MÏDDELBURGSCHE COURANT. N* 13. Dingsda 1837. 3 Februarij. IHcmkonDightgm fiHnncnlcmüscljr tijöingm. Dese courant verschijnt des dingsdags, donderdags en ZatUiJ&gs. Binnen deze gemeente en Vlis- gingen geschiedt de uitgave den avond te voreu ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van adverlentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekond makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon gröote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betalÏHg geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. PAN HET RIJKSBESTUUR. PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. lSekemliiialiiug'. De commissaris des konings inde provincie Zeeland maakt bekend, dat op dingsdag den 17 februarij 1857, des namiddags ten twaalf ure, te Haarlem, Arnhem, Zutphen, 's Gravenhage, Deventer, Utrecht en Ley den zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der levering van remontpaarden; dat namelijk zullen worden aanbesteed door de hoofdadministratie van hel lsle regentenl dragonders te Haarlem vijfendertig paarden, door die van het 2de regement dragonders te Arnhem zestig paarden, door die van het 3de regement dragonders te Zutphen zeventig paarden, door die van het 4de regement dra gonders te 's Gravenhage veertig paarden, door die van het 5de regement dragonders Ie Deventer veertig paarden, door die van het regement veld artillerie te Utrecht vijftien paarden, en door die van liet regement l ijdende artillerie te Leyden vijf en vijftig paarden; dal. deze aanbesteding niet bij loten of partijen zal geschieden, maar voor het cel al paarden in eens zoo als boven is opgegeven; dat eenderde gedeelte der te leveren paarden moet zijn van inlandschen oorsprong; dat de helft, van de te leveren paarden vóór of op 1 mei aanstaande den ouderdom van 48 maanden moet hebben bereikt (met vergunning daaronder vijf en zesjarige paarden te begrijpen) dat voor do wederhelft paarden tusschen de 00 en 72 maanden moeien worden gele verd; en dat de voorwaarden van aanbesteding voor gegadigden ter lezing liggen onder anderen op deproviuciale griffie van Zee land te Middelburg. Middelburg den 29 januarij 1S57. De commissaris des konings voornoemd, VAN TET S. IScIicml making-. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten, dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 21 julij 1856 is vastgesteld de volgende VERORDENING VAN ALGEMEENE PLAATSELIJKE POLIC1E IN DE GEMEENTE VLISSINGEN. Eerste Hoofdstuk. Van bouwen en sloopen. Artikel 1Jlet is verboden binnen de gemeente, aan de straat of den openbaren weg, zonder schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders te bouwen, of bestaande gebou wen geheel of gedeeltelijk te vernieuwen. Bij de aanvraag om toestemming moet eene schets worden overgelegd, zoo van den stand des voorgevels als van de gebou wen ter weerszijde. Bij de toestemming worden de voorwaarden gevoegd, waar onder die verleend wordt, welke stiptelijk in acht moeten wor den genomen. Art. 2. Het is verboden muren, tot bevrijding van erven of tot eenig ander doel, langs de straten, kaaijen, pleinen of andere openbare plaatsen te stellen, zonder schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders. Zij zullen eene hoogte moeten hebben van minstens 2 el 5 palm boven den beganen gronddoch burgemeester en wethouders kunnen in bijzondere gevallen eene mindere hoogte bepalen. Ledige erven zullen altijd door de eigenaren met cenen muur tot gelijke hoogte worden afgesloten; het zal echter aan burge meester en wethouders worden overgelaten, om in bijzondere gevallen de afsluiting op eene andere wijze toe te staan. Art. 3. Het is verboden eenig uitstek, polhuis, kast, toog, uitstal, voorsteek, uitspringend hangbord, buitenkast, luifel, stoep, drempel, bank of in liet algemeen eeuig gevaarte ter straatzijde uitstekende of uitkomende te maken. Zonneschermen zijn hiervan uitgesloten. Het staat nogtans aan burgemeester en wethouders vrij van deze bepaling vrijstelling te verleenen. De deuren* vensterluiken en slagvensters naar buiten open gaande, zullen, wanneer dezelve openstaan, aan den muur moe ten worden vastgemaakt, in voege dat de wind ze niet bewe gen kan. Art. 4. liet is verboden eenige verandering te maken in het stads straatwerk, of eenige werken aan te vangen, die met de straatsteenen in aanraking komen, tenzij burgemeester en wet houders daartoe schriftelijk hunne toestemming hebben gegeven. Art. 5. Geene goten langs de straten loopende, mogen wor den vermaakt of overdekt, uocli eenige roosiers daarin geplaatst, zonder daartoe van burgemeester en wethouders schriftelijke toestemming te hebben verkregen. De schranken der roosters moeten eeue wijdte hebben van 18 streep. Art. 6. De gevels, muren, schoorst eenen, of andere verb even heden, aan de straatzijde uitkomende, moeten behoorlijk van ankers zijn voorzien. Die los of niet geankerd slaan, zullen op eerste aanschrijving door of van wege burgemeester en wethou ders moeten gerigt. en van ankers voorzien worden. Art. 7. Keldermonden en keldervensters, aan de straat uit komende, moeten van behoorlijke sluiting zijn voorzien en zullen in goeden staat, moeten worden onderhouden. Art. 8. Regen-en wel waterbakken, aan de straat uitkomen de, moeten gedekt en met een slot afgesloten zijn. Art. 9. Alle gebouwen moeteu aan de straatzijde van be hoorlijke dakgoten zijn voorzien. Art. 10. Men mag geen water van zijn gebouw op de straat laten afloopen, anders dan door middel van geslotene looden, zinken, blikken, of houten buizen, in den muur gemetseld of daaraan vastgemaakt, welke naar beneden worden geleid in de goten of waterbakken. Art. 11. Houten gevels of zijd wanden aan de straatzijde of aan den openbaren weg zijn verboden. De reeds bestaande worden toegelaten, doch mogen niet ver nieuwd of onderhouden worden dan op schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders. Art. 12. Men mag geene huizen, schuren, stallen of andere gebouwen binnen de stad dekken met rieten-, stroo- of gelater- de daken. Builen de stad is dit alleen geoorloofd op verkregen schrif telijke vergunning van burgemeester en wet houders, wanneer zich op den afstand van 10 ellen geene aan anderen toebehoo- rende gebouwen bevinden. Art. 13. Sclioorsleenen, ovens, fornuizen, haardsteden of andere stookplaatsen en rookleidingen binnen of beneden de daken mogen niet worden vernieuwd of veranderd zonder schrif telijke toestemming van burgemeester en wethouders, en bijal dien die wordt verleend, alleen volgens de door hen t.e bepalen aanwijzing. Zij zullen niet mogen worden gebruikt, zoo lang zij niet door den opper-brandmeester zijn goedgekeurd. De bepalingen van dit artikel verhinderen niet, dat zij, die zich met de door burgemeester en wethouders te nemen beschik kingen bezwaard achten, zich met hunne bezwaren aan den ko ning kunnen wenden. Art. 14. Alle stookplaatsen en rookleidingen moeten van steen of metaal worden gemaakt, 1 el buiten den nok of 2 el builen het dak, gerekend van de legering. Geene houten kokers, tafels of rookverdrijvers mogen daarop worden geplaatst dan met schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders, en aan de binnenzijde met zink of plaatijzer bekleed. Geene pijpen van haarden of kagchels mogen door glasramen of muren naar builen geleid worden. Art. 15. Alle ovens of fornuizen, tot. eenige nering of bedrijf dienende, moeten worden gesteld op eenen afstand van ten min sten 1 i palm van den gemeenen muur, de achterboezem ter dikte van 1 palm 12 streep, ter hoogte van de muurplaat; de pijpen boven de muurplaat uitkomende kunnen verminderen tot eene dikte van 8 duim. Art. 16. Geene secreten mogen worden gesteld op stads rio len, havens of kanalen daarop uitloopende. De thans daarop slaande mogen niet worden vernieuwd of hersteld dan met schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders. Art. 17. Zonder schi iftelijke vergunning van burgemeester en wethouders mogen geene gebouwen ol getimmerten aan de straat, worden afgebroken. Art. 18. Geene aan de straat uitkomende gebouwen mogen worden uitgebroken of van muren, gebinten, zolders, daken of ramen ontdaan, zonder dat burgemeester en wethouders daartoe schriftelijke vergunning hebben gegeven. Art. 19. Alle af braak aan de straat, geheel of ten deele, zal moeten geschieden met inachtneming der door burgemeester en wethouders in het belang der openbare veiligheid te stellen voorwaarden. Art. 20. Zij, die in strijd met, het bepaalde in dit hoofdstuk hebben gehandeld, zijn verpligt alles weder in zijnen vorigen toestand te doen terug brengen, binnen den lijd door burge meester en wethouders bij eeue schriftelijke waarschuwing te bepalen, behalve in de gevallen, waarin daartce de onmogelijk heid bestaat. Art. 21. Yoor zooverre bij het strafwetboek of andere ver ordeningen op de eene of andere overtreding niet reeds straf is gesteld zullen de overtredingen der bepalingen in dit hoofdstuk vermeld, worden gestraft.: die van art. 1 lot en met 11,12. tweede gedeelte, en 16, tweede gedeelte, niet eene boete van drie tot tien gulden; die van art. 12, eerste gedeelte, art.. 13 tot en met art. 16 eerste gedeelte, 17,18 en 19 met eene boete van tien tot vijf en twintig gulden, en eene gevangenisstraf van één tot. drie dagen, te zamen of afzonderlijk. (Wordt vervolgd.) Middelburg; 3 februarij. Uit Vlissingen wordt ons van 31 januarij geschreven I 1 Heden ochtend is van Engeland alhier gearriveerd een stoomscheepje, genaamd Oceau Bride, gezagvoerder J. H. Butterlield, welke bodem dienst zal doen op de Schelde, ten behoeve van den heer Tbs. White, aannemer van het havenka naal hetwelk door Zuidbeveland gegraven wordt. Binnen eenige dagen zal door het. muzijkkorps der dienst doende schutterij alhier een concert gegeven worden, ten be hoeve der armen dezer gemeente, waarop zich ook eenige lief hebbers der toonkunst zullen doen hooren. In de afgeloopen week is het kanaal van Hansweert naar Wemeldinge uitgebakend, en zijn de proilllen voor de sluis gezet. In den morgen van den 29 der afgeloopene maand is op de Westerschelde, tusschen Baarland en den Eendragtpolder ge- zonkcu een nederlandsch tjalkschip, gevoerd door schipper de Graaf van Rotterdam, en geladen te Antwerpen met arduin steen eu ijzerwaren naar Amsterdam. Men noemt als oorzaak dat het schip, ten gevolge van een hevigen rukwind, water heeft geschept. De schipper, zijne vrouw en de knecht hebben zich gered met de boot en zijn behouden aan den wal van voornoem den polder aangekomen. Het wrak ligt naar men zegt op eene diepte van 60 voet, zoo dat aan ligten niet te denken valt, daar thans zelfs van den mast niets meer te bespeuren is. Aan de loting voor de nationale militie voor dit jaar te Goes moeten deelnemen 50 lotelingen. Van dat getal zijn er 31 die redenen van vrijstelling hebben, wegens broederdienst, beneden de maat, enz. Er blijven dus 19 over die geene reden van vrij stelling kunnen bijbrengen. Aat den voet der alphabetische lijst, komen als dienstpligti-

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1