M1DDELBÜRGSGHË COURANT. N°' 47. Zaturdag 4857. 7 Februarij. CianlionDiijingni Uiimrnlrtnïisdic tijïiinam. Dc ze courant verschijnt des din^sdairs", donderdags en Linnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. Dc abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,4*0. De inzending van advertentien kan jreschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks geboorte of doodhekend makingen enz., van één tot zes regels 1 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. TAS GET RU&iSBESTlüK.PltO VIXCIALE ËX ÜE.\lEE.\TEBESTl REN. Kennisgeving. De gedeputeerde stalen van Zeeland. Gezien art. 73, 2de lid van de wet, regelende bet kiesregt en de benoeming van afgevaardigden ter eerste en t weede kamer der staten-generaal, van den 4 jtilij 1850 (staatsblad no. 37.) Noodigen de inwoners der provincie uit, om, zoo zij in de grondbelasting, de personele belasting, of liet palentregl op de kohieren, tol de loopende dienst belioorende, elders zijn aange slagen, daarvan door toezending van de vereisclite bescheiden (aanslag-biljet tea of uittreksels uit de kohieren) en eene bere kening van hetgeen in hoofdsom en in rijks opcenten afzonder lijk wordt betaald, vóór ol uiterlijk op 1 april aanslaande, aan deze vergadering te doen blijken. Deze kennisgeving zal inde onderscheidene gemeenten van dit gewest, worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg, den 30 jauuarij 1857. De gedeputeerde staten voornoemd, "VAN T E T 8, voorzitter. S. VAN DER SWALME. griffier- VERORDENING VAN ALGEMEENE PLAATSELIJKE POLIC1E IN DE GEMEENTE VJL1SS1NGEN. (Vervolg.) Art. 95. Bij brand zal ieder aan de bevelen van den burge meester of van het. bestuur van het brandwezen, tol blussching of lot voorkoming van de uitbreiding van den brand te geven, moeten gehoorzamen. Art. 96. liet is verboden bij het. lóssen, laden, bewerken of vervoeren van hooi en andere ligt brandbare goederen, of op zolders, in schuren, stallen of timmermanswinkels en andere werkplaatsen tabak te rooken. Art. 97. Het is vei boden schoorsteenen uit te branden. Art. 98. Bij de zuivering van woonhuizen of gedeelten van dezen, zal geeue uil branding mogen plaats hebben, dan bij dag en na voorafgaande schriftelijke toestemming van den commis saris van policie. Art. 99. liet. is verboden vóór zons opgang en na zonson dergang buskruid, schietkatoen of vuurwerken ie verknopen. Art. 100. Alle voorraad van buskruid, schietkatoen of vuur werken, is men vcrpligl te bewaren op afgesloten plaatsen of in blikken of koperen bussen. Art. 101- In de winkels mag geen voorraad van buskruid, schietkatoen of vuurwerken voorhanden zijn dan van drie pon den te zamen. Art. 02. Het. is verboden tabak ie rooken in winkels waar buskruid, schietkatoen of vuurwerk verkocht wordt, of bij de behandeling of den verkoop, daarvan in het algemeen. Art. 103. Huizen of pakhuizen, voor zoo ver zij niet reeds ▼allen in de termen van het koninklijk besluit, van 31 jauuarij 1824 (staatsblad no. 19) zullen niet tol. bewaring van buskruid, schietkatoen of vuurwerk mogen worden ingerigt, dan met. schriftelijke vergunning ran burgemeester en wethouders en tot wederopzeggens toe. Art. 104. Het is verboden daartoe een huis of pakhuis in te rigten op eenen minderen afstand dan van 25 ellen van reeds aanwezige tot het zeilde einde dienende pakhuizen. Art. 105. In het. zeilde luiis of pakhuis mag geen grooter voorraad van buskruid, schietkatoen of vuurwerken voorhanden zijn dan van 25 ponden te zamen. Art. 100. in do lokalen voor de bewaring van buskruid schietkatoen of vuurwerken mag geen vuur voorhanden zijn, tabak worden gerookt, gas.pifpe&aangehragt, noch licht,anders dan in een'gesloten laniaarri aaSnezig zijn. Ook is hei vert oHen met"«randende pijpen of cïgaren langs de wachten ol schildwachten, en op den afstand van 20 ellen ran de kruidmagazijnen voorbij Ie gaan. Art. 107. Zoodra burgemeesier en wethouders den aanvang der werkzaamheden van de k, uidkeeriiig in de magazijnen zul len hebben afgekondigd, zullen zoo lang die keering, blijkens aan te duiden teekeus voortduurt, de volgende maatregelen moeten worden m clit genomen a. Op de te bepalen uren zal geen vuur mogen worden ge stuukt. in de kuiken of woningen, welke als gevaarlijk zijn aan gewezen. b. Gt-ene rij tuigen, wagens of voertuigen mogen gedurende dien lijd de kruiduiagazijnen waarin gewerkt wordt, voorbij rijden. c. Gedurende den aangekoudigden tijd mogen geeue schepen worden gebrand. d. Zoodra daarvan door de policie aanzegging geschiedt, uioeten de vuren onmiddeiijk worden uitgedoofd en mag verder niet worden gestookt, overeenkomstig art. 58 der wel van 26 jauuarij 1815, no. 57, (staatsblad no. 7). Art. 108. liet is vei boden varkens te branden voor zons- opgang of na zons-i udergane, en niet anders dan op de daartoe door burgemeester en wethouders te bepalen plaatsen. Art. 109. Buiten de kom der gemeente mogen op eigen grond geeue varkens worden gebiand, dan oj) 25 el afslands van de gebouwen. Art. 110. Onmiddeiijk nadat de varkens zijn gebrand moet het vuur met water gebluscht worden. Art.. 111. llei is verboden voor zonsopgang en na 4 uren des namiddags peulhoopeu, vtkt of dergelijke voorwerpen te verbranden. Art. 112. Wanneereenig gebouw, getimmerte, muur. hei ning of schoorst ecu geheel of gedee ltelijk bouwvallig is, moet de eigenaar, op schriftelijke aanzigging van burgemeester en wethouders, binnen den daarbij bepaalden tijd hel bouwvallige doen herstellen, sloopen of door een nieuw doen vervangen. Art.. 113. De verordeningen in dit hoofdstuk vermeld, zul len. voorzoo verre bij hel strafwetboek of andere wettige ver ordeningen geen siraf daartegen is bedreigd, gestraft worden: die van art. 73, ?4. 75, 76.77.78, 79, 83. 86. 87. SS, 89.91, 92,96, 97, 98, 102.107, 1 OS. 109.110 en 111 met eene boete van drie gulden tot tien gulden die van art. SO en 112 met eene boete van drie gulden lot vijf eu twintig gulden: die van art. 95 met eene boete van driegulden tot vijf en twintig gu den. en eene gevangenisstraf van ten tot diic dagen, te zamen of afzonderlijk die van art. 93 94,99.103,104 en 106 met eene boete van tien gulden tot- vijf en twintig gulden, en die van art.. 100,101 en 105 met eene boete van tien gul den tol vijf en twintig gulden, en eene gevangenisstraf van een tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. (Wordt vervolgd.) I alhier ten behoeve der armen gegeven, heeft, ofschoon veel minder dan in vorige jaren, evenwel de som van f304,68 bedra gen', èh niet slechts i'25'0, zoo als elders vermeld is. Middelburg IVIiruiirij. Ter provinciale griffie van Zeeland is heden voormiddag aan besteed: liet uitvoeren vaneenige vernieuwingen eu herstel lingen mitsgaders de gewone dagelijksche onderhoudswerken aan het. gebouw in gebruik hij het. provinciaal geregtshof te Middelburg, te rekenen van den dag der goedkeuring van aau- hesterting tol en melden 31 december 1859; en is daarvan aan nemer geworden de heer M.Tuyter, voor f 1195. De zuivere opbrengst, van het concert, op den 22 der afge- loopcue maand door het muziekgezelschap Uit kunstliefde Jl. dingsdag middag had ie Zierikzee een treurig ongeluk plaats. Brie kinderen haddt-n zich op de Brakke gracht, op het ijs gewaagd, doeli dit was te zwak om hen Ie dragen, zoo dat zij w eldra er door heen vielen. Op het. noodgeschrei snelde ter stond P. Ribbens, die zich in de nabijheid bevond, toe. Hij be gaf zicli dadelijk in het water, en het rnogt hem gelukken met hulp van kapitein Wiericx en A. Molegraaf, twee der kinderen ie redden, doch een, zijnde liet elfjarig zoontje van J. Ver schuur, is levenloos uit hel water geiiaald. Onder dagleekcning van den 4 dezer schrijft men ons uit Biervliet Heden had deze gemeente een zeer feestelijk aanzien, ais zijnde deze dag bestemd voor de pleglige installatie van den nieuw benoemden btirgenieesler.de lieer D. Bekaar. Behalve de vlaggen, die van alle openbare en vele particuliere gebouwen wapperden, waren drie eerebosen opgerigt.. In den namiddag werd de benoemde door de beide wethouders afge haald van lJzendijke en te gemoet gekomen door eene eere- wachl. te paard, terwijl aan den ingang van het dorp bet muziek gezelschap Harmonie de hinnentredendeu niet muziek begroette en naar liet raadhuis geleidde, waar de burgemeester door dc overige raadsleden werd opgewacht. Na eeltigen tijd hield dc benoemde eene toespraak tot de ver zamelde menigte, die door den heer J. van de Garde werd be antwoord. Ten raadhuize, alwaar hem een collation vrerd aangeboden, rigltede heer pastoor nog het woord lol hem. terwij! de avond verder genoegelijk werd doorgehragt, bij eene algemeene opge wondenheid van ile talrijke volksmenigte. Uit Sluis wordt, ons van 4dezer geschreven: lieden namiddag omstreeks nnr bevonden zich alhier eenige schaatsenrijders op het gat van Si. Donaas, toen een kind van 8 a 10 jaar, dat zich met andere kinderen met glijden over liet ijs vermaakte, zich ledigt vooreen sluis waagde waar het ijs nog open lag, en eensklaps in het water gleed. Eenigen tijd schijnt het nog met zijne armen op hel ijs te zijn bi ij ven hangen, doch zijne makkers, meest allen klein, waren of te zeer verschrikt, of te bang om zich zoo digt bij liet wak te wagen, zoo dat het door koude bevangen, liet ijs reeds los gelaten had en gezonken was, toen zich eenige menschenop het hulpgeroep naar de plaats van het ongeval begaven. De pogingen, toen in hel werk gesteld, zijn vruchteloos ge weest eerst ten 3 ure is het lijkje opgevischt. Dc slaat der nederlandsche bank was op 31 januarlj: omloo- pendebankbiljetten f54.051.050; saldo's vau rekeningen-cou rant f 15,018.280,854; munt en munt materiaal 169,620,160,764. Men verneemt dat aan de crediteuren der Maatschappij van weldadigheid, die zich tot het departement van binnenlandsche zaken hebben gewend, ten einde voor te komen dat die instel ling zou worden verklaard in staat, te zijn van kennelijk onver mogen, hoofdzakelijk is le kennen gegeven, dat de regering zich niet in de gelegenheid bevindt, in overeenstemming met dit verlangen te handelen. Men leest in het. Algemeen handelsblad: Aan het olficicle verslag der zitting van de duitsche bonds vergadering van 29 jauuarij ontleenen wij het volgende: Inde zitting vau 4 december 1856 had de groothertogelijk luxem- burgsche regering hare proclamatie van 27 november en eene, betreffende de herziening der grondwet van het. hertogdom af gekondigde verordening van den zelfden datum ter kennis van de bondsvergadering gebragt. De luxemburgsche gezant bad te dier gelegenheid namens zijne regering verklaard, dat zjj had

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1