M1DDELBÜRGSCHE COURANT. N°' 10. Donderdag 1857. 22 Januarij. Ginnrnlanöscljf tijömgrn. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en ZatuiJags. Binnen deze gemeente en Vlis- •ingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van adv.ertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. rianlvonMgtufm VA5 BET RIJKSBESTUUR,PRÖilMIALE E\ liEllEEÏÏEBESlliREN. VERORDENING, regelende de invordering der plaat selijke belastingen op voorwerpen van verbruik binnen de gemeenle Vlissingen. (Vervolg). Art. 3. Geen invoer zal mogen plaats hebben dan van zons op- tot zons ondergang, tenzij op expresse aanvrage van den belanghebbende aan den ontvanger en op ver loon van een conseritbillet door denzclvcn af te geven. Art. 4. Bij den invoer van goederen of waren aan belasting onderworpen, zoo van de land-als waterzijde, moet, alvorens dezelve binnen te brengen of te lossen, daarvan aangifte en ver klaring worden gedaan aan liet kantoor, gevestigd aan do poort of haven alwaar de invoer plaats heeft, mei opgave voor zooveel liet lading betreft, van de plaats alwaar de goederen zullen ge lost worden, ten einde door den ontvanger consent tot lossing worde verleend. De bedoelde verklaring zal moeten inhouden de soort en de hoeveelheid van het aangevoerde, mitsgaders den naam van den vervoerder en van den persoon ten behoeve van wien de invoer plaats heeft, en voorts alle zoodanige inlichtingen als noodig worden bevonden, om de verschuldigde belasting regelmatigtc kunnen heffen. Art. 5. De verklaringen bij art. 4 bedoeld, ztillen door de ambtenaren aan de kantoren van inklaring geplaatst, in een register in duplo worden ingeschreven, en het duplicaat aan den belanghebbende afgegeven, die hetzelve ter verkrijging van het consent tot lossing, en bij de voldoening der belasting, ten kan tore van den gemcente-onlvanger zal overleggen. Gectte verklaringen zullen geldig zijn dan die welke de blij ken dragen, van door de bevoegde ambtenaren te zijn onder zocht en met de aaiigegevene voorwerpen overeen te stemmen. Art. G. Geen invoer zal mogen plaats hebben dan na betaling van de verschuldigde belasting. Voor de betaalde belast ing geeft de gemeente-ontvanger een kwitantie, die, voor zoo veel daaraan onderworpen, op zegel zal moeten zijn gesteld en waarvan de kosten door of van wege den belastingschuldige, te gelijk met cle belasting zullen moeten worden voldaan. Art. 7. liet onderzoek naar de juistheid der in art. 4 bedoelde verklaring, mitsgaders alle verdere beinoeijingenen verrigtingen terzake van de invordering der belastingen uit de tegenwoor dige verordening voort vloeijende, worden opgedragen aan en hebben plaats door ambtenaren, doorliet gemeentebestuur bij de administratie der plaatselijke belastingen aangesleld.of nader aan te stellen. Dien onverminderd zijn alle plaatselijke ambtenaren en be dienden ambtshalve geregtigd en verpligt. tot het constateren van alle overtredingen ter zake der plaatselijke belastingen welke door ben mogien worden ontdekt, of ter hunner kennis worden gebragt. Art. 8. De gezagvoerders van schepen of vaart uigen in een der havens dezer gemeente binnen vallende, zullen gehouden zijn, aan den gemeente ontvanger, binnen de 24 uren na de aan komst, aangifte te doen van de onderscheidene soorten en hoe veelheden der aan plaatselijke belasting onderworpene levens middelen, waren of goederen welke zich op dien tijd voor eigen gebruik aan boord van hunne schepen of vaartuigen zullen be vinden. Art. 9. Vóór het vertrek van zoodanige schepen of vaartui gen, als in het vorige artikel worden bedoeld, zullen de gezag voerders opgave doen van de gedurende hun verblijf binnen de gemeente verbruikte hoeveelheden, van hunnen daarbij bedoel den voorraad en daarvan ten kantore van den gemeente ontvan ger de verschuldigde belasting voldoen. Art. 10. De ambtenaren der plaatselijke belastingen hebben de bevoegdheid van de aangifte in de beide voorgaande artikelen bedoeld Ie onderzoeken en zoodanige middelen van surveillance aan te wenden, als ecne geregelde inning der belasting zal noodzakelijk maken. Art. 11Dc ambtenaren aan wie de surveillance op de plaat selijke belastingen is opgedragen, hebben de bevoegdheid tot het visiteren van alle binnenkomende rij-en voertuigen, mits gaders van alle schepen en vaartuigen, en voorts om, met in achtneming zoo veel noodig der vormen bij art.276 der wet van den 29 junij 1S51 (staatsblad no. S5) voorgeschreven, tcouder- zoekeu alle gebouwen, pakhuizen, kelders, werkplaatsen en dergelijke, toebehoorende of op eenigerhande wijze in gebruik bij neringdoende personen, welke in eenig aan plaatselijke be lasting onderworpen artikel handel drijven of dezelve vervaar digen, alwaar zij mei eenigen grond vermoeden dat zich voorwer pen bevinden waarvan de phu.istkjke belasting niet, is voldaan. Bij onderzoek volgens dit artikel te doen, zullen tot, dekking van het aanwezig bevondene alleen voldoende zijn, bewijzen van wettigen inslag en voldoening der plaatselijke belasting niet ouder dan dertig dagen, of vóór het expireren van dien tijd door den ontvanger verlengd. De personen in wier huizen, bergplaatsen enz., volgens dit artikel onderzoek plaats vindt, zijn gehouden zelve of door een daartoe geschikt persoon, denoodige aanwijzingen te doen of te laten doen op de eerste aanvrage van de daartoe bevoegde ambtenaren. Art. 12. Indien de ontdekking eener overtreding, aanhaling van goederen ten gevolge heelt, kan, in geval de eigenaar of be langhebbende tegenwoordig is in het daaromtrent op te maken proces-verbaal de inventaris dier goederen worden opgenomen, in welk geval de mede ouderleokening van den gemeente-ont vanger wordt vereischt. Art. 13. Alle fraudes of overtredingen, mitsgaders alle ver zet bij dc invordering van plaatselijke belastingen, weigering, verhindering of belemmering van visitatie, zullen worden ge constateerd bij proces-verbaal, op te maken naar de voorschrif ten van art. 275, 277 en 278 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85), welk proces verbaal door I usschenkoinst van burgemeester en wethouders .aan den ambtenaar van het openbaar ministerie bij cle bevoegde regtbank zal worden inge zonden. Bijzondere bepalingen betrefienqle de versche boter. Art. 14. Zij die versche boter Ier markt brengen, zullen de vrijheid hebben om op de marktdagen en anders niet, tot des middags 12 uren, aan liet, kantoor van inklaring langs welke zij dezelve invoeren, dc plaatselijke belasting aan den zich aldaar bevindenden ambtenaar te betalen, die alsdan aan hen zal afge ven eene kwitantie, welke tevens zal dienen voor vrijgeleide biljet, ten einde de vervoer binnen dc gemeente onbelemmerd zoude kunnen geschieden. Art. 15. Op dc voorschrcvenc marktdagen zal geenerlei in voer of vervoer van versche boter binnen cle gemeente mogen plaats hebben dan onder geleide van het, biljet, in het voorgaande artikel omschreven, hetwelk op de eerste aanvraag aan de amb tenaren bij dc plaatselijke belastingen en aan den marktmeester zal moeten vertoond worden. Art. 16. De marktmeesters zullen een register houden,waar- in door hen zal worden aangeteekend de naam van den houder j der kwitantie, de kwantiteit boter en betaalde belasting, ten i einde tegen liet register aan de poort te kunnen worden ver geleken. Art. 17. De ambtenaren ter inklaring aan de poorten zullen gehouden zijn, cle bij hen ontvangenc gelden nog den zelfden dag met, het daartoe dienend register, bij den ontvanger over te brengen. Zullende van deze overbrenging op het gemelde regis ter, dadelijk de noodige auulcekening worden gesteld en deze aan dc ambtenaren tot, bewijs en decharge verstrekken. Art. 18. Ieder ingezeten binnen cle gemeent e boter of kaas willende maken, zal daarvan bij den aanvang van het bedrijf dadelijk,en dc tegenwoordige koehouders of zoogenaamde melk boeren, die dat bedrijf nu reeds uitoefenen, bij de invoering dezer verordening binnen tweemaal vier en twintig ureriten kantore van den gemeente-ontvanger schriftelijk opgave moeten doen, met aanwijzing der plaats waar dat zal geschieden. Art,. 19. Telken reizc bij het. maken van boter of kaas zal van cle verkregene hoeveelheid schriftelijke opgave aan den gemeen te-ontvanger moeten gedaan en cle verschuldigde belasting ten zijnen kantore betaald worden. Bepalingen aangaande de teruggave, het genot van crediet en vrijdom van plaatselijke belastingen. Art. 20. Er zal teruggave van belasting overeenkomstig het tarief van invoer worden verleend, wegens al dc artikelen bij deze verordening aan belasting onderworpen, welke buiten het grondgebied dezer gemeente, of naar schepen op cie reede lig gende worden uitgevoerd, mits de uitvoer geschiede niet de hoeveelheden hieronder vermeld, te weten: Biutenlandsch gedistilleerd, tien kannen; binneniandsoh ge distilleerd, tien kannen; buiten- en binnenlandsche likeuren, tien kannen; wijnen, tien kannen; versch, gerookt en gezoute vleesch, vijf en twintig ponden; boter, twintig pondenkaas, vijf en twintig ponden; droogc- en sfnfcvfcch, vijf cn twintig ponden; zoutevisch en pekelharing, één ton: gerookte haring, een mandje van 200 stuks; olie van allerlei aard, tien kannen schaalkolcn, vijfhonderd ponden; maatkolen, acht mudden, coaks, acht muddeneinders, acht mudden; vaamhout, één wis telhout, duizend stuks; mutsaards, honderd stuks; beuken mutsaards en faseelen, honderd stuks; brandhout, van twintig gulden waarde; turf, alle soorten, acht mudden; bouwmateria len, ten bedrage van vijftig gulden waarde. Alles op den voet en naar evenredigheid van de gemeente opcenten of de belasting weike door den uitvoerder daarvoor zal zijn betaald, met uitzondering van liet versch vleesch, waar voor cent, per pond zal worden terug gegeven, en wijders met dien verstande, dat geen teruggaaf zal plaats hebben dan nadat het bedrag der opcenten of de belasting in stads kas zal zijn overgebragt. (Wordt vervolgd) Aufiotiale militie. Bijaldien de personen van W. E. A. Brngghen, A. Bakema, Ch. A. Coppieters, JDammer, J. M.Ebelshuiszer, A. J. Engels, li. Eritz, J. M. A. Fransen, J. F. van Hal, P. van der Heijden, J. A. van Hoof, H. L. van der HofF, D.llageman, H. Ch. Lam- brecht, C. Leunis, J. M. de Later, W. J. Louws, 11. J. Maas, J. Marijs,F. F. Meijer, P. J. Massot, J. B. Pollers, A. J. Proost, P. Pierens, J. B. G. Palier, XV. J. Reus, P. Slimmer, P. J. A. Sonius, C. van der Veere, M. C. van Voorn, G. J. van der Welle, en S. Zorge, zich binnen cle gemeente Vlissingen ophouden, dan worden zij in hun belang aangemaand om zich ten spoedigste ter secretarie der gemeente aan te melden. Vlissingen, den 19 januarij 1857. De gemeente secretaris, MABILOT. ^aubesfediug. Burgemeester en wethouders van Neuzen zullen op don derdag den 19 februarij 1S57, des voormiddags ten 10 ure, op het gemeenteraadhuis in het openbaar aanbesteden 1. het vernieuwen en in eene regte lijn brengen der houten beschoeijing, aan de westzijde van de haven dezer ge meente, over ecne lengte van 101 ellen, met de daartoe benoodigde materialen 2. het vernieuwen van een gedeelte der bestrating van de Lange noordstraat, binnen cle gemeente, over eene opper vlakte van 600 vierkante ellen, met levering der daartoe benoodigde slraatkeijen 3. de verbetering, door middel van begrinding, van den weg, leidende van den Axelschen straatweg naar de burger lijke begraafplaats, over eene lengte van 338 ellen, mede niet, levering van de daartoe benoodigde grind. De bestcdiug geschiedt bij inschrijving voor elk perceel af zonderlijk. De iuschrijvingsbillelteil moeten gezegeld en behoorlijk ge sloten zijn ingeleverd den dag vóór de aanbesteding, des voor middags ten elf ure, ter secretarie. Zij worden geopend in tegenwoordigheid der gegadigden. Bestekkeu en voorwaarden liggen ter lezing op het raadhuis en ten huize van den gemeente bouwmeester M. Klaassen Az., bij wien inlichtingen zijn te verkrijgen. De aanwijzing zal geschieden op den dag vóór de aanbe steding. Neuzen, den 17 januarij 1857. Burgemeester en wethouders van Neuzen, J. P. DRONKERS. burgemeester. G. VAN DEN BERGE, secretaris. Middelburg SI Januarij. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt Ier in zage, (zoo als bekend is des woensdags, donderdags en zaiur- dags voormiddags van 9 tot 12 ure): eene opgaaf van den in- en uitvoer en liet verbruik van vreemde en koloniale waren, van don ui! •■nor van i'vcNc on koh^i-i!.'pmducv». v..:: de

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1