Afrttjötngm. der bepaaldelijk gezegd, Erankrijk al onverschillig mogt zijn in de daardoor te ontstane moeijelijkheden, dan is dit geenszins het geval met Oostenrijk, dat aan Rusland geene voordeelen wil toestaan die eigenlijk niet in de bedoelingen van het congres gelegen zijn, en dus met Engeland ten deze eene lijn trekt. Van daar hetgeen dezer dagen gezegd is nopens de toenadering tus- schen Engeland en Oostenrijk, welke laatste overigens ook bij den koning van Napels stappen doet ter ondersteuning van de pogingen der westersche mogendheden. The morning post wijdt e.en hoofd-artikel aan de bewering dat een zeker getal kanonneerbooten als kruissers naar Cuba behoorèn gezonden té wordenten einde den slavenhandel te weren. Spanje, hetwelk ten deze zijn' pligt verzuimd heeft, zou zich, zegt dat blad, daardoor beleedigd kunnen betoonenmaar geenerlei regt hebben om er zich over te beklagen. In de city circuleert weer een prospectus van eene nieuwe onderneming, onder den naam van International coasting company", welke zich ten doel stelt stoombooten voor het ver keer met eenige kusten van het vasteland te laten bouwen. Vooreerst komen de volgende linien in aanmerkingvan Duin kerken naar Havre, van Newcastle naar Boulogne, van Liver pool naar Havre en Boulogne, van Antwerpen naar Southamp ton, van Antwerpen over Havre naar Bordeaux en van Eécamp naar Londen. Het kapitaal zal uit 320,000 p. st. bestaan en in vier actien-serien verdeeld wordenwaarvan twee, elk a 80,000 pond sterl., te Londen en Parijs uitgegeven zullen worden. filuslando Hoewel de krooning van keizer -Alexander tot 7 september is uitgesteld, zal de plegtige intogt- des souvercins in Moskou desniettemin op den 29 dezer plaats hebben. De keizer zal dus negen dagen voor zijne krooning in de oude Czarenstad door brengen. De keizerin weduwe wordt den 14 dezer te St. Peters burg verwacht. Italië,, De aangelegenheden van Napels schijnen vooreerst werk aan de diplomatie te zullen geven. De koning van Napels heeft be loften aan Oostenrijk gedaan, en de heer von Hubner, de gezant dier mogendheid te Parijs, begeeft zich naar Napels om den koning tot het wijzigen van zijn regeringstelsel over te halen. Ook zegt men dat lord John Russell, die Engeland verlaten heeft om een geruimen tijd op het vaste land en inzonderheid in het zuiden van Europa door te brengen, met eene geheime zending van het engelsche gouvernement in Italië belast is, en te Rome wordt stellig verzekerd dat de heer de Persigny, de vertrouweling van keizer Napoleon en zijn gezant te Londen, eerlang den paus zal bezoeken. Indien hij werkelijk Ie Rome komt, zal hij er, naar sommigen meenen, niet over de italiaan- sche aangelegenheden handelen, maar den paus uitnoodigen om keizer Napoleon in Erankrijk te komen kroonen. Zeker is het in allen gevalle, dat de heer de Rayneval, de fransche ge zant te Rome, die wegens den staat zijner gezondheid zijnen post onlangs verlaten heeft, derwaarts niet zal terugkeeren, hij was te vertrouwelijk met de roraeinsche bewindslieden, om Braak rijks invloed krachtig te kunnen doen gelden. §p»5aje0 Madrid 7 augustus. De gezanten van Spanje te Parijs en te L onden, de keeren Olozaga en Gonzales, zijn op hun aanhouden van die betrekking ontheven. Men maakt daaruit op dat de progressisten-partij, waartoe die beide mannen behooren, zich voor alsnog niet aan het bewind van den maarschalk O'Donnell wil aansluiten. Een ministerieel dagblad, de Epoca, zegt in zijn nommer van den 2 dezer, dat ook eene deputatie van de cortes uitge- noodigd zal worden om de plegtige sluiting van het huwelijk der spaansche infante met den beijerschen prins bij te wonen. Hieruit meent men te kunnen opmaken dat het bewind voorne mens is de tegenwoordige cortes weder bijeen te roepen. Sfuaitsclilando Erankfort 6 augustus. De officieele Wiener Zeitung be helst een overzigt van de ontvangsten der schatkist gedurende bet eerste semester van dit loopende jaar. Zij bedragen 1 29,593,323 gulden, zijnde circa 6 millioen meer dan geduren de dit tijdsbestek in 1855, en llmillioen meer dan in 1854. De afzending van nieuwe troepen, ter versterking van het oostenrijksche leger in Italië, is op last der regering gestaakt. Er worden thans op nieuw vele manschappen met verlof naar huis gezonden. Men meldt uit Eisenach, dat aldaar tijding is aangeko men, welke hoop geeft, dat de belanghebbenden het eens zullen kunnen worden over eene algemeen en in al de duifcsche staten geldende gouden munt; en dat men reeds onderhandelt over den naam, welke aan dit geldstuk zoude behooren tc worden gegeven. Naar men verzekert, besta'at er weinig uitzigt, dat de staten van het Tolverbond zich ten aanzien van eene vermindering van regten op den invoer van ruw en bewerkt ijzer, met elkan der zullen kunnen verstaan. SiVainilkffSjBio Parijs 9 augustus. De maarschalk Pélissier is alhier aange komen; de minister van buitenlandsche zaken, graaf Walewski, jngelijks. De laatstgenoemde heeft zijne gewone werkzaamhe den hervat. De prins Adalbert van Beijeren is heden hier door geko men, zich begevende naar Madrid, om aldaar zijn huwelijk met de infante Amalia te voltrekken. Onlangs is, gelijk men weet, door het pauselijke gouver nement concessie voor het aanleggen eener spoorweglinie van Civita-Veechia over Rome naar Bologna en Ancona verleend. De particuliere maatschappij, aan welke de concessie overgaat, is den 4 dezer alhier in eene vergadering onder voorzitting van den pauselijken muntius,-- definitief gevestigd; en men hoopt al- zoo, dat die onderneming, welke de Adriatische zee met de Middellandsche in verbinding brengen zal, tot stand zal ko men. Bij de groote tentoonstelling van landbouw alhier waren door het gouvernement vier prijzen voor de beste maaiwerktui- gen uitgeloofd. De werktuigen, welke naar die prijzen dongen, zijn den 2 dezer op den akker beproefd, en de uitkomst daarvan wordt in den Moniteur medegedeeld. Geen van de werktuigen is den hoogsten prijs waardig gekeurd, twee zijn met den twee den en een met den derden prijs bekroond terwijl de vierde prijs niet is toegekend. Het graan, zegt de Moniteur, wordt, wanneer het niet ligt, door de drie bekroonde werktuigen zeer goed gesneden, maÉir de toestel om het gemaaide aan den kant te schuiven en in lagen te schikken is nog niet goed. De jury van beoordeelaars maakt de werktuigkundigen op dat gebrek opmerkzaam; zij dienen ernstig bedacht te zijn op middelen om het te verhelpen." Men weet dat de.maarschalk Pélissier, toen hij uitliet oosten te Marseilleterugkwam, aldaar een schrijven van keizer Napoleon ontvangen heeft, waarbij hij met de waardigheid van hertog bekleed werd. De dagbladeu van Marseille voegden er bij dat hij den titel van hertog van Sebastopol voeren zoudit wordt thans stellig tegengesproken. De keizer heeft zich bepaal delijk verklaard tegen-bet verleenen van titels, die aan eenig deel van het grondgebied van andere gouvernementen ontleend zijn, en zou zulks inzonderheid na het sluiten van den vrede als eene onvoegzaamheid jegens Rusland beschouwen. De Moniteur de la Hotte, een blad hetwelk van wege het fransche ministerie van marine uitgegeven wordt, pleit gedurig voor het grootsche plan van den heer de Lesseps, en beweert thans dat de uitkomst der onlangs dooreen engelsch oorlogschip in de baai van Pelusium gedane peilingen aan de Engelschen allen grond ontnemen om de uitvoerl ijk beid der onderneming te betwijfelen. Onlangs was men alhier in den tuin der Tuillerien be zig de groote tobben te herstellen waarin de oranjeboomen staan. Bij die gelegenheid bleek het uit eenige te voorschijn komende opschriften dat deze boomen eenen buitengewoon hoogen ouderdom hebben. Verscheidene zijn bij de zeven hon derdjaren en de jongste minstens drie honderd jaren oud. Alle twintig jaren wordt in iedere tobbe de aarde door andere ver vangen. In de eerste driejaren na deze verpoting kwijnen de boomen wel is waar eenigzins, doch weldra erlangen zij weer versche krachten, en bloeijen zij des te rijkelijker. Men meent dat het vooral aan deze tijdelijke verwisseling des bodems moet worden toegeschreven dat zij eenen zoo hoogen ouderdom be reikt hebben. SBelgie., Brussel 8 augustus. De koning en de leden van het konink lijk gezin worden morgen uit Namen en Luxemburg op het paleis te Laeken teruggewacht. De dagbladen zijn opgevuld met berigten omtrent de uitstekende wijze, waarop de geza menlijke vorstelijke personen zijn ontvangen, vooral ook op hunnen togt van Dinantnaar hetkoninklijkeslot van Ardennes. Het programma der feesten, plegtigheclen en vermake lijkheden,- deu 17,18 en 19 dezer te Antwerpen te geven, ziet thans het lichten bevat hoofdzakelijk het volgende: Des avonds van zaturdag 16 dezer wordt het feest door het luiden van alle klokken, het bespelen' van bet-carillon en salvo's uit hetgeschut aangekondigd. Zondag morgen tegen half elf ure, komt de ko ning met zijne familie aldaar aan en wordt aan het station van den spoorweg door de burgerlijke en militaire autoriteiten ont vangen A lie muziek- en zanggenootschappen, welke deel aan de feesten nemen, maken, met hunne banieren en insignien, een deel van den koninklijken stoet uit. De burgerwacht en de troe pen der bezetting zullen van het station af tot aan het paleis in gelederen geschaard staan. Zoodra de koning zich op het ba - kon van het paleis vertoont, heffen de zanggenootschappen een koor aan en defileren vervolgens voor Z. M. Ten half twaalf ure verlaat de processie van Onze lieve vrouw de hoofdkerk. Op de Place de Meir wordt in tegenwoordigheid der koninklijke fami lie een Te Deum van dankzegging voor de vijf en twintigjarige gelukkige regering des konings aangeheven, tot bijwoning- waarvan alle autoriteiten en openbare ambtenaren worden uit- genoodigd. Ten twee ure verleent de koning op het paleis audiëntie aan deze en aan de afgevaardigden uit de gemeenten van het gewest. Ten zes ure wordt hem en zijne familie in de zalen van het museum door den gemeenteraad een banket aangeboden, na den afloop waarvan de vorstelijke personen het feest, door het koninklijk harmoniegezelschap in zijn schitte rend verlicht lokaal bij de Pépinière gegeven, met hunne tegen woordigheid vereeren. Bij het van daar terugkeeren naar de stad wordt de toren der groote kerk met bengaalsch vuur ver licht. Dien avond geeft het genootschap De wvjngaert een wed strijd van vlaamsche declamatie. Den tweeden dag, maandag ten halfelf ure, bezoekt de koning de tentoonstelling van tuinbouw, door de Koninklijke maat schappij van tuin- en landbouw in de zalen in de Venusstraat verordend, en begeeft zich van daar naar het op de werf opge- rigt paviljoen, om getuige van den wedstrijd der Koninklijke belgische yaehtclub te zijn. Ten twaalf ure heeft op de Place Verte de uitdeeling der prijzen aan de scherpschutters der bur gerlijke unie plaats. Twee uren later vereenigen zich de autoriteiten en uitge - noodigde genootschappen op de beurs, om gezamenlijk naar het plein van het museum op te trekken, waar ten drie ure» volgens een bijzonder programma, in tegenwoordigheid van den koning en zijne familie, de inwijding van het standbeeld van van Dijck plaats vindt. Ten vier ure worden in het groot bassin waterspelen en op verschillende andere punten volks vermakelijkheden gegeven. Ten zes ure rijden de vorstelijke bezoekers naar het banket, door de cercle voor kunsten, weten schappen en letteren gegeven, en wonen ten acht ure ook het in de tuinen dier vereeniging te houden feest bij. Eene algemeene illuminatie wordt na zonsondergang ont stoken en ten acht ure wordt op de Place verte, die schitterend met gaz zal verlicht zijn, een volksbal gehouden. Eindelijk ontvangen dingsdag den 19 de directie en het mu ziekkorps van het genootschap De kunstvrienden aan het sta tion van den spoorweg de harmonie gezelschappen welke aan het door dat genootschap verordend feest komen deel nemen. Ten half elf ure begeeft de koninklijke familie zich naar den Kattendijk, waar de koning den eersten steen aan de nieuwe dokken legt, ter herinnering waaraan hein en de leden zijner familie eene voor die gelegenheid geslagen medaille wordt aan geboden. Bij de yaehtclub heeft de wedstrijd naar clen konink lijken prijs plaats. De vorstelijke personen vereeren ten twee ure den tuin van het Zoölogisch genootschap met hun bezoek en op dat zelfde uur vangt de ommegang van Antwerpen aan, die, met nieuwe rijtuigen vermeerderd, voorbij het paleis trekt, wanneer de vorsten uit den zoölogiseben tuin zullen zijn terug gekeerd. Het banket, door de Koniuklijke belgische Yaehtclub den koning enzijn gezin in den grooten schouwburg aan te bie den, vangt ten zes ure aan. Alles wordt des avonds met een Venetiaansch feest op de Schelde en een groot vuurwerk be sloten. Den 21 april is gepraaid op 7 gr. 18 min. N. B. en 89 gr. 30 min. O. L., het barkschip Mariagezagv. van Wulven, van Rangoon naar Rotterdam, en den 7 juuij bij de kaap de Goede Hoop, het barkschip Walcheren, gezagv. Ouwehand, van Akvab naar Middelburg. Gisteren is van de reede vanVeerenaarzeegezeild.de schooner Margarett, gezagvoerder R. B. Piorvis, en heden morgen de kof Adolf Eduard, gezagvoerder G. T. Teensma, beide naar New-Castle van Middelburg in ballast. Eergisteren is van de reede van Vlissingen naar Engeland vertrokken, in ballast Adriana Francisca, gezagvoerder J. van Eyk. Bij liet aantal schepen eergisteren uit. zee komende, Vlis singen gepasseerd, en voor Antwerpen bestemd, bevonden zich onder hollandsche vlagde kofschepen Catharinagezagv. Duin tjer, Anna Marthagezagvoerder II. B. Korfker, alsmede de brik Equator, gezagvoerder P. Nieuwenhuys, alle drie van St. Petersburg, en de kof Hillechina, gezagvoerder Schuring, van Koppenhage. Heden morgen is voorbij Vlissingen naar Antwerpen opgevaren: de hollandsche kof Gesina, gezagvoerder L. 8. Pinksterboer, komende van St. Petersburg.

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3