MiDDELRURGSCHE COURANT. N°- 16. Donderdag 1857. 5 February. Tlaitlioninijinijm Deze courant verschijnt des dinsdags, donderdags en z«tmdog3. Binnen deze gemeente en Vlis- •ingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advenentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbeten4 makingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buiteugewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. FAS BEI RIJKSBESTUL'R.PROVI.VCIALE E.F GEMEEAlTEBESTliREN. BS c Ei cm! cualiing-. De burgemeester en wel houders van Vlissingen doen te we ten, dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 21 julij 185G is vaslgesteld de volgende VERORDENING VAN ALÜEMEENE PLAATSELIJKE POLIC1E IN DE GEMEENTE VLISSINGEN. (Vervolg.) Tweede hoofdstuk. Van gemeentegronden gemeente eigendommen. Art. 22. Het is verboden, zonder vergunning van burge meester en wel houders, iels hoegenaamd, in, op, aan of over gemeentegrond of eigendom te planten, plaatsen, hangen of bouwen. Het is verboden op klinkerpaden hout te hakken. Art. 23. Het is verboden in gemeentegrond putten ie maken of te delven, zand, graszoden ol andere voorwerpen daaruit te sicken of te halen, tenzij met schriftelijke toestemming van burgemeester en wol houders. Art. 21. Van gemeentegrond mag zonder vergunning van burgemeester en wel houders geen gebruik worden gemankt, tot hel leggen of opslapelen van boomen, mest, hout, steen, kalk, zand of andere materialen, of tol opslag, uitstalling of berging van goederen. Bij de vergunning zal de tijd waarvoor en Zullen de voor waarden waarop die wordt gegeven, worden vaslgesield. Dc gemeente bouwmeester is bevoegd deze vergunning schriftelijk voor den tijd van acht dagen toe te slaan. Art. 25. Die op gemeentegrond voorwerpen legt, stellingen heeft geplaatst, of in de straten of pleinen eeltige opgravingen beeft gedaan, zal verpbgt zijn de plaats behoorlijk te verlichten, ten ware hij van die verpligting mogt zijn vrijgesteld. Art. 20. Zonder schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders mogen op gemeentegrond geene goederen te bieeken of Ie droogen worden gelegd. Art. 27. Op gemeentegrond mogen geene paarden,runderen, schapen of eenig ander vee, alsmede hoenderen of ander gevo gelte, weiden of grazen. Art. 28. liet is verboden van boomen of planten op gemeen tegrond staande, lakken te snijden of te plukken, dezelve te schudden, ontschorsen of te beschadigen. Art. 29. Het is verboden te paard of niet eenig rij- of voer tuig op de gaanpaden te rijden, len zij in geval van noodzaak. Art. 30. Het. is verboden anders dan stapvoets te rijden over dc bruggen, hetzij te paard of met eenig rij- of voertuig. Art. 31. liet is verboden binnen den bebouwden kring der gemeente met vrachten van meer dan 1500 ponden te rijden of vrachten van meer dan 1200 ponden te slepen. Art. 32. Voorwerpen, welke niet kunnen worden verdeeld, zullen echter mogen worden vervoerd, hoe groot hun gewigt ook zij, doch is daartoe vergunning van burgemeester en wet houders noodig. Art. 33. Hel is verboden bij het openen of sluiten van brug gen, daarop te staan of te loopen. Art. 34. Het is verboden tegen de touwen of kettingen, waarmede de bruggen worden opgehaald en nedergelaten, of tegen de ijzeren staanders derzelve te klimmen, daaraan te han gen of te slingeren. Art. 35. liet is verboden aan de sasdeuren te winden of te draaijen. Art. 36. Over stadspoorten of afsluitingen is het verboden te klimmen. Art. 37. liet is verboden afsluitingen van wegc hef gemeen tebestuur daargcsteld, te openen of weg te nemen. Art. 38. De overtredingen der bepalingen in dit tweede hoofdstuk vermeld, zullen, voor zoo veel bij liet strafwetboek daarop niet reeds straf is gebeld* gestraft worden die van art. 26, 33,34, 35, 36 met eene boete van één tot drie gulden die van art. 24, 27, 28,29, 30 met eene boete van drie tot tien gulden die van art. 22, 23 en 37 met eene boete van drie tot vijf en twintig gulden, en eene gevangenis van één tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. Derde hoofdstuk.Van belemmeringen, straat schenderijen en onreinheden. Art. 39. Het is verboden na 10 uren des avonds tot zons opgang Ie verhuizen of eenig huisraad of andere voorwerpen te vervoeren, tenzij met toeslemming van den commissaris van policie, behoudens het bepaalde in het slot van het volgend artikel. Art. 40. Bij gebreke van de toestemming bij het vorig artikel bedoeld, zullen de goederen, welke na 10 uren des avonds tot vóór zons opgang vervoerd worden, door de policie worden onderzocht, en onmiddelijk kunnen worden aangehouden, bij aldicu men zich niet. kan verantwoorden. Art. 41. Men mag geene meubels of andere goederen op de straal of op den openharen weg uitstallenalleen op de stoepen is dit geoorloofd, mits niet hooger dan ééne el. Art. 42. Gceue voorwerpen van welken aard ook mogen aan de straatzijde worden uitgehangen op verderen afstand dan drie palmen van den gevel. Het uithangen van spionnen wordt van deze bepaling uit gezonderd. Art. 43. "Voorwerpen binnen den bij liet vorig artikel be paalden afstand uithangende zullen op eerste aanzegging van wege de policie moeten worden weggenomen, bijaldien zij voor de openbare veiligheid gevaarlijk of de goede zeden kwet sende zijn. Art. 44. Het is verboden op de straten of openbare wegen eenig spel te spelen dat. hinderlijk zoude kunnen zijn of destra- ten of gehouwen zoude kunnen beschadigen. Art. 45. Geene wagens, karren, sleden of andere rij- of voer tuigen mogen gedurende den nacht op de straat of op de open bare wegen en pleinen vei blijven, zelfs niet bij dag, wanneer de dooitogt voor rijtuigen of voetgangers daardoor wordt belemmerd. Art. 46. Geene bekendmakingen mogen in het openbaar worden aangeplakt dan op de daartoe van wege de gemeente bestemde plakborden, of op eigene of gehuurde panden. Art. 47. Geene aanplakking op de gemeente-plakborden mag geschieden dan door dc daartoe bij dc wet bevoegd verklaarden of van wege de gemeente aangestelde personen. Art. 4-8. Het is verboden aangeplakte bekendmakingen te bekladden, onleesbaar te maken of af Ie scheuren. Art. 49. Behalve door de daartoe bevoegde personen mogen geene bekendmakingen worden omgeroepen en geene stukken, teekeningen of prentwerken aangeplakt dan na bekomen mag- tiging der policie. Art. 50. Het is verboden op de muren, omheiningen, deu ren, vensters van huizen cn andere gebouwen te schrijven, plakken of teekenen. Art. 51. Het is verboden buiten noodzaak aan de huizen of woningen tescheilen, te ringelen, op de deuren of vensters te kloppen.de schellen, kloppers, uithangborden ofspionsafle nemen, af te rukken of te beschadigen. Art. 52. Het. is verboden de rij- of voertuigen tc beschadi gen, buiten noodzaak daar achter op te klimmen, op te staan of aan te hangen. Art. 53. Het is verboden in het openbaar met sneeuw te werpen. Art. 54. Het is verboden in de vesten of havens te zwemmen of zich tc baden. Art. 55. Het is verboden haardasch of vuilnis op te halen, secreten of secreet bakken te ledigen, anders dan op de daartoe bestemde uren, zijnde des winters 's morgens voor 8 uren en des zomers 's morgens voor 7 uren voor den beer, en voor 12 uren voor de asch en vuilnis. De ruimers der secreten zullen niet vermogen te werken voor tien uren des avonds, in dezes wintermaanden, en voor elf uren in dezes zomermaanden, ook zal zulks niet langer dan tot vier uren in den inoriren mogen plaats hebben. De eigenaars of huurders der huizen of gebouwen van welke de secreten geruimd worcleu, zijn verpligt, hunne gebaren der drie naast aangrenzende gebouwen, daags te voren, daarvan kennis te gevenzij zuilen niet mogen toe aten of gedoogen, onder eenig voorwendsel, dat het nachtwerk vroeger beginne of later eindige, dan hiervoren bepaald is. Ter plaatse waar geruimd wordt., moet dc eigenaar of huurder van het huis eene brandende lantaarn doen slellen. Die zijne secreten laat, ruimen is gehouden voor het aanbre ken van den dag te laten vegen en schoon schuren, dat ge deelte der straat, hetgeen ten gemelden einde is gebruikt geweest. Het is verboden de beer in de £roten of havens te laten loopen. Art. 56. Onmiddelijk na het ledigen der secreten en vuilnis bakken zullen dezelve moeten worden ingenomen en de straat gereinigd. Art-. 57- De voerlieden en allen die gruis, puin, aarde, zavel, zand, meslspecie en dergelijke vervoeren, zullen zorgdragen dat, niets uil de voertuigen op de straat of den openbaren weg valle of storre, en zal het. gestorte onmiddelijk moeten worden opgeruimd door den vervoerder. Art. 58. Het is verboden op de stoepen, straten of pleinen eenige haardasch, vuilnis of afval te plaatsen, anders dan op de uren tot het afhalen daarvan besiemd. Art. 59. Het. is verboden op straat of op den openbaren weg, in de goten, riolen, vesten, kaaijen of havens, afval van beesten of visch, bloed, stinkend vocht, afval van groenten, vuilnis en dergelijke te werpen. Art. 60. Geene meslfaalten binnen de kom der gemeente mogen worden aangelegd op onafgeslotene of alleen door ras terwerk omheinde pleinen of erven buiten den kom der ge meente wordt zulks alleen toegelaten op 4 ellen afstands ran den openbaren weg. Art.. 61. Het is verboden in de havens of vesten beesten tc verdrinken. Art. 62. Het, is verhoden op straat of op den openbaren weg vee te slagten of paarden te rillen. Art. 63. Gestorven dieren zullen onmiddelijk moeten wor den begraven. Art. 64. Her. begraven van paarden of slagtveezal moeten geschieden onder toczigt der policie en op de door deze voor ta schrijven wijze. Art. 65. Het is verboden op de openbare straat of op de openbare wandelplaatsen binnen de stad te waleren anders dan in de daartoe bestemde bakken of aan eene natuurlijke behoefte te voldoen. Art. 66. Het is verboden de openbare straten of pleinen te schuren of te schrobben. l)e stoepen of klinkerpaden mogen niet worden geschuurd, geschrobd of de glazen gewasschen later dan elf uren des morgens. Art. 67* De bewoners en gebruikers, en bij gebreke van deze de eigenaren of beheerders van gebouwen en erven zijn gebon den de straat voor hunne gebouwen of erven, te doen vegen en schoon te houden en op de eerste aanmaning daartoe te doen wieden, in straten of stegen tot, op de helft der straat, of kaaijen en grachten tot aan de lijn waar de boomen op geplant zijn, en op de pleinen ter breedte van 4 ellen van de stoep afgerekend. Art. 68. De bewoners en gebruikers en bij gebreke van deze, de eigenaars of beheerders van gebouwen en erven, zullende goten, voor, achter of bezyden de gebouwen en erven, langs de

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1