MIDDELBURGSCHE COURANT. N°' 30. Dingsdag 1857. 10 Maart. ,Tititlionïiigtngm r courant verschijnt des dingsdatrs, donderdags en z«.t. iJGgü. Linnen deze gemeente fen Vlis- iedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. abonnementsprijs per drie maanden is 8, franco per post f 3,40. inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des trorgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbelrend- makinsren enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Edilie van maandag avond 8 ure. F AS (IET ttUKSBESTlIl'R, PltOVUCIALE ES GEMEEÏÏEDESÏÏRl lielteiMl making-. VERORDENING betreffende de invordering eener J plaatselijke belasting op het gemaal ten behoeve der gemeente Vlissingen. Art. 17. De zakken graan of meel, waarin hel te veelof te kort is bevonden, zullen door de beam bleu verzegeld en onder bewaring van den ontvanger moeten worden gesteld, ten einde het graan of meel, des gevorderd, herwogen worde. Dit een en ander zal kunnen worden nagelaten, indien de betrokkene bij de weging tegenwoordig zijnde, de herweging niet vordert .waar omtrent hij zich on middel ijk na de weging zal moeten verkla ren. Van het gewigt, en van de soort van het graan of meel. zoo wel als van de merken der zakk en, en van het, indien zulks ge schiedt. door den betrokkene berusten inde weging, zal in het proces-verbaal uaauwkcurige melding worden gemaakt. Aanleg van registers op elk der molens, en verificatie van graan met dezelve. Art. 18. Op eiken molen za! een register worden aaugelegd. waarin door de ambtenaren van wege de gemeente aan den mo len geplaatst, ul-tle partijen graan zullen worden opget.eekend, welke door den molenaar op deszelfs molen zullen worden ont vangen en daarvan afgevoerd, met vermelding van al de bijzon derheden in dekwiianticu van betaalde belasting of van de con- senlbiljetten omschreven. TelkeH avond wanneer met het malen op de molens wordt op gehouden, zullen de voorbedoelde ambtenaren, alvorens den molen te verlaten, de op de molens zich bevindende partijen graan, met het voorschreven register vergelijken, en van der- zclver bevinding op het register melding maken, hetgeen ook hij de hervating van het malen zal moeten plaats hebben. Bij bevinding van eenig verschil, zal door de ambtenaren proces-verbaal worden opgemaakt. Derde afdeeling. Vrijstelling van belasting. Teruggave van de belasting wegens granen, aangegeven voor de mesting of voeding van vee. Art. 19. Er zal teruggave van betaalde belasting geschieden wegens tarwe, spelt of rogge voor de mesting of voeding van het vee, hetwelk zich op de stallen of in de weiden bevindt, mits na de maling van het hiertoe aangegevene graan, het daarvan gekomen meel door of onder het toezigt van een beambte der administratie aan deu molen, met. niet. minder dan 2$ pond vol komen droog zand op elke honderd ponden meel is vermengd, zullende dc beambte het. gebezigde aantal ponden droog zand op de belasting-kwitanticn moeten omschrijven. De ontvanger zal, dadelijk na vertoon van het bewijs der ver menging, de teruggave aan den aangever verleenen en de qui- tantie intrekken. De hoeveelheid van de alzoo lot beestenvoerder bestemde en toebereide tarwe, spelt of roggemeel, hetwelk zal mogen aanwezig zijn, voor eik stuk vee op de stallen van molenaars, bakkers, meelverkoopers, grutters, stijfselmakers, branders brouwers of azijnmakers, zal door burgemeester en wethouders op voordragt. der administratie worden bepaalden berekend, zoo voor in als voor buiten den mestingtijd. Geheele vrijstelling van belasting ten behoeve van sommi ge fabrijken, en voor het malen van roggezernelen. Art. 20. Van de belasting zijn vrijgesteld de hierna gemel de te malen granen,te weten; a. De tarwe, spelt., of rogge, geheel gemouten zijnde ten dienste der branderijen, brouwerijen, azijnmakeryen, ketling- steikerijcn cu ouwelfabriekcn. b. De tarwe, spelt of rogee ten dienste van gezegde fabrieken en het meel daarvoor bestemd, a de tarwe ten minste voor een derdeen de roirge of spelt ten minste voor een tiende gedeel te met mout zij vermengd, ten ware de aard der fabriekaadje eene andere, alsdan door burgemeester en wet houders voor te schrijven vermenging noodwendig most vereischen. Wijders zal geene quitantie van betatlde belasting benoo- digd zijn, voor het ter molen zenden van roggezernelen door koekbakkers, of van meel waarvoor de belasting betaald is door de fabriekanten vanvermicelle eu scmouille, om aldaar te wor den hernia ten. De stijfselmakers zullen teruggave genieten van de door hen betaald - belasting, in evenredigheid van hel stijfsel door hen vervaardigd, mits in acht nemende de navolgende bepalingen: a. Dat door twee beambten uil iederenzak gemalen belast graan, hetwelk van den molen zal worden verzonden,een mon ster zal worden gel rokken en voorts elke zak door deze van een behoorlijk lood worde voorzien. L. Dat de stijfselmakers telkens wanneer zij stijfsel willen maken, daags vóór het. doen van het beslag, ten kantore van den ontvanger behoorlijk schriftelijke aangifte doen van de hoeveelheid eu hoedanigheid van het meel, tol. hunne fabrie- kaad)e bestemd, met opgave van den dag waarop deze zal plaats hebben, gelijk mede van hel uur van derzelver aanvang. c. Van deze aangifte zal hun door deu ontvanger een dubbel daarvan worden uitgerekt. cl. De beambten zullen bij het afnemen van de looden der zakken eu de uitstorting van het meel, hetzelve met degetrok- kene monsters vergelijken, eu zal voorts het meel in hunne tegenwoordigheid zoodanig nat behooreu te worden gemaakt, dat zij de overtuiging hebben, dat daarvan niets meer voor de consumtie kan dienen, in welk geval en niet eerder, zij de ver klaring op den rug van hetzelve biljet vermeld, zullen afieeke- nenen e. Nadat het. behoorlijk afgeteekeud biljet door de beambten ten kantore van deu ontvanger zal zijn bezorgd, zaldezeaan den belanghebbende, op vertoon der kwitantie van betaalde belasting, de teruggave van dezelve verleenen, met intrekking der kwitantie. Afgifte der consent biljetten. Art. 21. Voor het bij art. 20 van de belasting vrijgestelde graan, zoowel als voor liet malen der zemelen, eu hel hermalen van het meel, aldaar vermeld, zal op daartoe gedane aangifte, door den ontvanger worden uitgereikt een consentbiljet. Dit biljet zal moeien inhouden al hetgeen bij art. 10 is opge noemd, het bedrag van de belasting uitgezonderd. Vierde afdeeling. Aangifte der knechts en panden. Art. 22. De molenaars zullen, alvorens het bedrijf te mogen uitoefenen, aan den ontvanger moeten overleggen eene door hen geteekende opgave, bevattende de voor- en toenamen hun ner knechts, ten volle uilgeschreven, vddr dat, door die knechts eeuige dienst op deu molen mag worden verrigt. Bij verandering van knechts, zullen zij tot. gelijke opgave voor het in dienst nemen der knechts, verpligt zijn. Verantwoordelijkheid der molenaars voor hunne knechts. Art. 23. De molenaars zijn in betrekking tot de belasting op liet gemaal regtslreeks aansprakelijk voor de daden van hunne knechts die op hunnen last zijn verrigt, waardoor mede ver staan worden de personen, die hunne wagens, karren of voer tuigen voeren, en van alle andere in hunnen dienst zijnde of by hen inwonende personen. Paglooners in dienst der moleuaars om van tijd tot tijd eenig werk op den molen te verrigten, worden niet geacht tot de knechts Ie behooreu, waarvan door den molenaar moet worden aangifte gedaan; blijvende de molenaars niet te min aan sprakelijk voor de daden, door de bedoelde personen geduren de hunne tijdelijke dienst op hunnen last verrigt of gepleegd. Art. 24 De molenaars zullen het gewigt van het graan aan de ingezetenen in meel teruggeven, zonder dat aan hen meer dan één ten honderd korting voor het verstuiven op elke partij zal worden toegestaan. Het malen na zons-ondergang. Art. 25. De molenaars zullen niet vermogen te malen na den ondergang of vóór den opgang der zon, zonder daartoe vooraf schriftelijke toestemming van den ontvanger te hebben bekomen. Art. 26. De korenmolenaars mogen geen belaste gemalen granen, eenige bewerking op den molen doen ondergaan, maar moeten die in den zelfden staat houden, waarin zij van de stee- nen komen, behoudens de vermenging met zand, van gemalen granen lot beesten voeder aangegeven. Het. malen van graan voor personen buiten de gemeente. Art. 27. Bij het. invoeren van granen door bewoners var. an dere gemeenten Ier maling naar de molens binnen deze gemeen te, waarvan het meel wederom zal worden uitgevoerd, zal door den aanvoerder een consent bij den ontvanger worden aange vraagd. welk consent het graan en het meel steeds zal moeten vergezellen en bij den uitvoer aan het kantoor alwaar die uit voer plaats heeft, zal moeten worden afgeteekeud en ingetrok ken om daarna aan liet. kantoor van den ontvanger te worden terug bezorgd. Zullende de betiokkene ambtenaar zich van de hoeveelheid en van de hoedanigheid van het. meel bij den uitvoer moeten verzekeren en daarvan op het biljet melding maken. Het vorenbedoelde consent zal al de opgaven bevatten, om schreven bij art. 10, terwijl hij hetaanbreugen en afvoeren van den molen alle die voorschriften zullen worden in acht geno men, welke met opzigt tot het aan de belasting onderworpene graan zijn voorgeschreven. Het vervoeren van het graan of rneel door de molenaars zeiven. Art. 28. Voor zoo verre ile molenaars zeiven het graan-of het meel voor de ingezetenen naar of van den molen vervoeren of doen vervoeren, zal zulks niet mogen geschieden, dan door middel van daartoe bepaaldelijk dienende opene voertuigen, waarop in olieverw, duidelijk eu zigtbaar zullen moeten zijn gesteld de naam van den molenaar en van deu molen, waartoe zij behooren. De zakken graan zullen hij liet brengen aan den molen, en de zakken meel, bij den afvoer van den molen, en voorts gedurende den vervoer, zoodanig op de daartoe als voren gebezigde voer tuigen moeten zijn geplaatst, dat dezelve gevoegelijk kunnen worden geteld, u aartoe de vervoerder verpligt is den ambtenaar in de gelegenheid te stellen. Het. meel zal nergens elders megen worden gebragl dan aan het in de kwitantie vau betaalde belasting of in het conseut- billet vermeld huis of gebouw van deu aangever. Tot dekking van het op des molenaars voertuig gevonden wordende graan of meel gedurende den vervoer, zal geene kwi tantie van betaalde belasting of consent.biljet, van kracht zijn hetwelk ouder is dan, wat liet harde betreft twee dagen, gere kend na dien der afgifte van de kwitantie of het consentbillet, of wel der volgens art. 13 toegestane verlenging, en wat het meel aangaat., dan het tijdsverloop tot deszelfs terugvoer, vol gens art. 16 is bepaald, tenware de ontvanger den aldus be perkten tijd, op aanvrage van den molenaar, en wel vóór des zelfs afloop, in een of ander geval mpgt hebben verlengd. Rangschikking van het graan of meel op den molen. Art. 29. De molenaars zullen de hoeveelheid en soort van het harde graan, mitsgaders liet, gemalen graan of meel, op of in hunne molens voorhanden, aan de beambten, op hunne aan vraag naauwkeurig opgeven; het harde van het gemalen, en, voor zoo ver zij tevens moutinolenaars zijn, het gemouten of met mout vermengde graan, of daarvan gekomen meel van het overige graan of meel afgescheiden houden. Vijfde afdeeling. Onderworpenheid van alle molens aan de peiling der beambten. Art. 30. Alle molens, het zij dezelve door wind, water, ötoöin

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1