ff ff ff ff Amelia, te Ylissingen liggende, en thans aldaar in het drooge dok gehaald, om voor het vertrek naar Oost-Indie nagezien te worden, is thans zamengesteld als volgt: kommandant de kapitein-luitenant ter zee W. H. A. Wesseliuk; eerste offi cier de luitenant ter zee der lste klasse J. li. Beelaerts; lui tenants ter zee der 2de klasse J. K. L. Gey van Pittius, G. F. Servatius. jhr. li. Tindal, J. M. L. A. P. Wirix, Y. M. Visser en A. Dyserinck; officier van gezondheid der 2de klasse P. J. Xdenburg en der 3de klasse W. Littelofficier van administratie der 2de klasse J. Boomscheepsklerken I. P. J. van Son en W. C. Lenting. In de bovenrol zullen met dien bodem naar Oost-Indie wor den overgebragt de officieren van gezondheid der 2de klasse J. G. Arend en P. J. G. A. Smeets en der 3de klasse jhr. M. C. P. J. de Rotte. Staten-generaal. Tweecle kamer. Zitting van S december. Aan de orde was de behandeling van hoofdstuk IX A (natio nale schuld). Op dit hoofdstuk was door de heeren Thorbecke, van Bosse en Sloet tot Oldhuis een amendement voorgesteld dat tot verhooging van het artikel //Amortisatie en aflossing van nationale schuld" strekte, welke wijziging in naauw verband stond met een ander amendement van de zelfde heeren op de later te behandelen wet op de middelen. Die omstandigheid gaf den heer van Bosse aanleiding om het voorstel te doen tot het uitstellen der behandeling van hoofdstuk IX A tot na die over de wet op de middelen. Deze motie had een lange over weging ten gevolge. In den loop der behandeling van dit onderwerp stelde de heer Wintgens voor om over het hoofdstuk IX A te beraadsla gen na hoofdstuk XLI, doch vóór de wet op de middelen. De motie van den heer van Bosse werd met 29 tegen 28 stemmen verworpen, die van den heer Wintgens met 29 tegen 28 stem men aangenomen. Daarop is de vergadering tot de overweging van hoofdstuk IX B (departement van financien) overgegaan. De artt. 156 werden hierop na eenige discussie onveranderd aangenomen. De heer Westernoff stelde voor om art. 57 der afdeeling k. (kosten van administratie en lasten der domeinen enz.), luiden de: //Kosten van onderhoud enz. van verschillenden aard," uitgetrokken voor f150,950, met f 600 te verminderen, welke gelden bestemd waren voor premien voor het vangen van zee honden cn bruinvisschen in de visscherijen op de Schelde en zeeuvvsche stroomen, welk voorstel met 37 tegen 21 stemmen aangenomen werd. De overige artikelen tot 64, behoorende tot de afdeelingen; l. pensioenen, wachtgelden, subsidien en restitutien, en m. on voorziene uitgaven, werden zonder beraadslaging aangenomen. Na de goedkeuring zonder hoofdelijke stemming van de art. 1, 2, 3 en 4 van het wetsontwerp en van de beweegredenen, is het hoofdstuk, waarvan het eindcijfer terug gebragt is tot f 6,400,061,75 met 48 tegen 10 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de heeren van Bosse, van Zuylen van Nyevelt, Jespers, ter Bruggen llugenholtz, Meeussen, de Lom de Berg, van Winterstoven, Uoynck van Papendrecht, van Ilocvellen Dullert. Daarna zijn de beraadslagingen aangevangen over hoofdstuk X (departement van oorlog) in het algemeen. De voortzetting is bepaald op dingsdag ochtend ten elf ure. De commissie van rapporteurs voor liet wets-ontwerp lot aanmoediging van den invoer van granen en andere levensmid delen heeft daaromtrent haar eindverslag uitgebragt. De dag der beraadslaging zal nader vastgesteld worden. Öuitcnlanösclje tijbingm. Kn{,rcland. Lopdén 6 december. De hertog van Cambridge heeft, als •opperbevelhebber der landmagt, de bepaling gemaakt dat - voortaan de bevorderingen bij den generalen staf naar verdien sten en na' voorafgegaan onderzoek, in stede van, zoo als tot hiertoe, naai"'raa^'van geboorte, geschieden zullen, het schade- Wfrke van. .wejfc/ laatste stelsel vooral gedurende denjongsten oorlog"is geleken talrijke tegenstanders van lord Palmerston duiden 3iét jOTajSter euvel dat hij zich heeft laten overhalen om in de vercffin$flg van het geschil met Rusland door een nieuw con- gresbewilligen. Bovendien heeft het aanmatigend en beslis send stelsel, door dien eersten minister op de staatkunde van Engeland toegepast, hem vele vijanden berokkend. Dit is het wal den heer Gladstone en de peclisten van-het kabinet verwij 'déid houdt, en een groot deel der vrijzinnige part ij pogingen •doel aanwenden om lord Russell andcrmaal in dat kabinet te doen plaats nemen. Na buitengewoon langdurige beraadslagingen hebben de directeuren der bank tot het onvoorwaardelijk verminderen van het disconto op 6£ per cent besloten. The times meldt dat te Peking door Rusland een tractaat met China gesloten is, ten gevolge waarvan 3000 morgen lands en eene verdedigbare haven op de westkust van Tschusan aan Rusland worden afgestaan. Een russisch consul-generaal zal in een fort resideren, dat op laatstgenoemd punt terstond ge bouwd zal worden. Spanje. Een brief uit Madrid zegt hoe den 30 november 11. een zeer vreemdsoortige optogt door de straten dier hoofdstad trok. De geestelijke vicarissen, in de kleedcrdragt der middeneeuwen ge- doscht en door alguazils der municipaliteit, tamboers en een te paard gezeten geestelijk notaris voorafgegaan, lazen de 'pause lijke bulle der kruistogteu aan de menigte voor, bij welke bulle aan alle Spanjaarden het regt verleend wordt om zich van de door de kerk voorgeschrevene vasten en van alle werken van boetvaardigheid ontslagen te rekenen, mits tegen betaling van 2,4 en 6 realen per persoon. 19 uitscluland. Weenen 7 december. Vijf ei* twintig om staatkundige rede nen veroordeelden, die zeer ernstig in den hongaarschen op stand betrokken waren, zijn bij besluit des keizers geamnes- tieerd. Frankfort 8 december. Le journal de Francfort behelst een schrijven uit Parijs over den tegenwoordigen stand der neucha- lelsche aangelegenheid, waarin stellig verzekerd wordt dat de zending van den zwitserschcn generaal Dufour naar Parijs ge heel mislukt is, en dat, ten gevolge der weigering van den bonds raad om aan de raadgevingen van keizer Napoleon gehoor tc geven, deze laatste zich niet langer tegen eene militaire demon stratie zou verzetten, indien de koning van Pruissen zoo- danigen maatregel noodzakelijk mogt achten om tegen de ver oordeeling zijner onderdanen door den zwitsersellen regter te protesteren. S^ran I< rijk. Parijs 8 december. Het berigt van de aanstaande her vatting der parijsche conferentie wordt thans door den Monileur bevestigd. Dit officiële blad zegt dat de uitvoering van het parijsche verdrag op moeijelijkheden gestuit is, welke tot uiteeuloopende gevoelens aanleiding gegeven en de zamen- komst van de vertegenwoordigers der belanghebbende mogend heden, ter bespoediging van de uit voering der verdragsbepalin gen, noodzakelijk gemaakt hebben; dat het meerendeel van de mogendheden hare toestemming hebben gegeven tot het beleg gen eener nieuwe conferentie te Parijs: dat de gevolmagtigden vermoedelijk tegen het eind der loopende maand zullen kun nen bijeenkomen, en dat er alle grond bestaat om te hopen dat het hun gelukken zal de eenstemmigheid over alle in geschil zijnde punten te herstellen. De half-oflicicle dagbladen melden thans, dat de confe rentie zal vergaderen onder voorzitterschap van graaf Walewski, die tevens voor Frankrijk zal opkomen. Lord Cowley, baron vonllubuer, graaf von Hatzfelt, de markies deViilamarina, graaf vou Kisseleff en Mehemcd-ali zullen de overige mogendheden vertegenwoordigen Graaf von Brunnow is van de conferentie uitgesloten, naar men vermoedt, omdat hij al te zeer persoonlijk betrokken is in de zaak van Bolgrad, welke hoofdzakelijk door zijn toedoen in het congres ten gunste van Rusland is uitgewezen. Alhier is de treurige tijding ontvangen van de schip breuk van het stoomschip der keizerlijke marine Duroc, dat den 13 augustus 11. op de reis van Nieuw Caledonie naarTorrcs- slraat op het Misllisrif is gebleven. De equipage is gered. De bevelhebber de Lavaissière was met 30 man en levensmiddelen voor vier maanden op een zandeiland achtergebleven, hopende van de overblijfselen van het schip een vaartuig te kunnen bou wen. Twee officieren hadden met 34 andere manschappen in drie sloepen getracht land te bereiken; na 28 dagen allerlei ont beringen, gevaren en vermoeienissen te hebben doorgestaan, waren zij teTimor aangekomen. Zoodra de gouverneur-generaal van Ncderlandsch Indie zulks vernam, heeft hij deze zeelieden met een stoomschip doen afhalen, en naar Batavia overbren gen, waar zij alle hulp erlangden welke hun toestand vorderde. De berigten uit Napels en Sicilië, welke door de jongste stormen in de Middellandsche zee waren opgehouden, zijn eindelijk aangekomen en deelen verscheidene bijzonderheden omtrent de jongste gebeurtenissen mede, welke echter zeer verward cn tegenstrijdig zijn. De italiaansche dagbladen zijn zeer uitvoerig omtrent de beweging op Sicilië en over de uit breiding, welke zij dreigde te nemen. Volgens deze mededee- lingen zoude zij zeer uitgebreid zijn, maar cle bijzonderheden zijn onderling zeer tegenstrijdig en blijkbaar zeer overdreven. Een dezer dagbladen zegt dat de opstandelingen degeheele streek in den omtrek van Palermo in beweging hebben gebragt, zonder dat de autoriteiten er iets legen hebben kunnen doen; dat zij de vaan van 1848 hebben opgestoken en, zonder dat er bloed is gestort, een voorloopig bewind hebben qpgerigt. Eene poging tot opstand zoude ook te Napels onder het leger heb ben plaats gehad; eenige militairen waren betrapt op hetoogen- blik dat zij een adres aan den koning, in vrijzinnigen geest vervat, overhandigden, en waren gevankelijk naar het fort St. Elmo gebragt, terwijl ook talrijke arrestatien in de provinciën van het vasteland hadden plaats gehad. Onze dagbladen deelen niet in deze overdrijvingen. Alleen zegt een brief uit Palermo- door Le constitutionnel medegedeeld, dat de opstand zich niet bepaald heeft tot Ccfalu, maar ook was uitgebarsten in verschillende kantons van de provinciën Palermo en Cultani- Zetla. De Moniteur bevat twee brieven, uit Messina en Paler mo, welke minder bepaalde berigten bevatten omtrent den om vang der beweging; alleen schijnt daaruit te blijken, dat de opstand te Cefalu nagenoeg onderdrukt was, door de bemagti- ging dier stad, welke bijna zonder slag of stoot had plaats gehad. Over het geheel verspreiden de verschillende berigten omtrent deze gebeurtenissen nog weinig helderlicht, en zal men nadere moeten afwachten om een juist oordeel daarover te vellen. Volgens berigt uil Konstantinopel vau. 30 november zou de divan de engelsche vloot gemagtigd hebben te Sinope te overwinteren. Luxemburg. Men schrijft uit Luxemburg van 4 dezer De goedkeuring van den staat is ontvangen voor den aan leg van den ijzeren spoorweg van hier naar Weiss-Wam bach, met aansluiting aan den pruissischen spoorweg, met bewilliging van een waarborg der intressen voor een kapitaal van drie millioen guldens. Deze spoorweg zal den naam dragen van Prins-Hendriks-spoorweg. De Memorial deelt de beide wetten mede van den Duit- schen bondsdag nopens de drukpers en het vereenigingregt, die voortaan ook bij ons geldig zijn. De borglogt voor de dagbla den is 1000 thalers en voor die, welke slechts 2 a 3 malen in de week verschijuen, 500 thalers. Wij zullen nog meerdere wetten ontvangen, dewijl de regering zich heeft voorbehouden, alle noodige bepalingen te maken tot dat de volksvertegenwoordi ging zal bijeenkomen. Zij zal alzoo eigendunkelijk den staats raad organiseren, het jaarlijksch budget vaststellen, enz. De volksvertegenwoordiging zal alsdan niets meer te doen heb ben, dan cle civiele lijst te verhoogen. Men vraagt elkander af, of men kiezen zal of niet? De bevolking is rustig, en slechts enkelen hebben zich het genoegen gegeven, de proclamation in den eersten nacht af te scheuren, of met vuil te besmeren. In een onzer steden moet een galg te zien zijn geweest, aan welke vijf stroppen hingen. ikrtijöingm. Volgens berigt in dato Rio Janeiro 13 november, was het barkschip Noordster, gezagvoerder I. Luteyn, ontlast en zou den 17 daaraan volgende gereed zijn naar Batavia te vertrek ken schip en equipage waren in den besten staat. Éjanbrlsbrngtm. Graanmarkten. Amsterdam 10 december. Tarwe onveranderd. Gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken 52|. Lijnolie op zes weken /40. Koolzaad (dadelijk) 854 p. vl. Prijzen van effecten. Amsterdam 10 december. Nederland Werkelijke schuld 2pet. 62# dito dito 3 t/ dito dito 4 H Handelmaatschappij u Rusland. Oblig. bij Hope co 5 102£ dito dito 1828/1829 5 it Certific. dito 1840 4 n S2£ dito bij Stieglitz 4 dito dito 1854 5 932 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) 942 Certific. van inschrijving 6 n Spauje. Oblig. nieuwe stukken U n 23J 3 362 Oostenrijk. Oblig. metalliek 5 73 f 2* dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 n 822 België. Certific. bij Rothschild 2i Portugal. 3 442 Oostenr. Oblig. nationale 5 pet. 75 a Weener bankactiën 1160 Spanje. 662 p Bewijzen coupons 52

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2