MIDDELRURGSCHE COURANT. N°' 37. Donderdag 1857. 26 Maart. riaitliortDigingm Öinnrnlunösrlir lijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags trn ZntOiiagiJ. tinnen deze gemeente en Vlis- gingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 8, franco per post f 3,-1-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte o! doodbekend- makimron enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Edilie van woensdag avond 8 ure. UI BEIMSBESTÜCII.PltOVllCIALE ES fiESEÏSTEÏESlCRES- Belteiulinaliiiig. De burgemeester eu wet houders van Vlissingen maken be kend, dat op vrijdag den 27 maart a.s. des namiddags ten 2 ure, op het raadhuis zal worden overgegaan tot de openbare aanbe steding, bij inschrijving, van het onderhoud der wandelpaden, wegen en plantsoenen binnen die gemeente en derzelver grond gebied, voor den tijd van drie achtereenvolgende jareu, in te gaau primo april 1857 eu zullende eindigen ultimo maart. I860, waarvan de voorwaarden van lieden af Ier gemeentesecretarie voorde gegadigden zullen ter lezing liggen. Ylissingen, den 20 maart 1857. De burgemeester en wel houders voornoemd J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Zijnde Jeze verordening aan de gedeputeerde staten van Zee land, volgens hun berigt van deu 27 junij 1856, no. 5, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort. Te Vlissingen, den 1 julij 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Dc burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Ilekeii<lnialiiiig°. Burgemeester en wel houders van Oost- en Westsouburg, zullen op woensdag deu 15 april 1857 des middags ten 12 ure in de gemeente kamer iu het openbaar aanbesteden: liet houwen van een schoollokaal met eene onderwijzers woning-. De plans en de bestekken zullen van af den 30 maart ter in zage liggen in de gemeente-kamer en de aanwijzing zal ge schieden op den 11 april des namiddags ter. 4- ure. Oostsouburg deu 24 maart. 1857. Burgemeester en wethouders voornoemd, PASPOORT. De secretaris, A. VAN VLAANDEREN. Bekend making. Dc burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te weten dal door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 9 junij 1856, is vastgesteld de volgende VERORDENING op het honden van onderhandscho loterijen in de gemeente Vlissingen. Art. 1. Gcene verlotingen van voorwerpen, beneden de waarde van honderd gulden, bedoeld bij art. 5 van het besluit van 22 julij 1814, no. 69 (staatsblad no. 86), mogen worden aangelegd en gehouden zonder schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders. Art. 2. Die vergunning wordt ten minste acht dagen vdórhet houden der verloting schriftelijk verzocht met opgaafa. van den dag, het uur en de plaats waarop de verloting zal gehouden worden, b. van den aard, getal en de waarde der te verloten voorwerpen, c. van den prijs en het getal der loten, d. van do wijze waarop dc verloting zal plaats hebben. Art. 3. Indien het verzoek wordt toegestaan, wordt een be wijs van vergunning aan den verzoeker uitgereikt, met invoe ging van zoodanige bepalingen als burgemeester en wethouders in het belang der goede orde en ter voorkoming van misbruik, noodig achten. Art. 4. Dc verlotingen moeten in alle opzigten ingerigt en gehouden worden overeenkomstig de schriftelijke vergunning, welke op dc plaats der verloting voorhanden moet zijn en op de eerste aanvraag aan iedcrcti belanghebbende of policie-beambtc door den aanlegger der verloting vertoond worden. Art. 5. De overtredingen dezer verordening worden gestraft met eene geldboete van drie tot tien gulden. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 9 junij 185G. Dc burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we tendat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 17 november 1856 is vastgesteld de navolgende VERORDENING, betreffende het begraven van lijken in de gemeente begraafplaats. Hoofdstuk I. Overdo begraafplaats eu de grafsteden. Art. 1. Er zal van wege het gemeente bestuur een gedeelte grond worden aangewezen, bestemd tot algemecne begraafplaats. Art. 2. Niemand zal op cenige andere plaats eene grafstede mogen aanleggen dan met toestemming van burgemeester en wethouders en onder inachtneming van alle zoodanige bepalin gen als door dezelve zullen worden noodig geacht. Art. 3. De bestaande begraafplaats buiten de duinpoort blijft bij voortduring als algemecne begraafplaats aangewezen. Art. 4. De begraafplaats is verdeeld in twee hoofdafdeelingen, waarvan naar gelang der omstandigheden afwisselend wordt gebruikt gemaakt; er,zullen op dezelve twee soorten van graven worden aangenomen, als:.a. eigene graven b. huurgraven Art. 5. Elk der in liet voorgaande artikel vermelde afdecling wordt weder verdeeld in vijf vakken. Sommige dezer vakken bevatten weder verschillende rangen. Art. 6. De verdeeling en bestemming der vakken is als volgt Eerste vakbestemd a. voor eigene gravenb. voor huurgra ven Tweede vak: bestemd voor protestanten a. eerste rang; b. tweede rang Derde vak: bestemd voor roomsch catholiekcn; a. eerste rang b. tweede rang; Vierde vak bestemd voor militairen a. voor protestanten; b. voor roomsch catholiekcn; Vijfde vak: bestemd voor uit de armenkassen bedeelden,en voor onverinogenden, op vertoon van een certificaat van onver mogen, a. voor protestanten b voor roomsch catholieken Art. 7. Van de tijdelijk buiten dienst gestelde hoofdafdeeling (art. 3) mag gedurende dien tijd tot begraven geen gebruik wor den gemaakt dan op het eerste vak, a. in eigene graven b. voor huurgraven bij speciale vergunning van burgemeester en wet houders. Art. 8. Dc grafkuilen zullen in elk der vakken en onderdeelen zooveel mogelijk in reijen worden aangelegd, met inachtneming van den ouderdom der overledenen, en wel in vier klassen als volgta. beneden het jaarb. vuil 1 tot 8 jaar c. van 8 tot 15 jaar d. boven dc 15 jaren. Art. 9. De vakken en rangen zullen zoo veel mogelijk door greppen, zandpaden, heggen of andere zigtbare teekenen van elkander worden afgescheiden. Art. 10. De grafkuilen zullen in de onderscheidene bg art. 8 vermelde klassen bij opvolging moeten gegraven worden. Art. 11Do grafkuilen zullen onderling een afstand moeten hebben van drie palmen aan het hoofd- en voeteinde; de lengte en breedte van elk graf'wordt bepaald als volgtvoor volwas senen lang 2 el breed 0.S0 cl, van 15 tot 8 jaren lang 1.75 el breed 0.75 cl, van 8 tot I jaar lang 1.50 el breed 0.60 cl, bene den het jaar lang 0.80 el breed 0.45 cl. Art.l 2. In elk graf zal slechts een lijk mogen begraven worden. Van deze bepaling zijn uitgezonderd: a. koopgravenb. gra ven in het vierde en vijfde vak. Art. 13. Dc graven zullen genoegzame diepte moeten heb ben om 65 duim gronds van boven uc kist,tot den beganen grond over te laten. Zij zullen onraiddclijk nadc begrafenis goed digt gemaakt, aangestampt en met een heuvel van graszoden moeten bedekt worden. Art. 14. Het zal een ieder vrijstaan behoudens betaling der bij het tarief bepaalde regten, en na de goedkeuriug door bur gemeester en wethouders van de daarvan ingezondene afteeke- ning, een gedenkteeken ophot graf zijner betrekkingen te plaat sen onder verpligting om deze behoorlijk te onderhouden, bij gebreke waarvan burgemeester en wethouders de bevoegdheid zullen hebben dezelve na gedane aanzegging op te ruimen. Art. 15, Goene palen, stoenen,boomen of kruisen van welken aard ook,zullen op de begraafplaats geplant, gelegd of geplaatst worden, dan na verkregen schriftelijke toestemming van burge meester en wethouders, en met in achtneming van de voorwaar den aan die toestemming verbonden. Art. 16. Geen graf zal anders dan op schriftelijke toestem ming van burgemeester en wethouders of op bevel van de reg- terlijke magl mogen geopend worden. Hoofdstuk II. Over het begraven in het algemeen. Art. 17. Geen lijk zal ergens binnen deze gemeente elders mogen begraven worden, dan op de bij art. I en 2 daartoe be stemde begraafplaats. Art 18. Geen lijk zal mogen begraven worden dan op vertoon van eene schriftelijke toestemming van den ambtenaar van den burgerlijken stand. Art. 19. De uren tot liet begraven bestemd, zijn bepaald van 10 uur des voormiddags tot 2 uur des namiddags van eiken dag der week, de zondag alleen uitgezonderd. In buitengewone gevallen zal met toestemming van burge meester en wethouders van deze bepaling kunnen of moeten worden afgeweken. Voor militairen en voor leden van deisraëlitifiche godsdienst zal ook die tijdsbepaling niet van toepassing wezen. Art. 20. De lijken zullen niet later dan op den vijfden dag na het overlijden mogen worden ter aarde besteld. In buitengewone omstandigheden, zal op schriftelijke aanvraag met vermelding der overwegende redenen met toestemming van burgemeester en wethouders van deze bepaling kunnen, of op last van burgemeester en wethouders, moeten worden af geweken. Art. 21 Geen lijk mag, zonder speciale toestemming of order van burgemeester en wethouders vroeger dan op den derden dag na liet overlijden worden begraven. Hiervan zijn uitgezonderd de gevallen in het volgende hoofd stuk vermeld Art. 22. Bij het begraven met rijtuigen zullen deze niet bin nen het lick der begraafplaats mogen rijden, maar het lijk zal op cn over do begraafplaats moeten gedragen worden. (Vervolg hierna.) Hitldelburg 25 ir aart. Door het roomsch katholiek parochiaal kerkbestuur van Vlissingen heeft gisteren aldaar onder nadere goedkeuring plaats gehad de openbare aanbesteding van het afbreken der oude kerk en aanboorende huizen, en het. bouwen eener nieuwe kerk met toren. Daarvan is aannemer geworden de heer L. de Borst Verdoom, te Ameide voor f 48,000. Wij ontvingen gisteren avond het volgende berigt uit Goes: Zoo even is hier per telegraaf de lijding aangekomen, dat het schip Zes gezusters, ter vorige week van Rotterdam naar zee gi zeild, 11. donderdag op de engelsche kust is vergaan. De te- manning, waaronder de eerste stuurman, tweede timmerman en een ligt matroos uit deze gemeente, is gered. (Reeds aan de geabonneerden op ons bulletin medegedeeld.) De Goessche* courant meldt thans met zekerheid onderrigt te zijn, dat het vierde zeeuwsch muziekfeest aldaar stellig zal plaats hebben, en wel op donderdag en vrijdag 4 en 5 junij, dezes jaars, op gelijken voet. als ten vorigen jare bepaald was. Omtrent het te Zijpe vast geraken der tusschen Rotterdam en Antwerpen varende stoomboot Telegraaf, in ons vorig rio. bereids medegedeeld, leest men thans in de Nieuwe rotterdam- sche courant van gisteren Jl.zaturdag omstreeks elf ure kwam dc stoomboot Stad Mid delburg no. 1 te Zijpe en vond aldaar dat de stoomboot Telegraaf uo.l, komende vau Rotterdam, door het outklaar raken der

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1