MIDDEL BURGSCHE COURANT. Ns' 23. Zaturdag 1857. 21 Februarij. Deze courant, verschijnt des dingsdags, donderdags er: z..t.rdags. Binnen deze gemeenteen Vlis- lingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 8, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgeus, op den dag der uitgave. I De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekead makingen enz.van één tot zes regels 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. Tlflnhonöigingert m ilEl RIJKSBESTUUR,PROVINCIALE EK GEMEENTEBESTUREN. De burgemeester en wethouders van Ylissingeu doen te we ten dat door den raad dier gemeente in zijne zitting van den 22 april 1856, het volgende besluit is vastgesteld, hetwelk bij koninklijk besluit van den 30 octobcr 1856, no. 54, is goed gekeurd. De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien de artikelen 232, 238, 240 en 254 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85.) Besluit Er zal te beginnen met den 1 januarij 1857, binnen deze ge meente worden geheven een markt- en staanregt, overeenkom stig het navolgende tarief, zijnde het bedrag per vierkante el Voor besloten teuten en loodsen, voor de jaarmarkt 40 cent. voor bak- on andere kramen, voor de jaarmarkt 40, voor de week markt 10 cent.; voor open theaters, tafels, wagens en koekhak- blokken, voor de jaarmarkt 30, voor de weekmarkt 8, voorde dagelijksche markt 8 centvoor voorwerpen cn manden, zak ken, benevens voor die welke op den grond worden uitgestald, voor de jaarmarkt. 30. voor de weekmarkt 10, voor de dagelijk sche markt 10 cent (ook van toepassing voor schippers met graan, boomvruchten, aardappeJeu enz. op de kaden); voordraai molens, par stuk, voor de jaarmarkt f 5, voor de weekmarkt 50 cent; vcor een os, koe, vaars of pink, voor de weekmarkt, 10 et. voor een kalf, schaap, lam of varken, voorde weekmarkt 5 cent voor goochelaars, muziekanten, orgeldraaijers, springers en an dere diergelijke personen meer, bij 1 van art 3 der wet van 21 mei 1819 (staatsblad no 34) van patent vrijgesteld, die hun be drijf op een bepaalde plaats op pleinen, wegen, kaden of waar anders ook verlangden uitoefenen, bij gelegenheid van den ge- heelen duur der jaarmarkt, voor bijzondere reglen f Jals voren, buiten de jaarmarkt, per dag, voor bijzondere regten 10 cent; voor leurders met groenten, aard-, boom- en andere vruchten op de marktdagen, voor bijzondere reglen 10 cent; voor open bare verkoopingen van brandhouttimmerhout enz., per vierk. el oppervlakte gronds: van 1 tot 50 ellen 1 cent, van 50 lot 100 ellen cent, boven de 100 ellen I cent, voor bijzondere regtenvoor het innemen van een gedeelte straat voor verkoop van meubelen en dergelijke, per dag, voor bijzondere reglen f 2. Bijzondere bepalingen. De regten worden berekend van de jaarmarkt, voor den ge- heelen duur derzelvc voor de weekmarkten, voor eiken markt dag; voorde dagelijksche markten, voor eiken marktdag. "Vrijstellingen. Van. openbare verkoopingen ten behoeve van het rijk of de provincie gehouden wordende zullen geen reglen verschuldigd wezen. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 22 april 1856. De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. Behoort bij koninklijk besluit van den 30 October 1856, no. 54. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) SIMONS. Accordeert met het origineel, De secretaris generaal bij het ministerie van binncnlandsche zaken, (get.) J, SCLlRöDELl. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geëxtraheerde aan- gaat, De secretaris generaal, (get.) J. SCHRöUER. Voor extract, conform, De griffier der staten van Zeeland, (get.) S. VAN DER SVYALME, En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten: dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 22 april 1S56, is vastgesteld de navolgende, overeenkom stig art. 235 der gemeentewet, in voornoemd koninklijk besluit vanden 30 October 1S56. no. 54, aangehaalde verordening be treffende de invordering van markt- en staanregt: VERORDENING voor de heffing der belasting onder den naam van markt- en staanregt in de gemeente Vlissingen. Art. 1. liet verschuldigde markt-en staanregt zal moeten worden voldaan in handen van de daartoe door den gemeente raad te beuoemen en aan testellen marktmeesters, die daar voor eene behoorlijke kwitantie zullen afgeven, uit een door burgemeester en wethouders voor te schrijven en door der, bur gemeester of daartoe aan te wijzen lid van deu raad 1c numme ren en te waarmerken register met strook. Voor zoo ver die kwitantie volgens de wet op zegel behoort afgegeven te worden, zal het zegelregl 'ooven en behalve het staan- en marktregt verschuldigd wezen en te gelijker tijd moe ten worden voldaan. Art 2. De controleur der plaatselijke belastingen of die hem vervangt, de marktmeesters en voorts de commissaris onver dere beambten van policie zullen bevoegd zijn te vorderen dat hun het bewijs wegens de behoorlijke voldoening vai\'t staan- of marktregt worde vertoond, en zal hieraan op daartoe beko men uilnoodiging onmiddelijk moeten worden voldaan. Art. 3. liet staanregt van de tenten, theaters en kramen, voor den duur der jaarmarkt verschuldigd, moet voldaan wor den binnen de drie dagen na dat dezelve zijn opgeslagen, ten ware burgemeester cn wethouders mogten kunnen goedvinden, tegen het stellen eener behoorlijke zekerheid van de zijde der belanghebbenden, in eenig uitstel te bewilligen. Wanneer dit uitstel niet verleend en met, de betaling binnen den gestclden termijn van drie dagen in gebreke gebleven is, zullen de tenten, theaters of kramen gesloten, en niet weder geopend of afgebroken mogen worden voor en aleer de betaling heeft, plaats gehad. Art. 4. Eigenaars van stallen of wagens, benevens op den grond uitstallenden en verder alle andere personen, zullen het markt- of staanregt moeien voldoen voor dat zij hunne waren uitstallen ofcenige plaats zullen innemen. Art. 5. Dagelijks in den voormiddag zullen de gedurende den vorigen dag ontvangene markt- en staanregten, door de marktmeesters, ouder overlegging van het door hen gehouden wordende eu door den controleur geviseerde register, bij den gemeente-ontvanger moeten worden overgebragt, die daarvan op gezegd register kwitantie zal afgeven. Gezegd register zal worden ingerigt volgens een door burge meester cn wethouders voor te schrijven model, cn door den burgemeester, of daarloe door hem aan te wijzen lid van den raad, worden gekautteekend. Art. 6. De marktmeesters zullen als loon voor hunne bcmoei- jingen genieten tien ten honderd van het bedrag der door hen ontvangene en verantwoorde gelden. Art. 7. Dc art t. 258 tot eu niet 262 der wel van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) worden geacht alhier woordelijk te zijn geinsereerd en op de invordering dezer belasting toepasselijk verklaard. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 22 april 1S5G. De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M A B I L O T. fiHunmlcmDrscl]f tijïnngcn. Middelburg 2« fel>rnarij. De 40ste verjaardag van Z. M. Willem III, koning der Nederlanden, werd binnen deze gemeente gisteren feestelijk herdacht, niet alleen door het uitsteken van vele vlaggen, maar ook door eene parade van het garnizoen en de dienstdoende schutterij, terwijl de bewoners der onderscheidene liefdadige gestichten onthaald werden. lleeren officiereu der schutterij, benevens de majoor van het lste regement infanterie, hebben zich aan een vriendschappelij- ken maaltijd in de bovenzaal der sociëteit St. Joris vereenigd Naar wij vernemen heeft men ook, voor zoo verre men kan nagaan, in alle overige gemeenten op dit eiland 's konings jaardag gevierd met het doen wapperen der vlaggen van de to rens enz., doch zou alleen de gemeente Meliskerke hierop eene uitzondering hebben gemaakt. Wij vernemen dat eenige ijverige dilettanten pogingen heb ben in het werk gesteld, om de liefhebbers van toonkunst de gelegenheid te verschaffen om den talentvollen Winiawsky alhier te hooren, doch dat door het niet beantwoorden der aan dien lieer gerigte uilnoodiging, deze welwillende bemoeijingen alsnog geen gunstig gevolg opleveren. Gisteren is men met behulp van duikers de lading beginnen te lossen uit het voor de haven van Vlissingen gezonken stoomschip Ravensbourn. Uit Veerc, 19 dezer, verzoekt men ons het volgende mede te deelen Reeds vroeg in den morgen verkoudigde het wapperen der nationale vlag van publieke en particuliere gebouwen,dat het heden een feest- en vreugdedag voor onze gemeente wasen inderdaad, dal wasae 40ste jaardag van onzen geliefden koning. Imiuers nadat door het garnizoen der vesting parade was ge houden, en de officieren daarop ten raadhuize waren gereci pieerd geworden, nadat de schoolkinderen met milde hand door het hoofd vau het bestuur waren onthaald, waarby hun door den ijverigen onderwijzer dc geschiedenis van het huis van Oranje, de heldenfeiten van dat geslacht en de verpligtingen onzer natie aan dat stamhuis, tot opwekkingen verlevendiging van hunne liefde voor deu vorst die ons regeert, herinnerd werdennadat eveneens de gealiment eerden in hst godshuis en de algemeene armen door buitengewone giften waren verkwikt, vereenigden zich, evenals ten vorigen jare, alle burgerlijke en militaire autoriteiten, benevens de leeraars der beide gezind heden, aan een luisterrijk diner, huu door huunen waardigen burgemeester, den lieer mr.E. B.Fock, met eclitzeeuwscliegul heid aangeboden, en waarbij menige warme toast op het welzyn van koning en vaderland gebragt werd, terwijl menigingezeten zich tot laat ia den avond met het afschieten van vuurtverken

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1