öuitrnlun&srlje tijöingm. In de oÖiciele russische bladen worden medegedeeld de vol gende nieuwe quarantaine verordeningen voor die schepen, die van den Sond in de russische oostzeehavens aankomen De minister van binnenlandsche zaken heeft ouder dagteeke- ning van 8 maart aan den minister van financien berigt, dat Z. M. de keizer, in aanmerking nemende de noodzakelijkheid om ten gevolge van de opheffing dés Sondtols nieuwe quarantaine- verordeningen voor de uit den Sond naar onze Oostzeehavens komende schepen vast te stellen, den 19 february goedgevonden heeft te gelasten: 1. dat voorde toelating van schepen in onze Oostzeehavens voortaan geene quitantien van den betaalden Sondtol, noch ook deensche quarantaine-bewijzen van die schepen gevorderd zul len worden. 2. dat aan de scheepskapiteins, die met ladingen in de ge noemde havens komen, bij publicatie zal worden voorgeschre ven, dat zij zich ter plaatse, waar zij hunne lading innemen, moeten voorzien van door onze consulaire agenten onderlee- kende verklaringen aangaande' den voldoenden gezondheids toestand der streek van waar zij komenof wel dat zij zich in de fransche, engelsche, nederlandsche of noorweegsche havens, waar zij genoodzaakt zijn geweest binnen te loopen. quarantaine bewijzen laten afgeven, onder bepaling echter dat deze docu menten mede door onze consulaire agenten geviseerd worden 3. dat deze verordeningen, niet langer dan voor het loopende jaar van kracht zullen wezen, verondersteld dat de openbare gezondheidstoestand gedurende hetzelve even voldoende blijve als zij thans is. Men leest in de Amsterdamsche courant van woensdag: HH. MM. de koning en de koningiu, vergezeld van HD. ge volg, zijn in den namiddag van gisteren ten 3 ure met den beurstrein uit de residentie alhier aangekomen. Niettegen staande het ongunstige weder had zich een zeer talrijke menigte op den Dam verzameld, alwaar het geëerbiedigde hoofd van den staat en onze geliefde koningin, toen zij zich op het balkon van liet paleis vertoonden, met luid gejuich verwelkomd werden. Van al de openbare gebouwen wappert de vaderlandsche vlag, cn zeer veel particulieren hebben, door op dezelfde wijze hunne woningen te tooijen, blijk van hunne liefde en verknochtheid aan den vorst en zijn stamhuis gegeven. Naar men verneemt heeft H. M. de koningin, als een bewijs van erkentelijkheid en tot aandenken bij het afleggen der ge loofsbelijdenis door Z. K. H. den prins van Oranje, den hofka pellaan ds. Ruitenschild, vereerd met eene prachtige gouden snuifdoos, in wier midden HD. naamcijfer prijkt, omgeven met edclgesteenteu. Het Handelsblad meldt dat de heer mr. Louis Keizer, sedert een aantal jaren hoofd-reclacteur van genoemd dagblad en op- rigter van de le Amsterdam gevestigde creüiet-vereeniging, overleden is. De heeren Coster en Dumont, officieren bij de limburgache jagers, zijn naar Algiers vertrokken om deel te nemen aan de expeditie tegen de Kabylen. Naar men verneemt is tusschen Vlieland en Terschelling te rug gevonden het in den jare 1798 in die zeegaten gezonken fransche drieniastschip Lutine, hetweik eene belangrijke som geld aan boord had en destijds met man en muis is vergaan, zonder dat men er sedert iet.s van heeft vernomen. Den 28 maart is de nederlandsche schooncrbrik Eensgezind heid. gezagvoerder Nieuwzaag, met. eene lading steenkolen naar Odessa bestemd en liggende te Aker Capu buiten de punt van het serail te Konstantinopel, door zeven zeeroovers aangevallen. De gezagvoerder, de stuurman en de bemanning hebben een hevigen wedei-stand geboden, en nadat een zeeroover gedood cn twee gekwetst waren, namen de overigen de vlugt. Van de manschappen is de kok Alberlus Kute met 4 messt eken gewond, de bootsman Hugo en de matroos Ghon zijn ligt gewond aan de armen. De gezagvoerder heeft onmiddelijk hiervan rapport aan het tuijfcSqhe.wacNt-schip gedaan en zijne gewonde matrozen op een ander'nédériandèqh schip overgebragt. De kapitein der liavéö'hee'ft de Eensgezindheid in de haven doen slepen, waar het sclfip bij 'net bur'ea'u Öer douanen ligt. Benoemingen en besluiten. Bi^ö9chiT^fr(a4ari den 14 dezer is ingevolge koninklijke magtigihg^aaii-'tlc 'heeren C. J. Glavimaus, mr. W. J. C. van Hasselt, IJ. D. C. Suermondt, H. L. Hermans en R. E. baron van Kaders, onder dankbetuiging voor de gewigtige diensten doorde vaderlandsche nijverheid bewezen, op de meest eervolle wijzèvpntslag verleend als leden der vereenigde hoofd commissie feivbevordering van de belangen der nederlandsche inzenders.bjj dèin 1855 te Parijs gehouden algemcene tentoon stelling.' \.y De Qhtter yajh Hasselt heeft zich welwillend belast met de af- öoëtffi^.-ïaA-'^nkcle nog loopencle zaken, die tentoonstelling betfftffei«te Iflarine en leger. Volgens particulier berigt van Port Makon van den 5 dezer zou Zr.Ms. fregat Doggersbank den volgenden dag de reis naar het Nieuwediep aannemen. Het mede aldaar liggende oorlogs fregat De Ruytcr zou vooreerst nog niet terugkeerenimmers het had die manschappen der equipagie, die niet langer dan een jaar moeten dienen, op het fregat Doggersbank overgescheept. Zr. Ms. fregat De Ruyter zou binneu kort weder naar Smyrna zeilen. Naar men verneemt zal er vóór de in dienst stelling van Zr. Ms. stoomschip Gedeh, liggende aan's rijks werf te Helle- voetsluis nog wel eenigen tijd verloopen. Ook verneemt men dat er plan bestaat om het stoomschip Curajao in dienit te stellen, waarvoor als kommandant wordt genoemd de luitenant, ter zee lste klasse J. van der Meersch. Van eene wel onderrigte zijde vernemen wij, dat het voornemen bestaat, om den officieren der marine weder een nieuw model uniformpet voor te schrijven. Het zou een engelsch moclel zijn, met eene vergulde of geborduurde plaat. Voorde adelborsten zou het borduursel slechts bestaan uit eene kroon, waaronder een onklaar anker;, voor de luitenants zou er een louwertak bijgevoegd worden. Voor de hoofd-officieren worden deze ornamenten nog vermeerderd met een goud stormbaridjc, en eindelijk voor ae vlag-officieren met nog een halve gouden klep. Deze opklimmende reeks van distincties zou moeten die nen om de verhouding van de verschillende rangen doelmatiger te doen uitkomen; ook schijnt men zich bij onze marine voor de krijgstucht veel goeds van deze verschillende onderscheidings teekenen voor te stellen. Bovendien is er nog sprake van hel dragen ran kwasten op den uniformjas, in dit geval zalieder officier zich van twee paar epauletten en twee paar kwasten dienen te voorzien. Afloop verfloopïiigeu en aanltesteding-eii. Veere, 15 april De stads kraan, met daartoe behoorende gereedschappen. Tot afbraak verkocht voor f 829,50. Bij de heden aan 's rijks werf te Vlissingen plaats gehad hebbende aanbesteding van het vernieuwen of herstellen van een gedeelte beschoeijing aan het, maritime dok aldaar, is daar voor de minste inschrijver geweest de heer G. vaa de Vrede, te Terneuzen, voor de som van f 8,7GO. Van de in de gemeente Oostsouburg te bonwen school, onderwijzerswoning en gemeentekamer, is bij openbare aanbe steding op jl. woensdag aannemer geworden de heer A. Schijf, te Middelburg, voor f 8,G30. Staten-generaal. De commissie van rapporteurs der tweede kamer (welke com missie bestaat uit de heeren Gevers Deynoot, Godefroi, Sirens, Dullert en Sander) heeft den 10 dezer het voorloopig verslag, betreffende het onderzoek in de afdeelingen van de voordragt op de organisatie van de regterlijke magt, vastgesteld. Bij het zelve is gevoegd eene breed uitgewerkte nota van den heer Wintgens, met eene opgave van de wijzigingen, welke, naar zijn oordeel en naar aanleiding van den inhoud dezer nota, in het ontwerp zouden kunnen worden gebragt. Het verslag bevat eene mededeeling van de bedenkingen welke zijn ingebragt tegen de voorgestelde organisatie der kan- tongeregteu. Deze bedenkingen zijn hoofdzakelijk: dat eene zeer nuttige zijde van de werkkring van den kanionregler, na melijk die van vrederegter of vredestichter, daarbij verloren zoude gaan; dat het ongeraden is om de beslissing in appel van den regteraan ambtgenooteu op te dragendat men, vermits de regters ad vitam zijn aangesteld, niet kan toegeven, dat de reg- ter ten allen tijde bekwaam zal zijn, om zijne gewigtige betrek king t.e vervullen; dataande justiciabelengewigtige voordeelen worden ontnomen, te weten, bespoediging der regtspraak, ver mits de regter niet altijd ter plaalse: tegenwoordig zal zijndat het niet wenschelijk is de bet rekking van hulp-officier aan de luilp-kantonregters op te dragen; dat de regtspleging bij de regtbanken noodwendig door de instelling zou worden bena deeld dat de vrijwillige regtspleging in den regel niet. zal kun nen worden uitgevoerd, dan met. minderen waarborg voor de belanghebbenden ten aanzien van de deugdelijke waarneming; dat bij de afwisseling van personeel geene vastheid van juris prudentie, noch bij de regtbanken, noch bij de kantongeregten, zal kunnen worden verwacht, en dat het stelsel in vele localitei- ten, ter zake van plaatselijke bezwaren, onuitvoerlijk zou wor den bevonden. De voorgestelde regtspleging in appel van criminele zaken is nagenoeg algemeen afgekeurd, op grond dat het geene regtsple ging kan heeten, wanneer het feit moet worden onderzocht buiten de tegenwoordigheid van den in regten betrokken per soon, zonder het hooren van zijnen verdediger of van getuigen. Ook hebben vele leden het aanwijzen van een hoogeren regier voor hel appel onvermijdelijk geacht. Yoor de opdragt der be- regting van de dusgenaamde criminele zaken aan de regtbanken heeft de meerderheid zich verklaard, vooral indien het appel behouden blijft. Zeer enkele stemmen zijnvoor detussehen- komst van gezworenen in strafzaken opgekomen. Men heeft zich beklaagd, dat van de grondslagen der militaire strafregtspleging niet is gewaagd en algemeen is tc kennen ge geven, dat deze aangelegenheid voorziening vordert. In eene afdecling heeft men bij de conflicten st.il gestaan, en begrèpenfdat hel hoogtijd wordt, oni aan de 2dealinea van art. 150 der grondwet te voldoen. Men heeft, met het oog op de zamcnstelling van den raad van state, verlangd te vernemen, of de regering spoedig tot het ondernemen van die regeling zal jovergaan. Bij de wijzigingen, bij de nota van den heer Wintgens gevoegd, wordt voorgesteld de tweede zinsnede in art. 1 der voordragt weg tc laten, en wordt bepaald, dat de regtbanken kennisnemen van alle misdrijven, maar, wanneer zij dit noodig achten, strafzaken naar de regtbank van het eerste arrondisse ment der provincie, regt doende als provinciale vierschaar, zul len kunnen verwijzen, en dat deze regtbank, als zoodanig, kennis zal nemen in hoogsten aanleg van de strafzaken, na afloop eener gereglelijke instructie, bij het wetboek van straf vordering te regelen. Engeland. Londen 14 april. De koningin is heden gelukkig van eene dochter bevallen. In de kamer van H. M. bevond zich behalve Iwee geneesheeren en mevrouw Silly, alleenlijk prins Albert. In de kamer daarnevens waren de hertog van Cambridge, de lord-kanselier, lord Palmers ton en vijf andere ministers, de bisschop van Londen enz. De hoogc kraamvrouw en de jongge borene bevinden zich zeer wel. Een bij The times ontvangen schrijven uit Weénen van den lOden dezer zegt dat cr geen grond beslaat voor het ge rucht dat het diplomatieke verkeer tusschen Oostenrijk en Piemont spoedig hervat zou wordenwel was te Weenen van wege het fransche gouvernement veel moeite gedaan om Oos tenrijk tot eene verzoening over te halen, maar die poging was geheel mislukt. SBenenuirken. Kopenhagen 14 april. De heer von Scheele buiten de moge lijkheid zijnde om een nieuw ministerie zamen te stellen, heeft delinitivelijk zijn ontslag gegeven. De koning heeft daarop heden ter kennis van het algemeen gebragt, dat het ontslag van den minister van buitenlandschc zaken en voor de aangelegenheden van Holstein aangekomen is. Men gelooft dat de andere ministers aan het bewind zullen blijven. De heer Bluhme en daarna de heer Tillisch zijn door den koning ontboden, die hun de taak heeft opgedragen, om een nieuw kabinet zamen te stellen. De eerste heeft, naar men zegt, dit voorstel van de hand ge wezen. Het antwoord van den laatstgemelden is nog niet be kend. Spanje. Een in het officiële dagblad van Madrid van den 9den dezer afgekondigd besluit der koningin verleent volkomen en alge- meene amnestie aan allen die in de laatste twee jaren aan za- menzweringea of oproerige bewegingen van de Carlisten deel genomen hebben. In het officiële blad van den Ssten wordt berigt dat' de nieuwe post-pakketdienst tusschen Spanje en Antilles bij openbare aanbesteding aangenomen is door, en gegund aan een te Parijs gevestigd huis, de gebroeders Gauthier, tegen het. genot van een subsidie uit de spaansche schatkist, ten bedrage van 32,000 dollars voor elke reis van Spanje naar Cuba en terug. Uiiitscltlaiid. Weenen 12 april. De aanstaande tentoonstelling voor land huishoudkunde zal langer duren dan men aanvankelijk voorne mens was; zij zal reeds den 9 mei beginnen en eerst op 27 dier maand eindigen. Men hoopt dat de keizer van zijne reis in Hongarije herwaarts zal komen om deze belangrijke tentoon stelling te bezigtigen. Het getal der huisdieren, welke zullen ten toon gesteld worden, bedraagt alleen 1230 nommers. Van eene goedonderrigte zijde wordt gemeld, dat ten ge volge eener ernstige vraag van onze regering tot opheldering betreffende het berigt van het op te rigten veldleger bij Alessan dria, de sardinische regering het des betreffende art ikel van de Gazette militaire verloochend heeft. Dit bijeenlrekken van een leger zal eerst na eenige maanden plaats hebben, het getal der manschappen is overdreven enz. Men verzekert dat de pogingen door den franschcn gezant, baron de Bourqueney alhier aangewend, om het geschil tusschen Weenen cn Turijn bij te leggen, tot dus ver geene vruchten hebben gedragen. Een dagblad deelt eenige bijzonderheden mede omtrent

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2