moeten, krachtens de wet van X september 1854, de gevolgen dier opzegging door de wet worden geregeld. De regering moet dan ook, binnen zes maanden na de opzegging, een wets-ont- werp aan de staten-generaal voordragen, waarbij de regten van dein het nederlandsch-belgisch traktaat genoemde goederen, op nieuw worden vastgesteld. In de zitting van den 6 maart jl., bij de behandeling der tariefwijziging omtrent den visch, heeft de minister van financien er op gewezen, dat in den loop van dit jaar een geheel nieuw tarief in beraadslaging moet komen, cn dat op het voorloopig opgemaakt ontwerp daarvan, het ge voelen der kamers van koophandel, door den minister is ge vraagd. Hieruitblijktreeds.dat de regeling zich niet zal bepalen tot de regten op de goederen in evengenoemd traktaat vermeld, maar dat zij in meer algemeenen zin zal plaats hebben. Naar wij van verschillende zijden vernemen, komt het voorloopig ont werp neder op de de volgende hoofdtrekken: 1. stelt de regering zich voor, de rangschikking der goederen en het verband tus- schen de verschillende tariefposten, verbroken door de vermin dering van regten van het uederlandsch-belgisch traktaat, te herstellen, volgens het tarief van 1845, en die rangschikking op enkele punten te verbeteren 2. moet. wat het bedrag der regten aangaat, bij het voorloopig wetsontwerp als regel, een regt van 5 pet. der waarde zijn aangenomen, en worden buitendien de 13 opcenten op de in- en uitvoerregten afgeschaft. Daardoor zullen wel sommige artikelen, tijdens de werking van het nederlandsch-belgisch verdrag beueden de 5 pet.., thans eenig- zins hooger worden belast, maar met het oog op de afschaffing der 13 opcenten zou die vermeerdering meer in naam dan in de daad beslaan en meestal van geringe of weinige beteekenis zijn. De artikelen, binnen's lands met accijns bezwaard, kouden even wel niet tot het bedrag van 5 pet. worden teruggebragt, maar moeten, in verband inet den accijns eu de daaraan verbonden bezwarende formaliteiten, hooger belast blijven: 3. zooveel mogelijk zijn de artikelen, welke nog bij het gewigt belast waren, doch waarvan gevoegelijk de invoerregten naar de waarde kun nen worden geheven, in dien zin gewijzigd. Verder is het begin sel betracht, om grondstoffen en voedingsmiddelen zoo veel mogelijk vrij te stellen of slechts laagte belasten, even alsook de zoogenaamde beschermende regten van het tarief, zoo a! niet geheel afgeschaft,dan toch, als overgangsmaatregel grootendeels worden verminderd; 4. voor zoo ver uitgaande regten nog be houden worden, zijn de daarmede bezwaarde artikelen alle vrij op den invoer, eu geen artikel aan inkomende regten onderwor pen, zal voortaan op den uitvoer belast zijn. Het. uitgaand regt op het slaglvee is onveranderd gebleven. Andere uitgaande regten in het belang van fabrieken, wier grondstof zich niet wil lekeurig laat vermenigvuldigen, zijn mede niet opgeheven, zoo als van lompen, zout keet-en zeepziedersasch, gebroken glas en gruis van glas, lijmvleesch. beenderen en knoken, van welke artikelen niettemin de beschermende regten nog aanzienlijk zijn verminderd 5. wijders is reden gevonden om eenig gevolg te geven aan den door den handel geuiten wensch. en is het. regis- tratieregt voor zeebrieven van de buiten 's lands gebouwde zeeschepen, thans bedragende 4 pot. der waarde, op de helft voorgesteld, en 6. wat de geldelijke uitkomst, der voorgestelde tariefswijziging voor de schatkist betreft, daaromtrent wordt, alles tegen elkander genomen, gerekend dat zich het middel der in- en uitvoerregten, ongeveer op gelijke hoogte zal houden, (■emeenteraad van Middelburg'. Zitting van 18 maart. Voorzitter jhr. Paspoort van Grijpskerke. Afwezig de heeren van de Graft, Vis, van Diggelen, Damme en van Teylingen. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Na kennisgeving dat de heeren van Teylingen door voortdu rende ongesteldheid, Vis door uitlandigheid en van Diggelen door ambtsbezigheden verhinderd zijn de vergadering bij te wonen, gaat de openbare vergadering over in eene met gesloten deuren. De' vprgadering, waarin nu ook de heer van de Graft tegen woordig is, voor het publiek weder opengesteld zijnde, worden - medegedeeld en achtereenvolgens voor kennisgeving aangeno- irfen vitjï njis^iven van gedeputeerde staten, inhoudende: 1. dat de verordening op de brandweer aan den koning ter vernietiging zzil worden voorgedragen als bevattende eenige be palingen Sn .strijd met de gemeentewet; 2. berfgt van de ontvangst der vastgestelde verordening op dc buiten- en binnenhavens; 3. idcntsler verordening op het verkoopen van zeevisch 4. goedkeuring tot overschrijving eencr som van f 3,60 op de begrooting,der schutterij. Yopr kennisgeving wordt aangenomen de medctleeling van "tittfge'mcester en wethouders dat eervol ontslag is verleend aan J. IG ïfredcriks, als sub-ontvanger voor de plaatselijke indirec- .f le-belasjjpgen, en in zijneplaats is benoemd de J. G. Zeeuw, sub- Vv^£Vanjfêf tier directe belasting, die in deze betrekking is ver vangen door J. Matzinger, 3de boekhouder bij de wisselbank. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van rar. P. A. Berdenis van Rcrlekom om ontslag ais secretaris en penning- ^mester der plaatselijke schoolcommissie, uit hoofde van zijne vermeerderde werkzaamheden, wordt, onder opmerking dat nog aanhangig is de vervulling der betrekking van voorzitter van dat collegic, besloten tot het verleenen van eervol ontslag en tevens den heer van Berlekom uit te noodigen zijne betrekking te blijven bekleeden tot dat in de vervulling zal zijn voorzien. Op een aangehouden rekwest van de weduwe de Munter tot het verkrijgen in erfpacht van grond gelegen buiten de Haven barrière,wordt thans om vroeger aangevoerde redenen afwijzend beschikt. Een verzoek van den heer J. Matzinger om eervol ontslag uit de betrekking van 3den boekhouder bij de wisselbank, wordt overeenkomstig het reeds ingewonnen advies van commissaris sen, ingewilligd. Bij resumtie wordt thans vastgesteld de staat der posten van onwaarde van het kohier der belasting op de fouragien en dat van lantaarngeld. Vervolgens worden gelezen: a. een rekwest van Gebroeders Bondewijnse, handelaren in steenkolen en bouwmaterialen, houdende bezwaren tegen de toepassing van art. 7 der verordening op de invordering der plaatselijke belastingen, waardoor zij thans niet meer zoo als vroeger de aan plaatselijke belasting onderworpene voorwer pen, bestemd om met schuiten naar verschillende gemeenten in dit eiland te worden vervoerd, kunnen inladen aan het Anne- niaansche schuit vlot, maar genoodzaakt zijn de inlading te doen plaats hebben aan de buitensingel buiten de Seis barrière, het geen voor hen met veel bezwaar gepaard gaat en hen, vooral in liet vervolg, veel nadeel zal veroorzaken waarom zij verzoeken dat de uitvoer aan het Armeniaansch schuit vlot even als te vo ren, ook thans onder toezigt van eencn ambtenaar worde ge oorloofd, of wel, dat art. 7 der algemeene verordening op de plaatselijke belastingen worde gewijzigd en ook dat schuitvlot als post van in-, uit- en doorvoer daarin worde opgenomen b. een rekwest van ecuigc schuitenvoerders van de zelfde strekking. Beide rekwesten zullen, na tloor burgemeester en wethouders in te winnen advies van den controleur der plaatselijke belastin gen, worden gesteld iu handen der commissie van financiën. Overeenkomstig het voorstel des voorzitters wordt besloten tot bet vragen van mngtiging aan gedeputeerde staten totonder- handsche verhuring van cetiige gemeente-eigendommen. Overgelegd zijnde een staat van oninbare posten van het ko hier van den hoofdelijken omslag over IS56, ten bedrage van f734,16, op aanzoek der financiële commissie door den contro leur opgemaakt, wordt door den heer Bijleveld tot toelichting aangevoerd dat deze staat, opgemaakt ten gevolge der ingeko men rekwesten, alleen bevat personen die of verkeerd aange slagen of in het geheel niet huilden behooren aangeslagen te zijn, of naar elders vertrokken zijn. Overeenkomstig het advies wordt besloten dezen staat aan te houden en inmiddels ter inzage voor de leden te leggen. De voorzitter doet bij afwezigheid van den heer v.Diggelen, na mens de commissie voor de strafverordeningen, rapport op dc op nieuw in hare handen gestelde verordening op liet marktwezen, met een paar aanmerkingen van den heer Lantsheer; daaruit blijkt dat de commissie zich niet kan vereenigen mer de voorge stelde bijvoeging om achter art. 11 op te nemen de magtiging op den burgemeester om iu bijzondere gevallen vergunning te verleenen aan kramen enz., om na het eindigen van den jaar markt nog eenige dagen hunne standplaats te blijven innemen, uit hoofde de toepassing daarvan tot. veelvuldige uitzonderingen aanleiding zou kunnen geven, geheel in strijd met het aangeno men beginsel om alle nadagen te doen vervallen; buitendien wijst men op de inoeijelijkhoid van den ecnen te weigeren wat men een ander ondergelijke omstandigheden zou toestaan. Na eene korte toelichting van den heer Lantsheer wordt tot de bijvoeging met 8 tegen 5 stemmen besloten. Tegen stemden de heeren Rekker, Yerbrugge, Snijder, Caland en do voor zitter. De aldus gewijzigde verordening wordt thans zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd en zal aan gedeputeerde staten worden medegedeeld. Gelezen zijnde eene missive van de plaatselijke geneeskundige commissie, waarbij deze ter voldoening aan de haar opgedra gen voorloopige werkzaamheden tot oprigting der gezondheids commissie, tot lid dier commissie haren voorzitter, den heer dr. H. Ripping, committeert, en tevens voor de door haar te docne voorstellen de volgende dubbeltallen aanbiedt, bestaande voor een geneeskundige uit de heeren drs. J. C. van den Broeeke en L. J. de Marree; voor een natuurkundige uit de heeren L. Janse Rz. en dr. G. van llcnnekeler, en voor een scheikundige uit de heeren P. M. de Ligny en J. A. P. van Deinso wordt besloten ingevolge het vroeger raadsbesluit, na de benoeming van drie raadsleden, tot eene keuze uit deze dubbeltallen over te gaan. Inmiddels zijn de heeren van Diggelen en Damme ter verga dering gekomen, zoo dat het getal tegenwoovdig zijnde Leden nu 15 bedraagt. De heeren de Jonge en Lantsheer verzocht zijnde met den voorzitter het stembureau uit te maken, worden, tot stemming overgegaan zijnde, tot leden der gezondheidscommissie achter eenvolgens benoemd: de heer A. Galand bij eerste stemming met 12 stemmen; de heer dr. M. XI. Damme bij tweede stemming met 14 dc heer J. J. van Uije bij eerste stemming met 14; de heer dr. J. C. van den Broeeke bij eerste stemming met 15; dc heer L. Janse Bz. bij eerste stemming met 10, en de heer P. M. de Ligny bij eerste stemming met 14. Dc kennisgeving aan de benoemden wordt opgedragen aan burgemeester cn wethouders zonder resumtie. Na voorlezing van het advies van de kamer van koophandel betrekkelijk de tarieven van diverse looncn enz bevattende eenige aanmerkingen, met welke de commissie van financien zich vercenigt, worden de volgende tarieven bij even zoo vele raads besluiten vastgesteld als: 1. looncn voor lossen en slepen, 2. idem crieerders en aanplakkers, 3. Mem omroepers, 4. idem havenmeester, brugliedcn en sasme.estcr, 5. idem voor het trek ken van schepen enz., 6.idem (weeg- cn arbeids-) voor goederen welke op de gcmccntowaag gewogen worden, 7. idem (kraan-) voor lossen en laden van goederen met de kraan, 8. idem voor het meten, wegen en tellen van turf, kolen, kalk, tras, kunst- cement en brandhout, 9. idem voorliet meten van granen en zaden, 10. idem voor het wegen van hooi, 11idem voor het roeijen van vaatwerk enz., 12. idem voor het keuren van vlecsch, 13. idem voor het keuren van versehen visch, 14. idem voor het afslaan van versehen visch, 15 idem afslaan en meten van aard en boomvruchten, 16. idem voo'r het overzetten met de pont aan de Koepoort. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de openbare zitting gesloten. (gemeenteraad van Vlissing-eu. Zitting van 18 maart. Voorzitter dc heer Calleufels. Tegenwoordig al de leden. De notulen der beide vorige zittingen worden na gedane voor lezing goedgekeurd cn daarna aan de orde gesteld de beraad slaging over de voorwaarden, waarop zal worden aanbesteed het onderhoud van de wandelingen en het plantsoen binnen deze gemeente. liet daarover uitgebragt rapport lag bereids voor do leden ter inzage. Na eenige discussie worden de bedenkingen, daarbij gemaakt door de commissie, ingewilligd en op het voor stel van den heer van der Os, hierbij ook begrepen het schoon houden van gras van het plein voor de Rammekenspoort. Alzoo aangevuld, wordt het geheel vastgesteld eu burgemeester en wethouders gemagtigd tot de aanbesteding over te gaan. De heer J. P. Smith verlaat de vergadering. Door den heer Schultz wordt hierop rapport uitgebragt na mens dc commissie, in der tijd belast geweest met de herziening van het plaatselijk belastingstelsel, op onderscheidene adressen, in hare handen gesteld om raad en berigt. 1. Op het rekwest van L. A. Minderhout en A. Brasser korenmolenaars, rapporteert de commissie dat, a als der adres santen bewering gegrond is, dat in- en uitvoer van graan of meel aan den onder Middelburg woonachtigen molenaar Ma- cliielsen ook op andere uren dan de verordening bepaalt, toe gestaan wordt, burgemeester cn wethouders worden uitgenoo- digd te doen waken voor eene stipte naleving der verordening; b dat het bezwaar als of bij invoer van meel van buiten, kwanti teit noch kwaliteitzou kunnen worden gecontroleerd, ongegrond is. daar op de kantoren weegtoestellen cn booren voorhanden zijn en de ambtenaren zich behooren te overtuigen; c dat dc oogonscliijiilijke bevoordeeling van dc bakkers die te Middel burg laten malen, kan worden voorkomen door ook aan adres santen voor naar den molen te voeren partijen graan van 100 pond en daarboven, 1 pond per 100 vrij te laten, voor stuifmeel; d dat ook de begunstiging van de zoodanigeti door het genieten van uitstel in de voldoening der belasting in strijd is met art. 5 der verordening, en burgemeester en wethouders op do ge trouwe naleving gelieven aan te dringen; c dat tegen het verma len van zemelen geon verbod bestaat; dat de vergunningen tot het malen gedurende den nacht door den ontvanger zijn moeten worden ingekrompen, alzoo die uitzondering schier noodelooa tot regel werd gemaakt. 2. Op een verzoek van den zeepzieder C. Gocree, om vrij stelling der belasting op de olie, gebezigd tot het fabriceren van zeep, adviseert de commissie, met liet oog op de artikelen 249 cn 251 der gemeentewet, gunstig te beschikken. 3. Op dat van den handelaar A Ruysch om vrijstelling van de verhoogde belasting op 300 mud steenkolen, bestemd voor de militaire wachten tot ultimo april e. k., wordt mede eeno gunstige beschikking voorgedragen, daar adressant anders op dit artikel, waarvan hij de levering bij aanbesteding bezorgt, eeno schade van f 18, zou lijden. 4. Omtrent het voorstel van liet raadslid J. A. Schmidt, strekkende om bij restitutie van belasting bij weder uitvoer, een schriftelijke verklaring te doen overleggen, dat van dio artikelen dc nieuwe of verhoogde belasting is voldaan, heeft de commis sie het advies van den ontvanger en den controleur ingewonnen, welke ambtenaren zulks otinooolig achten, d.iar gecnc restitutie wordt verstrekt dan nadat meri zich verzekerd heeft van de rigtige voldoening der belasting. De voorsteller, lid der com missie, heeft verklaard daarmede genoegen te nemen. 5. Omtrent het voorstel van dert provincialen directeur der belastingen in Zeeland, tot het toevoegen van een slotartikel aan do verordening op de plaatselijke belastingen, tot voorko ming van botsingen tusschen de rijks en gemeente ambtenaren, daar waar beider toezigt wordt vereischt, wordt de inwilliging van dat voorstel als zeer doeltreffend aangeprezen. 6. Op het rekwest van den bierbrouwer \Y. C. van Duurcn Dutilli, op grond van de afschaffing der belasting op de bieren, restitutie verzoekende van dc belasting van bet vroeger door hem gefabriceerde en bij de invoering der verordening voor- hafldene bier, zijnde volgens annpeiling 19 140 kan, en 7. Dat van den zeepzieder G. Gocree, houdende soortgelijk verzoek, betreffende 996 pond bij hem voorhandene zachte zeep, draagt de commissie mede eene gunstige beschikking voor, zoo dat aan eerstgenoemde» f 66,99 cn aan den tweeden f74.70 zal worden terug gegeven of afgeschreven. De commissie voor haven arbeid door den voorzitter bedankt zijnde, wordt op voorstel van den lieer Winkelman besloten do beslissing hierop aan te houden cn het- rapport inmiddels bij de overige raadsleden ter inzage rond te zenden. Dc heer van Uije Pieterse heeft inmiddels dc vergadering verlaten. Namens de commissie voor dc verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, brengt de lieer Winkelman verslag uit op in hare handen gestelde verzoekschriften, a. van land lieden die wijziging verzoeken yan de bepaling, waarbij de ver koop van boter uitsluitend op de wcekmavkt is veroorloofd, eu 6. van ingezetenen die wijziging vragen van art. 69 der verorde ning van algemeene plaatselijke pojicie, luidende: Het is verbo den water uit huizen of kelders over de straat te werpen of te pompen. Het rapport strekt daarheen om hot verzoek, sub a genoemd,

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2