Huitscliland. Weenen, 9 mei. De keizer heeft eene algemeene amnestie verleend aan al de inwoners van het keizerrijk, beschuldigd van verraad, pogingen tot het maken van opstand of andere onlus ten. Van die gunst zijn echter uitgezonderd de inwoners van het Lombardisch-venetiaansch koningrijk en de overloopers. Al de geamncstcerden zullen onmiddeüjk in vrijheid worden gesteld. Berlijn 10 mei. Prins Napoleon, die in het koninklijk paleis alhier zijn intrek genomen heeft, en te wiens eere luisterrijke feesten plaats hebben, zal overmorgen deze stad weder verlaten cn zich naar Breslau begeven, om aan prins Frederik Wilhelm van Pruissen een bezoek te brengen. Het gerucht dat tusschen Engeland en Oostenrijk een geheim verdrag is gesloten, is dezer dagen in omloop gebragt. Het is allezilis waar, dat sedert twee maanden het diplomatiek verkeer tusschen beide regeringen buitengewoon levendig is, Dit kan men verklaren door het geschil betreffende de Donau- vorstendommen en het Oostenrijksch sardinische geschil. Dat echter tusschen Oostenrijk en Engeland eene overeenkomst en wel eene geheime gesloten zou zijn, kan bepaald tegengesproken worden. Tot zulk een verdrag bestaat volstrekt geene aanleiding. Frankrijk. Parijs 9 mei. Gisteren heeft de russische grootvorst de merk waardigheden te Versailles bezigtigd, en daarna de keizerlijke militaire school van Saint-Cyr tot in hare kleinste bijzonderhe den in oogenschouw genomen. In den avond heeft hij eene receptie bijgewoond, te zijner eer gegeven door prinses Mathilde. Heden bezoekt de grootvorst het Hotel der invaliden's avond» zal hij een bal op liet paleis der Tuilerien bijwonen. De aanspraak, waarmede het britsche parlement is geopend trekt meer de aandacht wegens hetgeen er niet, dan wegens het geen er wel in voorkomt. Napels, Sardinië en Oostenrijk wor den geheel met stilzwijgen voorbijgegaan, en het vraagstuk der Donau- vorstendommen wordt slechts zeer ter loops aangevoerd. Tegen de verwachting van velen wordt ook niet gewaagd van het voorstellen eener.wet lot emancipatie der Israëliten. Het wetgevend ligcliaam heeft in zijne zitting van den 8 dezer het wetboek van strafregt voor het krijgsvolk te lande eenstemmig aangenomen, na eenige weinige zittingen aan de behandeling van dat uitgebreide wetsontwerp besteed te hebben. In de zitting van den 9 is van regeringswege eene wet voorge dragen, strekkende om bet octrooi der bank van Frankrijk het welk, in het jaar 1867 afloopt, onder zekere voorwaarden met dertig jaren, eu alzoo tot 1897, te verlengen. Ouder die voor waarden behoort, dat het kapitaal der bank, thansjbestaande uit 91,250 aandeelen van 1000 francs, vermeerderd zal worden met even zoo veel nieuwe aandeelen, uit te geven tegen den prijs van 1100 fr., en dat de bank honderd millioen francs in de schat kist zal storten tegen ontvangst van 3 pets. staatsschuld brieven tot den prijs van 75 pet. dit laatste zal echter niet dadelijk, maar twee jaren later, in 1859, geschieden, zoo dat de vermeerdering van het kapitaal der bank eerst tot nut van han del en speculatie, en vervolgens tot vermindering van bette kort der schatkist moet strekken. Uit Toulon wordt den 6 dezer aan Le pays gemeld, dat de officieren van het nederlandsche oorlogsfregat de Ituyter, het welk zich sedert eenigen tijd aldaar bevindt, verlof hebben be komen om Parijs te gaan bezoeken. Den 5 dezer, den verjaar dag der keizerin, had ook dit fregatschip, even als al de daar geankerde fransche en russische bodems, des middags ten twaalf ure een salvo gelost eu bleef den geheeleu dag met vlag gen getooid. Sedert lang is er sprake van onderhandelingen, ten doel hebbende het sluiten van een nieuw handelsverdrag tusschen Frankrijk en Rusland. Aan L'indépeudance beige wordt van hier geschreven, dat dit verdrag thans gereed is. Relg-ie. Brussel 10 mei. Men verwacht hier eerlaug de aartshertog Maximiliaan met een schitterend gevolg. Hij zal ook een uit stap doen naar Eugeland om de koningin en prins Albert, als mede de koningin Amelie te bezoeken. Men verzekert dat de gift van 100,000 fr. door mgr. H. de Mérode toegezegd, tot oprigting eener weldadigheids instel ling ter gedachtenis zijns vaders, graaf Felix de Mérode, zal bestemd worden tot daarstelling van een gesticht voor arme, gebrekkige of ver in jaren gevorderde geestelijken. Het zou te St. Josseten Noode of Schaerbeek worden opgerigt en den naam Felix outvangen. ijanbelslieriijtm. Ciraiininarliten. Amsterdam 13 mei. Tarwe vasl; gerst prijshoudend." Raapolie op zes weken 52$. Lijnolie op zes weken43$. Koolzaad (dadelijk) 82 p. vL Prijzen van effecten. Amsterdam 13 roei. Nederland. Rusland. Spanje. Werkelijke schuld 24 pet. 63$ dito dito 3 76$ dito dito 4 Aarid. Handelmaatschappij H übl. Maatschappij van weldadigheid 4 n 594 Oblig. 1798/1816 5 a 1U3* dito 1828/1829 5 4 it 86 4 85$ 5 dito dito 5 H 974 6 H H 25* 3 U 38$ Couuons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Grenada. Oblig3$ Oostenrijk. Oblig5 Amsterdamsche5 Nationale5 1847/1852 21 Bank actiën3 Belgie. bij Rothschild 2$ Portugal. Obligatien3 Venezuela. Mexico Illinois. 4i 3 7 76* 873 773 45 44* 36 21* 961 Beurs van Londen, 9 mei ten 12 ure. Consols 94$. Beurs van Weenen, 9 mei. (slotprijzen.) Metaliek. 5 pet. 83$. Beurs van Parijs, 9 mei. (slotprijzen.) 4J pet. compt. 92.60 3 pet. 69,55. Prijzen van coupons eu losbare obligatien. Amsterdam 11 mei. Metalliek f28,45; Napelsche f—Diverse engelselie in f 11,72i; Engelselie Russen f 11,72J-Fransche f 55,50 Bel gische f 55,75; Pruissische f 34,87-4-Spaansche piasters fSpaansche coupons per fr. i -Hamb. Russen f 36,Russische in zilveren roebels f 36,43$ Poolsche in fl. f27,374; Nationale metalliek f 29,50Dollars f iittoöclen turn vmwer. STOOMISÖCETMIIKISSTK.%-. VusHchen middelburg en Rotterdam- Uren van vertrek in mei. Van Middelburg Vrijdag 15 's morg. 5.30 Zondag 17 Woensdag 20 Vrijdag 22 Zaturdag 23 Zondag 24 Maandag 25 Diugsdag 26 5,30 9 ure. 10 11 11,30 5,30 5,30 Van Rotterdam Donderdag 14 's morg. 10,45 Zaturdag 16 10,4-5 Diugsdag 19 's midd. 12 ure. Douderd. 21 's morg. 7 Zaturdag 23 Zoudag 24 Maandag 25 Diugsdag 26 Woensdag 27 8,30 8,30 8,30 10.45 10,45 Van Vlissingen op ESotterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingeu des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des DingsdagsDonderdags en Zaturdags, 's morg. 84 ure, na aankomst van den lsten trein uit'sHage. 2tïrorrtmtirn. Getrouw d Middelburg den 12 Mei 1857. Mr. D. WBERTS, van Arnhem, en Jonkvr. C. E. C. SCHORER. Heden overleed, in TTen ouderdom van ruim 78 jaren, de Heer JACOBUS VERKRÜYSE. Oostburg, den 10 Mei 1857. Algemeene kennisgeving. Heden overleed alhierin de hope des beteren levens onze hartelijk geliefde Moeder en GrootmoederMejufvrouw J. VAN HOEK, Wed. C. RIEMENS, in den hoogen ouderdom van ruim 94 jaren. Vlissingen Uit aller naam, den 11 Mei 1857. C. RIEMENS. PROGRAMMA voor de ALGEMEENE «Al® E5 TEATÖÖSSTELLHG DER MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING VAN LANDBOUW EN VEETEELT IX ZFFLAXU, te houden binnen Goe3, 29 en 30 Junij. Op maandag den 29sten junij, des róórmiddags ten 11 ure, bijeenkomst van liet hoofd-bestuur, en ten 1 ure de algemeene vergadering in de Concert-zaal. Verder zullen in den namiddag van dien dag, ten 5 ure, de aangebodene werktuigen, op een daartoe in de nabijheid der stad, aan te wijzen veld, worden beproefd; terwijl, wanneer de inzenders mogten verlangen, zeiven eenig werktuig te besturen, daarvan te voren opgaaf verzocht wordt. Op diugsdag den 30 junij, de tentoonstelling van vee, werk tuigen en andere landhuishoudelijke voorwerpen een en ander breeder, in het hierna volgende programma, te omschrijven. Des namiddags ten 5 ure, gemeenschappelijke maaltijd dol leden. Bepalingen betreffende de tentoonstelling. Art. 1. De tentoonstelling zal geopend zijn, van af des mid dags ten 12 ure, tot des namiddags ten 3 ureterwijl er ten 2 ure eene verkooping van het daartoe aangeboden wo rdend vee en andere voorwerpen zal gehouden worden. Art. 2. Dezelve zal alle voorwerpen kunnen bevatten, welke tot den landbouw en de veeteelt betrekking hebben. Art.3. Prijzen en premiën zullen zoowel van wege de Maat schappij als van wege particulieren kunnen worden uitgeloofd; terwijl het toekennen van getuigschriften geheel aan het hoofd bestuur verblijft. Art. 4. De leden alleen hebben het regt om, met hunne in te zendene voorwerpen, naar de uit te lovene prijzen te dingen alléén in bijzondere gevallen, en bij algemeene bekendheid van het, onvermogen der inzenders van eenig werktuig, zal het lid maatschap niet worden vereischt. Wordende overigens een ieder, zonder onderscheid, uitge- noodigd, tot deze tentoonstelling zoodanige voorwerpen in te zenden, als met den geest en de strekking van dit programma overeenstemt. Art. 5. Ieder wordt verzocht van het in te zendene, uiterlijk vóór den lsten junij eerstkomende, opgave te doen aan den voorzitter of secretaris zijner afdeeling; met vermelding van de soort en den juisten ouderdom van het vee, alsmede eene be paalde omschrijving van alle andere ten toon te stellen voor werpen. Deze doet daarvan binnen vier dagen mededcelingaan den secretaris van het afdeelings-bestuur, alwaar de tentoon stelling plaats heeft; wordende tevens herinnerd aan het, des gevorderd, te leveren bewijs, dat het voorwerp minstens drie maanden in het bezit van dentcgenwoordigen eigenaar is geweest. Art. 6. De in te zenden voorwerpen moeten vrachtvrij, uiter lijk des morgens ten 7 ure, op de plaats der tentoonstelling, aan wezig zijn. Aan het vee, dat men noodigmogt achten, reeds den vori- gen dag, te doen aankomen, zal, mits daarvan te voren worde kennis gegeven, behoorlijke stalling en voediug worden ver strekt; voor welk laatste, ook tijdens de tentoonstelling, zal worden zorg gedragen. Art. 7De commissie, met de regeling belast, zal de plaat sen aanwijzen waar de verschillende veesoorten moeten wor den tentoongesteld, en zal daarin door niemand, zonder toestemming dier commissie, eenige verandering mogen gebragt worden. Art. 8. De werktuigen en gereedschappen, welke ook op deze tentoonstelling zullen worden aangebragt, moeten, ten einde behoorlijk te kunnen worden onderzocht en beproefd, in tijds, op een daartoe aan te wijzen veld, aanwezig zijn en ge rangschikt staan. Art. 9. Vóór het uur, waarop do tentoonstelling eindigt, hierboven vermeld, mag geen voorwerp van het locaal verwij derd worden. Art. 10. De beoordeeling van het ingezondene geschiedt door eene commissie van deskundigen, door het hoofdbestuur benoemd, en welke, in overleg met dit laatste, de toekenning van prijzen, premiën of getuigschriften regelt. Art. 11. De commission zullen, als voorwaarden van bekroo ning, tot grondslag nemen a. Dat geen prijs onvoorwaardelijk wordt toegekend aan het besto der ingezondene voorwerpen maar alleen aan dat, hetwelk op zich zelf beschouwd, uitmuntend eu de onderschei ding waardig is. b. Dat, bij overweging wat het beste is, ook in aanmerking behooren genomen te worden de omstandigheden, waaronder de voorwerpen zijn voortgebragt, als daar zijn de behandeling en kweeking, de voeding, de ouderdom enz. c. Dat de prijzen ook dan toegewezen kunnen worden, wan neer er slechts ééne inzending van eene gegevene soort plaats heeft; mits het ingezondene op zich zelf de bekrooning waar dig zij. d. Dat, wanneer er geen genoegzaam onderscheid is tusschen twee voorwerpen, de uitgeloofde prijs of prijzen zullen toege wezen worden door het lot, terwijl aan den niet bekroonden inzender alsdan een getuigschrift zal worden afgegeven. e. Dat, ten opzigte der werktuigen, de voorkeur wordt gege ven aan die, welke bij uitmuntendheid, tevens eenvoudigheid cn goedkoopheid paren, en dat geene werktuigen bekroond wor den, dan welke door de commissen van beoordeeling, of in hare tegenwoordigheid, beproefd zijn. Indien, bij de beoordeeling, eenige vergissing mogt hebben plaats gehad, behoudt het koofd-bestuur aan zich zulks, zoo mogelijk, te herstellen. Art. 12. Na afloop van de tentoonstelling, zijn de voorwer pen ter beschikking der inzenders, of zullen aan de opgegevcno adressen worden teruggezonden. Art. 13. De leden der Maatschappij hebben, op vertoon van hun diploma, voor zich en ééne vrouw, den vrijen toegang tot de tentoonstelling. Alle andere bezoekers moeten aan het locaal bij den ingang eene toegangkaart afgeven, weke tegen 25 cent te bekomen zijn bij den boekdrukker wed. P. Crombouw te Goes. Ook hebben dit de inzenders, geene leden zijnde, voor hun persoon, en zij, die ter oppassing van het ingezondene noodig zijnmits voorzien van een bewijs, door de directie der tentoon stelling af te geven. Art. 14. De openbave toekenning van prijzen, premiën of getuigschriften geschiedt door het h oofd-bestuur, des voor middags ten 11 ure, terwijl tijdens dcbcoordccling van het vee, niemand wordt toegelaten, dan de 1 00 ligc geleiders. Art. 15. Prijzen enz. worden uitge'o >fd voor <"e navolgen de voorwerpen, zooals bij ieder 110. staat uiige Rukt.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3