MIDDELBURGSCHE COURANT. N0' 28. Donderdag 1857. 5 Maart. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en z«tsrdags. E innen deze gemeenteen Vlis- De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. i makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. 2lnnlionïtgincjm VAH HETRlJKSBESTDl'Il,PROVINCIALE EKEMEEATEBESTIM. Aanbesteding-. Op zaturdag den 14 maart 1857, des voormiddags len 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid, door een der leden van gedeputeerde stalen, in het bijzijn van den hoofdin genieur van den waterstaat, in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal best uur te Middelburg, worden aanbesteed: Het achterwaarts verleggen of overha len van «ten zeedijk tussclien de «lijk- l»alen 1 en 4, met liet leggen van 3200 vierkante el rijsbestag- aau «len cala- miteusen Kemlragtsp«>l«ler j «laaron- «ler begrepen bet leveren van de ver- eisclite materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het ministerie van bilinenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken iu gemelde provincie Ier lezing gelegd worden. Zullende vier dagen te voren, met uilzondering van den dag vóór de besteding, de noodigeaanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den hoofdinge nieur van den waterstaat, te Middelburgen den ingenieur Dirks, te Neuzen. De minister van binnenlandsche zaken, A. G. A. VAN RATPARD. Itennisg-eving-. De commissaris des konings in de provincie Zeeland maakt bekend dat, volgens het daartoe door heeren gedeputeerde staten van deze provincie genomen besluit: 1. Dejagt op gan zen, eenden en houtsnippen op den 31 maart, en die op water snippen op den 30 april van dit jaar zal gesloten zijn2. het weispel van kwartelen alleen van den 1 mei tot en met den 15 julij dezes jaars zal geoorloofd zijn; 3. de visscherij van den 15 maart tot en met den 15 april gesloten zal wezen; 4. gedurende den gesloten vischlijd echter het visschen van paling, doch al leen met aalkorven van wisschen of leenen gevlochten, zal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad geplaatst en aan de gemeenlebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, deu 2 maart 1857. De commissaris des konings voornoemd, VAN TETS. ISekemlm aking*. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen le we ten: dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 10 december 1855, de volgende resolutie is vastgesteld, wolke bij koninklijk besluit van den 20 dier zelve maand, no. 79, is goedgekeurd. De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien de wet. van deu 13 julij 1855 (staatsblad no. 103), tot afschaffing van den accijns op het geniaal In aanmerking nemende dat daardoor de opcenten, die op de hoofdsom van dat middel ten behoeve der gemeente werden geheven, met den ljanuarij 1S56 komen te vervallen Overwegende dat de vermindering van inkomsten, welke daardoor voor de gemeente ontstaat, door haar niet kan worden geleden Gelet op art. 3 der bovengenoemde wet van den 13 julij 1S55, waarbij de heffing eeuer plaatselijke belasting op het gemaal, bij wijze van eigen middel, wordt toegestaan Overwegende dat bereids door deze vergadering, bij besluit van den lGoctober 1854, goe dgekeurd doorZ. M. den koning den 10 december deszelven jaars, sub no. 54, de gemeente-op- centen op de grondbelasting tot het in artikel 241 vermelde, en die op de in art. 242 der gemeentewet bedoelde personele be lasting tot het daarbij bepaalde maximum zijn opgevoerd, en de wiju en het gedistileerd bij de op handen zijnde regeling van het belastingstelsel alhier, overeenkomstig het besluit dezer verga dering van den 19 februarij 1855, almede tot anderhalfmaal van het bedrag der hoofdsom van den rijks-accijns zullen gebragt worden; Overwegende dat de plaatselijke gesteldheid dezer gemeente, zoo uithoofde van hare gedurig afwisselende en trekkende be volking. als wegens het geringe getal vaste ingezetenen die eenig vermogen bezitten, het niet toelaat eeue eigene directe belas ting le heffen; Overwegende dat er noodzakelijkheid bestaat om tot dekking der gemeenteuitgaven onder anderen tot de heffing eener plaat selijke belasting op het gemaal, over te gaan Gelet op de artt. 232, 246 en 250 der wet van den 29 junij 1S51 (staatsblad no. 85) Besluit Er zal, le beginnen met den 1 januarij 1856, ten behoeve de zer gemeente, eene plaatselijke belasting op het gemaal, bij wij ze van eigen middel, worden geheven, als Van tarwe of van tarwe met rogge, spelt of ander graan ver mengd, drie gulden. Van spelt of van spelt met ander graan dan tarwe vermengd, een gulden zestig cent. Van rogge of van rogge met ander graan dan tarwe ofspelt vermengd zestig cent. Een en ander gerekend over honderd ponden; zullende de be lasting van meerdere of mindere hoeveelheid naar evenredig heid worden berekend. De bepalingen ten aanzien van de rogge zijn in allen deeie toepasselijk op de turksche tarwe of maïs en op deegyptische rogge. Van al het gebroken of gemalen graan, brood, beschuit en koek, dat van elders in de gemeente wordt ingevoerd, zal wor den gelieven van de honderd ponden als volgt Tarwebloni vijf gulden; tarwe kropmeel drie gulden; tarwe zemelen en fijn kort een gulden gebuild tarwemeel drie gulden negen en tachtig cent; roggeblom drie en tachtig en een halve cent, roggemeel zestig cent, grof wit-of tarwebrood drie gul den een en dertig cent, grof tarwe of munitiebrood twee gul den vier en dertig cent; grof tarwebeschuit drie gulden acht i en veertig cent; gebuild tarwe-burgerbrood twee gulden twee j en negentig cent; gebuild tarwebeschuit vier gulden drie en dertig cent; wit brood drie gulden een en tachtig ceut; wit be- j schuit vijf gulden twee en zestig cent; brood van gemalen spelt een gulden vijf cent; roggebrood zeven en veertig cent; rogge- beschuit zeventig en halve centmasleluinbrood een gulden eenenvijftig cent; masteluinbeschuit twee gulden vijfentwintig cent; tarwekoek vier gulden negen en zestig cent; roggekoek I een gulden zes en dertig cent, de meerdere of mindere hoeveel heid naar evenredigheid. De in dezen niet opgenoemde meel- en broodsoorten of gebakken zullen belast worden volgens den maatstaf van het naastbijkomende der in dit tarief genoemde soorten. Het meel van de gepelde spelt wordt met de tarwe, ea dat van dc turksche tarwe of maïs en de egyptische rogge met de gewone rogge gelijk gesteld. Van de genoemde belasting zijn vrij gesteld a. Dc tarwe, spelt of rogge, geheel gemouten zijnde ten dien steder branderijen, bouwerijen, azijnmakerijen, ketting-sterke- rijenen ouwelfabrieken. b. De tarwe, spelt of rogge, ten dienste van gezegde fabrie ken en het meel daarvoor bestemd, mits de tarwe ten minste voor een derde en dc rogge of spelt ten minste voor een tiende gedeelte met mout zij vermengd, ten warede aard der fabrikaadje eene andere, alsdan door burgemeester en wethouders voor te schrijven, vermenging noodwendig mogt vereischenen c. De tarwe, spelt of rogge voor mesting of voeding van vee enz.vermeld bij art. 19 in verbaud met art. 21 der hiertoe be trekkelijke verordening. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 10 december 1855. De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. Behoort bij het koninklijk besluit van den 20 decemberl855, no. 79. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) VAN REENEN. Accordeert met het origineel, De secretaris generaal bij het miuisterie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCHRöDER. (Wordt vervolgd.) fiünncnlanïrscl)f tijöingm. middelburg; 4 maart. Wij maken belanghebbenden opmerkzaam dat het kohier van den hoofdelijken omslag voor het tegenwoordige dienstjaar voorloopig door burgemeester en wethouders vastgesteld is, en voor een ieder op de gemeente secretarie ter inzage ligt, gedu rende veertien dagen, aanvangende op heden. Voor zoo veel noodig, herinneren wij daarbij dat in de classificatie wijzigingen zijn gebragt, en dat de mogelijke reclames voor het verstrijken van dien termijn (op ongezegeld papier) behooren te geschieden. Het gewoon kontingent door de 13 militiekantons in de pro vincie Zeeland voor de ligting der nationale militie van dit jaar 1857 te leveren, bedraagt 464het buitengewoon 27, en alzoo het totaal 491. Voor het provinciaal geregtshof in Zeeland alhier, had giste ren de beëediging plaats van den heer mr. IC.H.L. van Wensen, die zich als advocaat heeft gevestigd te IJzendijke. Eergisteren zijn gered uit het stoomschip Ravensbourne, 94 huiden, 3 geweerkolven, 2 vaten talk, 1 vat appelen, 2 pakken met U3SS3UJ, 23 vaten zinkwit, 5 kisten met geweren, 1 mand boeken, alsmede 1 kist met instrumenten, terwijl gisteren aan land gebragt zijn123 huiden, 6 vaten talk, 9 vaatjes zinkwit, 1 kist appelen, beuevens het laatste aan boord aanwezig zijnde kistje met zilveren specie. De bestellers van de kantoren met doorloopende dagdienst van den rijkstelegraaf zullen binnen kort. als wij wel onderrigt zijn, van wege het hoofdbestuur, ontvangen een pet, met twee roode koorden, voorzien van de koperen letters R. T., benevens eeue tasch voor de te bezorgen depeches, allen naar het zelfde model vervaardigd. Voor het overige zullen zij hunne burger lijke kleeding behouden. De minister van marine heeft ter kennis van belanghebben den gebragt, dat in het Goereesche zeegat op 1 .j scheepslengte benoorden het vaarwater, nagenoeg midden tusschen de 2de en. 3de zwarte ton, in de diepte van 3G palmen, met gewoon laag water, gezonken ligt het nederlandsche driemastschip Gouver neur generaal Rochussen. Het bovendek van het wrak is met laag water ziglbaar, en zijn alleen de drie kale masten nog aan wezig. Hetzelve ligt op de volgende peilingen en merken: de toren van Goedereede Z. Z.O.; het westhoofd W. t. Z.; de wes telijkste molen, bij Ouaorp, eene handspaak-lengte beoosten I bet mastbaken.De peilingen zijn volgens het miswijzendkompae.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1