MIDDELIU RGSCHE N" 22. Donderdag 1857. COURANT. 19 Februarij. 3mthondigmgcn öinnrnlcmöscljf tijiungm. Deze courant verschijnt des dinfrsdaps, donderdags er. znt;idags. Binnen deze gemeenteen Vlis singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald.De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. »1S HET RIJKSBESTUCR.PR0VI.\C1ALE EX GEMEE.ÏÏEBESTCREN. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van 1 den 22 april 1856, het volgende besluit is vastgesteld, hetwelk bij koninklijk besluit van den 31 julij 1S5G, no. 68, is goedge keurd: De gemeenteraad van Vlissingen Gezien de bepalingen vervat, in de artikelen 232, 23S, 240 en 254 der wet van 29junij 1851 (staatsblad no. 85.), Besluit. Erzullen, te beginnen niet den 1 januarij 1557. worden ge heven de volgende keurloouen voor ter slagting bestemd vee, afgehakt vleesch en spek, als Voor iedere os, koe of rund f,50; voor iedere vaars, kalf, schaap, varken of speenvarken f ,25 voor ieder nuchter kalf f,10; voor van elders ingevoerd wordend versch. gezouten, gerookt of gedroogd ossen-, koe of rund-, vaars-, kalfs-, scha pen- en varken vleesch of spek: van 1 tot. en met 50 pond, per pond f ,01van ieder pond daarboven f ,00£. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 22 april 1S56. De bunremecstcr, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABlhOT. Behoort bij koninklijk besluit van den 31 julij 1856, no. 68. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (get.) S I M O N S. Accoordeert met het origineel, De secretarisgeneraal bij het ministerie van binnenlandsche zaken, (get.) J. SCHRöDER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het-geëxtraheerde aan gaat, De secretaris generaal, (get.) SC11 Rö DER. Voor extract, conform, De griffier der staten van Zeeland, (get.) S. VAN DER SYVALME. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De bur£rcm°esier, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILO T. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten: dat, door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 22 april 1856, is vastgesteld de navolgende, overeenkomstig artikel 235 der gemeentewei, en Toornoemd koninklijk besluit van den 31 julij 1856, no. 68, aangehaalde verordening betref fende de invordering van liet keurloon van vee en vleesch. VERORDENING voor de gemeente Vlissingen. betreffende de invordering van de aldaar geheven wordende loonen voor het keuren van slagtvee, afgehakt vleesch en spek. Artikel 1. De loonen voor het keuren van slagtvee, afgehakt vleesch cn spek, ten behoeve dezer gemeenle geheven wordende zullen door de slagers en verdere belanghebbenden ten wier be hoeve de keuring zal hebben plaats gehad, dadelijk na het. volbrengen derzelve aan den beëedigden keurmeester moeten worden betaald, die daarvan behoorlijk aanteekening zal hou den in een daartoe door burgemeester en wethouders voor te schrijven, en door den burgemecsler, of daartoe door hem aan te wyzen lid van den raad, te nummeren en te waarmerken re gister met strook, cu de in den loop der maand ontvangene gelden op den eersten dag der eerstvolgende maand ten kan tore van den gemeente ontvanger moeten overstorten. Art. 2. De artikelen 258 tot en met 262 der gemeentewet zijn ten deze van toepassing. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 22 april 1856. De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, M A B 1 L O T. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 24 november 1856. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, MABILOT. Middelburg 18 februarij. Door den gemeenteraad is in zijne zitting van heden besloten eene speciale commissie te belasten met den werkkring der gezondheidscommissie, en overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wel houders, de z/unenslelling daarvan tehepa- len als volgt: drie raadsleden, een lid van de plaatselijke com missie van geneeskundig toevoorzigt, door haar uit. haar midden te benoemen; voorts uiteen geneeskundige, een natuurkun dige en een scheikundige, door den raad te benoemen uit dub beltallen, voor te dragen door de plaatselijke geneeskundige commissie, eu haar te doen bijstaan door den gemeente-bouw meester. Door het korps muziekanten der dienstdoende schutterij al hier, zullen op morgen (donderdag) namiddag van half twee tot. drie ure, bij gelegenheid van den 4-Osten verjaardag van Z. M* den koning der Nederlanden, eenige muziekstukken worden uitgevoerd in de Abdij voor de woning van den heer commissaris des konings in deze provincie. Dc zitting der tweede kamer is gisteren hervat. Metalge- meene stemmen werd aangenomen een voorstel vau den heer Tliorbecke. houdende een verzoek aan den minister van koloniën, om mededeeling van de memorien, de iustructieu en de corres- pondentien betrekkelijk de nieuwe verordening op de drukwer ken in Ncderlandsch Indie, in zoo ver daartegen bij de regering geen bezwaar bestaat. Men verneemt dat bij den minister van koloniën het. ernsti ge voornemen bestaat, om de pogingen te ondersteunen van hen, die eene directe stoompakei vaart tusschen het moederland en Nederlandsch Indië wenschen daar te stellen, en dal daartoe hoogst waarschijnlijk door het rijk een subsidie zal worden verstrekt. De Grondwet wil weten dat Z. M. de koning in zoo verre af wijzend beschikt heeft op het adres, door de boekhandelaren van Batavia ingediend, betrekkelijjc,.het indische drukpers re glement, dat hun te kennen is gegej'-en dat, zoo de toepassing Van liet reglement werkelijk mogt bfijÉeïi bezwaren op te leve ren, daarop zou worden gelet. Het Residentie-blad meent te mogen verzekeren, dat het wets-ontwerp op bet. onderwijs thans bij den raad van state in overweging is en waarschijnlijk binnen 14 dagen bij de tweede kamer der stat en-generaal zal inkomen. Uit 'sHage meldt men het volgende aan de Amsterdamsche courant Tot aanvulling van het berigf, dat de heer d'Engelbronner voor het hem toegelegde wachtgeld heeft bedankt en zich als advocaat bij den hoogen raad der Nederlanden laat. inschrijven, bereids in uw nommer van heden gemeld, meen ik u met zeker heid te kunnen mededcelen dat hij den koning verzoeken zal eene commissie te benoemen, om zijne handelingen als secreta ris-generaal bij het departement van justitie te doen onder zoeken. De oudste nederlandsche landschapschilder, Andreas Schelf hout, vierde eergisteren te 's liage zijn 70steu jaardag, bij welke gelegenheid hij niet alleen eene waardige hulde van zijne kunstbroeders (bestaande in een pracht igen perkamenten rol, voorzien van de handteekeningen van 225 kunstenaars uit alle oorden des vaderlands), maar ook van Z. M. den koning het kommandeurskruis der orde van de Eikenkroon mogt ont vangen. Necrologie. De heer J. B. van Bree, allezins en te regt hoog geacht als toonkunstenaar, is den 14deii te Amsterdam overleden. Zijn dood kan als een treffend verlies voor de beoefenaren der muziek worden beschouwd. lierk- eu scliooluieuws. Gisteren is door den algemceuen kerkcraadder nederduitsche hervormde gemeente te Vlissingen, uit het in de vorige week geformeerde twaalftal, waarop geplaatst waren de navolgende heeren predikanten: Creutzberg te OosterlandKam te Oost en Westsouburg; Zijnen te Zwijudregt; Bresser te Strijenvan Rijn te Amersfoort; Felix te lieegLoois te WoerdenMec- rens te Baarn van Toorenenbergen te Barneveld; Eijkman te Nunspeet; Kraaijenbell te Overschie en de Graaf te Apeldoorn, het navolgende viertal .'geformeerd, bestaande uit de heeren Zijnen te Zwijndrechtvau Rijn te Amersfoortde Graaf te Apeldoorn, en Felix te Heeg. Hariue en leger. Gisteren avond arriveerde voor Vlissingen van Madeira Zr. Ms. fregat Prins Alexander der Nederlanden, kommandant de kapitein ter zee W. Steffens. aan boord hebbende 22 malei- jers en eene maleische vrouw, beschuldigd van het in den brand steken der nederlandsche bark Twenthe, in het afgeloopen jaar, en welke personen eerstdaags van daar naar Rotterdam zullen vertrekken, teneinde voor het provinciaal geregtshof in Zuid- holland te regt te staan. Heden ochtend werden de gebruike lijke salutsclioten van dien bodem met de vesting gewisseld. Naar men verneemt zal reeds in het. begin der volgende maand aanbesteed worden de put voor het nieuw te bouwen marinedok op 's rijks werf te Nieuwediep. Die put zal op den bodem eene lengle hebben van circa 400 voet, en zal zoo diep worden gemaakt., dat een geheel uitgerust, schroeffregat daarin zal kunnen worden opgenomen. Even als bij de aldaar nieuwge bouwde commerciesluis zou ook nu de leiding der werkzaam heden aan den ingenieur Strooi man worden opgedragen. Naar men verneemt, zal het bataillon mineurs ensapeurs dezen zomer weder her. kampveld op de heide bij Zeyst, va den 15 julij tot den 15 september, betrekken. Itanioogeregt te middelburg. Bij vonnissen van den 17 dezer zijn 1. G, ter zake van twee door hem gevoerd wordende paar den,gespannen voor een wagen, zonder opzigtof geleide te hebben laten staan op de openbare straat te Middelburg, ver oordeeld in eene geldboete van f 3 en de kosten. 2. J, A, L, E, wegens het wateren op de openbare straat dezer stad. buiten de daartoe bestemde bakken, veroordeeld ieder in eene geldboete van f 1, bij wanbetaling ieder tot een dag gevangenis, en dc kosten. 3. A, ter zake van het slagtenen afhakken van een koebeest, zonder dat hetzelve beest, voor dat het gcslagt, of voor dat het afgehakt werd, te hebben laten keuren, veroordeeld in eene geldboete van f 3, by wanbetaling tot eeu dag gevangenis, en de kosten.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1