0uitmUm&Sfl)c tijïhntjcn. Van het getal overledenen waren beneden den ouderdom van 1 jaar6 van 1 tot 5 jaar oud 4 van 5 tot 101 van 10 tot 15, 0; van 15 tot 200 van 20 tot 25, 3; van 25 tot 300 van 30 tot 35 1 van 35 tot 400; van 40 tot 45, 2; van 45 tut. 50, 0; van 50 tot 55 0 van 55 tot. 601 van 60 tot 65 3van 65 tot 701 van 70 tot 75, 0; van 75 tot 80, 1 van 80 tot 85, 2. Goes als Gehuwd 6 paren, Geboren 15 kinderen 10 van het mannelijke en 5 van het vrouwelijke geslacht- Overleden, 11 personen, 6 van het mannelijke en 5 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven, 2. Van het getal overledenen waren beueden den ouderdom vanl jaar, 2van 1 tot 5 jaar oud, 3; van 35 tot 40 1 van 50 tot 55, 2; van 55 tot 60, 1; van 75 tot 80, 1; van 85 tot 90, 1, Zierikzee als: Gehuwd, 9 paren. Geboren, 19 kin deren 9 van het mannelijke en 10 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 12 personen, 4 van het mannelijke en 8 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegeven, 1. Van de overledenen warenbeneden den ouderdom van een jaar, 3van 5 tot 10,1van 15 tot 20 1 van <0 tot 352 van 45 tot 50, 2; van 55 tot 603 van 60 tot 65, 2. Afloop van verliooping-en. Heinkeuszand, 29 december 1856. 34 bunders, 23 roeden, 67 ellen bouw-, weiland en dijk. gele gen in de gemeenten 's Heer Ablskerke c. a. en Heinkeuszand. Verkocht: het bouwland voor f903,90 per bunder, en het wei land voor f1068,9S per bunder. Ëngeland. Londen 3 januarij. Behalve de benoeming van den prins van Pruissen tot ridder grootkruis der militaire Batli-orde. deelt het officieel dagblad de namen van een groot aantal engel sche, fransche en sardinische officieren mede die tot ridders dier zelfde orde benoemd zijn. Eerlang, zoo wordt gezegd, zal II. M. den hertog van Cam bridge, opperbevelhebber des legers, den veldmaarschalksstaf opdragen, en dien hoogst en rang in het ieger gelijktijdig aan lord Seatonen lord Gough verleenen. De ontzettend groote vermeerdering die de openbare in komsten des rijks gedurende de laatste drie en twaalf maanden ondergaan hebben, doet de toekomst des lands met vertrouwen te gemoet zien, cn versterkt tevens de hoop dergenen die niet gelooven dat de kanselier der schatkist van zijn regt gebruik zal maken, om de inkomstenbelasting in liet financieel jaar dat den 1 april aanstaande ingaat, te verhoogen. De ministers, zegt. men, zijn niet alleen door den wederstand die zich t.cgen de ver- hooging van belastingen vertoont verontrust, maar bovendien overtuigd dat de staat der geldmiddelen het. onnoodig zal ma ken daartoe over te gaan. Intusschen begint zich ouder de be volking eene veel mindere ingenomenheid mei het stelsel van vrijen handel dan vroeger te openbaren. De voordurend hooge prijzen der levensmiddelen, het gebrek aan de verwachte we- derkeerigheid met liet buitenland en de hoogte tot welke de in komstenbelasting is opgevoerd, doen velen gelonven dat het verkeerd geweest is zoo vele indirecte door directe belastingen te doen vervangen. The Morning post vermeldt als gerucht dat aan de voor malige koninklijke familie van Oude een voortdurend jaargeld van p. st. 120,000 verleend is. Ook is in deze hoofdstad het plan eener onderneming verspreid, tot liet leggen van spoorwegen in hel kctihig.uijk Oude, waartoe een kapitaal van p. st. 1,000,000, i^50,0^mdjMeclen. ieder van p. st. 20, verdeeld, gevorderd ^bu^m^a^tot. verwezenlijking van welk plan de waar- porg vaAJi'd't'inclfsch bewind vereischt. zou worden. publiek is ernstig sprake van belangrijke wij- 'kabinet. Lord John Russell zou aan het bewind komenf^[^i»zilter van den ministerraad, welke betrekking lord Granville zou neder leggen, om in plaats van lord Carlisle het onderkoningschap van Ierland te gaan bekleeden. Admi raal Lyons en de heer Sydney Hubert, zouden ministers van marine en oorlog worden, ter vervanging van sir Charles Wood èn lord Piïninure. De twee laatstgenoemde veranderingen zijn de waarschijnlijkste. Het k alians zeker dat welhaast de diplomatieke betrek- 'kiiïgd.!*Ihljfècheri Engeland en de Vereenigde staten weer volle dig'' gullen wófden aangeknoopt, daar de gezaut, die Engeland -te Washington zal vertegenwoordigen, reeds benoemd is. Tot ^Wb^lttk-k'ing is gekozen de gezantschapssecretaris Napier te Rönstantinopel. Ook zullen te gelijk niet, den nieuwen gezant drie consuls naar de Vereenigde stat en vertrekken. Het vertrek van den vroegeren gezant en de drie consuls was, zoo als men weel, een gevolg van hunne beweerde bemoeijingen in de zaak der aanwervingen van troepen voorliet brilsche vreemdenlegioen op het gebied der Unie. Gisteren avond hebben een aantal aanzienlijke alhier woon achtige Zwitsers een nicctjnggehouden, bij welke dezwit sersche consulgeneraal alhier het voorzitterschap bekleedde. Een der redenaars liet. zich in vrij scherpe bewoordingen uit, over keizer Napoleon uit, die vroeger de gastvrijheid der Zwitsers genoten, voor wien Zwitserland zich in de bres gesteld had, en die het. nu waagde, dat land tot, toegevenhe.id aan te sporen. Hij besloot met zijne toehoorders uit te noodigeu met de landgenootcn in het gemeenschappelijk vaderland gemeene zaak Ie maken. De redenaar stelde ten slotte voor, den bondsraad, die de eer der natie had gehandhaafd, den dank der vergadering aan te bieden, met, de verzekering, dat alle leden bereid zijn de goede zaak naar hun beste vermogen te verdedigen. Dit adres werd met eenparige stemmen aangenomen, waarna eene inschrijving werd geopend, welke nog dien zelfden avond eene som van 1784 p. s. oplever de. Het adres telde IS0 onderleekeningen en 20 personen boden aan om, indien het iuderdaad tol. een oorlog moet komeu, als vrijwilligers dienst in de zwitsersMie gelederen te nemen. Ook te Liverpool hielden de Zwitsers eene meeting, waarop voor een bedrag van 500 p. st. weid ingeschreven. The overland friend of Cliina deelt al de nadere bijzon dei heden van het te Canton voorgevallene en daarop betrekke lijke depêches, lussclien den gouverneur van Canton ter eener, den engelsclien consul en den engelschen admiraal ter andere zijde gewisseld, mede. Hoofdzakelijk verneemt men hieruit het volgende: Uit kracht van een bestaand verdrag zijn de chinesche autori teiten verpligt, wanneer zij vermoeden dat. zich misdadigers aan boord van een schip onder eugelsche vlag bevinden, al vorens tot. inhechtenisneming over te gaan zich tot den naastbij zijnden consul te wenden, waarop die ambtenaar, bijaldien hij zich van de schuld overtuigd heeft.de vereischte volmagt. ver leent. Nu bevonden zich zoodanige misdadigers aan boord eener torcha uit de haven van Hong Kong, maarde gouverneur- generaal der provincie gaf bevel tot arrestatie, zonder de voor- geschrevene maatregelen in acht te nemen, en dat bevel werd ten uitvoer gebragf. In de depeche, den 21 oei ober, ten gevolge dezer onwettige handeling door den engelschen consul aan den gouverneur- generaal van Canton gerigt, beklaagt, hij zich dat de chinesche autoriteiten, zonder de bij verdrag vastgestelde formaliteiten in acht te nemen, 12 Chinezen hebben doen arresteren, binden en wegvoeren, die tot de bemanning van een vaartuig onder engel- Sclie vlag behoorden, en dat daarvoor geenerlei genoegdoening of verontschuldiging is aangeboden. De clepeche uitde nieeuing dat de gouverneur-generaal de aldus gearresteerde manschap pen niet in zijne magt houden kan, zonder de begane schending van regt goed te keuren, In antwoord hierop beweert de gou verneur, eerstelijk, dat het vaartuig niet onder engelsche vlag was; ten andere dat. hij, zelfs verondersteld dat. het een eugelscli vaartuig was, de engelsche vlag geenszins heeft geschonden, aangezien op liet oogeublik der arrestatie geeue vlag hoegc- naamd van het vaartuig wapperde; bovendien, dat zijne ambte naren het verdrag niet kenden, en eindelijk, dat hij geenszins plan tot. eene beleedigiug gehad had en gevolgelijk geene ver schooning hoegenaamd behoefde in te brengen. Dit alles kan waar zijn," antwoordde de admiraal Seymour, teen dit antwoord hem werd medegedeeld, maar ook dan ver eischt het nog uitlegging." Eu daarop noodigde hij den gou verneur tot een mondgesprek uit, hetwelk werd afgeslagen. Toen volgde liet. bombardement. In eene depeche van 30 octo- ber.door den admiraal aan den onderkoning van Canton gerigt, wordt gezegd dat de soldaten van 11. M de koningin van Groot- Brittanje zich door de bres een weg naar de stad gebaand heb ben, dat die krijgsoperatie zoodanig bestuurd is als berekend was om de personen en bezittingen van bijzondere personen zoo veel mogelijk te sparen, dat geen bloed vergoten is dan al leen in het oogeublik van wederstand dat de ganschc bevol king nu van zijne genade afhing, en eindelijk dat de aange wende dwangmiddelen niets anders waren dan liet gevolg dei- hardnekkigheid van de chinesche beambten in het zich verzet ten tegen eene billijke vordering. Deze depêche werd met het. vragen van een onderhoud met den onderkoning of gouverneur van Canton besloten. Reeds weet men dat. ook dit onderhoud van de hand gewezen en vrat verder daarna gebeurd is, zonder dal liet te berekenen valt wat de verdere gevolgen van dit een en ander zijn zuilen. flusland. Alhier wordt tot nog toe een ieder, die een bepaalden rang in de burgerlijke staatsdienst bereikt., daardoor van zeifin den erfelijken adelstand verheven. Dit aan de hoogerestaatsambten verbonden voorregt is reeds door wijlen keizer Nikolaas eeni- germate beperkt. Volgens de jongste herigteu uit St. Peters- burg heeft keizer Alexander thans besloten het nog verder te beperken, met liet doel om de vermeerdering van het aantal ongegoede adelijken voor te komen, het driftige jagen naar ambten te verminderen en daartegen liet. getal der genen, die zich aan kunsten en bedrijven wijden, te doen toenemen. lBuitscltland. Wecncn 1 januarij. Het. heeft, «ie aandacht der regering op gewekt, dat het aantal der huwelijken, welke door de personen, die tot, den stand der aibeiders beliooren, worden gesloten, steeds toenam. Vermits geen arbeider dergelijke verbindfenis mag aangaan, indien hij niet bewijst, een ambacht te hebben geleerd en te kunuen uitoefenen, is liet vermoeden gerezen, dat bij het. afgeven van de daartoe gevorderde bescheiden niet altijd de vereischte naauwkeurigtieid wordt in acht, genomen; er zijn dan ook in dat opzigt gebreken ontdekt, en er is gestrenge last gegeven om daarop een beter toezigt. te houden. Het, gerucht, dat. de hoogbejaarde maarschalk Radetzky door eene beroerte is overvallen, is niet bevestigd. De Ostdeulsche Post behelst het volgende artikel, het welk de vroegere berigten omtrent de ongunstige denkwijze van Oostenrijk over reglstrerks door Pruissen tegen Zwitser land aan te wenden dwangmiddelen schijnt te bevestigenfWij hebben ons tot hierloezoo veel mogelijk gewacht de pruissische demonstra tien en oorlogstoerustingen door twijfelingen om trent. hare uitvoerbaarheid te verzwakken, want wij wenschen dat Zwitserland toegeve en dat daardoor de vereffening van den noodlottigen twist, over Neuchatel mogelijk gemaakt worde. Maar wanneer die oorlogstoerustingen meer zijn dan demon stration, wanneer men voornemens mogt wezen aan de bedrei*- gingen feitelijk gevolg te geven, wanneer eenige bondsregerin gen in de daad van zins zijn om aan Pruissen den doortogt door hare staten te vergunnen, dan kan men niet luide genoeg zijne slem verheffen om de verblindheid te betreuren, welke Duilsch- land in eenen toestand zou plaatsen, waarvan de gevolgen on berekenbaar zijn." Nog wordt niet onduidelijk de meening te kennen gegeven dat in dit pruissisch zwilsersch conflict, Rusland hoogstwaar schijnlijk de hand mede in het spel zou hebben, enkel met het doel, om eene verandering in de onderlinge, thans meer of min vriendschappelijke betrekkingen dier mogendheden te doen onlstaan, en om langs dien weg, niet, alleen zijn vroegeren in vloed in de europesche aangelegenheden weder op den ouden voet. te herstellen, maar tevens om hare opmerkzaamheid af te leiden van den ernstigen worstelstrijd, die in Azie tegen Enge land wordt voorbereid. Dit. moge (ot een staaltje dienen, hoe men in Oostenrijk nog over de russischc staat kunde denkt. Iu het. zelfde blad leest men#Naar men verneemt heeft Oostenrijk dezer dagen stappen gedaan om de Rliijnocver-staten over te halen, dat, zij een voorstel betreffende de vermindering of algehecle afschaffing der rliijiitollen bij de bondsvergadering zullen doen. Men weet dat de hoofdzwarigbeid ten deze nog daarin bestaat dat, ten gevolge van vroegere overeenkomsten met eigenaars van landen op de beide Rhijuoevers, aan dezen zekere renten moeten uitbetaald worden, waarvoor de rhijntol- len verbonden zijn. Op grond der bestaande overeenkomsten kunnen die renten wel is waar worden afgelost, doch niet anders dan bij weire van capitalisatie tegen twee ten honderd, zoo dat veor elke 1000 rijksdaalders rente een kapitaal van 50,000 rijks daalders zou moeten worden betaald. Ook in de thans gesloten conferentie der staten van het tolverbond te Weimar is deze aangelegenheid Ier sprake gebragt en wel ten gevolge van eene mededeeliug van de zijde van Baden." Erankfort 3 januarij. Alhier is per telegraaf berigt ontvan gen van het overlijden der hertogin Henriette van Wurlem- berg, moeder der tegcrende koningin. Deze vorstin, eene dochter van vorst Karei van Nassau-Weilburg, was den 22 april 1780 geboren, den 28 januarij 1797 met den hertog Lode- wijk Erederik Alexander van Wurtemberg, oom van den tegen woordige» koning in den echt gelreden, en weduwe sedert den 20 september 1817. De wederzijdschegcvolmagtigden hebben het, huwelijks contract tusschen den grootvorst Michael van Rusland en de hertogin Cecilia van Baden geleekend. Volgens de Schwabische Mercur, heeft de permanente commissie uitde tweede kamer zich eenparig vereenigd met het voorstel van tien leden der tweede kamer, om de regering te verzoeken, den doortogt van pruissische troepen over wurtem- bergsoh grondgebied te weigeren. Vertier heeft zij besloten op helderingen te vragen, nopens den staat der onderhandelingen. Tn liet des betreffende adres wordt onder anderen gewezen op de gevaren, waarmede 's lands materieele belangen bedreigd worden, indien die doortogt verleend wordt, zoo dat de rege ring verzocht wordt, die gevaren af te wenden. Zwitserland, Bern 4 januarij. Een ultimatum van Frankrijk en Engeland wordt hier verwacht. De nieuwe trocpenligting bedraagt 14,000 man. Eerstdaags ziet men een proclamatie van den

Middelburgsche Courant | 1857 | | pagina 2