MÏDDELBÜRGSCHE COURANT. r us. Dingsdag 1856. 23 September. rt Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- oingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 8, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbekend raakingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. öHnnmlimü$cl]e tijïringm. middelburg- 3S se pi caiaber,, Op woensdag aanstaande, des namiddags ten één ure, zal eene openbare zitting van den gemeenteraad alhier gehouden wordenter behandeling der navolgende onderwerpen: Missive van gedeputeerde staten, goedkeuring kohier foura- gien en besluit gemeenteraad onvoorziene uitgaven; missive van het zelfde collegie, betrekkelijk het adres van D. Dronkers, omtrent een havenkanaal; missive kamer van koophandel en adres D. Dronkers tot het zamenstellen eener commissie voor den spoorwegvoorstel van burgemeester en wethouders tot onderhandsche verpachting van land. Blaauwendijkmededee- lirig betreffende de aanbesteding oliehuis; verzoek gemeente secretaris om ontslag; ingekomen rekwesten tot vervulling dier betrekking; rekwest weduwe de Munck, amsterdamsch beurtveer; rekwest concierge provoosthuis tot verhooging der jaarweddedeliberation op reclames tegen liet kohier van den hoofdelijken omslag en vaststelling van dat kohier; benoeming vaste commissie. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt ter in zage een gedrukt verslag der staats-commissie, bij Zr. Ms. be sluit van 5 dezer (staatsblad no. 118) benoemd om onderzoek te doen en verslag uit te brengen omtrent den loop van vreemde muntspeciën hier te lande. Wij vernemen dat de kamer van koophandel en fabrieken alhier, dezer dagen besloten heeft tot het indienen van een adres aan Z. M. den koning tot ondersteuning van het door den heer D. Dronkers ingediende rekwest, waarbij een subsidie wordt gevraagd voor het daar te stellen havenkanaal van Vlis- singen naar deze gemeente. Wanneer deze pogingen, welke naar alle waarschijnlijkheid ook door de kamers van koophan del en fabrieken van Vlissingen en Goes zullen worden onder steund, met gewenscht gevolg mogen bekroond worden, laat het zich aanzien dat dit, niet alleen voor de provincie maar voor den handel in het algemeen belangrijke werk, binnen korten tijd zal kunnen verwezenlijkt worden. Aan het strand onder de gemeente Domburg is op den 20 dezer aangespoeld eene plank met den naam John S c o 11en op den zelfden dag te Westkapelle een naambord, met het woord Pioneer. In de residentie is aangekomen de heer mr. J. B. baron van Hugenpoth tot den Berenclauw, advocaat-generaal bij het pro vinciaal geregtshof in Noordbrabant. Men brengt thans ook deze aankomst in verband met de nog openstaande betrekking van commissaris des konings in de provincie Noordbrabant. Z. exc. de minister van binuenlandsche zaken heeft, met in gang van den 1 dezer, bij de dienst van den rijkstelegraaf be noemd: tot opzigters lste kl.de tijdelijke opzigters A.L. Wach ter en E. van Erkel; tot telegrafisten lste kl.de tijdelijke telegrafisten lste kl.W.Brinck, T. de Jager, W. E. Ringer, H. B. Goudriaan, G. van der Teen, J. M. Collette en H. A, Molenaar Reeder tot opzigter 2de kl., dentijdelijken opzigter, W. van Nievelt; tot telegrafisten 2de kl. de tijdelijke telegra fisten 2de kl.C.'Brieve, II. J. van der Linden, P. J. van de Kasteele, J. Hulst, J. C. Evers, L. van Bergen, C. Veldheer, E. Dalbeck Harenga, J. E. Krieger, H. J. Stokvis, G. J. B. J. Ma- hieu en A. Isaacson, beuevens de tijdelijke telegrafisten 3de kl. P. C. J. Meijs, H. C. Boogaard, W. Gauw, Jsz.N.Kraaij Taylor, W. Vruggink, B. Meilink en G. W. ten Brummelertot telegrafisten 3cle kl., de tijdelijke telegrafisten 3de kl. J. van der Pijl, J. W. Klappert, E. R. Alings, J„ W. liagers, A. H. Geraerds, D. Göllner, K. E. Verdam, P. J. Petrie, C. Ris, L. Arisz, K. van As peren, L. E. C. van Erp Taalman Kip, P. Elve, G. J. Truijthoff, J. G. Diehij R. L. Jansen, H. L. C.Petri, K. Bloemendal, J. E. Caspers, D. Houtman, J. T. van Schouwen burg, W. H. Gosler, J. L. Burck, J. A. Fleischer, C. P. H. T- van Starkenborgh, J. P. Stütterheim, Q,. van der Vegte, R. Roeteriuk, L. M. Ruijtenburg, H. van Eek, C. Vis, R. K. van Eldik, P. G. Bosch, E. C. Dobbefke, J. Sipkes, M. P. E. Born, G. A. J. Pino Post, M. Faber, J. Du pare jr. H. E.Lucas, S. C. Schuitemaker, G. W. van Winsheijm, J. W. Heuvelman, M. C. Filet, W. P. Nijst, J. M. van den Driessen Mareeuw, A. van Hemert, C. J. Sanderman, J. Mekenkamp, J. Kindt, J. Ouwen- broek, G. C. E. Burger, L. F. van Heumen, D. S. Westerman Holstein, L. van der Borgh en A. J. C. van Deinse, beuevens de leerlingen J. F. Moet, J. A. Schotel, W. C. P. van denBurgh» W. J. Stokmans, D. A. Kets, A. Broeders. J. M. J. Gram, F. J. H. Huijsmans, A. J. Overveld, H. Spiess, J. B. Alberts en J. Kooreman. Bij gelegenheid van het krooningsfeest te Moscou, heeft de keizer aller Russen aan de heeren van het gevolg van Z.K. H. prins Frederik der Nederlanden de volgende onderscheidingen toegekendhet grootkruis der orde van St. Stanislas, aan den schout-bij-nacht 't Hooft; de St. Wladimir-orde 3de klasse, aan den kolonel graaf van der Duyn van Maasdam; de St. Sta- nislas-orde 2de klasse, aan den lsten luitenant jhr. von Goe- decke; de kroon der St. Anna-orde 2de klasse, aan den hofraad van Olterloo, en de St. Stanislas-orde 2de klasse, aan den heer Visser, adjunct commies bij het dep. van buitenl. zlcen. In De indiër leest men het volgende: Men weet, dat de minister van koloniën heeft medegedeeld, dat hij het rapport- van de staatscommissie voor de zaak der emancipatie, tot onderzoek had gezonden aan den gouverneur,van Suriname, van wiens zaakkennis en eerlijkheid hij zoo veel verwachtte. Men deelt ons thans voor zeker mede, dat dezer dagen door den kol- Schimpf aan den minister is te kennen gegeven, dat hij het plan van emancipatie van de staatscommissie heeft over wogen en aan de elders verkregene ondervinding getoetst. De uitslag van dat onderzoek wasdat de gouverneur het voorge stelde plan in de meeste opzigten afkeurt en alzoo onuitvoer baar acht. EleaaoeHBataag-eaa ena iBesSaaBleaa. Bij koninklijk besluit van 4 dezer is aan mr. W. L. Thomp son, gewezen vice president der arrondissement,s-regtbank te Rotterdam, ten laste van den staat een pensioen verleend ten bedrage van ƒ1,483 'sjaars. Bij koninklijk besluit van de zelfde dagteekening is aan Louis Marcal, gewezen geregtsdienaar te Gendringen, een pen sioen verleend, ten laste van clen staat, ten bedrage van ƒ233 Bij besluit van 10 september jl. heeft Z. M. aan mr. P. C. A. C. Reigersman, advocaat te Arnhem, eervol ontslag verleend uit de betrekking van essayeur bij de waarborg te Middelburg, waartoe hij bij besluit van 19 junijjl. was benoenid geworden, Bij besluit van de zelfde dagteekening heeft Z. M. goed gevonden, met ingang van 1 october aanstaande: 1. aan den commies bij het departement van binnenlandsche zaken P. J, Boonekamp, op zijn verzoek, te verleenen een eervol ontslag uit die betrekking, met vrijlating om zijue aanspraken op pensioen te doen geldenen 2. tot commies bij het gemelde departement te benoemen jhr. mr. W. Six. 1 Bij koninklijk besluit van den 16dezer, is aan J. Carpen- tier, gewezen letterzetter ter algemeene landsdrukkerij, ver leend een pensioen ten laste van den staat, ten bedrage van f260 'sjaars. Bij besluit van den 20dezer, heeft Z. M. goedgevonden den referendaris bij het departement van binnenlandsche zaken, D. H. Appel, op zijn verzoek en onder dankzegging voor de goede diensten, door hem aan den lande bewezen, met den 31 december eerstkomende te verleenen een eervol ontslag uit zijne gemelde betrekking, met vrijlating om zijne aanspraken op pen sioen te doen gelden. Z. M. heeft dezer dagen bepaald, dat vreemdelingen, hoe zeer niet bestemd om later den staat als officier te dienen, nog- thans aan de koninklijke akademie voor de zee- en landmagt. als surnumerair-élève zullen kunnen worden toegelaten, tegen een jaarlijksche contributie van /800 zonder meer, onverschillig voor welk wapen zij worden opgeleid. fi&erBt-eia acJaooiaaseasvi'So De heer H. J. I). Hellendoorncandidaat, hulpprediker te Bussum, werd gisteren als predikant-bij de Hervormde ge meente te Nieuw- en Siut-Jooslaad bevestigd door ds. Over- mau, predikant te Heinkenszand, naar aanleiding van Hand. 4 vs. 20; terwijl de bevestigde tot onderwerp van zijne intree rede had gekozen 1 Cor. 3 vs. 11. Het opleggen der handen is geschied, behalve door den beves tiger en den consulent der gemeente, ds. Calkoen, te St. Lau rens, door dd. Slotemaker te Middelburg, Cam te Oost- sn West souburg, en Giltay te 's Heer-Arendskerke. THaraaae eaa ttegear. Zr. Ms. schooner Macassar, onder bevel van den luitenant ter zee lste klasse J. E. Buys, dezen zomer tot bescherming der haringvloot uitgezeild, is in den morgen van 19 dezer uit de Noordzee te Hellevoetsluis binnengekomen. De zeildagvan Zr. Ms. transportschip M erwede, kom mandant luit. ter zee lste klasse R. C. Sloos, van Hellevoet- sluis naar Oostindië, is bepaald op 1 october e. k. Den 19 dezer is te Nieuwe Diep binnengekomen Zr. Ms. schooner Ata 1 ante, kommandant luitenant ter zee 2de klasse J. J. A.D. PhafF, komende van Edimburg. De elat-major is verder zamengesteld als volgt: luitenants ter zee 2de klasse G. F. Servatius, W. J. Scholten van Aschat en officier van ge zondheid 3de klasse A. Peters. Zaturdag avond is te Nieuwediep binnengekomen Zr. Ms. stoomschip Mer a pi, kommandant kapitein ter zee J. I). Wol- terbeek, komende vangEdimburgaan boord bevind zichZ.K.H. de kroonprins der Nederlanden, die, zoo als bekend is, met deze boot eene reis heeft gedaan. ESBaa'gea'lijaie stand. Vlissingen, van 13 tot 20 September. Gehuwd: J. Kruysheer, jm. 34 j. met N. Hageman, jd. 37 j. Bevallen: J. L. Corbelijn geb. Simmons, d. N. Brasser gei). Wielemaker, d. J. Boogaard geb. Koelde, z. S. Z. Amadio geb. van Peene, d. P. A. Siermansgeb. Meslces, z. M. D. Streefkerk geb. Naerebout, d. A. de Meulmeester geb. Blom, d. Overleden: C. Stroo, z. 9 w. M. E. Kroon, d. 9 w. M. de Wolf, z. 2 j. J. C. Mulder, z. 3 m. Goes, van 13 t.ot 20 september. BevallenF. Slinger geb. Heijle, z. J. F. Cornu geb. Brou wer, zoon. Overleden: M.Hollebeek, wed. van G. Verheide, 81 j. M. Verburg, vrouw van A. Reijerse, 55 j. H. v. cl. Bliek, vrouw van P. ïloogenboom, 65 j. P. J. de Poorter, d. I j. C. P. Brus- ket, man van J. J. Mol, 42 j. II. A. Kuzee, d. 21 rn. K. M. Moeleker, d. 7 m. C. Sandijcïc, d. S m. B. van Sprang, man van A. Kesselaar, 53 j. Zierikzee, van 13 tot 20 september. Bevallen: R. Frenk geb. Frenk, z. J. van de Pokier geb. Tuylel, z. C. de Keyzer geb. Paret, cl. N. Labrijn geb. Senoo. d. S. J. Hillebrand geb. Kester, d. A. van Volthoven geb. Vor- stenbosch, z. J. C. de*Bruyn de Neve Moll, geb. Boeije, z. Overleden H. L. Buschkens, vrouw van J. van Nieuw- kuij k ,4 8 Mete©a.,«ü>ü>«'ii§e3&e waas-ra en» En gen gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. September 1856. 5 "Wind. a 1o Jis- O A Laagste a 1 (er.iperat. bo enverschil met de hoogste. Aanmerlnn>jeii. tb 60 Kracht. 1 go II Spanning den dan 14 N. t. 0.1 4 765.1 1S.0 0.70 10.76 0.0 13.0 f 5.4 bijna helder. 15 Z V est. 8 76S.9 17.4- 0.67 9.9 J 0.0 13.8 "6.2 lfl W. t.N. 7 766.0 16..L 0.64 8-76 0.015.0 "3.5 bewolkt. 17 Z V est. 7 762.5 16.0 0.72 10.35 0.012.4 "4.8 ligt bewolkt. 18 W. t. Z. 4- 759.2 13.5 0.73 8.58 6.0 j 12.0 "5.3 betrokken. 10 W. t.N. 7 758.6 13.3 0.63 7-27 0.0,11.2 "3.3 ligt bewolkt. 30 Nw.fc.W 5 760.S 11.2 0.82 8.41 i 16.Oj 9.0 "5.0 bew.met regenb.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1