MIDDELBURGSCHE COURANT. N- 24. Dingsdag 1857. 24 Februarij. Tlmtlumtitgmgm öinncnlanöscl]f tijöingm. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3, franco per post f 3,10. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats (lie zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. Fit OEI IIIDESTUCK, MO mCULE Ei GEHlIÏÏEBESTCIiö. De burgemeester en weihouders van Vlissingen doen te weten: dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van den 22 april, 24 september .1856, het volgende besluit is vastgesteld, hetwelk bij koninklijk besluit van den 30 October 1856, no. 54, is goedgekeurd. De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien de artikelen 232, 238, 240 en 254 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85.J Besluit Er zal te beginnen met den 1 januarij 1S57, ter vervanging van het thans alhier beslaande kaai- en havengeld, bekend on der den naam van lastgeld, in deze gemeente geheven worden een haven- en kaaigeld, ten bedrage als volgt Geladen zeeschepen, om welke reden ook hier binnen loopen- dc fOSzeeschepen ledig binnenkomende en hier last ne mende f,0S; zeeschepen ledig binnenkomende, zonder last te nemen f ,0Szeeschepen dieper gaande dan 4,2 ned. el., de dokhaven binnen loopende f,04; minder diepgaande sche pen de dokhaven binnen loopende f ,08, allen per zeeion; binnenvaartuigen, geladen binnenkomende, of last innemende f,06; binnenvaartuigen ledig binnenkomende, zonder last in te nemen f,03 visschersvaartuigen f,02, allen per ton, (voor stoomschepen zal dit tarief met 25 percent verhoogd worden). Vooralle schepen en vaarluigen zonder onderscheid,zal met het dagelijksch bestuur een jaarlijksch abonnement kunnen worden aangegaan, en alsdan worden betaald Voor schepen en vaartuigen in den regel alle dagen de haven binnen komende, een vierde gedeelte; voor schepen en vaartuigen die in den regel alle weken, ten minste eenmaal de haven binnen komen, de helft, en voor schepen en vaartuigen die in den regel, ten minste een maal per maand, de haven binnen komen, twee derde gedeelten van het bovenstaand tarief. Van de betaling dezer belasting worden vrijgesteld: 1. Schepen waarmede bouwmaterialen, benoodigd voor het maken, herstellen of onderhouden van rijks of provinciale wer ken worden aan- of afgevoerd. 2. Schepen en vaartuigen in dienst van het rijk varende. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 22 april, 24september .1856. De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Behoort bij koninklijk besluit van den 30 October 1856, no. 54. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get,) SIMONS. Accordeert met het origineel, De secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCHRöDER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geëxtraheerde aan gaat, De secretaris generaal, (get.) J. SCHRöDER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland, (get.) S. VAN DER SVV AL ME. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secret aris, M A B IL O T. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 22 april, 24 september 1S56, is vastgesteld de navolgende, overeenkomstig artikel 235 der gemeentewet, in voornoemd ko ninklijk besluit van den 30 october 1856, no 54, aangehaalde verordening betreffende de invordering van haven-en kaaigeld. VERORDENING voor de heffing vaneen haven-en kaaigeld, van alle schepen en vaartuigen hoe ook ge naamd, die in een der havens van de gemeente Vlis singen binnen komen. Artikel 1. De belasting zal moeten worden voldaan door of van wege de gezagvoerders of schippers, alvorens de haven te verlaten, in handen van den daartoe aangestelden ontvanger, die daarvoor uit een door burgemeester en wethouders voor te schrijven en door den burgemeester of daartoe door hem aan te wijzen lid van den raad te nummeren en te waarmerken register met strook, kwitantie zal afgeven, welke, voor zoo veel daaraan onderworpen, op zegel zal moeten gesteld wezen, komende de zegelkosten voor rekening van den belanghebbende, die dezelve Iegelijk mei het haven- en kaaigeld zal moeien voldoen. Arl. 2. De grootte der schepen én vaartuigen, die tot grond slag der voor dezelve verschuldigde belasting moet strekken, zal worden opgemaakt uit de meet- of ijkbrieven of andere wet tige bewijsstukken. Art. 3. Uiterlijk voor den veertienden dag van elke maand, zullen de over de vorige maand ontvangene havengelden door den bij art. 1 gemelden ontvanger in de gemeentekas worden overgestort. Art. 4. De ontvanger van het haven-en kaaigeld, zal voor loon genieten tien ten honderd van het bedrag van de door hem ontvangene en in de gemeentekas overgebragte gelden. Art. 5. De artikelen 25S tot. en met 262 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 58) zijn ten deze van toepassing. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 22 april, 24 september 1856. De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Middelburg 23 februarij. De Provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland, heeft in hare vergaderingen van 19 tot 23 dezer geexamineerd en toegelaten de navolgende heereu: als stedelijk heelmeester 11. F. Ham an Jr., A. Zandijk, Ph. A. Risch, P. Vis llalffman; als plattelands* en scheepsheelmeester H. P. W. Steenkamp; als vroedmeesters voor eene stad J. C. de Oude en J. W. Loysen Dillié. LI. vrijdag heeft, zoo als wij reeds in ons vorig no. kortelijk hebben medegedeeld, to Goes de veiling plaats gehad van 94 bunders schorgronden, gelegen in het Sloe voor den polder Roozé, die ze voor een vermogend ingezeten dezer gemeente heeft gekocht voor de som van f113,200, makende met de 15 pet. daarboven f 130,180.Voegt men hierbij de kosten van indijking, welke met inbegrip van de suatiesluis, bermsloot énz. op f 73,000,worden geraamd, dan verkrijgt men per bunder zonder greppen of bebouwing f2161,50. Indien men daarbij in aanmerking neemt dat in den regel 10 pet. gerekend wordt voor kreken welke zich in alle schorren bevinden, en bovendien de halve bermsloot van het bunder moet worden afgetrokken, dan zal ieder bunder p. m. op f 2500,te staan komen. Door de Nederlandsche handelmaatschappij zijn weder 16 schepen bevracht, als 8 voor Amsterdam, 6 voor Rotterdam, 1 voor Schiedam benevens 1 voor Middelburg, zijnde het bark schip Haamstede, gezagvoerder H. H. de Boer, van Zierikzee. Uit Vlissingen schrijft men ons De verjaardag van Z. M. den koning werd ook hier donder dag gevierd door het wapperen van vlaggen, aan boord van 'srijks oorlogschepen en andere bodems hier aanwezig, hetwelk insgelijks plaats had aan de lands en particuliere gebouwen, terwijl des avonds een feest gegeven werd aan de dienstdoende schutterij. Dien avond waren de leden der afdeeling van de vereeuiging Het metalen kruis uitgenoodigd in hunne fraai ge decoreerde vereenigingzaal, en zijn verschillende toasten op Z.M. en de overige leden der vorstelijke familie, op het vader land en bijzonder op Zeeland ingesteld. In opgeruimde stemming werd verder de avond zeer genoe- gelijk doorgebragt. Onder de versiering van het lokaal roemt men vooral het voor een der vensters aangebmgt, verlicht, toepasselijk en net be werkt chassinet. Met genoegen vermelden wij hierbij dat deze afdeeling in toenemenden bloei verkeert. Van Londen is te Vlissingen wederom gearriveerd een engelsche sloep, genaamd Ann, gezagvoerder George Hall, aan boord hebbende een duikertoestel. Men verwacht in den loop dezer week nog eene stoomboot van de General steam navigation company te Londen, tot assis tentie, en wil daarmede nogmaals beproeven het gezonken stoomschip Ravensbourn le ligten, alvorens tot het lossen der lading over te gaan. -f- Te Zierikzee werd jl. donderdag avond weder eene proef met het gaslicht genomen, doch het licht was, zoo als trouwens te verwachten was, zwak. Vrijdag avond was het reeds iets sterker, maar nog niet voldoende en eerst zalurdag avond brandde het, zoo bij partikulieren als op straat zeer helder en werd het algemeen geroemd. De kuip is slechts met 2£ a 3 el water gevuld. De staking der gasverlichting is alzoo, dank heb be de betoonde ijver, slechls van korten duur geweest. Bij beschikking van den 18 dezer, heeft de minister van bin nenlandsche zaken bepaald, dat de verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten generaal in het kiesdistrict Alk maar, ter vervanging van den lieer J. J. Rochussen, die als zoo danig zijn ontslag heeft genomen, zal geschieden op dingsdag den 17 maart aanstaande. Naar men verneemt is jl. vrijdag het wets-ontwerp op het lager onderwijs Z. M. den koning aangeboden. X Men verneemt nader dat het. vergelijkend examen, dat te Utrecht zal worden afgenomen van hen, die tot surnumerairs der registratie vrenschen te worden benoemd, op den 18 mei aanstaande zal plaats hebben. Er zullen acht surnumerairs worden aangesteld. De Maleijers van het verbrande schip Twenthe, 22 in getal, benevens eene vrouw, welke den 16 dezer door Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden te Vlissingen waren aange- Nieuw eu Sl. Jooslaud. De toewijsing heeft plaats gehad aanP, 1 bragt, zijn jl. vrijdag namiddag met eene rijks kanonneerboot

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1