öuitmlanöïSt'ljr tijömgm. Uitlotingm. Goes'1, als: Gehuwd, 4 paren. Geboren, 13 kinderen; 8 van het mannelijke en 5 van het. vrouwelijke geslacht. Overleden, 10 personen, 6 van het mannelijke en 1 van het vrouwelijke geslacht Levenloos aangegeven, geene. Van het getal overledenen warenbeneden den ouderdom van 1 jaar4van 25 tot 30jaar oud1van 30 tot 35,1' van 40 tot 451van 45 tot 501van 50 tot 55,1; van 80 tot 851. Zierikzee als: Gehuwd, 6 paren. Geboren, 15 kin deren 7 van het mannelijke en 8 van het vrouwelijke geslacht. Overleden, 28 personen, 14 van het mannelijke en 14 van het vrouwelijke geslacht. Levenloos aangegev., geen. Van de overledenen warenbeneden den ouderdom van een jaar, 10van 1 tot 5 8van 5 tot 10 3 van 35 tot 402 van 40 tot 452van 69 tot 702en van 701. Hulst, als: Gehuwd, 4 paren. Geboren, 5 kindereu, 2 van het mannelijke en 3 van het vrouwelijke geslacht. Over leden 2 personen van het mannelijke geslacht. Levenloos aangegeven, geene. De ouderdom der overledenen was: van 25 tot 30 jaren1 van 40 tot 45, 1. meteorologische waarnemingen 9 gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Augustus september 1856. Wind. a I Laac ste a temperat. to +2 u pÖ ".s to enverschil AanmcrTcinyen. P S Js g P,'3 co pp met de hoogste. 31 w. t.z. 4 762.2 19.0 0.92 15.06 0.0115.6 +6.0 bewolkt. 1 z. t. w. 2 759.4 18.6 0.82 13.08 0.0 15.6 «3.9 betrokken. 9. W.NW. 1 761.2 14.1 0.92 11.2-4 16.0 12.4 »6.2 bewolkt. 3 N.NO. 3 770.0 16.8 0.75 10.66 3.0 12.2 «4.6 bijna helder. 4 O.ZO 3 769.6 17.4 0.85 12.50 0.0 11.3 «8.2 bijna helder. 5 O. t. N. 4 763.8 16.0 0.63 8.56 0.0 10.2 «9.8 helder. 6 O.ZO. 5 757.0 17.0 0.72 10.43 0.0 11.5 «6.0 helder. Sioord-lmerika. De berigten uit New-York van 23 augustus melden dat het huis van volksafgevaardigden der Unie met eene kleine meer derheid van stemmen volhard heeft bij zijn besluit om aan het bewind van den heer Pierce geen geid voor het onderhoud der landmagt te bewilligen, zoo lang het geene waarborgen zou hebben bekomen tegen de pogingen die door de slavenhouders, met oogluiking of begunstiging van het gouvernement, te werk gesteld worden om de slavernij gewelddadig in Kansas te ves tigen. Dit besluit is met 93 tegen 85 stemmen genomen, dade lijk in de eerste bijeenkomst na de opening der buitengewone zitting, die door den president Pierce belegd is. Daarna zijn eenige bills, die bij de sluiting der gewone zitting wegens ge brek aan tijd onafgedaan gebleven waren, door het congres alsmede door den senaat aangenomen. Te gelijk zijn berigten uit Kansas ontvangen, waaruit blijkt dat aldaar de worsteling tusschen de beide partijen met vuisten en wapenen werd voortgezet; zij gewagen van een zestal bloe dige ontmoetingen; de tegenstanders der slavernij schijnen daarbij de bovenhand gehad te hebben. Daar de meerderheid van het huis zich onverzettelijk betoon de, bleef de moeijelijkheid bestaan, die den president genoopt had om de buitengewone zitting te beleggen, en waarop hij in eene boodschap het congres nadrukkelijk had gewezen. In die boodschap werd betoogd, dat de weigering der noodige gelden met de slooping van het krijgswezen der Unie gelijk stond. Hij zou alzoo nu, naar velen verwachtten, in die weigering nog minder kunnen berusten dan vroeger, maar de door het huis van volksafgevaardigden verlangde waarborgen ten laatste' bewilligen. Engeland. Londen 6 september. De parijsche berigtgever van The times schrijft onder dagteekening van den 3 dezerv Ik verneem dat het fransche gouvernement meent, sedert eenigen tijd bij een gedeelte der engelsche dagbladpers onvriendschappelijke bedoe- liugen, om niet te zeggen eene stelselmatige vijandigheid, jegens hetzelve en jegens den keizer op te merken, en dat het de oor zaak daarvan, vermoedelijk ten onregte, zoekt in heimelijke be- moeijingen van de Orleanisten, die in den laatsten tijd ougemeen druk in de weer geweest zijn. Het fransche gouvernement is welligt te meer geneigd om dat tegelooven, dewijl het overtuigd schijnt te zijn dat die partij moeite doet om hare populariteit in Frankrijk weder te verlevendigen en te vermeerderen." Wel deelen The sun en The globe als gerucht mede dat de Royal british bank hare betalingen den 4 dezer hervatten zal, maar zulks wordt door velen betwijfeld. De schorsing der betalingen van deze bank heeft een diepen en pijnlijken indruk op de handelswereld.gemaakt. Ofschoon tusschen haar en de bloeijende met haar mededingende banken geenerlei solidariteit bestond, is de openbare meening door het voorgevallene zwaar geschokt. Nog zeer onlangs kondigde de Royal british bank de uitbetaling van een dividend van 4 pet. benevens een aanzien lijk reservefonds aan, en nu vraagt men zich af of hier ook gelijke omstandigheden als bij de bank van Tipperary kunnen plaats hebben,welke door de gebroeders Sadleir op zoo bedrie- gelijke wijze is bestuurd geworden. Terwijl het gouvernement in een zeer inschikkelijken geest met de Vereenigde staten over het verschil betrekkelijk Midden-Amerika onderhandelt, heeft het in dat oord eene ge duchte scheepsmagt vereenigd: in het laatst der maand julij jongstleden lag te Grey town, in Nicaragua, een engelsch eskader van twaalf oorlogschepen, te zamen 294 stukken ge schut voerende. Yolgens een bij The times ontvangen schrijven uit Parijs, begint men aldaar meer en meer te gelooven dat het engelsche en het fransche gouvernement gansch niet gelijk denken over hetgeen thans in Spanje voorvalt, en dat dit verschil van ge voelen welligt spoedig aan den dag zou kunnen komen. Het zelfde dagblad deelt een schrijven uit Bayonne mede, volgens hetwelk keizer Napoleon, even zeer als het engelsche gouvernement, het spaansche ministerie eene liberale en consti tutionele staatkunde wenscht te zien volgen. De keizer, zegt de briefschrijver, acht het engelsch-fransche bondgenootschap steeds onmisbaar voor Europa's rust; hij wraakt alle kleingees tige mededinging tusschen de beide westersche mogendheden om het overwigt in Spanje, en wenscht dat zij, gelijk in het noorden, zoo ook in Spanje en Italië blijven zamenwerken. Er worden thans ook in Frankrijk eu Engeland bijdragen gevraagd voor het fonds hetwelk in Piemont door eenige heet hoofden bijeengebragt wordt om 10,000 geweren aan te koo- pen voor dat gedeelle van het overige Italië, hetwelk het eerst tegen zijne regering in opstand mogt komen. De uitnoodiging daartoe is van den heer Manin, gewezen voorzitter van het republikeinsche bestuur van Venetie, uitgegaan en in de dag bladen van Londen, ook in The times, opgenomen. De heer Manin zegt datzij, welke daarvoor bijdragen, hiermede eenvou dig verklaren, Italies bevrijding van dc heerschappij der bui tenlanders te wenschen. Rusland. Sint-Petersburg 2 februari]. Z. M. de keizer aller Russen heeft den 29 der afgeloopene maand zijn intogt gedaan in Mos- cou. Z. M. heeft bij deze gelegenheid brieven van vrijdom ge schonken aan de steden Riga, Reval, Dorsat en Pernau. §ï#ajuje. Door middel van den telegraaf ontvangt men uit Madrid het reeds sedert eenigen tijd verwachte berigt, dat het besluit der koningin tot ontbinding der tegenwoordige cortes-vergadering woensdag jl. uitgevaardigd en in het officiële dagblad des gou- vernements afgekondigd is. Wat het ministerie O'Donnell in de plaat s der ontbonden kamer en der door haar gemaakte staats regeling wil stellen, is nog niet officieel of metzekerheid bekend gemaakt. 19im.iiiiscllaia.iMlo Weenen 3-september. Van eene half officiële zijde wordt uit Napels gemeld, dat de bewoordingen van de nota, welke dezer dagen door de napelsche regering aan de kabinetten van Parijs en van Londen is gezonden, en welker inhoud aan den fran- schen gezant Rrenier is kenbaar gemaakt, dezen bewindsman voldoende zijn voorgekomen; dat, vermits Groot-Brittanje op dit oogen'olik door geenen gezant te Napels wordt vertegen woordigd, gelijke maatregel ten aanzien van het britsche ge zantschap niet heeft kunnen worden genomen, en dat men der halve in het onzekere was, op welk eene wijze de nota te Lon den zou worden opgenomen. Zoo veel wordt als zeker vermeld, dat in de nota wordt aangemerkt, dat, wel is waar, de genade bewijzen van koning Ferdinand II. niet openbaar werden ver kondigd, maar dat men er staat op meende te kunnen maken, dat onder de begenadigden ook den naam van den gewezen mi nister Brofferio zou worden gevonden. De aankomst van den oostenrijkschen gezant aan het hof van Frankrijk, den heer v. Hubner, te Napels wordt nog in twijfel getrokken. Berlijn 3 september. Men weet dat in Neuchatel eene meer of min talrijke partij bestaat, welke de in 1848 op revolu tionaire wijze afgebroken betrekking van dat vorstendom met de kroon van Pruissen en met het huis Hohenzollern herstellen wil. Deze partij, of een gedeelte daarvan, heeft thans zelfs tot geweldadige middelen de toevlugt genomen en in den nacht tusschen den 2 en 3 dezer door overrompeling de stad Neucha tel en hare citadel vermeesterd. Zoodra daarvan te Bern tijding kwam, zijn door de eedgenootschappelijke regering twee com missarissen naar Neuchatel gezonden; maar reeds voor hunne aankomst is de stad door dc bewoners der omstreek hernomen en de koningsgezinde partij daaruit gedreven. Deze gebeurtenissen zijn nog alleen door telegrafische berig ten bekendzij schijnen zonder veel bloedstorting plaats gegre pen te hebben, daar de berigten alleen gewagen van twaalf gesneuvelden, allen tot de koningsgeziude partij of de zooge naamde Pruissen behoorende. De Berliner Börsenzeitung, het berigt van den opstand mede- deelende, zegt: //Men verwacht dat de koningsgezinden in Neuchatel dezerzijds op regtstreeksche ondersteuning mogen rekenen: het is ten minste bekend dat sedert eene maand druk ke onderhandelingen hebben plaats gehad, met het oog op mede werking tot herstel van de vroegere betrekkingen tusschen Neuchatel en de pruissische monarchie." Volgcus een telegrafisch berigt uit Bern van den 4 dezer had de bondsraad alstoeu reeds aan de verschillende kantons berigt afgezonden van het onderdrukken van den opstand in Neu chatel. Ook uit andere berigten blijkt, dat de koningsgezinde beweging- in Neuchatel geheel mislukt is. ff'jranBtrijïf. Parijs 4 september, l'n de koningsgezinde dagbladen is dezer dagen weder gehandeld over het plan tot aaneensluiting van de beide takken der Bourbons-familie en tot zamensmelting barer aanspraken op den troon van Frankrijk, alsmede over de vraag of, in geval dat plan verwezenlijkt wierd, de witte lelievaan, van ouds de banier der Bourbons, of wel de driekleurvaan van Orleans de vlag van den pretendent zou moeten zijn. Het pubiielc vond het behandelen van zulke vragen in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden vrij belagchelijk; maar het fransche gouvernement hecht daaraan meer gewigt, en bij eene ministe riele aanschrijving van 28 augustus jl. zijn de overheden gelast de voortzetting dier discussie te beletten. Intusschen heeft de graaf van Parijs, de oudste kleinzoon van wijlen koning Lodewijlc Filips, zijne meerderjarigheid bereikt, zonder een manifest uit te vaardigen of op eenige andere wijze de opmerkzaamheid van het publiek op zich te vestigen. Le moniléur de la flotte weidt uit over de snelle verwij dering der krijgsmagt uit het oosten. Toen zes maanden gele den de vredespreliminairen onderteekend werden, had Frank rijk 100,000 man troepen, 1500 tot 2000 paarden en meer dan 20,000 ton materieel uit het oosten terug te voeren. Hiertoe zijn 81 bodems van 's rijks marine gebezigd; den 11 april is de eerste en den 12 augustus de laatste bezending uit het oosten vertrokken, zoo dat die groote operatie in vier maanden tijds volbragt is. Dit wordt door het genoemde blad als eene belang rijke gebeurtenis in de historie van liet zeewezen en als een nieuw blijk van het vermogen der marine beschouwd. Het zeggen is, dat den Ssten september, den verjaardag van de overgaaf van Sebastopo! aan degealieerden, een luiste- rijk militair feest alhier ter stede zal worden gegeven, waarbij de maarschalk Pélissier, als 'Iware ter vertegenwoordiging des keizers, zal aanwezig zijn. Men voegt daarbij, dat het feest on der anderen zal bestaan uit eene groote wapenschouwing cu eene algemeene illuminatie. Een door L'univers medegedeelde brief uit Rome van 28 augustus zegt, dat men aldaar niets weet van de zorgbareude gisting, die volgens sommige westersche dagbladen onder de bevolking van Napels zou heerschen. Ten einde mede le werken om den loop der stroomen op de groote zeeën te leeren kennen heeft prins Napoleon op zijne reis met de Reine Hortense, zoo wel tusschen Schotland en IJsland als op de kust van IJsland en Groenland, in straat Da- vis en op de noorweegsche kusten, blokken hout in zee doen werpen waaraan eene fiesch was vastgehecht, in welke een schrijven in verschillende talen was vervat, bevattende de ver melding wanneer en waar hst blok hout in zee was geworpen, en houdende het verzoek om het biljet te doen toekomen aan den een of anderen franschen consul, met opgave waar het is gevonden. Reeds zijn eenig dezer blokken hout aangedreven. Belgïe= Brussel 5 september. De Moniteur deelt het programma dèr september-feesten mede. Gelijk men reeds in de laatste ja ren heeft aangemerkt leveren die feesten telkens minder be langrijks op. HSadeEiscSae astuMieeieni a, 15. S»5>. Drie en veertigste uitloting van 50 scricn, den 30 aug. 1S56, Sev. 82 7IS 1459 2032 2898 3703 4069 4892 5852 6742 292 750 1661 2499 3003 3733 4480 5096 5968 687S 351 1034 1743 2644 3091 3758 4702 5283 6056 6956 482 1372 1S19 2761 3689 3850 4719 5307 6472 7150 651 1394 1893 2770 3695 3978 4863 5634 6650 7923 De trekking der prijzen geschiedt den 30 september aaust.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3