6000 voeten boven de oppervlakte van de zee, een 500tal pag- gers gereed gemaakt., eu zijn daarin een aantal uit stekken op gekweekte jonge boomen overgeplant die aldaar uitmuntend slagen. Het voornemen bestaat om een aantal kinaboomen over te planten naar het. Ajang-gebergte, in Oostelijk Java, zoodra de weersgesteldheid in dat gedeelte van dat eiland zulks zal toe laten. Door de regering is bevorderd de uitgave van een bijblad op het Staatsblad van Nederlandsch Iudie, le beginnen met 1 januarij 1857. In hetzelve zullen worden opgenomen uit leggingen door de regering, van in liet Staatsblad voorkomende bepalingen 2. zoodanige uitleggingen door de hoofden van departementen van algemeen bestuur gegeven, eu door derege- riug goedgekeurd; 3. niet in het, Staatsblad geplaatsle bepalin gen, welker kennis voor den landsdienaar nuttig is, en de aan die bepalingen gegevene uitleggingen; 4. de motiven van de in het Staatsblad of in het Bijblad opgenomen bepalingen en uit- leggingen, voor zoo ver hare kennis tot regt verstand der zaak noodig of nuttig, en de openbaarmaking aan geene bezwaren onderhevig is. Deze onderneming zal ongetwijfeld bijdragen tot uitbreiding der kennis van de be-giuse en, die het gouvernement volgt bij de toepassing der in liet Staatsblad van Nederlandsch Indie geplaatste verordeningen, en is derhalve van belang zoowel voor landsdienaren, als voor ambtelooze personen. Het nederlandsch fregatschip //Stad Tiel," voorleden jaar door de Nederlandsche handelmaatschappij voor Middel burg bevracht geworden, is, volgens bcrigt uit Batavia van 10 december jl., op de reis van Hongkong derwaarts verongelukt. 11 urgerlijlte staud. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 1 februari): C. Boogaard, jm. 25 j. mei S. Göozeu, jd. 24j. M. Smulders, weduwu. 40 j. met S. Tubbing, weduwe 47 j. Vlissingen, van 21- tot 31 januarij. Gehuwd F. C. StewartSchultz. jm.29j. met E. van Hoeve, jd. 31 jaren. Bevallen: L. M. Quist geb. Bouwer, z. C. deRijcke geb. Wondergem, d. A. Wiestgeb. Dieleman, z. A. M. Macperson geb. Sierinans, d. A. de Rijcke geb. Roelse, z. (doodgeb J. Maas geb. Notebaard, z. (doodgeb.) T. van Ütte geb. Dewaat, z. (doodgeb.) Overleden: E. van Dommelen, ongeil, vrouw 68 j. W. Sey ongeil. manöSj. N. Brasser, d. 4 m. J. P. Nierincks, z. l.m- 1'. H. Gillissen, z. 11 m. Goes, van 24 tot 31 januarij. Bevallen: M.C. Norlier geb. de Koning, d. M. Willeuse geb. Verheeke, z. E. Veileman geb. Frank, d. E. van Poltel- berghe, geb. Janse. z. Overleden: M. Dieleman, wed. S. van noevc, 80 j. J. 11. Siegers, jm. 30 jH. Verplakke, jm. 20 jaren. Zierikzee, van 24 tot, 31 januarij. Gehuwd A. de Jonge, weduwn. 43 j. met W. Daane, jd. 38 j* Bevallen: H. A. Manui geb. Deulz, z. J. Bal geb.Leeuwe, z. J. Benreu geb. Polderman, d. OverledenJ. Batbijl, z. 19 d. M. Blanker, z. 4j. Meteorologische wnariieiniiigcn 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Januarij 1857. Wind. S3 1 -Srs 1 cL Laa jste a° F O jS'if .5 to envc schil Aanmerkingen. B ■2, S C/3 met de hoogste. 25 O. zo. 2 747-5 5.5 0.S9 5.44 0.0, 1.5 +2.5 bewolkt. 2(1 W.Nw. 1 753.7 8.0 0.87 5.05 0.0 0.0 "8.0 betrokken. 27 O. NO. 758.3 7.0 0.92 5.30 00 1.0 -6.0 i, 2S No I.O. 3 758.8 7.0 0.89 4.09 0.0 •2.0 "6.0 u 2!) N went. 3 75(5.1 5.0 0.92 4.44 0.1 -2.5 "5.5 dikke lucht sn. 30 Z.t. w. 2 759.8 6.5 0.95 4-94 0.2 -2.0 -5.0 iet, rokk. sneeuw. 31 Zuid. 4 757-5 6.5 0.85 4-27 0.0 -2.5 -5.0 bewolkt. Öuitenliinösclje tijöinijm. Kngeland. Londen 29 januarij. Eergisteren begaf zich eene deputatie naar den kanselier der schatkist, om de afschaffing der inkom sten-belasting voor de zoodanigen te verzoeken wier jaarlijk- sche inkomsten 150 p. st. niet te boven gaan. Maar de minis ter heeft geen antwoord gegeven hetwelk de voldoening aan dat verlangen mag doen vooruitzien. Er is alhier eene conferentie van handelaren uit een aan tal koop- en fabrieksteden des rijks, onder voorzitting van lord Brougham, vergaderd, ten einde te beraadslagen overdc verbe tering van verscheidene wet ten en verordeningen, den koop handel en de nijverheid betreffende. Lord Palmerston heeft ver klaard, dat hij bereid is eene deputatie van die conferentie te ontvangen. Voigens The morning post nemen de arrestatien in Sici lië dusdanig toe, dat er de gevangenissen te klein zijn geworden, weshalve een aantal gevangenen voorloopig vervoerd zijn naar de onbewoonde rotsvlakten van "Utigna en Pavigliano. De ver bittering der bevolking moet elk denkbeeld te boven gaan. De bron waaruit, dit. berigt, voortvloeit, maakt evenwel eene nadere bevestiging noodzakelijk. IVuitscltland. Weenen 30 januarij. Denkelijk verlaat de keizer Milaan eerst den 5 februarij. In den eersten der twee aldaar gehouden groote kabinetsraden werd tot. de amnestie, iu den tweeden tot de her stelling van het onderkoningschap, of van een centraal bewind voor Lombardije besloten. Een der ministers zou de herstelling van het onderkoningschap op den voet. van het, jaar 1815 aan geraden, de keizer nogtans zich daartegen verklaard hebben, uithoofde hij aan het denkbeeld eener gezamenlijke oostenrijk- sche monarchie vast houdt. Zeer kort na de afreis des keizers zal de aartshertog Ferdinand Maximilliaan als gouverneur of onderkoning van het lombardisch venetiaansch koningrijk op treden, terwijl de fuuctien des maarschalks Kadetzky dan ge lijktijdig ophouden. Het huwelijk des aartshertogs met prinses Charlotte van Belgie wordt in de maand ju-u ij voltrokken. Al hier zegt men dat ook voor de overige oostenrijksche kroonlan den eene gelijke amnestie le verwachten staat als onlangs voor het lombardisch venetiaansch koningrijk is uitgevaardigd. De telegraaf meldt, naar aanleiding van berigt en uit Na pels van den 26 dezer, dat een priester uit het aartsbis dom van Matera, eene poging iieeft aangewend om den aarts bisschop Gaetano Rossiuite vermoorden en dien prelaat werke lijk heeft gewond. Berlijn 29 januarij. liet is nog niet bekend, waar de confe rentie zal worden gehouden, in welke de verwikkeling, betref fende Neuchatel, bepaaldelijk zal worden opgelost. Daarentegen bestaat er uitzigt.dat het diplomatiek verkeer van Pruissen met Zwitserland spoedig zal gorden hersteld, en wel vermoedelijk in de eerste dagen van de maand februarij. De heer Kern, die bestemd schijnt om den kolonel Barmann op den duur als ge zant vau het eedgenootschap te Parijs te vervangen, heeft in dat, opzigt reeds gunstig gewerkt, bij de fransehe regering; ook ten einde de verdere mogendheden, welke in deze zaak gemengd zijn, in eene gunstige stemming te brengen en zoo spoedig mo- geiijk tot eene uitkomst, te geraken, waarbij, wat. het, hoofdbe ginsel betreft, aan het billijk verlangen van Zwitserland wordt voldaan. Frankrijk. Parijs 30 januarij. Nadat liet, hof van cassatie gisteren de voorziening van Verger in cassatie tegen het over hem uitge sproken doodvonnis bad verworpen, werd lieden morgen ten S ure cie doodstraf aan den moordenaar voltrokken. De uitspraak van liet hof van cassatie volgde gisteren avond ten 6 ure, na eene beraadslaging van drie uren. Vóór liet onder gaan zijner straf gaf Verger blijken van eene ontmoediging, zoo als men ze niet in hem verwacht zou hebben. Niet kunnende loopen, werd hij op liet schavot gedragen. Meer dan tien dui zend menscheu woonden de strafoefening bij. Vóór dat de bijl hem trof riep Verger uitu Leve de keizer! Leve Jezus Christus!'' Eergist eren heeft de keizer in een bijzonder gehoor ont vangen den heer Kei léf, amerikaansch ingenieur, die Z. M. eeri plan heeft, voorgelegd nopens de doorgraving on de kanalisatie der landengte van Panama. De plannen moeien de goedkeuring des keizers hebben weggedragen, en deze zou zich bereid hebben verklaard met de regering van Groot- Brit tanje en de Vereenigde staten de kosten van een onderzoek te dezer zake te dragen. Iu antwoord op de dagbladen, welke de vraag bespreken van het brengen van wijzigingen in de organisatie der bank van Frankrijk en het, vermeerderen van haar kapitaal, herinnert de Moniteur heden aan de meeuing van Napoleon volgens wel ke het. kapitaal alleen is bestemd om mogelijke verliezen te dek ken. Daar de bank alleen goede handteekeningen negolieert op drie maanden tijd. zijn verliezen bijna niet mogelijk en zou zij bijna geen kapitaal behoeven. Het waarborgkapitaal kan niet beter worden geplaatst dan in openbare fondsen, omdat, bij on verhoopte onheilen de realisatie daarvan gemakkelijk is. Dc Moniteur stelt als beginsel dat de bank alleen moet disconteren. De Moniteur de l'armée deelt eenige bijzonderheden mede betrekkelijk de herbouwing der stad en vestingwerken van Anapa op de kust van Circassie. Men weet dat, de Russen in den afgeloopen oorlog die vesting ontruimd en gesloopt,, maar spoedig na liet herstel des vredes de Circassiers van daar verdreven eu den herbouw aangevangen hebben. Zij vorderen daarmede schielijk, niettegenstaande velerlei bezwaren, waar onder vooral de gedurige aanvallen der Circassiers behooren. 3cctijiuinj,m. Het barkschip Zeepaard, gezagvoerder J. Giltjes Lz.. is den 9 december 1856, in gogden staat tc Batavia aangekomen, met eenige lading van Singapore. Sedert eenigenjtijd wordt tcOslcnde eene loodsboot vermist waarop zich een schipper, vier loodsen, vijf matrozen, beneven s een jongeling bevonden, en zijn jl. vrijdag vier zeeloodsen, be- hoorende tot het belgische loodswezen te Vlissingen, naar gemelde plaats vertrokken om er de dienst te helpen vervangen tjcmbclsbmgten. Meekrap prijzen. Avignon 28 januarij. Racine gezocht, en betaald met fr. 48 a 49 rosé en fr. 53 a 54 palud. Men vermeldt eenige verkoopen van goede rosé tot fr. 50. Oude gemalen houdt men op fr. 60 SFFF rosé eu 65 SFFF palud. Rotterdam 2 februarij. Er werd heden redelijk geveild; de markt was willig gestemd, onberoofde gold f 30 a 30$. Graanmarkten. Amsterdam 2 februarij. Tarwe onveranderd. Gerst prijshoudend, Raapolie op zes weken 531- Lijnolie op zes weken 43$. Koolzaad (april) 89$ p. vi. 4 4 5 6 H Prijzen van effecten. Amsterdam 2 februarij. Nederland. Werkelijke schuld2$ pet. dito dito 3 dito dito 4 Handel maatschappij4$ Oblig. bij Hope co. 5 dito dito 1828/1829. 5 Certific. dito 1840. dito bij Stieglitz dito dito 1854 Obl. bij Stieglitz (nieuwe) Certific. van inschrijving Oblig. nieuwe stukken Binuenlaudsch3 Oostenrijk. Oblig. metaliek5 b dito2$ n dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 b Cerlific. bij Rothschild2$ b Obligatien3 n Oblig. nationale5 pet. Crediet54-1 Bewijzen coupons6$ Oblig. 6 pet. nu3 pet. 21 J Oblig. 185331 pet. 20J Venezuela. Oblig4J pet,. 35| Beurs van Londen, 31 jan. ten 12 ure. Consols 93$ Beurs van Weenen, 31 jan. (Slotprijzen.) Metaliek 5 pet. 83$. Beurs van Parijs, 31 jan. (Slotprijzen.) 4$ pet. compt 3 pet. 67,25. Rusland. Spanje. Belgie. Portugal. Oostenr. Spanje. B Grenada. Mexico. 63$ 91$ 103 J 84$ 94| 96-! 231 36ff 87 44! 78 Prijzen van coupons en losbare obligatien. Amsterdam 29 januarij 1856. Metalliek f 27.95Napelsclie fj25,70; Diverse engelsclie in 11,60; Engelsclie Russen f 11,60 Fransehe f55,1 2a; Bel gische f 55.62$; Pruissische f 3 4,56$: Spaansche piasters f 2,37; Spaansche coupons per fr. 54,75; Hamb. Russen f 36.62$; Russische in zilveren roebels f36,50 Poolsche in 11.f27,25; Nationale metalliek f29,50. iHiïiöclm imn emmer. STOOJVICa*»TI»IKl*STI€*r. Tussclaen TBiildelbiirg eu GSotterclai». Uren van vertrek in Februarij. Van RZiddeiburg Van Hotter dam Woensdag 4 's morg. 7,30 Donderdag 5 's morr 6 ure. Vrijdag G 10 ure. Zaterdag 7 y 7 Zondag 8 n 11 Diugs.la? 30 u 8.30 Woensdag 11 6 Donderdag 12 u 8 30 Vrijdag 13 n 6 Zaterdag 14 u S.30 Zondag 15 n 6 Dingsdag 17 o 11 UMïmötghciö. Heden en morgen tentoonstelling der voorwerpen voor do verloting van vrouwelijke handwerken, in liet gewoon locaal iu den Abdij. De directie der Vereeniging tot het bezoeken der armen maakt bekend dat in hare vergadering van 26 januarij jl. de re kening van den penningmeester, betreffende de bedeeling o_p nieuwjaarsdag is gearresteerd.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3