geene herziening van het. kiesstelsel noch eenigen zoodanigcn maatregel van politiek gevvigt zal voordragen. Maar dat. alle leden van de liberale partij daarin berusten zullen, schijnt twij felachtig, dewijl, om van de radicaalgeziuden niet te spreken, zelfs lord John Russell zich openlijk op zulke eene wijze uitlaat als of eraan sommige hervormingen dadelijke en dringende be hoefte gevoeld wordt. De laatst, ontvangen berigteu uit China duiden geene verandering in den staat van zaken te Canton aan; de Engel- schen schijnen zich aldaar in hunne vrij benarde positie staande te houden, in afwachting van versterkingen, waardoor zij in staat gesteld zouden worden om weder aanvallend te werk te gaan doch liet blijkt uit onderscheiden feiten, dat de Chinezen voortgingen telkens, ook zelfs buiten hun land, hunne verbitte ring tegen de Engelschen door gruwzame gewelddadigheden aan den dag te leggen. Zoo is weder eene britsche stoomboot, die ouder portugesche vlag voor het regelmatige vervoer van per sonen en goederen op de rivier van Canton gebezigd werd, door de chinesche bemanning, geholpen door chinesche passagiers, vermeesterd en alle aan boord zijnde Europeanen vermoord. Het stoomschip Eurious, van 16 stukkeu, heeft eergiste ren, met eeuige kanomieerbooten van Spitliead de reis naar China aangenomen. Het linieschip Princess Charlotte van 114 st. wordt. met. alle spoed te Portsmouth uitgerust om naar China gezonden te worden, en de Bamperdown maakt men gereed om daar als hospitaal-schip dienst te doen. Behalve naar China, worden ook naar de kaap Goede hoop, Mauritius, Cejlon en Australië troepen gezonden. Volgens den laatsteu wekelijkschen staat, der bank was er voor een bedrag van 19.734,745 aan bankbilletleu in om loop, zijnde eene vermindering van 17,300 en bedroeg de voor raad edel metaal U.005.749, zijnde eene vermeerdering van 541,137 pond sterling. Met. de Meclway zijn lijdingen ontvangen uit Brazilië van 17 maart. De braziliaansclie regering maakt bij voortdu ring veel werk van de kolonisatie des lands. Zoo heeft zij nu weder eeue overceukonist gesloten met eene maatschappij, die zich verbonden heeft, om binnen den tijd van 5 jaren minstens 50,000 landverhuizers in te voeren. De maatschappij ontvangt voor iederen kolonist eeue zekere toelage, ongerekend een be drag van 3 miUioen bij wijze van leening zonder intrest. Te Buenos-Ayres heerschte veel beweging uit hoofde van de algemeene verkiezingen, die dit maal eene buitengewone be langrijkheid hebben, omdat de aanstaande kamer van afgevaar digden zelve een nieuwen president zal moeten kiezen, üok te Paraguay moet. een nieuwe president verkozen worden, daar de volmagt van Lopez den 14 ten einde liep. Men dacht dat. hij in die hoedanigheid door zijn zoon, deu generaal Solano Lopez, vervangen zou worden. Spanje. Eene telegrafische depeche uit Madrid van eergisteren ver meldt de benoeming van den markies de Villuma tot voorzitter van den spaansciieu senaat. Volgens die dcpeche werd laat stelijk weder in Madrid verzekerd, dat de cortes door den maar schalk Narvaez zoudeu worden geopend. Dultscliland. Frankfort 25 april. De vladica van Montenegro, Danielo, kwam gisteren met zijn fantastisch getooid gevolg van Parijs door onze stad en zette na een kort vertoef zijue reis naar Wee- nen voort, alwaar hij eenigen tijd zal blijven, om aldaar even als te Parijs moeite aan te wenden voor eene zoo gunstig moge- lyke regeling zijner betrekkingen lot de port e. Naar men van goederhand verneemt, zoude eerlang door de gemeenschappelijke bemiddeling van het fransche en oostenrijksche kabinet eene schikking tot stand komen, volgens welke Danielo de suzerei- niteit van den sultan uitdrukkelijk zoude erkennen, terwijl hij daarvoor eene vergrooting van het grondgebied zijns vorsten- doms zou verkrijgen. Te Coblenz heeft men voor eenige dagen een aanvang ge maakt men het bouwen der ten behoeve van den linkerrijnschen spoorweg bestemden brug, die de lengte van 1000 voet zal hebben. FranKrijk, Parijs 26 april. De grootvorst Konslantijn heeft te Toulon herhaalde malen bezoeken gebragt aan de werven en al wat daarmedein verband staat, waarbij hij grondige kennis aan den dag legde omtrent alles wat liet zeewezen betreft. Eene trofee van te Sebastopol verwonnen wapenen had men beleefdheids halve met een sluijer bedekt, doch de grootvorst verlangde te weten wat zich daaronder bevond en zulks vernomen heb bende verklaarde hij, de goede bedoelingen der overheden op prijs stellende, dat hij ook het gelaat niet wilde afwenden van den tegenspoed zijns lands, waarop de trophee werd ontbloot. Als tegenhanger hiervan voud de vorst er vermaak in tot den admiraal Penaud,den gewezen schout bij nacht van het eskader der Oostzee, te zeggen U kende ik, admiraalik heb u zes maanden lang voor Kronstadt gezien." Deze woorden bevatten echter niets kwetsend voor Frankrijk, daar de fransche marine nooit de hoop had geuit om Kronstadt te bemagtigen voor den admiraal Napier behelsden die woorden echter bittere spot. Donderdag namiddag dineerde Z. K. H. aan boord van het. linieschip La Bretagne en woonde des avonds een bal bij, dat door den maritiemen prefect werd gegeven. Heden geven de officieren van het evolutie-eskader teTouIon aan boord van het admiraalschip La Bretagne een groot banket aan de russische officieren. De komst van den grootvorst alhier is thans bepaald op 30 april, ten vijf ure 's namiddags. Daags na de komst van den hoogen reiziger, zullen de Russen alhier aanwezig, door hem in het hotel der russische ambassade ontvangen worden. Men denkt hier, dat. het door de vier mogendheden ont worpen voorstel tot schikking van het vraagstuk betreffende Neuclmtel eenigen tegenstand van de zijde van Zwitserland zal ontmoeten. Het liberale te Geneve uitkomende dagblad neemt het zelfs den heer Kern kwalijk, dat hij ernstig beeft be raadslaagd over de vraag, of de koning van Pruissen den titel van prins van Neucliatelzal kunnen blijven voeren. In Zwitserland is men verder zeer misnoegd over de artikelen, welke van tijd tot tijd over dit onderwerp door het Journal desdébats worden geleverd, 't welk onlangs zelfs heeft beweerd, dat. de koning van Pruissen, en deze alleen, afstand kan doen van een hem door de tractaten gewaarborgd regt. Hier vleit men zich evenwel, dat de zwitscrsche regering met meer maliging zal te werk gaan, dan de dagbladschrijvers, en meent men te mogen aannemen, dat de door den heer Kern in de conferentie gevolgde gedragslijn allezins kan strekken tot maatstaf der vredelievende beginselen, welke de bewindslieden le Bern iu toepassing verlangen te breugen. In Zwitserland moet men, volgens de bedaarde hier uitko mende dagbladen, niet uit het oog verliezen, dat, ingeval Neu- chatol gewelddadig van Pruissen wordt gescheiden, dit eene overwinning zal zijn, welke geenszins door een tract aal is be krachtigd. Even zoo mag Pruissen niet vergeten, dat het ligter valt om tractateu naar omstandigheden te wijzigen, dan de om standigheden naar verouderde tractaten. Hier ter stede is eene telegrafische depeche uit Bern ontvangen, inhoudende, dat de heer Kern in den avond van 23 april aldaar ter stede in goeden welstand was aangekomen. Hij was onverwijld door den voorzitter van den bondsraad ont vangen, om de voorstellen van de panjsche conferentie te over handigen. Deu 25sten had eene zittiug van dien raad plaats gehad, waarin die voorstellen waren overwogen, welker aanne ming door de fransche en engelsche vertegenwoordigers te Bern zeer ernstig, doch, zoo als uitdrukkelijk wordtgemeld, opgrond van persoonlijke gevoelens euinzigten, was aangeraden. De heer Kern was in de zitting toegelateu geworden, en had zijne denk beelden omtrent dezeaangelegeuheid uiteengezet en toegelicht. In Bern meende men te weten, dat dc leden van den bondsraad gunstig gestemd waren, en dat liet ook waarschijnlijk was, dat het geestelijk bestuur van Neuchalel, 't welk Hiededeeling zou ontvangen van die voorstellen, dezelve zou goedkeuren. Het vraagstuk betreffende de schadevergoeding schijnt nog altijd het onderwerp te zijn, 't welk meer dan anders be zwaar oplevert. Inmiddels ontbreekt het, zelf in Zwitserland, niet aan personen, die van het beginsel uitgaan, dat het in geenen deele onteerend zal zijn voor de Zwitsers, om zich aan deu wil van vier grooteeuropesche mogendheden te onderwerpen, en het altijd veel beter is om de onafhankelijkheid van een der kan tons voor een millioen te koopeu, dan om daarvoor het gevaar te loopen 't zij van een burgeroorlog, 't zij van een oorlog met liet buitenland, welke millioenen schat en stroomen bloed zou kosten. Het. bezwaar van de geestelijke goederen in Neuchatel zou de conferentie zijn te boven gekomen door het vaststellen van de bepaling, dat Zwitserland zich verbindt om op den duurde kerkelijke bezittingen voor het doel aan te wenden waarvoor zij oudtijds zijn bestemd geworden. Men verzekert, datdeheer Kern zich met deze bepaling voorwaardelijk heeft vercenigd In afwachting dat de kwestie vaii Neuchfitel eene groote- re belangstelling verwekt, dreigt die der Douau vorstendommen een ernstig karakter te verkrijgen. De opmerkelijke bijzonder heden, welke de jongste brieven uit Jassy hebben medegedeeld, schijnen allezius met de waarheid overeenkomstig te zijn. Eeuige voorstanders der vereeniging zijn op bevel dcrMoldavi- sche regering in hechtenis genomen, werden persoonlijk belec- digd door een der leden van het kabinet, en worden in strijd met de wetten en de waarborgen, die het parijsche vredesverdrag verleent,, en met den firman ter bijeenroeping der divans, iu verzekerde bewaring gehouden, alleen om hunne staatkundige gevoelens. Men maakt dc opmerking, dat nog nimmer een meer onbeschaamde en onregtvaardige dwangmaatregel is toegepast op eene bevolking, welke de groote mogendheden van Europa onder hare bescherming hebben genomen en, wat ook de onreg- I ten van de kabinetteu van Weenen, Londen en Kenstantinope! mogen zijn, is het te hopen, dat ons kabinet niet achterwege blijve om den onderdrukten de vrije uitoefening van hunne fciesregten te verschaffen. De gearresteerde personen hebben overigens reeds hunne klagten kenbaar gemaakt aan de mo gendheden, die het parijsche vredesverdrag hebben onder- teekend. Het 16de deel van de geschiedenis van het Consulaat en het Keizerrijk van Thiers is voltooid. Thans arbeidt dc schrij ver ijverig aan het 17de deel. Een brief uit Napels van jonge dagteekening meldt, dat het land rustig was en het vertrouwen begon te herleven. Dg door de regering cenomene maatregelen hadden eene goede uit werking gehad. Van dc staatkundige gevangenen hadden reeds 400 cr iu toegestemd, om naar Amerika overgehragt te worden. De beide fregatten, welke hen naar de Argentijnsche republiek zullen brengen, voltooiden hunne uitrusting. Le pays deelt een schrijven uit Londen mede, waarin ge zegd wordt, dat het cijfer der engelsche expeditie-troepen naar China op 20,000 man gebragt zal worden. Indien de Chinezen in geene schikking mogten treden, denkt men nietdaldekrijgs- operatien in een veldtogt zullen afloopen. Men verzekert ver der dat de Engelsehen voornemens zijn te beginnen met zich van het eiland Formosa meester te maken, dat zeer geschikt is om tot een militair dépot te worden ingerigt. Delgie. Brussel 25 april. Volgens de raming van den minister van oorlog, voor eenige dagen aan de kamer van afgevaardigden medegedeeld, zal de ontworpen vergrooting van Antwerpen 45 millioen kosien. Hiervan behooren echter afgetrokken te wor den 19 a 20 millioen, die voortspruiten zullen uit den verkoop van het terrein, waarop thans de vestingwerken aangelegd zijn Heden (29 april) arriveerde te Swansea liet barkschip West- kapelle, gezagvoerder M. Rooderkerk Jz.; zijnde alles welaan boord. Den 22 dezer is op de hoogte van Wight gepraaid het schip Catharina Mariagezagvoerder J. A. Ballot, van Zie- rikzeenaar Swansea. tjanhdsberiijtcii. Amsterdam 29 april. Tarwe willig. Gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken 52. Lijnolie op zes weken41J Koolzaad (dadelijk) 91 p. vl.. Prijzeii van effecten. Amsterdam 29 april. Nederland. Werkelijke schuldpet. 63^ dito dito 3 dito dito 4 v Aand. Handelmaatschappij 4^ u Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 n 144 Rusland, üblig. 179S/18165 1031- dit.o 1828/1829 5 u dito Ilope co4 u 34,j. dito Stieglitz4 u 343 dito dito 5 v Q4j dito dito 5 t> 96£. Certific6 Spanje. Oblig1-| 24$ Biuneulandsch3 u 37| Counons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) 104 Grenada. Oblig. 73$ u 214 Oostenrijk. Oblig5 n 74$ Amsterdamsche5 o 8f> Naiiouale5 o 76 1847/1852 Bank actiën,...3 u Belgie. bij Rothschild2i Portugal. Obligatien3 44$ nieuwe431 Venezuela. 4i 36j, Mexico f 3 21$ Illinois. b 7 n Beurs van Londen, 27 aprillen 12 ure. Consols 93. Beurs van Weenen, 27 april (slotprijzen.) Metaliek. 5 pet. 83. Beurs van Parijs, 27 april, (slotprijzen.) 4J pet. compt. 3 pet. 69,35. Prijzen van coupons ets losbare obligation. Amsterdam 27 april. Metalliek f28.27i; Napelsche fDiverse engelsche iu f 11,70; Engelsche llussen f 11,75; Fransche f 55,37$; Bel gische f 55.62-JPruissiseho f 34,87j: Spaansche piasters fSpaansche coupons per fr. i Hamb. Russen f 36,Russische in zilveren roebels f36,374; Poolsche in Ü.f27,37j; Nationale metalliek f 29,50Dollars f-—,

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3