MIDDELRURGSCHE COURANT. r 56. Zaturdag 1857. 9 Mei. ötmtralauösdir tijiringm. Deze courant verschijnt des dinjjsdags, donderdags en Zut'&'Jbgs* Binnen deze gemeente en Vlis- «mgen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelj van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. Middelburg 8 mei. In de op gisteren gehouden aigemeene vergadering van de Vereeoiging lol bevordering van den tuinbouw iu de provincie Zeeland, werd de rekening over het afgeloopen jaar nagezien en goedgekeurd. Als leden van liet bestuur tradeu af de heeren li. H. Carp, die herhaaldelijk had verzocht als zoodanig niet weder te worden benoemd, en jhr.W. 11. Boddaert, die op nieuw iugeko/cn werd. In plaats van den heer Carp werd de lieer J. A. van der Leyé in het bestuur gekozen. Nog werden in die zelfde vergadering benoemd tot honoraire leden, de heeren dr. F. A. W. Miquel, hoogloeraar en directeur van den Hortus J botanicus te Amsterdam, J. G. Groencwcgen, horl.ulanus van j die zelfde inrigting, en H. Witte, hortulanus van den Hortus j botanicus te Leyden. Zoo als uit het uitgegeven prospectus bekend is, zal de ten- j toonstelling dit jaar gehouden worden den 3 en 4 september, i zich meerdere ambachtslieden mogt.cn opdoen om op den voorschreven voel naar ludie te worden gezonden dan voor het tegenwoordige verlangd worden, zal, bij het verleenea van vrij transport, de voorkeur worden gegeven aan hen die kunnen aautoouen de meeste geschiktheid te bezitten, die ongehuwd zijn en die overigens door hunnen leeftijd het eerste in aanmer king verdienen te komen. Eergisteren avond werd door een paar jongens, op de wan- deling tussclinn de Noord- en Koepoort aan den kant. van de i vest spelende, iets in het water opgemerkt, dat. bijzonder hunne j aandacht, scheen te trekken. Na liet- voorwerp doormiddel van een stok op den kant te hebben gehaald, bleek het een katoenen zak te zijn bevattende het lijkje van ecu pas geboren kind van liet mannelijk geslacht. De ontstelde knapen gaven van deze ontdekking terstond aan een in de nabijheid wonend persoon kennis die daarvan onmiddelijk de policie verwittigde. De zaak wordt door den officier van justitie ijverig onderzocht. Wij vernemen dat liet bureau van gratis vaccinatie voor min vermogenden wederom is opengesteld dingsdags en vrijdags namiddag ten twee ure in een der lokalen van het gasthuis alhier. In bijvoegsels tot het. nommer der Staats-courant van giste ren, wordt opgenomen eene aankondiging der aigemeene com missie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers betreffende de voormalige weeskamer te Mid delburg. Uit Goes meldt men ons dat zich daar wederom ecnige huis gezinnen, te zamen ruim 20 personen, gereed maken om in den loop dezer maand naar Noord-Amerika te vertrekken. Men verneemt dat Z. M. den wensch heeft te kennen gege ven, om deel te nemen aan het feest van de 25ste verjaring der verdediging van Antwerpcus citadel en dien ten gevolge de leden der reünie op 3G junij bij zich wenscht te zien zemen- komen. Bekwame timmerlieden, metselaars, steenhouwers en gref- smeden, tevens bekend met de aanverwante ambachten, als mede hel schrijven, rekenen en bouwkundig tcckenen eenigzins mag tig, die genegen mogten zijn zich naar Nederlandsch Indie te begeven, met het vooruifzigt van, bij aankomst, daar te lande, te worden werkzaam gesteld bij een der lands burgerlijke open bare werken, onder genot van eeu daggeld van f2 tot f4 naar gelang van bekwaamheid en de plaats van vestiging, en overi gens met het uitzigt op eenc plaatsing bij het vaste kader der opzigters van den waterstaat, mits voldoende aan de te dien opzigte bestaande of nader vast te stellen verordeningen,kunnen zich, tol het erlangen van vrijen overvoer naar Batavia als gou- vernemeuts passagiers der tweede klasse, bij eigenhandig geschreven rekwest op zegeltot het departement van koloniën wenden onder orerlegging a. van bewijzen van bekwaamheid: l. van een bewijs van goed zedelijk gedrag, en c. van een certifi caat van voldoening aan de wet op de nationale militie. Bijaldien De feestviering te Delft, ter gelegenheid van het twaalf en j een halfjarig bestaan van de Koninklijke akademie t,er opleiding van burgerlijke ingenieurs enz., is maandag ochtend begonnen met eene matiuée musicaie, in de Slads-Doelcu, waarbij het muziekkorps van het 4de regement dragonders zich deed hooren, en met een gelijktijdig aldaar gehouden wedstrijd van buks- en pistoolschieters, hehooreude tot de ridderlijke confrérie üiiletto- ad-Arme. Na den afloop van dit concours is een dooreenige dames vervaardigd prachtig vaandel, bestemd ten geschenke voor liet sludeutenkurps, plegtig aan hetzelve uitgereikt. De heer ar. B. M. T. Gijsberti Hodenpijl heeft bij die gelegenheid eene toespraak gehoudeii^welke van den kant van het studen tenkorps beantwoord is door den heer H. Meuten, president van den akadeinisclieu senaat. Dat vaandel is vervolgens onder geleide van heeren studenten en van liet studenleukorps naar het akademiegebouw overgebragt. In dit gebouw heeft des na middags eenc vereeniging van oudstudeuten plaats gehad, en deze zijn van daar met liet tegenwoordig studeutenkorps uaar de sociëteit Eensgezindheid getogen, alwaar een gemeenschap pelijk diner werd gegeven Den volgenden dag zijn duizende vreemdelingen aldaar aangekomen om den door het studentenkorps te houden ooster- schen optogt te aanschouwen. Deze heeft allezins beantwoord aan de gespannen verwachting. De meest karakteristieke typen uit den Nederlandsch oostindischen archipel werden daarbij op eene voortreffelijke wijze voorgesteld, en vele costumcn wegens hare fraaiheid algemeen bewonderd. De stoet, die zich te half 5 in beweging had gesteld kwam,na een groot gedeclteder stad te zijn doorgetrokken, omstreeks 7 ure in de Doelen terug, alwaar zicli vervolgens een zeer groot aantal personen in de versierde zalen en tuin vereenigde. Te-9 ure trok de gecostumeerde trein weder naar buiten om op nieuw een gedeelte der stad, in welkeintusschcn overal illuminatie» ontstokeu waren, tedoor- kruisscn. Op dezen togt werd de trein van lijd tot tijd door bengaalsch vuur verlicht, hetwelk eerie zeer fraaije uitwerking had. Onder de illumination muntte inzonderheid die van het stadhuis uit. Tol diep in den nacht was eene talloozeen vrolijke volksmenigte op de been. De anders zoo stille stad had den geheelen dag een zeer levendig en feestelijk voorkomen. Langs de grachtenziju guirlanden aangebragl en bijna alle huizen zijn met vlaggen, vele buitendien met groen en bloemen versierd. J I. dingsdag had in de nabijheid van Schiedam een der nood- lottigste spoorwegongelukken kunnen plaats vinden. Ten onge veer ure des avonds arriveerde van de rigting van Amsterdam een niet verwachte trein, zoodat de brug over de Schie niet gesloten was. De wachters waren bij die onverwachte aankomst zoodanig gecoufusionneerd, dat zij niet wisten wat aan te van gen, en ware liet niet, dat een paar daar aanwezig zijnde knapen in allerijl zoo goed mogelijk, de brug had toegedraaid, zou de locomotief in het water zijn gestort, en vvclligt droevige onge lukken hebben plaatsgehad. Dit ongeval schijnt niet de schuld van den brugwachter te zijn, maar moet aan onattculie van de bestuurders der locomotief worden toegeschreven, die noch het gewone fluitsein hebben doeu hooren, noch attent zijn geweest op het roode sein aan den seinpaal, ten bewijze, dat de brug open was. De trein heeft bij de brug een vrij sterken schok be komen, waardoor stukken uit een rail zijn geslagen, Het was waarlijk te wenscheu, dat de spoor weg-administratie of betere maatregelen nam óf voorzigtiger personen in dienst had, opdat niet zoo vele dierbare meiischenlevens iu gevaar konden vcr- keeren. Iu de gevangenis te Rotterdam waar het cijfer der bevolking thans buiteugewoou hoog is te noemen, brak dezer dagen eene kwaadaardige typhus uit., welke noodlottige ziekte door besmet ting de schronielijkste gevolgen dreigde na zich te slepen, zoo dat de minister van j ustit ie en oor log iu overleg getreden zijn tot het beramen van middelen, waardoor iu deze belangrijke omstan digheid eenigzins zoude kunnen voorzien worden. Dien ten gevolge, is van wege het departement van oorlog bevel gegeven om een gedeelte der kazerne te Rotterdam ter beschik king te stellen van de commissie van administratie der gevange nis, opdat aldaar een gedeelte der gevangenen en reconva lescenten kunnen worden gehuisvest en bewaard. (Utr. ct.) nenoeiniiigen en besluiten. Benoemd: bij diverse besluiten van 3 mei, tot bewaarder der i hypotheken, van het kadaster en der scheepsbevvijzen teGro- ningeu, de heer W. J. van Boneval Faure, thans inspecteur der J registratie en domeinen van de lstekl.tot inspecteurs der re gistratie en domeiuen van de lste kl., de heer A. van Hoytema, van de 2de kl.tot 2de kl. de heer .f. van Peer, van de 3de kl.; tot 3de- kl. de heer H. H. Schotanus a Sieringa Lemke, thans ontvanger te Noordwijk, Benoemd tot ontvanger der registratie voor de burgerlijke aclen en der successieregten te Utrecht, de heer L. R.vau Ouwe- naller, thans ontvanger der registratie en domeinen te Leyden tol onlvangers der registratie en domeinen: te Leyden, de heer J. C. P. M. Pels Rijcken, te Schiedam; te Schiedam, de heerM. E. van Lidth de Jeude, te Helmondte Helmond, de heer L. A. Aider, te Waalwijkte Waalwijk, de heer L. ltooseuburg, te Drulen; Ie Druten, de heer M. Langeveld, te Enschedé; te Euschedé, de heer J. Keller jr., thans surnumerair; tot ontvan ger te Silt ard. de lieer F. C. F. Trqesler, te Nijkerk te Nijkerk, de heer R. A A. Happel, thans surnumerair; tor, ontvangers. Ie Almelo, de heer S. J. van Slootcn, te Medemblik; te Medem- blik, de heer S. Loke, te Horst; te Oudenbosch, de heer J. M. Smits, te Papendrechl; te Papendrecht, de heer W. Maealester Loup, te Eistte Eist, de heer W. C. de Man, te Oss; te Oss, de heer J. Roldanus, te Ommeren. Benoemd tol ontvangers der registratie en domeinen: te Alk maar, de lieer jhr. A. C. L. W. Treussart ridder van Rappard, te Middelharniste Middelharnis, de heer F. L. Jauson, te Oi- debeikoopte Oldeberkoop, de heer J. Andres, te Tholente Tholen, de heer J. Overman, te Goor; teGoor, de heer J. Schel, tema, thans surnumerair. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnscn te Uithuizen, de heer C. H. L. Nilant, thans ontvanger der zelfde middelen teZuidhorn, te Diemen c. a., de heer J. Ph. Kessler, thans ontvanger der zelfde middelen te Maurik. Benoemd bij diverse besluiten van 4 mei: bij het wapen der infanterie: bij liet 2de rcg. tot kapitein van de 3de kl., de lste luit. C. B. van der Breggen, van het lste reg. van het wapen bij het 7de reg. tot lsteu luit., de 2de luit. L. G. G. van Loo, van het korps; bij liet koloniaal werfdepot, tollsten luit. dc 2de luit. C. G. Zwaanswijk, van liet korps; bij liet wapen der artillerie: bij den staf van het wapen, tot directeur in de 2de artill. directie, de kolonel J. M. Engcl- berts, komrn. van het 2de reg. vest. artill.tot inspecteur der draagbare wapenen, de majoor J. A. Le Clercq, van het 3de reg. vest. artill.; tot onder directeur in liet wapendepot te Go- rincliem, de majoor J. C. P. Krayenhoff van de Leur, van den staf van liet wapentot majoor, de kapitein L. Ruys van Leeu wen, magazijnmeester der artill. lstekl., te 's Hertogen bosch tot kapitein 3de kl., de lste luit. R. C. L. Blaauw, van den staf van het wapen; bij het reg. veld artill., tot luit; kolonel, de majoor J. C. Wagner, van het korps; tot kapitein 3de kl., de lste luit. J. J. D. Sikkens, mede van het korpsbij het lste reg. vest. artill., tot majoor de kapitein lste kl. J. W. Tichler, van hef korps pontonnierstot kapitein 3de kl., de lste luit. A. W. Muysken, van liet korps; bij het 2de reg. vest. artill., tot kolonel enkomm. van het korps, de luit. kolonel II. A. Gobius, van den staf der artill., inspecteur der draagbare wapenen; tot

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1