Afloop van verboopingeii. Middelburg 6 februarij. Eene karoterij, genaamd Caraques, met. huizinge, bloemkast cn verdere gevolgen en toebehooren van dien, gelegen buiten de Veersche barrière, lasten f 9,77. Verkocht voor f 789,75. Een speelhof met huizing en gevolgen, mede gelegen buiten de Veersche barrière, lasten f 6,50. Verkocht voor f 700. Schoondijke 5 februarij. Eene hofstede, bestaande in woonhuis, graanschuur en ver dere gebouwen, mitsgaders 50 bunders, 70 roeden en 86 ellen bouw- en weiland, gelegen in het 2de gedeeite van den Prins- Willems-polder, gemeente Schoondijke op 8 januarij f61.100 ingesteld, met f 1900 verhoogd, en alzoo op f 63,000 opge houden. Uleteorologisclie waarnemingen 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Februarij 1857. Wiuil. u M a 2* Laa gste 6 '.e::ïj,cr<i6. E f® Id .2 §3 enverschil Aanmerkingen. "rt 'to met de H s H Ui hoogste. 1 z. zw. 2 761-3 4.5 0.84 4.39 0.2 -5.0, +7.0 dikke lucht sn. 2 Zw.t.Z. 2 756.7 4.5 0.90 4.51 o.t 1.0 «3.0 n u 3 No. t.O. 2 757-3 5.0 0.91 3.84 0.0 - 5.0 «6.0 h n 4 O. NO. 2 767.6 5.5 0.90 4.20 0.0 - 4.5 «75 bewolkt. 5 Z. t. O. 2 768.4 4.8 091 4-73 0.0 - 5.0 «8.0 helder. 6 Z. t. W. 3 763.2 5.5 0.93 5-29 0.0 - 5.0 «8.0 betrokken. 7 Zuid. 2 761.5 6.0 0.97 5-93 0.1 fl.O .4,5 Staten-generaal. Van regeringswege is aan de ieden der tweede kamer ter overweging toegezonden een outwerp van wet betreffende de onteigening van perceelen ten behoeve van den aanleg van een kanaal van Deventer naar Dalmsholto, met toelichtende memorie. Eene wetsvoordragt. waarop gedoeld wordtin art, 11 der wet van 5 maart 1852, houdende regeling der zaken van de voorma lige wees- en momboirkamers, is mede hij die kamer ingekomen. Dc regeling draagt thans in dit ontwerp aan de kamers het plan voor, om liet voortdurend beheer over de wees-en mom boirkamers, tot dus verre opgedragen aan de commissie van likwidalje, fe doen overgaan naar burgemeester en wethouders indiegemeeute, aan welker wees-of momboirkamers dat beheer te voren was toevertrouwd. Totaanbeveling van deze hare keuze gelooft de regering zich te kunnen gedragen aan het betoog waarmede in het verslag der commissie die wijze van voorziening is aanbevolen. Ook naar haar inzien zal die regeling, nadat aau het bestaan der tvees-en momboirkamers door de invoering der franse lie wetge ving hier te lande een einde werd gemaakt, het meest met. de bedoelingen der testateurs of stichters strooken. en zal tevens zijn te geinoet, gekomen aan de wensclien van die gemeente be sturen, die op het behoud in hunne gemeenten van het beheer of de bewaring dezer fondsen mogten prijs stellen. Aan die besturen, gecontroleerd door de collegien van gedeputeerde staten, mag voorts met vertrouwen de oplossing worden over-1 gelaten van die bezwaren, welke aan de uit voering van eenige uiterste-wilsbeschikkingen verbonden mogen zijn, en ook hier in zal de bedoelde regeling het algemeen bestuur van velerlei moeijeüjkheden ontheffen. öuitrnliuiïrsrljc tijöingcn. l£iig-elaml. Louden G februarij. Bij de beraadslaging van het lager huis over het antwoord op de troonrede (wier uitslag reeds gemeld is) werd door den heer DTsraeli, den leider der conser- vatieveoppositie, beweerd dat er tusschcn Frankrijk en Oosten rijk niet goedkeuring van Engeland een geheim verdrag geslo ten was, waarbij aan Oostenrijk het, behoud zijner bezittingen in Italië gewaarborgd werd. Deze bewering is door lord l'al- merston nadrukkelijk gelogenstraft; hij verklaarde datdaarvoor niet de minste grond bestond, cu dat Engeland zich tegen zulk eene overeenkomst zou verklaard hebben, iudieu het daarover een oordeel had moeten vellen. Reeds dadelijk in de eerste zit ting van het lagerhuis is door het gouvernement aangekondigd, dat het maatregelen wil voor dragen om de burgermaatschappij tegen dc ontslagen straffe- lingeufe beschermen en de openbare veiligheid, die iu Engeland sedert eenigeu tijd veel te wensclien over laat, beter tc verzeke ren. Den 9 dezer zal de minister van binnenlandsclie zaken verlof vragen tot hel. indienen eener bill ter verbetering der eenige jaren geleden gemaakte wet, die de transportatie in ze kere gevallen door andere straffen vervangen heeft, alsmede tot het indienen cener bill, houdende bepalingen ter bevordering van het oprigten van verbeterscholen in Engeland. Terwijl sedert eenige dagen vrij algemeen aan een vrede- lievenden afloop van het engelsch-perzisch geschil geloofd werd, ontvangt men tijdingen uit Konstautinopel van 26 januarij, die in een geheel tegenovergestelden zin luiden. Uit die beriglen blijkt namelijk dat de schah zicli ernsfig tot den oorlog met. En geland gereed maakt en reeds troepen naar de bedreigde provin ciën gezonden heeft, terwijl de Engelschen van hunne zijde naar Bombay om versterkingen gezonden hebben en bezig waren het land binnen te dringen. Wat van dat alles waarheid is, zal later blijken. Spanje. Zekere Vecino, die in Spanje voor de verbreiding van het protestantsche geloof werkzaam was, is den 30sten december 11. te Madrid door de policie in zijne woning overvallen, ria eene huiszoeking gearrest eerd en naar de gewone gevangenis gehragt. Den Oden januarij jl. was hij aldaar nog opgesloten, zonder een verhoor ondergaan te hebben. Duitschland. Weenen 4 februarij. De verzoenende maatregelen des jongen keizers vinden niet alleen in Lombardye, maar ook in Zuid- Duifschland algemeene goedkeuringen dit te meer, omdat al les sclnjut aan te duiden, dat hij op dien weg zal blijven voort gaan. Naar men verneemt., zullen nu ook alle deserteurs begenadigd worden, het eerste voorbeeld van dien aard, dat ooit in Oostenrijk gezien is. Ook is de keizer voornemens eene openbareeu mondelingeregtsplegiug algemeen iu te voeren, die tot dusverre slechts in een klein gedeelte der oosteurijksche staten bestaat. De installatie van aartshertog Ferdinand Maximiliaan als gouverneur-generaal (of ouderkoning) van het lombardisch- venetiaansch koiüngrijkis bepaald op 12 februarij e. k. te Milaan- De aartshertog zal in 's keizers handen den eed allergen. Volgens de laatste beriglen uit St. Petersburg, zijnde hoofdpunten voor het nieuwe russische toltarief reeds vastge steld en door den keizer goedgekeurd. De afkondiging zal reeds in de maand maart geschieden, en zes maauden laler zal liet tarief in we king komen. De ruwe stoffen, voor zoo verre die in de binnenlandsclie fabrieken verwerkt worden, zullen tot o, het minimum der inkomende rekten gebragt worden. Zoo zal b. v. ruwe katoen, op welke tot lieden een inkomend regt van 4 zil veren kopeken per pond werd geheven, voortaan tot 1 kopek per pond toegelaten worden. Indien ook al vau eene algemeene opheffing van het lijfeigenschap der boeren, wegens de daar mede verbonden groote zwarigheden, voor alsnog geen sprake is, schijnt liet echter in het. plan des keizers te liggen, om dien grooten maatregel, die oneindig veel tot de vermeerdering der industrie en des handels in Rusland zou bijdragen, voor te be reiden en van lieverlede aldaar te bewerkslelJigen. Tot dat einde wordt reeds met.de eroote grondeigenaars, die meer dan 100 lijfeigenen bezitten, onderhandeld, oin een gedeelte dier lieden tegen eene vergoeding aau de regering af te slaan, door welke zij als kroonboeren zullen worden overgenomen. Xwitserlaitd. Der Bund zegt, in zijn nommer van den 31 januarij jl.dat. dc zwitsersche zaakgelastigden te Parijs werkzaam zijn om de grondslagen te leggen voor eene voorlopige schikking bet rekke lijk Neuchatel, waaraan de over die zaak later te houden con ferentie alleen nog maar haar zegel zou hebben te hechten,maar dat zij in deze uil haren aard moeijelijke taak nog niet geslaagd waren. Frankrijk. Parijs 7 februarij. De Monitcur behelst in zijn nommer van gisteren eene gewigtige verklaring omtrent de inzigteu van het fransclie gouvernement ten aanzien der Donauvorstendommen. Dc inhoud daarvan komt hierop neder Bij de behandeling van het oostersche vraagstuk heeft het, keizei lijke gouvernement de instandhouding vau liet turksche rijk maar ook de verbetering van het lot. der christenen iu Tnr- kye en inzonderheid in de Donauvorstendommen beoogd. De iu Moldavië en Wallachye zamen te roepen volksvertegenwoor diging zal veranderingen in deinrigting van het bestuur voor slaan; en onder de door haar Ie behandelen vraagpunt eu behoort in dc eerste plaats de vereeuiging der twee vorsiendonimen. Frankrijk heelt van den beginne af de voorkeur gegeven aan de vereeuiging, daar zij een belangrijk bolwerk voor de veiligheid van het turksche rijk zou daarslellen; eu in verscheiden nota's heeft, het gouvernement te kennen gegeven, dat. het die vereeui ging doelmatig en wenschelijk acht. IJ et blijft, bij dat. gevoelen en liet, geeft do hoop nog niet op, Turkye ten laatste te zien komen tot de overtuiging, dat, de vereeniging van Moldavië en Vfallaeliye voor bet turksche rijk een onderpand van veiligheid zou zijn, zonder eenige afbreuk te doen aan de souverciue reg- ten des sultans. Dat zelfde blad berigt dat de Nemesis, de vlag van den franschen schout-bij-naclit, Rigaull dc Gcnouilly voerende, den 4den dezer van Brest naar dc Chineschc zee vertrokken is. Terwijl verzekerd was dat de heer Rouher tot. voorzitter van het wetgevend ligcliaam zou worden benoemd, ter vervan ging van den graafde Morny, wiens verblijf te Petersburg langer duren zou dan eerst gedacht was, heet liet nu weder dat laatst genoemde niet zeer lang meer in de russische hoofdstad 'olijven en den generaal graaf de Moutebello, adjudant des keizers, tot opvolger aldaar hebben zal. De staatsraad houdt zich thans ook met het onderzoek van het wetsontwerp bezig, dat eene belasting op de dividenden der maatschappijen van nijverheid ten doel heeft. -De alhier te houden tentoonstelling van landbouw is tot het volgend jaar uitgesteld. Volgeus berigt uit Konstautinopel van 30 januarij jl- is de firman totzamenroeping eener volksvertegenwoordiging in de Donau-vorstendommen door de ports aan hare kuimaKam's of stedehouders in die gewesten toegezonden. ffjattöcbbmgten. Prijzen van effecten. Amsterdam 7 februarij. NB. Het beursberigt van lieden was heden avond ten 7 ure nog niet ontvangen. Nederland. Werkelijke schuld24 pet dito dito 3 dito dito 4 Handelmaatschappij 44 Oblig. bij Hope co5 dito dito 182S/1829 5 Certific. dito 1840 4 dito bij Stieglitz4 u dito dito 1854 5 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) Certific. van inschrijving6 Oblig. nieuwe stukkeu li Binnenlandsch3 u Oostenrijk. Oblig. metalliek5 dito24 n dito nieuwe betaaibaar Amst. 5 u Belgie. Cert.ific. bij Rothschild24 Portugal. Obligation3 Oostenr. Oblig. nationale5 pet. Spanje. Bewijzen coupons Grenada. Oblig. 6 pet. nu3 pet. Mexico Oblig. 1853 3 pet. Nederland. Maatschappij van weldadigheid 4 pet. Beurs van Londen, 7 febr. ten 12 ure. Consols 934 Beurs van Weenen, 7 febr. (Slotprijzen.) Metaliek. 5 pet. 84|. Beurs van Parijs, 7 febr. (Slotprijzen.) 44 pet. compt. 3 pet. 68,15. Rusland. Spanje. 63 n 764 95 138 1044 S4| 8 4- 944 96& 23| 36£ 76| 864 44 64 214 21 tV 60 Prijzen vau coupon§ en losbare oliligatiein Amsterdam 4 februarij 1856. Metalliek f28,20; Napelsche f25,80; Diverse engelsche ia f 11,574; Engelsche Russen f 11,57$; Erauschc f 55,124; Bel. gische f 55,624; Pruissisehe f 84,624-• .Spaansche piasters f 2,37; Spaansclie coupons per fr. 1Hamb. Russen f36,75; Russische in zilveren roebels f36,561; Poolsche in 11. f27,25; Natiouale metalliek f 29,45. SiigcjonDfn stukken. De avond van lieden was voor de bewoners van Breskens en omliggende plaatsen, die hel schoone en goede beminneu.een ger.ot vollen avond. De aangekondigde Soirée déclamatoire et musicalc ten voor- deelc der armen had plaats, en zal gewis bij alle bezoekers, voor wat de uitvoering der stukken betreft, eeneu giwsligen indruk achterlaten. Het zij verre van ons bij dezen een kritieseh verslag te leve ren, wij zijn geene deskundigen, maar willen eenvoudig een kort verslag mededeelen, daardoor hulde brengende aan allen die dezen feestelijken avond door lninne talenten hebben opgeluis terd. De vereeniging »Ons genoegen," wier doel het is zich in de uiterlijke welsprekeudlieid en het declameren te oefenen, en die ons reeds tweemalen op eene soirèe vergast te, rond het dit maal beter hare talenten ten voordcele der armen te doen strekken, en werd daarin bijgestaan en aangenaam afgewisseld door do hceren Lisoy, fluitist en van Druten, hoboïst beiMui:' •-

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3