u bondsraad ie gemoet. De amerikaansche gezant, de heer Pay, is uit Berlijn alhier terug gekeerd. Het royalistische plan tot bemiddeling is in duigen gevallen. Frankrijk. Parijs 5 januarij. De conferentie heeft eergisteren weder eene zitting gehouden. Het daarin verhandelde is nog niet bekend in allen gevalle blijkt het niet dat de conferentie hare taak reeds volbragt en hare bijeenkomst gesloten zou hebben. Het wordt niet onopgemerkt gelaten, dat bij gelegen heidvan den nieuwjaarsdag de keizer zich over het algemeen zeer welwillend heeft uitgelaten ten aanzien der leden van hét- corps diplomatique, maar dat Z.M. vooral den russischen gezant met veel minzaamheid heeft bejegend, en met eene zeer hoor bare stem, waarschijnlijk opdat zijne woorden indruk zouden maken op de aanwezigen, den genoemden staatsman heeft, ge luk gewenscht met de vredelievende gezindheid, van welke zijn souvercin de meest afdoende blijken heeft gegeven tijdeus de laatste onderhandelingen. Voorts heeft de keizer, naar men verzekert, verklaard dat hij voornemens was om aan de senatcurs eenigen meerderen in vloed toe te kennen. Ditmaal voor het eerst zijn de fransche kardinalen vóór de ministers bij den keizer toegelaten. De bepaling, dat de beursbezoekers een toegangprijs zul len betalen, wordt thans toegepast. Omstreeks 1500 personen hebben zich geabonneerd. Het aantal personen, ter beurze aan wezig, is sedert den 1 dezer met een derde verminderd. De agenten van policie hebben, naar het schijnt te blijken, nogal moeite om de gemeenschap, 't zij door woorden, 't zij door tee kenen, te beletten van de lieden buiten het beursgebouw, met die welke zich in hetzelve bevinden. Uit een stedelijk financieel oogpunt beschouwd, schijnt cle maatregel aanvankelijk vrij wel aan de verwachting te beantwoorden. Voor het oogeublik houdt men het er voor, dat het geschil; tusschen de zwitsersche autoriteiten en den koning van Pruis- sen tot geen oorlog zal leiden. De heer Barman, de minister van Zwitserland bij het hof der Tuilerien, is alhier teruggekeerd naar men zegt de overbrenger van zeer aannemelijke vredelie vende voorstellen; 11. vrijdag onderhield de heer Barman zich met den minister van buitenlandsohe zaken en had daarop eene au diëntie bij den keizer, welke tot zeer bevredigende uitkomsten zou hebben geleid. Sommige der italiaansche bladen beweren, dat Angesilao Milano, die, gelijk men weet, een aanslag op het leven van den koning van Napels beproefd heeft, allerlei folteringen heeft on dergaan. De Iudipendeate deelt daaromtrent het volgende mede: 1. heeft men hem van al zijne kleederen ontdaan, vervol gens, na hem aan handen en voeten gebonden te hebben, heeft men hem met het hoofd naar beneden aau een balk gehangen cn hem gedurende twee uren gekweld met hem brandende en rookende stroofakkels onder het, hoofd te houden2. gebonden en aan de ooren opgehangen, raakten zijne voeten ter naauwer- nood den grond, welke met gloeijende houtskool bedekt was, zoodat, wanneer hij den grond niet, aanraakte, hij allerhevigste smarten in het hoofd en de ooren leed, terwijl hij zijne voeten brandde, als hij den grond beroerde; 3. heeft men hem aan de verschrikkelijke heet-eukoudwaterproef onderworpen, 4. door het toehalen der koorden werden zijne schouderbcenderen ont wricht; 5. heeft men hem gegeeseld, zijn vleesch was als het ware zwart en blaauw geworden. Eindelijk heeft.de beul met eene ongekende barbaarschheid zijne folteringen voortgezet en het instinct van een wilde, die zich op zijnen vijand wreekt, aan den dag gelegd. -dcctijöimjcn. Den 3 dezer is ter roede van het Nieuwcdiep gearriveerd het barkschip Pauline, gezagvoerder B. J. Post, laatst van Bata via; zijude alles wel aan boord. Van de reede van Vlissingen is gisteren naar zee gezeild het barkschip Mariagezagvoerder E. N. F. van Wulven, van Antwerpen naar Triest. Te Ylissingen zijn in den loop van 1856 ingeklaard 129 schepen, als: 1 uit Antwerpen, luit Bremen, 3 uit Britsch- Indie, 73 uit Engeland, 3 uit Frankrijk, 2 uit Galatz, 1 uit Hamburg, 1 uit Kust van Guinea, 8 uit Nederlands Oost- Indien, 1 uit Noorwegen, 1 uit St. Domingo, 1 uit Venelie, van welke 2 in ballasten bovendien 33 bijleggers. Uitgeklaard zijn 84 schepen als: 1 op avontuur, 2 naar Frankrijk, 2 naar Noorwegen, 1 naar Rio Janeiro, 69 naar Engeland, 5 naar Nederlands Oost-Indien, 2 naar Portugal, 2 naar Spanje, en onder die allen 47 in ballast. Gisteren morgen hebben de deenschc schooner Nathalia gezagv. Ohlsen, de hollandsche brik Henriettc, gezagvoer der Che val lier, de belgische bark Progresgezagvoerder Minne, aiic drie ter reede van Rammekens voor anker liggende, elkan der schade toegebragt. De twee eerstgemelden zijn in de haven van Vlissingen binnengeloopen om te repareren. Gedurende het jaar 1856 zijn in de haven van Zierikzee binnengekomen 19 zeeschepen, als 15 koffen en schooners en 4 barkschepen, en uitgezeild 20 zeeschepen, als 16 koffen en schooners en 4 barkschepenzijnde 3 schepen meer binnenge komen en 4 meer uitgevaren dan in 1855. In het, afgeloopen jaar zijn te Hellevoetsluis, Brielle en Maassluis binnengekomen 2932 en vertrokken 3171 schepen, behalve vischhoekers, jagers en haringbuizen, en behalve de schepen die binnen door van Brouwershaven, Zierikzee enz. te Hellevoetsluis of langs de Wadden, van Hamburg, Bremen enz. aangekomenofderwaarfs vertrokken zijn. In 1S55 waren inge komen 3082 eu vertrokken 3478 schepen. Te Brouwershaven zijn gedurende 1856 binnengekomen 330 eu vertrokken 72 schepen, terwyl in 1855 waren binnengekomen 259 en vertrok ken 69 schepen. Te Maassluis zijn, mei uilzondering van de haring-en vischschepen, gedurende het, jaar 1856 binnengeko men 18 en van daar in zee gezeild 619 schepen. Fjauörtsbrnjjtcn. Graitnniarkten. Amsterdam 7 janaarij. In granen werd niets gedaan. Prijzen van elTecten. Amsterdam 7 januarij. Nederland. Werkelijke schuld2£ pet, dito dito 3 u dito dito 4 Handelmaatschappij 41 Rusland. Oblig. bij Hope co5 dito dito 1828/1829 5 Certific. dito 1840 4 dito bij Stieglitz4 dito dito 1854 5 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) Certific. van inschrijving6 Spanje. Oblig. nieuwe stukken 1| Binneulandsch3 Oostenrijk. Oblig. metalliek5 dito2£ dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 Certific. bij Rothschild2£ Obligatien3 Oblig. nationale5 pet. De leveranciers die op bons voorde nieu^ejaarsgiften heb ben afgeleverd, worden verzocht hunne rekeningen met de bons ten spoedigste bij de heeren secretarissen der wijk-com- missien in te zenden. De directie der Vereeniging, J. J. DE KANTER, voorzitter. N. VERHULST Wz., penningm. JlüniTlfivtini. Getrouwd Middelburg den 7 Januarij 1857. A. B. CRUCQ A. B. BALL. Heden beviel door Gods goedheid zeer voorspoedig vau een5 welgeschapen Zoon M. DROS geliefde Echtgenoot van Wissenkerkc. L. TINHOLT. den 5 Januarij 1857. Onze geliefde Dochter CAROLINA HELENA CHRIS TINA ontsliep heden, in den bioeijenden leeftijd van 21 jaren. Wilhclminadorp, I. G. J. VAN DEN BOSCH, den 4 Januarij 1857. II. M. VAN DEN BOSCH, Algemeene kennisgeving. geb. Razoux. 63A 751 94-1 103g 103 84 94$ 95} 23} 37| 73J 831 441 75 Belgie. Portugal. Oostenr. Spanje. Crsdiet Grenada. Oblig. 6 pet. nu3 pet. Mexico. Oblig. 185331 pet. Venezuela. Oblig4-j pet. Nederland. Maatschappij van weldadigheid 4 pet. Beurs van Londen, 5 jau. ten 12 ure. Consos 944 Beurs vanWeenen, 3 jan. (Slotprijzen.) Metalliek. 5 pet. 81$. Beurs van Parijs, 5 jan. (Slotprijzen.) 41 pet. compt. 3 pet. 67,25. Heden overleed, tot onze innige droefheid, ons veelge liefd eenig Dochtertje HENDERIKA MARIA, in den jeugdigen leeftijd van negen maanden. Vlissingen J. LOOIS Az. den 5 Januarij 1857. J. M. LOOIS, Eenige kennisgeving. Poelemans. Gevoelig door de vele bewijzen van deelneming, ontvan gen bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, betuigen wij daarvoor onzen opregten dank. Uit aller naam, C. L. VAN SORGE. 7 Januarij 1857. W. C. VAN SORGE, geb. Vlieger. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan de Firma W. F. 1IAMAN ZONEN te Middelburg, gelieve daarvan vóór den 1 February eerstkomende ten haren Kan tore opgaaf of betaling te doen. Een ieder wordt verzocht niets op naam van den onder- geteekende af te geven, zullende alleen betalingen worden gedaan op Schriftelijke bewijzen van hem of van zijne Vrouw. Vlissingen, 6 Januarij 1857. H. A. TOLAK. Bewijzen coupons54 65 21 21$ 343 571 iRitiödm mm nero oer. j r\ I» B. De Provinciale Commissie van Geneeskundig Onderzoek eu Toevoorzigt in Zeeland, residerende te Middelburg, ver wittigen bij deze de belanghebbendendat zij hare gewone Vergadering houden zal op Woensdag den 11 February 1857 en verzoekt tevens allen, welke dan verlangen toegelaten te worden tot het Heel-, Verlos of Artsenijniengkundig Exa men of tot dat van Oog- of Tandmeester of Drogist, om hun daartoe strekkend Request, onder overlegging van de noodige bewijzen, vóór den 27 dezer maand te doen toe komen aau den Heer J. C. VAN DEN BRO.ECKE, Voor zitter van dezelve Commissie. Middelburg den 7 Januarij IS57. De Provinciale Geneeskundige Commissie in Zeeland, Namens dezelve, J. H. CORNIELJE, Secrelaris. STOoansooTmacBTBi'Ear. TtiHsdien HiiIilleElmirg en Blotterilam Uren ran vertrek in Januartj. Vrijdag Zondag Woensc Vrijdag Zondag Van Middelburg Van Rotterdam 9 's morg. 10 ure. Zaturdag 10 s morg. 7 ure. 11 11.30 Dingsdag 3 7,30 14 6,30 Donderdag 15 8,30 16 6.30 Zaturdag 17 8,30 18 6.30 Dingsdag 20 U 10,45 21 7,30 Donderdag 22 6 UMöftöijjIjciiX Middelburg 7 januarij 1857. De Vereeniging tot het bezoeken der armen maakt dankbare melding voor de ontvangst der volgende giften: f9voort.oe- gangbiljetten ter bezigliging van de brouwerij de Vijfhoek; den 3 dezer van M. bij den heer F. J. Slades f40den 4, van X. gevonden in de collecte bij de avondgodsdienst in dcNieuwe kerk f2,50, en den 6, van S. L. een muntbiljet no. l57Gz. ad f10. Tiveede 4}pro eping. De Burgemeester van Vrouwepolder c. a., belast met dc Strandvonderij in die Gemeente, brengt, bij deze ter keunis dat aan het Strand aldaar zijn aangespoeld de volgende V Goederen, als: een Vaatje met klaren Jenever, gemerkt 03. en eene Roeibootgemerkt no. 108 waaraan een eind IJzeren Ketting, lang ongeveer 1 El, niet een Slot. De Regthebbenden op dezelve vervoegen zich in Persoon of in geschrifte, onder overlegging van de vereischto be wijzen, bij den ondergeteekende. Brieven franco. Vrouwepolder, den 2 Januarij 1S57. De Burgemeester voornoemd F. B. FOCK. De Regthebbenden op een Anker met ronde houten Stok wegende naar gissing 1100 a 1200 Ned. Ponden, waarvan de eene Hand van het Anker met een Beugel is vastge klonken, gevischt op de hoogte van Bath en alhier aange- bragt, vervoegen zich ter reclame bij den Burgemeester dezer Gemeente. Vlissingen, den 2 Januarij 1857.

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 3