liet jaarlijks, maar om de drie jaren bijeenkomt, heeft de ver werping van het voorstel des gouvernemeuts ten gevolge, dat de zaken vooreerst althans nog drie jaren lang op den zelfden vpet blijven. BB ii si and. Onze dagbladen berigten dat van de schepen, welke men tijdens het beleg van Sebastopol voor en in die haven heeft laten zinken, en wier getal 87 bedraagt, tot dusverre zestien weder boven water gebragt. zijn, waaronder vijf stoombooten, die te Nikolajeff hersteld en reeds weder inde vaart gebragt zijn. Deze zestien vaartuigen behooren tot die, welke na de inneming van het zuidelijk gedeelte van Sebastopol aan den noordkant der haven door de Russen in den grond gehoord zijn; zij zijn onder de leiding van russische ingenieurs en zee officieren opgehaald. De amerikaansche maatschappij, met welke de regering tot dat einde een contract gesloten had, zal thans eerst hare werkzaamheden beginnen en allereerst de groote schepen boven water zoeken te brengen, welke de vorst Menchikoff voor den aanvang van het beleg op de reede en aan den ingang van de haven heeft laten zinken. Men weet dat het russische gouvernement sedert eenigen tijd aanstalten gemaakt heeft om de circassisclie volksstammen in den Kaukasus, die sedert het uitbreken van den oosterschen oorlog met nieuwen moed hunne onafhankelijkheid verdedigen- geheel te onderwerpen. Berigten uit Koustantinopel van 28 mei jl. melden dat de Russen den veldtogt in den Kaukasus begonnen hebben. Volgens de zelfde berigten zijn de Circas- siers voor den oorlog wel toegerust, staan zij onder goede lei ding, en heerscht er ouder hen meer eeudrugt dan vroeger. Doch deze opgaven zijn van partijdigheid verdacht. Zeker schijnt het te zijn, dat in den Kaukasus een bloedige strijd be gonnen is. Uuitscliland. Frankfort 9 junij. Oostenrijk heeft een circulaire aan de duitsche hoven gerigt, waarin liet zich beklaagt over de houding doorPruissen aangenomen, in de kwestie der üouau-vorsten- dommen. Deze houding wordt als vijandig voor de oostenrijk- sche belangen aangemerkt. Pruissen heeft deze verwijtingen wederlegd en voor onge grond verklaard. Den 6 dezer is te "Wiesbaden het huwelijk voltrokken van Z. K. H. prins Oscar van Zweden en H. D. 11. prinses So phia van Nassau. Zwitserland. Bern 9 junij. De bondsvergadering is bijeengekomen. Inde boodschap van den bondsraad wordt de ratificatie van het trac- taat betreffende Neuchatel voorgesteld en aanbevolen. De lieer Essclier, president van den nalionalen raad, heeft zich in den zelf dengeest uitgelaten. Het tractaat zelf is verzonden naar eeue commissie van onderzoek, die morgen deswege rapport zal uit brengen. Belffie. L'indépr-ndance beige meent te kunnen verzekeren, dat. de ka mers niet bijeen geroepen zullen worden, maar dat de Moniteur eerstdaags een koninklijk besluit zal openbaar maken, waarbij de zitting der wetgevende magt voor dit. jaar gesloten wordt. Te Antwerpen heeft de gemeenteraad, na eeue langdurige en soms vrij geanimeerde discussie met 18 tegen 8 stemmen aangenomen een adres aan den koning, om Z. M. te verzoeken maatregelen te nemen, ten einde de algeheele rust in het land te herstellen. Ook uit andere steden blijft men steeds de aanne ming van gelijke adressen door de gemeenteraden vernemen. Het atitwerpsche dagblad Le précurseur behelst de vol gende telegrafische depeche uit, Brussel van woensdag: Men verneemt dat in eene heden gehouden conferentie de regterzijde eindelijk er in heeft toegestemd de wet'op de liefda digheid op te offeren. De koning is ten 12 ure te Brussel geko men om den ministerraad te presideren. Men gelooft dat in die vergadering tot de int rekking der wet zal besloten worden. Ook verwacht men algemeen dat de kamers in de volgende week zullen worden bijeengeroepen. Fraukrijk. Parijs 11 junij. De koning van Beijeren heeft eergisteren de terugreis van hier naar zijn land aangenomen, na geruimen tijd de schitterende gastvrijheid van den keizer genoten te hebben. In verscheiden kiesdistricten wordt aan de candidaten der regering de verkiezing t.ot lid van bet wetgevend ligchaam bet wist door lieden die zich insgelijks als aanhangers van het keizerlijke gouvernement aanbevelen. De minister van biunen- landsche zaken heeft de departemeutsprefecten aangeschreven om ook aan die keizerlijk-gezinde candidaten volle vrijheid lot het werven van stemmen tc laten. In de dagbladen der departementen leest men thans een aantal bekendmakingen van de prefecten, strekkende om de candidaten des gouvernements aan de kiezers bekend te maken en dringend aan te bevelen. Het Journal des débats merkt aan, dat. er tot nog toe meer circulaires betrekkelijk de verkiezingen uitgegaan zijn van de prefecten dan van de candidaten. Het schijnt (zegt het genoemde blad) als of de prefect en zich veel meer met de ver kiezingen bezig houden dan de candidaten en de kiezersen toch moet de stemuitbrenging reeds binnen veertien dagen plaats hebben. Wij willen hopen dat, de kiezers en de candidaten het tijdverlies nog weder zullen kunnen goedmaken." Ten gevolge van de vele onaangenaamheden, welke de kaimakan van Moldavië zich ter wille van Oostenrijk moet ge troosten. heeft dat gouvernement aan vorstVogorides hetgroot- kruis der orde van de IJzeren Kroon verleend, een feit dat hier een' zeer onaangenamen indruk heeft, gemaakt. La patrie en audere officieuse dagbladen, welke deze benoeming blijkbaar van hoogerhand hebben vernomen, voegen bij de mededeeling daarvan, de aanmerking dat deze benoeming te onaangenamer getroffen heeft, omdat zij is geschied op een oogenblik dat Frankrijk en audcre mogendheden zich ernst ig beklaagden over het gedrag van dien vorst. Oostenrijk schijnt zoo zeer voor de vereenigiug der vorstendommen te vreezea, dat liet daaraan zijne goede verstandhouding niet Frankrijk wil opofferen. Men voorziet dau ook weldra diplomatieke verwikkelingen tusschen beide rijken. La patrie deelt het aanstaande huwelijk mede van prinses Marie van Saksen en koning Victor Emanuel van Sardinië. Verschillende bladen bevestigen dit berigt. Aan de munt alhier wordt thans een gedenkpennig van den parijschen vrede geslagen. Op de eene zijde prijkt de beeld- tenis des keizers met de woorden Napoleon III, keizer. Op de keerzijde onderteekeiieri de wijsheid, de geregtigheid en de kracht het verdrag in tegenwoordigheid van de godin des vre- des, welke haren gouden scepter over deze verzoenings-acte uitstrekt. Het verdrag rust, op een deel des aardbols, waarde woorden Europa en het Oosten te lezen zijn. Daaronder prykt het parijsche wapen en daarnevens de veiligheid, een hoorn des overvloeds dragende, omgeven door de zinnebeelden der kunsten, der nijverheid en des handels. Op den achtergrond ziet men aau de eene zijde den gesloten tempel van Janus, voor welke eene menigte wapenen wordt verbrand, en aan de andere zijde de gevel van het ministerie van buit.cnlaiidsche zaken. Aan deze zijde der medaille ziet men ook nog de volgende inscriptie: Vrede van Parijs, 30 maart 1856. Op den rand van den ge denkpenning leest men: Graaf Walewsky, voorzitter van het congres. 3cclijüimjcn. Het barkschip Commercie compagnie, gezag v. J. H. Horn, ter reede van Poiut de Galle liggende, is aldaar met stormweder onklaar geworden en tegen het engelsche schip Harriet gedre ven, ten gevolge waarvan beide schepen schade hebben bekomen. tjanü cis b engten. Overzigt «Ier weelo Rotterdam 12 junij. De prijzen der koffij blyven zeer willig en beneden 41 cent, is geen goed ordinair Java koffij per ceel t.e koop. Den 9 dezer zijn circa 1100 balen Java rijst tot f 7% afgedaan; overigens is het in dit artikel stil. Gisteren binnen per Bezoeki circa 10500 balen en perOu- werkerk aau denAmstel circa 4600 balen Java rijst. Van de in veiling opgehoudeue thee zijn 124 koopen ver kocht. Specerijen zeer stil. Graanmarkten. Amsterdam 12 junij. Tarwe prijshoudend. Gerst onveranderd. Raapolie op zes weken 52:f. Lijnolie op zes weken 46? Koolzaad (dadelijk) 87 p. vl.. Ooslburg 10 junij. De aanvoer van granen was omtrent gelijk aan die van vorige week voor tarwe en gerst was weder veel vraag en de puike soorten werden duurder verkocht. Puike tarwe die steeds zeld zamer wordt gold f 11.75 a f 11.50, gewone werd op de zelfde hoogte gehouden, doch was niet boven f 11,25 a f 11 te plaatsen; voor blaauwe en geringe bood men f 10. Rogge met iets meer der vraag en gemakkelijk f 7 te bedingen. Puike en goede win- terperst. betaalde men f7.75 a f7,60, afwijkende f 7,50 a f7,40 naar deugd. Zomer dito met. weinig aanvoer van f7,40 tot f7,25 verkocht. Haver weinig begeerd. Paardebooneu met eenige begeerte en gedaan van f 7,20 tot f 7 naar deugd. Middelburg 11 junij. De aanvoer uit onze naburige eilanden blijft bij voortduring klein, daar men op de binnenmarkten ten plattenlaude steeds te hooge prijzen betaalt. Uit Walcheren was er nog al wat tarwe ter veil, doch werd door de landlieden zoo hoog gehou den, dat er voorden handel bijna niets is gekocht. Deconsumtie die zich moest voorzien, heeft weder vorige prijzen moeten beta len. als voor puike zeenwsche tarwe f H.75, mindere f 11.50 a f 11, geringe f 10.50 a f 10. Puike walchersche tarwe f 12,40, f 12,25, f 12,15 a f 12. mindere f 11,50 a f 11,25. Puike zeeuw- sclie rogge was niet beneden de f 7,25 de mudtekoop. Winter- gerst f7,50 a f7.25 naar kwaliteit; puike zomergerst. f7,25. Walchersche witteboonen hield men op f 14,50 a f14, doch bleven zonder handeldito bruineboonen waren niet beneden defl2afll.50 te koop. Walchersche puike groene erwten waren niet, beneden de f8 de mud te koop, groote dito hield men op f 8.50 vast, niindere f 8. Zeeuwsche paardeboonen noch erwlen waren er ter vfeil. Raapolie f 53, patentolie f55, lijnolie f 49,50 per vat. Gemiddelde marktprijzen. Middelburg 11 junij. per ned. mud. Tarwe oudea Dito nieuwe -11.a -12.25 Rogge oude - 7,25 a- 7,75 Gerst. wint. - a Dito zom.- a Haver a - Boekweit a - Witieboon.a per ned. mud. Brnineboon. a Paardeboouen - 7, - a - 7, Gr. erwten - 8,h - 8, Graauwe erwt - h - Kool enraapz.- - a Aardappel. - 2,80 a - 3,10 per ned. pond. Versche boter 0,84 a 0,92. Middelprijzen van bakbare tarwe/11,50 en rogge 7,- l"rijzen van effecten. Amsterdam 12 junij. Nederland. Werkelijke schuld2J pet. dito dito 3 dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4-J übl. Maatschappij van weldadigheid 4 n Rusland. Oblig. 1798/1816 5 n dito 182S/1829 5 dito Hope co4 u dito Stieglitz4 dito dito 5 v dito dito 5 a Certific6 Spoorweg Obligli v Biunenlaiidsch3 Counous bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oblig731 Oostenrijk. Oblig5 Anisterdamsche5 Naliotiale5 n 1847/1852 2s Bank actiën3 e bij Rothschild2fc n Obligatien3 n nieuwe 4i Spanje. Grenada. Belgie. Portugal. 63J 77 157i 104? 88 77 25* 38| 22| 76| 87? 77Ï 1155 45J 44 J 21 Venezuela. Mexico Illinois. Beurs van Londen, 11 junij ten 12 ure. Consols 93J, Beurs van Weenen, 11 junij. (slotprijzen.) Metaliek 5 pet. 83£. Beurs van Parijs, 11 junij. (slotprijzen.) 4ipct. cotnpt. 3 pet. 68,20. IfUiiLiclcn uan uernarr. KT O O M O OrST1E IK K S T K W TusMClien JKiildelbuirg en Botterdam- Uren van vertrek in junij. Van Middelburg Zaturdag 13 's morg, 5,30 Zondag 14 Maandag 15 Dingsdag 16 Woensdag 17 Donderdag 18 Vrijdag 19 Zaturdag 20 Zondag 21 Maandag 22 Dingsdag 23 Woeusdag 24 Donderdag25 Vrijdag 26 5.30 5,30 6 ure. 7 8 9 10 10,30 11.30 5.30 5.30 5.30 5,30 Van Rot! Zaturdag 13 's Zondag 14 Maandag 15 Dingsdag 16 Woensdag 17 Donderdag IS 's Vrijdag 19 Zal urdag 20 Zondag 21 Maandag 22 Dingsdag 23 Woensdag 24 Donderdag 25 Vrijdag 26 :erdan widd. 12 ure. 12 12 12 12 5 6 7 8,30 8,30 8.30 8.30 10.30 10,30 Van Vlissinjgen op Botterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingeui des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst de stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags, 's morg. Si ure, na aankomst van den Istea trein uit'sHagc Höncrtcntien. getrouwd Middelburg, den 10 Junij 1S57. Mr. J. VAN DE GRAFT J. BISSER.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3