C 0 U R A N T. 1857. Dingsdag 20 Janiiarij. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zuturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- ai ngen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Edilie van maandag avond 8 ure. Tlanlion&igingrn m BET RIJ!£S8EST(IUil,PiiöyiELlLE E» GEM.ÏÏERESTCREN. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te we ten, dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 7 april 1856, nader gewijzigd den 5 mei en 24 september 1856, is vastgesteld en bij koninklijk besluit van den 31 decem ber 1856, no. 5, is goedgekeurd het volgende BESLUIT lot heffing van plaatselijke belastin gen op voorwerpen van verbruik. De gemeenteraad van Vlissingen, Gezien de bepaling van art. 291 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) houdende vaststelling van den termijn tot herziening van de bestaande verordeningen enz. Overwegende, dat het alzoo noodzakelijk is om lot de herzie ning van het thaus in deze gemeente bestaande belastingstelsel over te gaan. Gelet op de arit. 232, 246, 250 en 267 der genoemde wet. Iu aanmerking nemende dat de gemeente opcenten op de grondbelasting tot liet in art. 241 vermelde en de bij art. 242 bedoelde personele belasting tot het daarbij bepaalde maximum zijn opgevoerd, krachtens besluit van deze vergadering van den 16 oclober 1S54, goedgekeurd door Z. M. den Koning, den 10 december des zeiven jaars, sub no. 54. Overwegende dat de plaatselijke gesteldheid dezer gemeente, zoo-uit hoofde van hare gedurig afwisselende en trekkende be volking, als wegens het geringe getal blijvende ingezetenen die eenig vermogen bezitten, liet niet toelaat eene eigene directe belasting te heffen, BESLUIT: Er zullen te beginnen met den 1 januarij 1857, ten behoeve dezer gemeente worden geheven de navolgende belastingen, te weten 1. Dranken. a. Buitenlandsch gedistilleerd 90 opcenten op de hoofdsom van den rijks accijns. Idem elders veraccijnsdf 18 per vat van 10 graden sterkte, meerdere of mindere hoeveelheid en meerdere of mindere sterkte naar evenredigheid. b. Buitenlandsche likeuren: 60 opcenten op de hoofdsom van den rijks accijns. Idem elders veraccijnsd: f!8psrvat zonder eenige sterkte in aanmerking le nemen. c. Binnenlandsch gedisteleerd; 150 opcenten op de hoofd som van den rijks accijns. Idem elders veraccijnsd f 18 per vat van 10 graden sterkte, meerdere of mindere hoeveelheid en meerdere of mindere sterkte naar eveurediglieid. Binuenlandsche likeuren elders veraccijnsdf 18 per vat zon der eenige sterkte in aanmerking te nemen. d. Wijnen: f 16,87 per vat. e. Alle soorten van kunstwijn van boomvruchten gefabri ceerd, of die eenigermate tot. vervalsching van Bordeaux wijnen kunnen dienen, uitgezonderd dc zoogenaamde bes senwijn f 16,87 per vat. 2. Geslacht. 150 opcenten op de hoofdsom van den rijks accijns, volgens de wetten van den 2 augustus 1822 (staatsblad no. 31) en van den 14 december 1844 fstaatsblad no. 66) met uitzondering der schapen, lammeren, varkens en speenvarkens. Versch vlecsch, met uitzondering van schapen ofvarken- vleesch of spek, dat van elders de gemeente wordt ingevoerd: 4| cents per pond gezouten, gedroogd of gerookt vleesch, met uitzondering als boven, dat van clclcrs c\e gemeente wordt inge voerd 6 cents per pond. Eetwaren. 3. Ingelegde boter 5 cents per pond4. versche boter5 cents per pond5. kaas3 cents per pond6. Drooge- en stok" visch 2-£ cents per pond; 7t.ulevisch en pekelharing: fl,50 per ton8. gerookte haring: 30 cents per mandje van 200 stuks9. zoete olie4 cents per kan. 10. Brandstoffen: Steenkolen van elders de gemeente ingevoerd wordendea. schaalkolen50 cents per 100 pond; b. maatkolen30 cents per mudccoaks20 cents per mudd. einders10 cents per mud. Aan hen welke vrijdom voor den lijks-accijns is toegekend, wordt het zelfde genot ouder de zelfde voorwaarden, als voor liet rijk zijn vastgesteld, over de plaatselijke belastingen toege staan evaamhout64 cents per wistelhout30 cents per 1000 stuks; ff. mutsaard: 15 cents per 100 stuksh. beuken mutsaards en facelenf 1 per 100 stuks; A alle andere brand hout niet bij de wis of den tel berekend, waaronder alle hout, afkomstig van gesloopte schepen, huizen enz., 5 pet. van de waaide; de waaide te berekenen naar de factuur of de proces- senverbaal van verkoop ea bij ontstentenis van dien naar de waarde door twee deskundigen, des noods van weerzijden te benoemen, te bepalenk. raap- en patent-olie; 4 cents per kan; l. turf, te weten: le. soort le. kl., 8 cents per mudle. soort 2e. kl., 5 cents per mudle. soort 3e. kl., 3 cents per mud; 2e- soort le. kl., 5 cents per mud 2e. soort 2e. kl., 3 cents per mud; 2e. soort 3e. kl., H cents per mud. 11. Bouwmaterialen. Waaronder: metselsteen, dakpannen, leijen, kalk, tras, cement, gezaagde en ongezaagde houtwaren: 5 pet. van de waarde. De waarde te berekenen naar de factuur of de proces- senverbaal van verkoop, en bij ontstentenis van dien, naar de waarde, door twee deskundigen, des noods van weerzijden te benoemen, te bepalen. 12. Lijn-olie: 4 cents per kan. Vrijstellingen. Voor bouw materialen, gebezigd wordende voor liet maken, herstellen of onderhouden van rijks- of provinciale werken, is geene belast'ng verschuldigd. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 7 april, 5 mei en 24 september 1S56. Dc burgemeester, (get.) J. W. CALLENEELS. Dc secretaris, (get.) MABILO T. Behoort bij het koninklijk besluit van den 31 december 1856, no. 65. Mij bekend, De minister voor de zaken der hervormde eeredienst, ad inte rim, belast met het departement van binuenlandsche zaken, (get.) A. G. A. VAN RAPPARD. Accordeert met het origineel, De secretaris-generaal bij het ministerie van binuenlandsche zaken, (get.) J. SCHRODER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geëxtraheerde aangaat, De secretaris-genenraal, (get.) J. S O li R 0 D E11. Voor extract conform, De griffier der staten van Zcclaud, S. VAN DER SWALME. En is hiervan afkondiging geschied waar liet behoort den 13 januarij 1857. De burgemeester cu wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENEELS. De secretaris. M A B1L O T. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te weten: dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadcriug van den 7 april 1S56, nader gewijzigd den 24septcmbcr en 1 decem ber 1856 is vastgesteld de navolgende, overeenkomstig art. 235 der gemeentewet, in voornoemd koninklijk besluit van den 3 L december 1S56, no. 65, aangehaalde verordening, regelende de invordering der plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik binnen de gemeente Vlissingen. 1. Invordering der belasting op voorwerpen van verbruik waarvan binnen de gemeente rijks accijns wordt geheven. Art. 1. De plaatselijke belasting geheven wordende bij wijze van opcenten op de hoofdsom van 's rijks accijns op hetbinnen- en buitenlandsch gedisteleerd, de buitenlandsche likeuren en het geslacht, worden in overeenstemming met art. 267 der wet van den 29 junij 1851 (staatsblad no. 85) te gelijk met de ac- cijnsen, en naar de regelen, omtrent de heffing van deze bij de wet vastgesteld, ingevorderd. 2. Invordering der belasting op voorwerpen van verbruik waarvan binnen de gemeente geen rijks accijns wordt geheven of waarvan de rijks accijns elders is voldaan. Algemeene bepalingen. Art. 2. De invoer van belaste voorwerpen zal alleenlijk mo gen plaats hebben: le land, doordeRammekens-en Duinpoort, en te water, in de VYest- en Dokhaven. (Wordt vervolgd.) Sitmmtanösrljf tijöingm. Middelburg lO januarij. De nieuw benoemde raadsheer in het provinciaal geregtshof in Zeeland, jhr. mr. A. W. Snouck Hurgronje, heeft op den 5 dezer voor den hoogen raad der Nederlanden (burgerlijke ka mer) den gevorderden ambtseed afgelegd. Uit een particulier schrijven van Teneriffevernemen wij dat Zr. Ms. schroefkorvet Prinses Amelia, den 24, 25,26 en 27 december jl. een zware storm in de golf vanBiscaye had door staan, zonder dat daardoor eenige schade is veroorzaakt ge worden. Het schijnt overigens dat deze bodem in allen opzigte in de vaart goed voldoet. Met liet graven van den sluisput bij Hansweert is men thans zoo ver gevorderd dat verleden vrijdag een aanvang is gemaakt niet het ledig pompen. Daartoe wordt gebezigd eene stoommachine van 25 paardenkracht, die vier kolossale pom pen aanhoudend doet werken. Om het water buiten dijlcs te brengen, heeft men door den dijk een ijzeren koker gelegd, waar door liet water iu de Schelde vloeit. De boereu uit den omtrek staan verbaasd over de werking der machine, te meer omdat men met eeiien aangebragten toestel ook hout zaagt. Vanden 17 dezer wordt ons uit Zierikzec geschreven Nadat iu den nacht vau den 15 op 16 dezer eene voor- loopige proef genomen was, is gisteren avond voor het eerst de plaatselijke gasfabriek alhier in werking gekomen door het bran den der gemeente lantaarns en eenige lichten in sociëteiten, kof- fijhuizen en bij een aantal particulieren. De goede uitslag vol deed het publick, zoo dat men onwillekeurig vergat dat men er zoo lang (sedert 15 october) op gewacht had. Des avonds was op eenige hoofdpunten eene gepaste illuminatie aangebragt en werd aan den heer burgemeester, die ae leden van den raad te dineren genoodigd had, door het muzijkkorps eene serenade ge- bragtgelijke eerbewijzing ontving het lid van deu raad, de heer Ochtman, die zich bijzonder veel moeite ten deze gegeven heeft, en de representant van de firma Euthoven comp, aannemers der fabriek. Van Fort Bath, dato 16 dezer, verzoekt men ons het volgende te plaatsen Gisteren vrerd door de onderofficieren, korporaals en eenige

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 1