stellen zoodanig worden ingerigt, dat zij geen liinder toebrengen aan de dienst van den weg of van de stations. De concessionnaris is verpligt ten allen tijde vrijen toegang in de stations te verleenen aan de ambtenaren met de dienst der post belast, en in de uitoefening hunner betrekking zijnde. Art. 43. Hij is gebonden op elk punt der linie kosteloos de noodige Lokalen te leveren voor de vervulling der formaliteiten van de douane, en zich te onderwerpen aan alle voorschriften, die liet gouvomement zal vermeenen te moeten geven met betrekicing tot de dienst der douane. Dc ambtenaren dier administratie, in bot belang der douaneregten met liet toezigt van den spoorweg belast, worden kosteloos in de rijtui gen van den concessionnaris vervoerd. Deze laatste bepaling is insge lijks toepasselijk op de stoombootcn, zoo die er zijn. Art. 44. Het gouvernement behoudt zicli de bevoegdheid voor langs den spoorweg alle bebouwingen te doen, en alle toestellen te plaatsen die voor de inrigting van eeue telegrafische linie vereisebt ivorden. Het behoudt zich ook het regt voor alle herstellingen te verrigteu cn alle maatregelen te nemen die geschikt zijn om de dienst van den telegraaf te verzekeren, zonder dc dienst van den spoorweg te hinderen. Op het verzoek van het gouvernement wordt, op de nader aan te wijzen stations de noodige grond kosteloos beschikbaar gehouden, voor den opbouw van buisjes, bestemd voor de telegraafkantoren en hun materieel. De concessionnaris is vcrph'gt de draden en toestellen der telegraaf- linien kosteloos door zijne onderhoorigen te doen bewaken. Hij doet aan de ambtenaren van den telegraaf dadelijk kennisgeven van al do gebeurde ongevallen, en zoo mogelijk van huunc oorzaken. Bij het breken van een telegraafdraad moeten de onderhoorigen van den concessionnaris de gebroken einden voorloopig aan elkander hechten volgons de bun te dien einde te geven instruction. Dc ambtenaren van den rijks-telegraaf voor de dienst van dien tele graaf reizende, worden kosteloos over den spoorweg vervoerd. Bij het breken van den telegraafdraad, of bij groote ongevallen, wordt onmid- delijlc ccne locomotief ter beschikking der administratie van den tele graaf gesteld, ten einde de noodige werklieden en materialen voor de herstelling ter plaatse aan te voeren. Ook dit vervoer geschiedt kos teloos. De concessionnaris is verpligt langs de palen van den rijkstele- graaf die op den spoorweg staan, een draad te spannenuitslui tend voor de dienst van den spoorweg bestemd. Art. 45. Met goedkeuring van het gouvernement mag een ieder langs den spoorweg, en ter jffaatse zijner keuze magazijnen oprigten of aanlegplaatsen maken, met werktuigen, kranen cn toestellen voor liet laden en lossen der wagens geschikt, onder verpligting evenwel van buiten clen spoorweg een of meer zijsporen te leggen, opdat de te laclen cn te lossen wagens het vrije verkeer op den spoorweg noch be lemmeren noch beletten. Art. 46. Het gouvernement kan insgelijks toestemming geven tot het maken van andere spoorwegen, uitgaande van den spoorweg die het onderwerp van dit bestek uitmaakt of er op uitloopende, of hem doorsnijdende, of daarmede in evenwijdige rigting loopende, onver schillig of die spoorwegen al dan niet het onderwerp eener concessie zij n<"W or dt vervolgd Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier, is ontvan gen en ligt ter inzage een tabellarisch overzigt nopens den han del in Hamburg over het jaar 2855. Dezer dagen heeft te Londen plaats gehad de openbare aan besteding van het graven van het kanaal door Zuid-beveland en de daarbij beboerende werken, welk een en ander is aange nomen voor drie millioen'guklen. Aangezien onmiddelijk met deze werken zal worden aange vangen, mag men zich met grond vleijen, dat zij zullen zijn daargesleld op de tijdstippen, voorgeschreven bij de acte van concessie voor den Zeeuwsch-duitschen spoorweg. Uit Ylissingen schrijft men ons van gisteren CU Heden avond is door het korps muziekanten der dienst doende schutterij alhier eene serenade gebragt aan den heerM. Wels, kapitein luitenant ter zee titulair, voormalig inspecteur bij het nederlandsch loodswezen alhier, als een bewijs van be langstelling by de hem onlangs te beurt gevallene onderschei ding van door Z, M. den koning van Belgie te zijn benoemd tot ridder der Leopoldsorde. CC De heer C. J. de Boninge, inspecteur van het belgisch loodswezen te Vlissingen, ontving jl. maandag van wege het i'ransche gouvernement eenen gouden eerepenning met bijvoe ging van drie zilveren medailles, respectievelijk voor de loodsen Stocker, Aernouts en den kwartiermeester Mensenaers, zijnde allen in diénst- van bovengemeld loodswezen, ter belooning van de door hen verleende hulp, tijdens de fransche logger Louis van-Morlaix.,.. in/het afgeloopen najaar tusschen de banken be- wésten, die vesting in zwaren nood verkeerde, welke bodem hoofdzakelijk.-ctoor dé menschlievende hulp van genoemde per- sojtéii behouden%'die haven is gebragt. olgens de Utre.ehtsehe courant heeft Z. M, de koning voor de-Gnjrlijilling van het monument op den Dam te Amsterdam, be- medegedeelde rede, nog het navolgende gezegd; VAlè;ilc^pie o.ogeii laat wélden over die zampngevloeide menigte, "tflffsft die geestdrift zie, gepaard met zoo veel eensge zindheid en hfet zoo veel liefde voor het vaderland en voor mijn hu'is/dan t&Mk mijne tevredenheid en mijne vreugde niet ver- 4iCrgen.-;C^fg klopt mij het. hart in de borst, met een zeker ge- SjMffr trotschheid. Welke vorst zich ook mog.e verheugen in den roem van zijn volk, ik ben er trotsch op, dat ik de koning ben van die trou we, eerlijke nederlandsehe natie, die ik hartelijk lief heb. Moge deze feestviering mede daartoe strekken, dat de band naamver worde toegehaald, die het volk aan het stamhuis van Oranje verbindt, en neemt mijne verzekering aan, mijne heeren dat ik niets onbeproefd zal laten om dat brave volk gelukkig te maken." Er bestaat voortaan gelegenheid om brieven naar de Kaap de Goede Hoop, Mauritius, Point de Galle op Ceylon, Madras en Calcutta, als ook naar St. Helena en Ascension te verzenden of van daar te ontvangen door middel van schroef-stoom pakket booten, welke geregeld eens in de maand uit Engeland naar de Kaap de Goede Hoop heen en weder vertrekken. De verzending van brieven voor die booten bestemd behoort uit de voornaamste steden van dit rijk te geschieden op den 2den of, bij gunstige weersgesteldheid, uiterlijk op den 3den van elke maand, en uit verder afgelegen plaatsen in evenredigheid. De brieven en nieuwspapieren, welke bestemd zijn voor de Kaap de Goede Hoop, Natal, Algoa-baai, St. Helena en Ascen sion, worden bij uitsluiting uit Engeland met deze booten ver zonden, ten ware eene andere wijze van expeditie op het adres is aangeduid. Daarentegen worden de brieven bestemd voor Mauritius, Ceylon en Biïtsch Iudie alléén dan over de Kaap de Goede Hoop verzonden, wanneer dit bepaaldelijk op het adres is aangewezen, en anders met de gewone landmail over Suez. De frankering is voor alle brieven, welke door middel der kaap- sche pakketboolen uit dit rijk verzouden worden, verpligtend, te weten met/1 voor de brieven bestemd naar de Kaap de Goe de Hoop, Natal, Algoa-baai of Ascencionen met 70 cent voor die bestemd naar St. Helena, Mauritius, Ceylon of Britsch In die, alles voor den enkelen brief, en de zwaardere in evenredig heid. Z. M. de keizer van Oostenrijk, erkennende de diensten, be wezen aan zijnen doorluchtigen broeder, den aartshertog Ferdi- nand Maximiliaan, door de personen die tijdens zijn verblijf in Nederland aan Z. K. K. H. waren toegevoegd, heeft hen met ridderteekens begiftigd. Z. M. heeft j.hr. mr. li, M. C. Clifford, hofmaarschalk des lconings, enden scbout-bij-nachtE. X. lï. 'tHooft benoemd tot kommandeurs van de Leopoldsorde; jhr. E. de Casembroot, adjudant des konings, tot ridder der zelfde orde, en den heer IC. J. G. baron van Hardenbroek, ordonnans officier van Z. M., tot ridder der orde van den IJzeren Kroon. De heer jhr. mr. D. R. Gevers Deynoot, te Rotterdam, alge- meene secretaris der Hollandsche maatschappij van landbouw, is door den keizer der Eranschen benoemd tot ridder der orde van het Legioen van Eer. De minister van koophandel, landbouw eu openbare werken in Frankrijk, heeft thans de gouden, zilveren en bronzen me dailles gezonden aan diegenen onzer landgenooten, aan wie ze bij gelegenheid der dit jaar te Parijs gehoudene groote tentoon stelling van landbouw zijn toegekend, en die ze nog niet ont vangen hadden, namelijk; eene zilveren medaille aan den heer Hendrik Six, te 's Graveland; twee gouden medailles aan den heer Keijser, te Texel; eene gouden medaille aan den heer A. Breuw, landbouwer te Geervliet, nabij Rotterdam; eene zilve ren medaillie aan den heer Goeman, in den Purmer; eene zilve ren medaile aan den heer Goemaneene zilveren medaille aan Erans Kraan, knecht by den heer Preuyt, te Geervliet; eene bronzen medaille aan den heer Brans, te Texel. IS.erli.-eBi sclaoelmiïeMwSo Bij den kerkeraad der hervormde gemeente te Arnemuiden is het berigt ontvangen dat ds. Ballier, predikant te Wemeldin- gen, voor het op hem uitgebragte beroep naar deze gemeente heeft bedankt. Matrsafie est leg-er» f De zeildag van Zr. Ms. fregat Doggersbank, komman- dant de kapitein ter zee A. baron Collo t d'Escury, naar de Mid- dellandsche zee bestemd, is bepaald op den 8 dezer. Met den 1 dezer is geplaatst aan boord van Zr. Ms. transportschip M er w ed e, de officier van administratie 3de kl. H. E. de Timmerman, ter vervanging van den officier van ad ministratie 3de klasse J. W. van der Wulp, die met djen datum op non-activiteit wordt gesteld. Nog is geplaatst aan boord van dien bodem, ten einde naar Oost-Indie te worden overgevoerd, de officier van administra? tie 3de klasse H. S. Bosschart. LI. zaturdag middag werd door eene der sleepbooten op de reede van het Nieuwediep gebragt Zr. Ms. fregat de Rny- t e r, onder bevel van den kapitein ter zee II. J. van Maldeghem, terugkomende van eenen kruistogt in de Noordzee en liet Kanaal. Uit het kamp van Zeist wordt gemeld, dat de tijd begint te naderen om het te verlaten. Mei den 15 is liet vertrek bepaald en den 20 zal het bewerkstelligd wezen. De werken van het korps mineurs en sappeurs vorderen zeer en weidra zou men weder mijnen doen springen. De generaal Gey van Pittius wordt na zijne inspectiereisin 't kamp verwacht, om de wer ken in oogenscliouw te nemen, en tegenwoordig te zijn bij het springen der mynen, waartoe men ook nog andere hoofd-offi- cie-ren verwacht. De nederlandsehe kapitein bij den generalen staf van Pan- liuys, is naar men uit Berlijn meldt, aldaar aangekomen, om de manoeuvres der gardes bij te wonen, eu de militaire inrigtingen in oogenscliouw te nemen. Later zal hij die stad verlaten, ter bijwoning van de manoeuvres der tweede pruissische leger- afdeeling. Oost-indisclae ikolomien. In eene den 11 junij jongstl. te Batavia gehoudene alge- meene vergadering van de Maatschappij tot nut van't alge meen in Oost-lndië, vernam cle vergadering, met dankbare herinnering aan de vele weldaden, welke aan deze instelling door den afgetreden opperlandvoogd mr. A. J. Duymaer van Twist en diens echtgenoot werden bewezen, dat bij hun vertrek de maatschappelijke kas nog eene gift van ƒ500 mogt ontvan» gen, niet beslemming van de helft dier som voor cle weder geopende meisjesschool te Passen-Barue. Zr. Ms. korvet Medusa, onder bevel van den kapitein luitenant ter zee G. Fabius, is den 7 julij van Batavia naar Japan vertrokken. Gemeenteffaadl vaa S&üejrilkzeeo Zitting van 30 augustus. Afwezig bij de opening de heeren mr. Egter, ar. Keiler, dr. Goemans en van der Vliet, de laatste met kennisgeving. De notulen van 23 julij worden gelezen en goedgekeurd. De rekening der teekensehool over 1855, wordtin handen gesteld der leden, de heeren Landsknegt, van der Grijp en Mulock Houwer. "Wordt gelezen eene missive van den controleur der rijksmid delen, houdende opgaaf van yoorwaarden waarop het rijk, de waag, ter weging van het slagtvee, weder voor vijf jaren wil huren, onder anderen dat bij afschaffing van den accijns op het geslagt of der weging van het vee, de huur met het jaar zal ophoudenwordt onder goedkeuring van gedeputeerde staten hiertoe besloteu. Wordt ter visie van de leden gelegd het verslag der Vereeni- ging tot wering van armoede over 1855. Medegedeeld de bedenkingen van gedeputeerde staten op het onlangs vastgestelde reglement voor het burgerlijk armbestuur, onder anderen o. dat de bepaling ontbreekt of de leden, liet zij op voordragt, het zij op aanbeveling, zullen worden benoemdb. dat geen borgtogt van den boekhouder bepaald is; het eerste punt wordt', op voorstel van burgemeester en wethouders, onveranderd behouden, daar men geen nut in de voordragt ziet, het tweede toegegeven en de borgtogt bepaald op/200, het zij in geld, het zij persoonlijk. Worden medegedeeld en voor kennisgeving aangenomen 3 missives van gedeputeerde staten, goedkeuring van besluiten van Yorigen zittingen. Het suppletoir kohier van hoofdelijken omslag wordt vastge steld op 831 5. Wordt gelezen de missive van den commissaris des konings nopens het benoemen van eene gezondheids-commissie. Burge meester en wethouders oordeelen eene aparte commissie niet noodig, daar de plaatselijke commissie van geneeskundig toe- voorzigt, bij voorkomende gevallen, reeds dergelijke diensten gepresteerd heeft, als in de missive van den minister zijn opge noemd zij stellen daarom voor, den brief aan die commissie mede te deelen, met verzoek om daaromtrent eenigzins spoedig rapport uit te brengen. De heer mr. van Dongen vraagt of die commissie zich actief of passief zal gedragen hij meent dat de strekking der instelling zal zijn, op sommige punten te kunnen handelen, en dat de commissie daar wclligt ongenegen toe zal zij». De voorzitter toont aan dat de commissie alleen adviserend zal zijn. De heer Mulock Houwer vraagt of niet even als in andere plaatsen bij de commissie een bouwkundige moet benoemd wor den, daar de commissie, bij waterleidingen of ongezonde huizen, zeer ligt op mocijelijkheden van bouwkundigen aard kan stui ten. De voorzitter en jhr. de Jonge mcencn dat het niet noodig is, daar de commissie slechts adviseert, en burgemeester en wethouders dan altijd den architect kunnen raadplegen. De heer Ochtmans stelt voor de zaak te laten zoo als zij is, daar de ge zondheidstoestand der gemeente goed is; dat alleen zonde kun nen geattendeerd worden op den toestand der riolen, die groote verbetering met groote kosten boven de krachten der g'emeentc vercischt, cn algemeen bekend is, waarom een rapport der commissie dan toch zonder effect zoude blijven en minder goed zoude werken. (Dr. Keller komt ter vergadering). De voorzit ter repliceert dat de commissie tot hiertoe in enkele gevallen overeenkomstig het voorstel heeft gewerkt, waarom er geen bezwaar in kan zijn, om haar nog nader op dit punt attent te maken, terwij! bij kostbare voorstellen de niet opvolging wel aan financiële onmagt maar niet aan onwil zoude te wijten zijn. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt geappui- jeerd door den heer dr. Keiler, Na discussie tusschen de heeren van der Grijp, mr. Can, mr. Eokkcr cn Ochtman, wordt liet voorstel van burgemeester en wethouders aangenomen. De raad gaat in gevolge het onlangs gearresteerde reglement op het losloopen van vee over tot de benoeming van eenen vee- schutter, en wordt benoemd C.Manni. Burgemeester en wethouders leggen over, en ter visie voor de leden op secretarie, de voorwaarden der 7 jarige verpachting der gcmeentc-landerijen om in volgenden raad te behandelen, gelijk met het aangehouden rekwest van jhr.W. M. H. dc Jonge

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2