding te beurt gevallen van op den 25 juny 11., iu dc zitting van het te Duinkerken gevestigde Comité flaraand de France: Moedertael en Vaderland, benoemd te worden tot correspon- e; endc leden van genoemd genootschap. In het Residentieblad leest men: De minister van justitie heeft thans geantwoord op de bedenkingen, die in de afdeelingen der tweede kamer tegen het ontwerp van wet op deregterlijkc organisatie ingebragt zijn en levens dat ontwerp gewijzigd. Wij kunnen ook aan onze lezers mededeelen, waarin die wij zigingen hoofdzakelijk bestaan. Zij betreffen den grondslag der voordragt niet. De afschaffing der provinciale hoven en de over- dragt hunner regtspraak aan de arrondisements-regtbankeii zijn de grondslag van het wets-ontwerp gebleven. De minister blijft bij zijn gevoelen omtrent die hoven; hij houdt vol, dat zij een overtollige schakel iu ons regtswezeu zijn, na de uitlegging waarvan de overige schakels zoo verbonden kunnen worden, dat zij een doelmatig en wel aaneensluitend geheel uitmaken. Op eenige andere punten is het wetsontwerp gewijzigd, over eenkomstig de bij het voorloöpig onderzoek in de afdeelingen der kamer geuite inzigten. De gewigtige wijzigingen zijnde volgende: 1. Ten aanzien van liet. door de grondwet aan den hoogen raad opgedragen toezigt op den algemeenen gang der regtsple- ging, is de minister lot het thans bestaande stelsel van cassalie teruggekeerd. 2. Ook ten aanzien van den ondersten trap der regtspleging wordt, in de gewijzigde voordragt. nagenoeg alles op den be- staanden voet gehouden. De bezoldiging der kantonregters wordt vermeerderd, maar aan den anderen kaut worden hunne emolumenten afgeschaft.. Aau de amblenaren, die met de waar neming van het openbaar ministerie bij de kantongeregteu be last zijn, wordt eene behoorlijke bezoldiging uit de schatkist toegelegd. Docli liet getal kautongerègtert zal in het vervolg van tijd allengs verminderd worden. Men meldt aan het Algemeen handelsblad uil de residentie dat uil den boezem der tweede kamer liet voorstel zal worden gedaan, om, met het oog op het wets-ontwerp houdende de in- rigting der regterlijke magt, af te wijken van het reglement van orde, hetwelk voorschrijft, dat door de sluit ingeener zitting, ook vervalt al hetgeen ten aanzien vau voorstellen des konings in die zitting tot voorbereiding van de openbare beraadslaging heeft plaats gehad. Men wjl namelijk, liet verlangen der redering, om niet vernietigd te zien den arbeid aan dit wets-ont werp besteed, zoodat het in staat van wijzen is gebragt, trachten te verzoenen met het verlangen der kamer, om na afloop van de discussie over de wet op het onderwijs, vacantie te nemen. Door afwijking van het reglement van orde, in dit bijzonder geval, zou alsdan de openbare behandeling van genoemd wets-ontwerp, dadelijk na de opening der nieuwe zitting kunnen plaats hebben. Men verneemt dat het vertrek van H. M. de koningin bepaald, is op lieden (13 dezer) per koninklijke stoomjagt de Leeuw, uit Rotterdam naar Hellevoetsluis, en van daar per stoomschip Cycloop, kommandant luitenant ter zee lsle klasse jhr. A. Klerek, naar Londen. Het gevolg van LI. M. zal bestaan uit: graaf van Randwijck, grootmeester, jonkvrouwen van Pabst en lleldewier, hofdames; jhr. Tindal, kamerheer, staatsraad von Weckherliu, secretaris. Men verneemt dat de staatscommissie voor landverhuizers en kolonisatie in Neerlands Lidie 11. dingsdag avond, onder het voorzitterschap van den minister van staat, den heer Rochussen, hare eerste vergadering heeft gehouden en de punt en van behan deling heeft vastgesteld. Door M. B. Gadde is concessie gevraagd tot de daarstelliug eener stoombootdienst. tusschen Rotterdam en Delft. Men ver neemt echter dat, uit hoofde van de vele bezwaren aan een zoo danige dienst verbonden, die concessie hoogst waarschijnlijk niet zal verleend worden. ISenoeuiin^en en besluiten. Benoemd: tot 2de luitenants bij het korps mariniers, de ser geanten van genoemd korps E. A. van Braam Houckgeest en M. C. Koning, met ingang van den 1 dezer. Bevorderdbij besluit van 4 dezer, de officieren van gezond heid der 3de kl. T. J. Gebel en A. Peters, met ingang van den 1 dezer, tot officieren van gezondheid der 2de kl. bij de neder- landsche zeemagt, met bepaling dat zij zullen rang nemen, eerstgenoemde tusschen de officieren van gezondheid der 2de j kl. J. G. Arend en B. Carsten, en laatstgenoemde tusschen de officieren O. P. Wierls van Coehoorn cn W.J. Cramer van Baumgarlen. Bepaald: bij besluit van 29 juuij jl., dat bij afzonderlijke dagorder, zoo in Nederland als iu Oost-indie, eervol zal worden vermeld de officier van gezondheid der 2de kl. bij de neder- landsche marine M. J. P. van Prooijen, ter zake van de door hem aau boord van Zr. Ms. stoomschip Amsterdam, gedurende de Lampongschc expeditie, in liet jaar 1S56, bewezene diensten. Eervol ontslagenbij besluit van 8 dezer, op zijn verzoek, de luitenant ter zee 2de kl. K. J. Viehoff, met. den 10 dezer. Vergunning verleend bij besluit van den 16 junij 11., aan den bij besluit van den gouverneur generaal van Nederlandscli indie, van 27januarij 1855 no. 4, opzijn verzoek, eervol ont slagen kapitein der bataviaansche schutterij W. van Om meren, tot liet blijven dragen van de uniform en de onder- scheidiugsteekeucn, verbonden aan den laatstelijk dcor hem bekleeden rang bij de gemelde schutterij. Goedgevonden: bij besluit, van 9 dezer, ten gevolge van het overlijden van mr. A. J. 11. "IV. baron van Hecckeren van Net telhorst,, in leven kommandcur der duitsche orde Balye van Utrecht, te vergunnen de opklimming der kommaudeuren en vand'en eersten jonkheer in gemelde orde, welke door dat af sterven kan plaats hebbén en te agreëren: 1. de opklimming van W. A. baron Schinimelpenninck van der Oije, tot jongsten kommaudeur, en 2. de adrfiissie van J. D. graaf van Recht,eren van Aliuera, tot tweeden jonkheer. Pensioen verleend: bij besluit van 4 dezer, aan den gewezen bode bij het departement van marine 11. Hefty, uit hoofde van ligchaamsgebreken, ten bedrage van f402 's jaars. HïsferïEie esa Jeger. Zr. Ms. stoomschip Gedeh zal, vermoedelijk den 25 julij aan staande, via de kust van Guinea, Rio-Janeiro de Kaap de Goede Hoop, naar Java vertrekken. Zr. Ms. schooner met schroefstoomvermogcn Bali, kom mandant luitenant ter zee 1ste klasse jhr. J. 11. van Capellen, van Hellevoetsluis naar Batavia, te Madeira binnen, heeft den 18 junij II. de reis voortgezet. Met deu 15 dezer wordt, de luitenant ter zee jhr. J. E. W. F. vau Reders op non-activiteit gesteld, en in zijne betrekking als kommandant van de te Hellevoetsluis geslationneerde kanonneerboot no. 24, vervangen door deu luitenant ter zee lste klasse E. J. Abresch. Met den i augustus c. k. wordt de luitenant ter zee lste klasse A. J. Kroef, thans ouder-ekwipagemeester bij 's rijks ma rine te Hellevoetsluis, op non-activiteit gesteld, en in die be trekking vervangen door den luitenant ter zee lste klasse P. van Wijhe. Naar men verneemt heeft Z. M., zoo als in vorige jaren heeft plaats gehad, goedgevonden tc bepalen, dat., gedurende de maand september aanstaande, de vier bataillons van het. rege- ment grenadiers en jagers, en hel 2de bataillon van het. 6de rege- ment infanterie, tijdelijk tot eene brigade worden verecnigd, om met het 4de regement dragonders en dc batterij veld-artillerie, gedurende genoemde maand, twee of driemaal 's weeks, inde vlakte van Waalsdorp te manoeuvrereuzullende liet bevel over die troepen worden opgedragen aan den generaal-majoor van Muiken, commandant der 3de brigade infanterie. !ïurger!ijke starnl. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 12 julij: D. van Os, jm. 32 j. met J. C. Pluymers, jd. 32 j. A.C.Moorman, jm. 29 jy met J. M. Siebolds, jd. 30 j. P. Wisse, jm. 26 j, met M. J. Pijl,. j,d. 28 jaren-.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1