MI DDELBURGSCHE COURANT. N" 33. Dingsdag 1837. 17 Maart. Amifecmöigmgrn iBinnrnlanDsrljr tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsda^s, donderdags en Zr.ttuiagü. Binnen deze gemeente en Vlis- •ingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. Do abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 8,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of dooilbekend- makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de.plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. VAN DEI RIJKSBESTÜLR.PROVIACIALE EN liEMEENTEBESTlM. Door den gemeenteraad van Vlissingen zal op woensdag den 18 dezer, des namiddags ten 1 ure, eene openbare zitting worden gehouden tot behandeling van de navolgende onder werpen: 1. aanbesteding onderhoud van de wandelwegenen van het plantsoen der gemeente; 2. rapport commissie belas tingstelsel aangaande eenige verzoeken van diversen, en over het voorstel van den lieer J. A. Schmidt; 3. idem commissie voor de plaatselijke verordeningen op verzoeken betreffende net marktwezen enz.; 1. vaststelling verordening op het brand \ve- zen 5. aankoop woonhuis roomsch katholieke weezen; 6. ver zoek om vrijstelling van plaatselijke belasting voor bouwmate rialen, benoodigd tot den opbouw eener nieuwe roomsch katho lieke kerk; 7. idem om afkoop van liet jagtregl8. idem om vrij stelling van huishuur; 9. idem om buitengewone toelage voor het onderhoud der roomsch katholieke weezen; 10. voorstel tot benoeming van twee buitengewone commiesen 11. kosten her stelling steiger van de beursbrug12. voordragt van candida- ten ter vervulling vacaturen in de plaatselijke schoolcommissie; 13. kennisgevingen :a. goedkeuring van raadsbesluiten; b. aan neming benoeming regent over het arm, gast-en weeshuis. IHiililelburg 1G maart. Zaturdag voormiddag heeft, alhier aan liet. lokaal van het pro vinciaal bestuur, de aanbesteding plaats gehad van het achter waarts verleggen of overhalen van den zeedijk, tusschen de dijkpalen 1 en 4. met het leggen van 3200 vierkante el rijsbeslag aan den calamiteusen Eendragtspolder, daaronder begrepen het leveren van de vereischte materialenwaarvan aannemer is geworden de heer G. Dekker, te Sliedrecht, voor f 8640. CU Het, engelsche schoonerschip Margaret, dat in de maand septemheu des vorigett jaars, van Newcastle komende met steenkolen beladen, op de Onrustplaat is vastgeraakt en destijds teZierikzee verkocht werd, heeft, alhier eenige reparatien onder gaan, zal thans onder nederlandsche vlag genoemd worden Wilhelmina, en varen voor rekening van den heer F. Wibaut, ie Vlissingen. Men schrijft ons uit Krabbendijke: In den morgen van den 12 dezer ontstond er brand in eene keet op het bedi kiugswerk in de Ooslersclielde, onder deze ge meente staande, die zoodauig toenam dat spoedig twee en veer tig soortgelijke gebouwen, van planken en stroo zamengesteld, in de ascli lagen, waardoor ongeveer (iOO menschen zonder wo ning waren. De met. het bcdijkingswerk aldaar voor de Neder landsche landaanwinning maatschappij belaste ingenieur J. H. Muller, heeft, dadelijk schikkingen doen maken die arbeiders weder van woningen le voorzien, zoo dat zij des avonds allen weder gehuisvest, waren. van 14 dezer zijn benoemd, tot havenmeester bij hetNoordhol-1 opgenomen jeugdige personen, die volgens art. 66 van den Code landsch kanaal, ter handhaving van de policie langs de geheele pénal zijn vrijgesproken, en van welke liet toch wenschelijk is, uitgestrektheid van het kan-ai tusschen de Willemsluis en de Koopvaarderssluis le Nieuwediep, P. tl.Leijer, thans opzigter van den waterstaat, van de ode klasse in Noord holland en tot opzigter van den waterstaat der 3de klasse li. T. Weeliuijzen, thans opzigter van de 4de klasse, dienstdoende in gezegde provincie. Ter. vervolge op een berigt, geplaatst in de Slaats-courant van 10 februartj.il., is ter algemeene kennis gebragt, dat.de landbouwtentoonstelling, welke dit. jaar te Parijs had moeten plaats hebben, onbepaald is uitgesteld en dat zij althaus zeker niet in 1858 zal worden gehouden. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad van Haarlem zijn uitgebragt, met 625 briefjes, 620 geldende stem men, en daarvan op den lieer J. J. A. Creygliton 374, en op den heer B. Lans 246, weshalve de heer Creygliton tot deze betrek king is verkozen. De heer Beelaerts van Blokland, te Rotterdam, iid en se cretaris der Kaapsche commissie, heeft bekend gemaakt, dat, volgens door kapitein Juta medegebragl berigt, al de kinderen, die met het engelsche barkschip Oryx den 9den december jl. uit de Tafelbaai vertrokken waren, reeds den 14den december te Port Elisabeth, in de Algoahaai, behouden en welvarend met den onderwijzeren diens vrouw en kind en de twee timmer lieden, waren aangekomen en terstond zonder eenig letsel ontscheept. Het jongste armen concert te Zierikzee heeft zuiver opge- bragt de som van f 191 ,i0. Hoewel de tweede kamer hare werkzaamheden tijdelijk heeft geschorst, is in sommige afdeelingen het onderzoek van de wet op liet lager onderwijs toch voortgezet. Ook de com mission van rapporteurs voor de genoemde voordragt en voor die, be treffende de regterlijke magt, zijn lot het opmaken der voorloo- pige verslagen nog le 's liage aanwezig. Z. M wordt dit voorjaar, vroeger dan ge woon i ijk, op hetLoo verwacht; reeds is men bezig deswege schikkingen te maken. Bij beschikking van den minister van biuneulandsche zaken Men leest in de Surinaamsche courant, van 25 december jl.: Het heeft Z. M. den koning behaagd, aan de Moravische broedergemeente alhier, (Paramaribo) jaarlijks, aanvangen de met januarij 1857 tot opzeggens toe, uit de koloniale kas de som van i'4000, ten behoeve van het opvoedingsgesticht Beekhuizen, toe te kennen, en voorts den gouverneur magt i- ging te verleenen, om de vestiging van vaste zendingsposten dier gemeente, binnen deze kolonie zoo veel mogelijk te bevor deren. De heer gouverneur vertrouwt dat dit nieuwe blijk van 'skonings belangstelling in de bevordering van de ijverige po gingen der moravische broeders tot. heil der bevolking, aan eigenaren en administrateuren van slaven tot spoorslag zal strekken, om gevolg te geven aan de luin namens Z. exc. in den aanvang van dit jaar gedane uituoodiging, tot. plaatsing van meer daartoe geschikte jongens op voormeld opvoedingsge sticht. Het gebruik maken van de gelegenheid om jonge lieden in christ.elijken zin en tot hulponderwijzers op de plantagien op te leiden, wordt voorzeker ten krachtigste aanbevolen door de overweging hoe gewiglig de hiervan te verwachten gunstige gevolgen zijn. Immers veredeling des harten, ontwikkelin, van het verstand en arbeidzaamheid, deze drie grondslagen der beschaving, maken het doel der iurigting uit, en godsvrucht en beschaving zijn de grondzuilen van volksgeluk." Het Handelsblad meldt liet, volgeude: v Naar wij vernemen is dc heer jhr. M. Salvador, die nog op woensdag 11., na van de teregtzijiing verwijderd te zijn, werd vrijgesproken van de tegen hem ingebragte feiten, op heden van dat. vonnis der arondissements regtbank alhier in hooger be roep gekomen; alsmede van alle incidentele uitspraken van de zelfde regtbank in de zelfde zaak, waaronder inzonderheid die, waarbij naar aanleiding van art. 200 van het wetboek van strafvordering, het buileu de gehoorzaal leiden van den be klaagde door de arrondissements regtbank voornoemd bevo len is." dat zij in een dergelijk vei bet eringsgesticht worden geplaatst. Men zal dan hier ook van de gewone regels van afzondering, in de gevangenissen gebezigd, afwijken. De opgenomene personen zullen naar de kerk gaan, wandelen, enz in maniere als zulks in weeshuizen gebruikelijk is. Tot, directeur dezer iurigting is benoemd een onderwijzer, die de hervormde godsdienst, belijdt; tot onderdirecteur zal mede een onderwijzer, maar van de roomsch katholieke godsdienst, worden aangesteld. Het mag als eene bijzonderheid aangemerkt worden, dat bij de dezer dagen plaats gehad hebbende loting.voor de nationale militie, in eene der kleinere steden van Noordholland, zoo ve len van de reserven van vroegere jaren goedgekeurd zijn, dat nog twee manschappen overig zijn voor de ligt mg vau 1858, zoo dat. geen der lotingpligtigen van 1857 in de termen valt van te moeten dienen. Henoeininfen en besluiten. Z. M. heeft bij besluit van 7 dezer, goedgevonden den gene- raal-majoor jhr. H. T. van Teylingen van Hilvarenbeek, eervol omslag te verleenen als lid van het hoog militair geregtshof, en genoemden generaal-majoor op zijne aanvrage op pensioen tc stellen, ten bedrage van f 2-1-00; hebbende het Z. M. alverder behaagd aan den generaal-majoor jhr. van Teylingen van Hil varenbeek, den rang te verleenen van luitenant generaal. Z. M. heeft bij besluit van diezelfde dagteekening goed gevonden te benoemen, tot generaal-majoor en lid van het hoog militair geregtshof, den kolonel J. J. Demoulin, komniandant van het 7deregement infanterie; tot generaal-majoor, den kolo nel L. E. E. W. baron van Boecop, lid van liet hoog militair gc- gtshof. Bij Zr. Ms. besluit van den 13 dezer is1. de hoofdinge nieur directeur van scheepsbouw C. J. Glavimans, op zijn ver zoek, wegens ligchaamsgebreken. met. den laatst en dezer, onder dankbetuiging voor zijne aan den lande bewezen diensten, eer- ol uit gemelde betrekking ontslagen, behoudens zijne aan spraak op pensioen, en 2. cle hoofdingenieur der marine bij 's rijks werf te Vlissingen L. K. Turk, met ingang van den 1 april aanst-, benoemd tot hoofdingenieur direct eur van scheeps bouw, welke betrekking in rang is gelijkgesteld met. die van kapil ein ter zeemet. bepaling dat hij speciaal zal belast blijven met de leiding der werkzaamheden, aan zijne tegenwoordige be- trekkingbij 's rijks werf te Vlissingen verbonden. Bij besluit van 13 dezer, heeft Z. M. goedgevonden tof. ridders der orde van den Nederlandsclien leeuw te benoemen, mr. A. O. E. grave van Limburg Sliruin, burgemeester der ge meente Leyden mr. A. Schadee, wethouder der gemeente Rot terdam, en hoogstdeszelfs kamerheer H. F. baron van Zuylen van Nyevelt. Bij koninklijk besluit, van 10 dezer, is benoemd tot mede directeur van de Nederlandsche bank, de heer Johawnes Luden. Bij Zr. M. besluit van 26 febru'arij II., is de heer 't. Kint, tot dusver consul te Guatemala, benoemd tot consul generaal in het gemeenebest van dien naam, en tevens aangesteld tót consul in de republieken Salvador, Honduras, Nicaragua en Costa- Rica. Bij koninklijk besluit van den 13 dezer is benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen van de 3de klasse de lieer J. L. Becking, thans ontvanger der registratie endomei- nente Almelo. Z. M. heeft bij besluit van de zelfde dagteekening goed gevonden den ritmeester jhr. W.E. Tindal, die bij besluit van den 3 april 1856, voorden tijd van een jaar op non-activiteit is gesteld, met het einde van gemeld tijdvak weder in activiteit te plaatsen en in te deelen bij het 4de regement. dragonders. Bij koninklijk besluit van den 13 dezer is aan den gepensioneerden luitenant-kolonel van het leger in Neder- Naar men verzekert, zal weldra het nieuw gebouwde verbe terhuis voor jeugdige personen le Alkmaar in werking komen, en aldus in eene onregelmatigheid van de toepassing der straf wetgeving en onregtvaardigheid ten behoeve der betrokkene landsch Indie G. E.Scharteu de rang verleend van kolonel, zon- personen worden voorzien. In dit gesticht zullen alleen worden 1 der bezwaar van 's lands kas,

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1