tie nog meer zal afnemen, ofschoon overtuigd dat het dit jaar niet kan, wenscht hij de financiële commissie in bedenking te geven, aanstaande jaar eene aanzienlijke vermindering dier be lasting voor te stellen. De voorzitter beaamt dit en voegt er bij dat wijn niet alleen als artikel van weelde, maar ook als artikel van handel moet beschouwd worden. De heer van Kerkwijk verklaart zich in beginsel tegen alle accijnsen, maar acht de afschaffing zonder te groot bezwaar voor de gemeente onmogelijk. Daarna wordt het artikel aangenomen. Afdeeling 4 en 5 en hoofdstuk IV worden aangenomen. Bij art. 1 van hoofdstuk V, geldlccning uit de fondsen der bank van leening f 2500, vraagt de heer van den Bosch of dit kapitaal tot gaandehouding der bank in het geheel niet meer noodig zijn zal, dan of men voornemens is dit later weer terug te geven De voorzitter antwoordt dat die som eigenlijk geen kapitaal is, maar overgewonnen intressen; het kapitaal was eigenlijk maar f 12000, de f 2500 kunnen dus, als van regtswege de ge meente toebehoorende en in de bank niet bcnoodigd, door de gemeente gcutiÜseerd worden. Dc heer mr. de Knokke van der Heulen geeft zijne gevoelig heid te kennen dat de directie over de leenbank niet op dit voor stel is gehoord. De voorzitter erkent dat dit verzuimd is, en geeft de verze kering dat zoodra blijken zal dat liet kapitaal der bank onvol doende is, daarin voorzien zal worden. Daarna is de post goedgekeurd. Art. 2, verkoop van boomen f600, wordt op voorstel van burgemeester en wethouders met f 400 verhoogd, en alzoo op f 000 gebragt. Waarna de onvoorziene uitgaven op f 1,535,67$ en de geheele bcgrooting op f52,408,38 worden vastgesteld. De rekening van den agent van kazernering ingekomen zijn de, wordt zonder discussie gearresteerd in ontvang op f 419, 76, in uitgaaf op f 142,12$, in goed slot op f 277,63$, en bepaald dat uit het goed slot zullen worden aangekocht f200 4 pet. in schrijvingen op het grootboek. Eene ontworpene instructie regelende den werkkring der commissie en eene regelende de verpligtingen van den agent, zullen worden rondgezonden, terwijl in de volgende vergadering tot dc benoeming van een lid dier commissie zal worden over gegaan. Wordt medegedeeld dat van 's Heerarendskerkc bcrigt is ontvangen dat men genoegen neemt met de begrooting der ka mer van koophandel voor 1857. De heer van Kerkwijk, als voorzitter, bcrigt dat de commmis- sie over de school voor minvermogenden en dc bewaarschool is geinstallccrd en gcene wijzigingen in de instructie der onder wijzenden noodig acht. De voorzitter stelt voor om, even als dit in vorige jaren heeft plaats gehad, het bedelen op nieuwjaar door eene extra bedee- li ng te keer te gaan, en burgemeester en wethouders te magtigen daarvoor het noodige voor te bereiden. Hetgeen wordt goed gekeurd. Na hoofdelijke rondvraag geeft de lieer van den Bosch zijnen wcnsch te kennen, dat het kohier van den hoofdelijkcn omslag zoo tijdig mogelijk worde opgemaakt, om dc ingezetenen gele genheid te geven met 1/12 te betalen, zoo als de wet wil; waartoe burgemeester en wethouders toezegging doen. Daarna is dc vergadering gesloten. töuitcnlimösclje tijbinjjeu. Kngeland. Londen 25 October. The t imes beweert dat de oosten rijksche bezetting der Donau vorstendommen moet worden toegelaten, tot dat alles volkomen is geregeld en al de vredesvoorwaarden stipt zijn nagekomen. liet blad tracht te bewijzen, dat alle vrees voor eene bestendige bezetting van grond ontbloot is, en betoogt ten slotte de onmogelijkheid van de vereeniging van Moldavië en Wallachije tot één staat.. De ministeriele dagbladen deelen in bun nommer van jl. donderdag particuliere berigtcu uit Parijs mede, volgeus welke het schijnt dat de fransche gezant te Napels, de beer Brenier, in gevolge zijne instructie, na hel afbreken der officiële betrek king met liet napelsche hof, zijne afreis vertraagd heeft, omdat hij van wegedat hof eenig voorstel of aanbod van bewilligingen ontvangen had of meende te mogen verwachten. Een schrijven uit Napels van den 15clen dezer, door een der ministeriele dagbladen van Parijs medegedeeld, meldt dat ko ning Ferdinand zich toen nog te Gaëta bevond hy had de for tificatie-werken dier stad niet doen versterken, noch eenige aan stalten tot afwering van een buitenlandschcn vijand gemaakt, maar alleen binnen'slands hier en daar maatregelen tot handha ving der openbare orde voor liet mogelijke geval van volksbe wegingen genomen, terwijl hij, naar verzekerd werd, bevel had gegeven om de vloot, die deels te Napels deels te Palermo en decisie Castellamwe ligt, te ontwapenen, zoo als op dezen tijd des jaars in den regel geschiedt. ISusIaud. De pleglige inlogt des keizers te Sint-Pet ersburg had den 14 dezer, door liet schoonste weder begunstigd, plaats. De geest drift des volks was onbeschrijfelijk; zonder overdrijving kau men het getal der aanschouwer» op eenige honderd duizenden schatten. Des avonds reden de keizer en keizerin door deprach. tig geiliumiueerde hoofdstad; den volgenden dag werd een groot hofbal en den daarop volgende eene gala-voorstelling in den italiaanschen schouwburg gegeven. Alle geruchten aan- "gaande eene buitenlandsche reis des keizers vinden te Petesr- burg geen geloof. Italië. De weduwe van den hertog van Genua, eenen broeder van den regerenden koning van Sardinië, heeft dezer dagen heime lijk eenen hoofdofficier van liet sardiuische leger met de linker hand gehuwd. De echtverbindtenis is door den bisschop van Ivrea gesloten. Toen dit huwelijk ruchtbaar werd, baarde het veel opzien en misnoegen in liet land. Volgens een particulier schrijven uit Turyn, door liet officiële dagblad der provincie Savoye medegedeeld, is de koning zeer verbolgen over de han deling van den gemelden prelaat, en zal liet gebeurde waar schijnlijk aan liet gouvernement aanleiding geven om op nieuw eene wet tot invoering der burgerlijke echtverbindtenis voor te dragen. Spanje. Een telegrafisch berigt uit Madrid van vrijdag meldt dat het gouvernement aan alle Spanjaarden, die om redenen van politieken aard vroeger of later uitgeweken zijn en zich nog buiten 'slands ophouden, ook zelfs aan de carlisten, vrijheid heeft gegeven om in Spanje terug te keeren, onder beding alleen, voor zoo ver de carlisten betreft, dat zij verklaren het constitu- Lioneele gouvernement van koningin Isabella te erkennen. Dien ten gevolge hebben ook reeds eenige leden van het spaansche ministerie, hetwelk door de volksbeweging van 1854 omverge worpen is, de terugreis uit Frankrijk naar Madrid aangenomen. Het zelfde berigt verzekert, dat liet gouvernement besloten heeft weldra verkiezingen tot zamenstelling eener nieuwe cor- tes-vergadering uit te schrijven. Duilschland. Weenen 25 october. De Oesterreiehische Zeitung maakt bij de mededeeling van het artikel van den Moniteur over de na pelsche aangelegenheden de volgende aanmerking Men moet met leedwezen erkennen, dat het thans aan den koning van Napels onmogelijk gemaakt is, in het laatste beslis sende oogenblik den weg der verzoening in te slaan. Tot dus verre is beweerd dat de koning de terugroeping der gezanten van Engeland en Frankrijk niet met de terugroeping van zijne gezanten uit Londen en Parijs zou beantwoorden; maar na de nota van den Moniteur is liet niet waarschijnlijk, dat die terug roeping achterwege zal blijven. De nota van den Moniteur toch heeft aan die gezanten als het ware hunn passen toegezou- den, vermits zij de regering van hunnen souvercin als een gevaar voor de orde in Europa afschilderd en aan haar,voor het oog van de geheele wereld, verwijten doet, gelijk zij in de geschiedenis der europesche twisten welligtnog nooit openlijk uitgesproken zijn. Men verneemt van Napels dat de gezanten der wester- sclie mogendheden bnnue terugroeping aan liet napelsche ka binet hebben bekendgemaakt, en dat zij zich gereed maken om onmiddelijk te vertrekken. De kamer van koophandel heeft zich thans ook verklaard voor de onvoorwaardelijke opheffing van de bestaande wetten op den woeker, Dit besluit verdient te meer bevreemding, om dat dit ligchaam tot dus verre zich steeds tegen eene vrije be weging op commercieel en industrieel gebied heeft verklaard. De president der internationale commissie voor de door graving van de landengte van Suez, de lieer Conrad, kwam, in gezelschap van den baron von Wandenberg en den ingenieur Schneit ter, den 18 op zijne reis naar Alexandrie, uit. Amster dam alhier aan, ten einde eene zamenkomst te houden met den oostenrijkseheu gevolmagtigden, den heer vonNegrelli, ten aan zien van deze gewigtige aangelegenheid. Den 27 vertekt de lieer Conrad van Triest naar Alexandrie, om aldaar den heel de Lesseps af te wachten. Deze zal in het begin van november insgelijks alhier aankomen, om nadere onderhandelingen aan te knoopen, en den 10 november van Triest naar Alexandrie scheep gaan. De lieeren Conrad en de Lesseps zullen alsdan gezamentlïjk hun uitgewerkt plan den onderkoning van Egypte overhandigen, die de noodige slappen zal doen om de goedkeu ring der porte te verwerven. Frankrijk. Parijs 26 october De Moniteur behelst in zijn nommer van gisteren het volgende artikel; it Sedert eenigen tijd beijveren verscheidene cngelsche dag bladen zich om aangaande liet fransche gouvernement lasterin gen te verspreiden van des te hartelijker aard, daar zij zich ach ter liet masker der nameloosheid verschuilen, engeeue gelegen heid geven ombaar anders daii met versraadiugle beantwoor den. u Wij weten hoe zeer de drukpersvrijheid in Engeland ont zien wordt.; wij willen dau ook, terwijl wij op die afdwalingen opmerkzaam maken, ons bepalen tot een beroep op het. gezond verstand en de reglscliapenlieid van het engeische volk, opdat liet op zijne hoede zij tegen de gevaarlijke strekking van een stelsel, hetwelk hot vertrouwen tusschen de beide gouverne- I meuten zou ondermijnen en zoo doende tweedragt zou slich ten tusschen twee natiën, wier onderling bondgenootschap de I beste waarborg voor den vrede der wereld is." De Moniteur wijdt heden niet minder dan tien kolommen aan een rapport van den maarschalk Yaillant over de organise ring des legers van liet oosten, en deelt tevens een brief des keizers aan dien maarschalk mede, waarin Z. M. dit zegt: Door de opneming van dit belangrijk stuk te bevelen heb ik het pu- bliek rekenschap van de diensten willen geven, wier volle gc- wigt mij alleen bekend was, opdat het vaderland hern die de overwinning door in tijds verzamelde grondstoffen voorbereidt, en hem die haar door op de plaatsen zelve genomen maatrege len behaalt, gelijke erkentelijkheid kunne wijden." Men houdt vol, dat Engeland de bezetting der Donau-vor- stendommen door Oostenrijk goedkeurt en zich niet vereenigt met de door Frankrijk te dezen aanzien geopperde bezwaren. Naar men wil weten, heeft lord Palmerston aan den britschen gezant de bepaalde last opgedragen om dc vertoogen van den baron van Hubner, ter regtvaardiging dezer bezetting, te on dersteunen. De turksche vertegenwoordigers hadden bepaalde aanschrijving ontvangen om bij elke gelegenheid zich in eenen gelijken zin dienaangaande te verklaren. Yrij algemeen gelooft men hier te lande, dat tot het bijeen roepen van een nieuw congres vast besloten is tusschen de mo gendheden, welke daaraan zullen deel nemen. Er worden even wel nog personen gevonden, die aangaande deze bijeenroeping eenigen twijfel koesteren. Volgens hen hebben Rusland en Oostenrijk op die spoedige bijeenroeping aangedrongen, doch is Engeland dienaangaande niet gunstig gestemd. De Moniteur deelt de brieven mede die graaf Walewskï den 20 mei en den 10 dezer aan de napelsche regering heeft geschreven, alsmede het antwoord dat de napelsche minister van buitenlandsche zaken den 26 augustus op eerstgemelde heeft gegeven. Naar men verneemt is de regering van Napels niet de eenige bij welke de westersche mogendheden hare interventie bezigen. Volgens de jongste lijdingen van Haïti hebben de con suls van Frankrijk en Engeland gezamenlijk en in naam hunner respectieve regeringen, aan den minister van keizer Faustiuus I eene nota ingediend, houdende nieuwe raadgevingen om kei zer Eaustinus I te bewegen een definitieven vrede met de domi- kaansche republiek te sluiten eu de onafhankelijkheid van dien staat te erkennen. Men geloofde zelfs dat in de nota de keizer werd gewaarschuwd, dat de twee westersche mogendheden vast besloten zijn zich te verzetten tegen nieuwe vijandelijkheden van den kant van Eaustinus t egen de Dominikanen. Inderdaad zou het te vreezeu dat een oorlog t usschen Haïti en dedominikaan- scbe republiek eindelijk zou leiden tot eene inmenging der Vereenigde staten van Noord Amerika in de aangelegenheden der twee partijen, en als gevolg daardan tot het in gevaar bren gen van de zekerheid van beider nationaliteit en onafhankelijk heid. ikftijöinöcn. Zaturdag is te Ylissingen binnengekomen de engeische brik; Lovely Nellygezagvoerder J. Taylor, van Sunderland, met steenkolen. Op de hoogte van Fairley (noord) is jl. donderdag ge praaid, door de nedeijandsch-vlissingsche loodskolter no. 2, schipper P. van der Staal, het hollaudsch barkschip Amicilia gezagvoerder 1. Janse. van Batavia naar Amsterdam bestemd. Cjanbrisbrrifitm. In de op den 23 dezer te Amsterdam door de Nederlandsche handelmaatschappij gehoudene theeveiling is niet alles ver kocht, zijnde daarvan omtrent opgehouden, het overige heeft goede prijzen opgebragt. Jïleelirnpprijzeii. Avignon 22 october. Racine gesouteneerd op fr. 43,50 a fr. 44 voor rosé en fr.47 a 48 voor paludde omgang was vrij geregeld. Gemalen mee krap wordt gehouden op fr. 56 a 57 voor SEFE rosé en fr. 59 a 61 voor SFFE palud. Rotterdam 27 october. Er werd heden meer geveild; ordinair goed was slapper» mooi goed als vorige weck, met weinig voorraad. ftrnaiiunstrldeii. Amsterdam 27 october. Tarwe en gerst flaauw. Raapolie op zes weken /52J. Lijnolie op zes weken/4S$. Rotterdam 27 october. Tarwe, rogge, gerst, erwten en bruineboonen 50 ets., paarde- boonen .10 ets. en boekweit f35 lager, anders ecudei I'rijzen van effecten. Amsterdam 27 october. Nederland. Werkelijke schuld2$ pet. dito dito 3 n dito dito 4 n 61* 7H

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3