MIDDELRURGSCHE COURANT. Zaturdag 22 November. L\° 141. '1856. Deze courant verschijnt des diugsdags, donderdags eu z..totvk*gs. Binnen deze gemeenteen Vlis- siugen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbr-kend makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. iHtmhanMgingm m HET RIJKSBESTUUR-. PRO TOTALE E.\' (MMTEBKftM. Aanbesteding-. Burgemeester en wethouders der gemeente Kortgene zul len op vrijdag den 12 december 1856 des namiddags om 3 uren in de gewone vergaderkamer van het gemeentebesl uur aldaar, ouder nadere goedkeuring, in het openbaar aanbesteden 1. Het begrimlen van den dijk, beginnende aan bet einde van den Molenweg nabij bet dorp Kortgene en eindigende aan de grensscheiding der gemeente IVisse- kerke, ter lengte van 33§3 ellen. 3. Idem van den weg door den Ifrederiks- polder, genaamd dien van Coruelis Bloot., sluitende aan den grindweg van Colijns- plaat, lang 82© ellen. Bestek en voorwaarden dezer aanbesteding liggen Ier lezing op dc secretarie der gemeente, terwijl op maandag den 8 decem ber des voormiddags om 10 uren de verlangde aanwijzing dezer werken in loco zal gegeven worden. Kortgene den 19 november 1856. J. H. BIJBAU, burgemeester. A. VAN DAM ME Jr., secretaris. iJinnmlcmiisd)c tijdingen. Middelburg 31 november. Bij de verkiezing van leden voor de kamer van koophandel en fabrieken te Vlissingen, welke den 19 dezer plaats had, zijn herkozen de hecrcn A. Ruysch, W. van der Os en N. A.van Goethem. Uitslag der verkiezing voor de kamer van koophandel en fa brieken te Goes. Stembus Goes: gestemd 39, volstrekte meer derheid 20 stemmen. Hebben bekomen, de heeren J. Fransen van de Putte 22 eu C. Pilaar 31 stemmen, zoo dat. beide aftredende leden herkozen zijn; verder bekwamen de boeren J. li. C. Kake- beeke 16, J. Kooman 2, en C. P. Soutendam, J. Kakebeeke en F. Sterk, ieder ééne stem. Stembus Kruiningen: gestemd 7, volstrekte meerderheid 1. Stemmen hebben bekomen, de heeren F. C. Baarens 6 en D. P. Dominions 1zoo dat ook het aftredend lid in die gemeente is herkozen. De tweede beestenmarkt, den 18 dezer te Goes gehouden, was weinig minder bezoeht dan de vorige. De prijs was statio nair en er ging niet veel van de hand. Men schrijft ons uit Goes van 20 dezer: Gisteren tegen het vallen van den avond, heeft zekere M. B. de Jonge, bakkersknecht te Wilhelmiuadorp, door de duisternis en zijn slecht gezigt misleid, den weg verlaten en is in de haven alhier gestort. Den op zijn hulpgeschrei toegesnelde werklieden uit de fabriek Zeeland, mogt het. niet gelukken hem te redden aan den wal gebragt was hij reeds een lijk. Jl. donderdag, 13 dezer, heeft een persoon vanlieystdes avonds met veel moeite een koffer op het strand gebragt, die nabij de kust iu de Noordzee dreef en verscheidene voorwerpen inhield, onder anderen het dagboek van het mecklenburgsch schip Maria Dorothea, gezagvoerder C. Lange, van Rostock, die den 6 dezer uit Autwerpen naar Vlissingen gezeild was. Men vermoedt dat het schip tegen de zandbanken verbrijzeld is en de equipage zich heeft willen redden met de boot, die omgeslagen is en nabij Blankenberghe gestrand. Gezegd schip moet dingsdag bevorens, na 9 ure 's morgens verlaten zijn, als zijnde na dien tijd in het dagboek niets meer aangeteekend. Het verslag der commissie uit den gemeenteraad te Leydcn, tot het voorstellen van eene andere belasting dan de bestaande hoofdelijke omslag, bevat een voorstel, strekkende tot invoering eener belasting op de brandstoffen, die op f42,000 wordt ge raamd een regt op inkomende vaartuigen, dat op f14,000 wordt geraamd; verhooging der beslaande belasting op de tarwe met nog f 2 op de 100 neder 1. ponden, die op eene meerdere op brengst van f 32,000 wordt, geschat. Voorts eene directe belas ting groot f 19,500, die 1-1 pet. bedraagt, van het twintigvoudig bedrag der hoofdsom van 's rijks personele belasting; terwijl het ontbrekende zou verkregen worden door zich te wenden tot. de hooge regering met het verzoek dat 150 opcenten op het gedistilleerd door al de gemeenten zullen worden geheven, waaruit een voordeel van f 10,000 zou verkregen worden, alsmede door enkele verbeteringen, waarvoor de belasting op het gedis- t illeerd en op het geslagt nog vatbaar wordt geacht. Den IS dezer kwam onder het lossen vau de gewone saluut schoten ter reede van 'l Nieuwediep, het. oostenrijksche oorlogs fregat Radetzky, kommandantLechevalier E. vonPreu. Deze bodem zal er eenige dagen vertoeven en in die haven komen. Uit Houtenisse wordt van den 17 dezer gemeldHet afbre ken van het meermalen besproken Huis te Zande, heeft, in dc afgeloopene week een aanvang genomen en reeds is tegen den 26 dezer eene eerste verkooping vau afbraak aangekondigd. Vier schilderijen, naar men zegt door Frans van Aalst, naar Teniers geschilderd,zijn door de koopers uit de hand te koop aangebo den, en zullen dus niet in publieke veiling worden gebragt, ten ware zich daarvoor gecoe koopers opdeden. Luidenseeu met de jongste mail bij het. departement van ko loniën uit Suriname ontvangen berigt, geteekend21 october jl., is de gezondheidstoestand aldaar voldoende en heerschen allerwege rust. en orde. Uit een met de zelfde gelegenheid van Curasao ontvangen berigt van den LSden october te voren, blijkt dat op Bonaire van den 5den tot, en met den 12den dier maand zes lijders aan de cholera bezweken zijn en dat de ziekte zich schijnt verplaatst Ie hebben, daar zij voornamelijk in het lste district en in het, na bijgelegen slavengehucht Mundo-Novo hesrscht. Op St. Eustatius was sedert het vorig berigt nog één jager aan de gele koorts overleden, van welke datum af aldaar geene sterfgevallen meer hebben plaats gehad, terwijl de laatste lijder het hospitaal verlaten had. De gezondheidstoestand was sedert onder hel detachement bevredigend eu men koesterde de hoop dat die ziekte had uitge woed. Benoemin^cn cn besluiten. Z. M. de koning heeft., bij besluit van den 11 dezer, mede onderteekend door den minister van justitie, bepalingen vast gesteld op de dienst der rijksveldwachters. Dit besluit bevat onder anderen de navolgende verordeningen De dienst van geregtsdienaar, van rijksveldwachter en van bezoldigd opziener der jagt en visscherij wordt vereenigd onder de benaming van rijksveldwacht. Do rijksveldwacht wordt, zonderonderscheid, uitgeoefend door de vermelde beambten, onder den naam van rijksveldwach ter. Behoudens de hun aan te wijzen standplaatsen, worden zij aangesteld en beöedigd voor het geheele grondgebied des rijks. De rijksveldwacht bestaat in het algemeen in: a. het doen van dag- en nachtrondes, zoo binnen den bebouwden kring der gemeenten als inzonderheid ten platten lande, ter handhaving der openbare orde, ter beveiliging van personen cn goederen en Ier voorkoming van misdrijvenen voorts in het bijzonder in r b. het waken tegen bedelarij en landlooperij; c. het toezigt op vreemdelingend. de bewaking van het jagtveld en de visscherij; e. het ïSl bewariug nemen van zwervende» beschonkene eu ver laten personenf. het opsporen van misdadigers en het, inwin nen van iuformatien nopens gepleegde misdrijven; g. het dienst baar zijn tot de handhaving der orde op dc openbare teregtzit- tingen der onderscheidene regtscollegienh. het overbrengen of transporteren van gevangeneni. de beteekening van dag vaardingen en andere geregtelijke stukken in strafzaken. De rijksveldwachter, tijdelijk tot ondersteuning der gemeen'e- policie gerequireerd, voldoet aan die opvordering; heeft hij be zwaren, hij onderwerpt die aan den officier van justitie in het arrondissement. De rijksveldwachters, uniform gekleed en gewapend, worden verdeeld in drie klassen, en in brigaden, naar gelang de dienst dit zal vereischen, ingedeeld. De jaarwedde der rijksveldwachters wordt vastgesteld als volgt: voor die der eerste klasse op f 550, voor die der tweede klasse op f 450, voor die der derde klasse op f 375- Bij de aanstelling van rijksveldwachters behoort iu het alge meen te worden gelet op eervol ontslagen militairen, die geacht worden voor deze functie bijzonder geschikt te zijn. alsmede op dienaren van gemeen! epolicie of gemeenteveldwachters en bewaarders in de gevangenissen van liet rijk, die zich als zooda nig door ijver, bekwaamheid en zedelijk gedrag hebben onder scheiden. Bij voorkeur komen t ot bevordering naar eene hoogerc klasse in aanmerking de rijksveldwachters, die in eene lagere klasse door goed gedrag cu ijverige waarneming hunner betrekking hebben uitgemunt. Tot het verriglen van een transport of van eenige andere dienst, waarmede hij ambtshalve wordt belast, zich naar elders moetende begeven en zijne standplaats niet weder op den dag der heenreis, hetzij te voet, of met eenig openbaar middel van vervoer kunnende bereiken, geniet de rijksveldwachter eene ver goeding voor verblijfkosten naar de helft der 5de klasse, vastge steld bij besluit van den 15 december 3849 (Staatblad no. 62). Verschotten wegens werkelijk bestcede reiskosten kunnen door hem iu rekening worden gebragt. Het uitreiken van commissien totonbezoldigd rijksveldwach ter aan daartoe geschikte persoueu, ter bescherming van bijzon dere landeigendommen, of ook wel van wegen, pleinen en erven, aan particulieren of corporatien toebehoorende, blijft aan onzen minister van justitie overgelaten, die tevens de voorwaarden dezer benoemingen en eene instructie voor genoemde beambten vaststelt. Dergelijke commissien kunnen ook door hem worden uitge reikt aan gemeentelijke "beambten, op daartoe gedaan verzoek van den burgemeester. De uitreiking dezer commissie beeft steeds kosteloos plaats- Met het in werking treden van dit besluit, waarvan het tijd stip nader door ons zal worden bepaald, zullen alle vroegere verordeningen, betreffende het. getal, de aanstelling en de jaar wedden, zoo van de geregtsdienaren als van de bezoldigde op zieners der jagt en visscherij, buiten werking zijn gesteld. Z. M. heeft, aan jhr. mr. F. L. W. de Koek, directeur van 's konings kabinet, vergund het aannemen der onderschei dingsteekenen van komtnandeur der orde van de Poolster, hem door den koning van Zweden en Noorwegen geschonken. Z. M. heeft overgeplaatst den lsteu luit. jhr. J. J. Mel- vill van Carnbée, van het lste reg. inf. bij het reg. grenadiers en jagers; en den 2den luit. G. L. N. Britl., van het 3de reg. inf. i bij het wapen der inf. in Oost-Indie. I BijZ. Ms. besluit van den 15 dezer is aan den hoofdiu- genieur L. K. Turk, op zijn verzoek, vergund het. aannemen eu dragen der versierselen van ridder der orde van St. Stanislaus der 3dek!., hem door Z. M.dcu keizer aller Russen geschonken. Bij besluit van de zelfde dagteekening is de scheepsklerk jhr. J. C. A. van Maeften, c p zijn daartoe gedaan verzoek, met den laatsteu dezer maand,.eervol- uit 's rijks zeedienst oulslagen-

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1