augustus af zal geen verlof tot reizen naar Moskau worden ver leend dan aan personen die bewijzen kunnen, dat zij zich te Moskau een verblijf hebben verzekerd. Aan eene fransche maat schappij is vergunning verleend tot oprigting van een grooten bazaar van kunst-, weelde en industrie-voorwerpen op een der grootste pleinen van Moskau, in verband met een café restaurant op grooten schaal. Het gebouw zal tentvormig met glazen wanden en glazen dak worden gebouwd. De aannemers hebben vergunning bekomen oin de goederen, welke zij niet raogten verkoopen, tegen terugbetaling van de invoerregten, weder te mogen uitvoeren. Spanje. Madrid 2-9 julij. De orde is in geheel Spanje hersteld met uitzondering van Saragossa. In ieder geval gelooft men aan eene spoedige capitulatie van de hoofdstad. HittitscliIamcRo Weenen 29 julij. De keizer van Oostenrijk is heden namid dag, door den erfgroothertog van Toskanen vergezeld, naar Aussig vertrokken, om vervolgens naar Töplits te reizen, waar men op goede gronden blijft verzekeren dat eene zamenkomst zal plaats hebben van den keizer van Oostenrijk met den ko ning van Prnissen. Er bestaat thans eenig vooruitzigt dat de moeijelijkheden, betreffende het inwendig bestuur van het koningrijk Napels, in der minne zullen worden uit den weggeruimd. De napelsche gezant moet aan graaf Buol eene nota van wege.zijne regering hebben ingediend, waarin wel het gouvernement zich verdedigt ten opzigte van zijn gehouden gedrag, maar tevens zich geneigd betoont, het tegenwoordig gevolgde stelsel te wijzigen. Men voegt er bij, dat de koning eene commissie heeft benoemd, be staande uit de meest bekwame leden van den staatsraad, ten einde onderzoek te doen naar de misbruiken, welke in de admi nistratie zijn ingeslopen en voorstellen in te dienen, ten einde die te verbeteren. Velen gelöoven, dat de aartshertog Karei Lodewijk, die zich geheel aan het burgerlijke bestuur wijdt en tegenwoordig stedehouder van Tyrol is, na de voltrekking van zijn huwelijk met de prinses Margaretha van Saksen, tot opvolger van graaf Radetzky als gouverneur-generaal van het Lombardisch-Vcne- tiaausch koningrijk zal benoemd! woeden. Volgens de Oest. corresp. hebben de Montenegrijnen, 10,000 man sterk en onder bevel van den broeder van prins Danielo, een inval op turksch grondgebied gedaan, al wat zij op hun togt ontmoeten, te vuur en te zwaard verwoest en al het vee dat binnen hun bereik was, weggevoerd. Men denkt dat de turksehe regering geduchte represailles zal nemen. Firanlirijlk. Parijs 29 julij. Er is aan de leden van liet corps diplomatique eene memorie rondgedeeld, zijnde een protest van den eeuigen waren prins van Monaco, Gh. L. H. M. markies Grimaldi van Antibes, markies van Cagnes, enz. beroep op de publieke opinie, op den koning van Sardinië, beschermheer van het vorstendom Monaco en op de vijf groote mogendheden aan welke de ken nisneming is opgedragen der door het congres van Weenen niet opgeloste vraagstukken. De pretendent wenscht zijne regten erkend te.zien voor dat de opvolger van Elorestan I door Euro pa benoemd en door den koning van Sardinië met het vorsten dom begiftigd zij. Onlangs is verzekerd, dat de beide stamhuizen der Bour bons zich hadden verstaan omtrent eene gemeenschappelijke vlag en dat de gewone driekleurige, met de lelien, door al de belanghebbenden was aangenomen. Den I7den julij is in het voornaamste te Orleans uitkomende dagblad bepaaldelijk me- degedeeid, dat de graaf de Chambord de driekleurige vlag had aangenomen. Thans leest men in dat zelfde dagblad'een brief van den graaf de Tristan, inhoudende, dat hetgeen deswe gens is gemeld, onjuist is;dat de gebannen vorst nog geen besluit heeft genomen en zich voorbehoudt om zich op een meer geschikt oogenblik omtrent deze aangelegenheid te ver klaren. In berigten uit Konstantinopel van 21 julij wordt verze kerd, dat Kars weder door 12000 man Russen bezet was, doch dat men zich vleide, dat met de te verwachten komst van den heer Butenieff dit bezwaar uit den weg zou worden geruimd. De nieuwe sheriff vau Mekka had zijnen tegenstander ten eenemale verslagen en op de vlugt gedreven. De ontruiming van Konstantinopel door de troepen der gallieerden is op half augustus bepaald; alsdan zal Frankrijk alleen nog hebben in te schepen het personeel der administra tie, dat met de aanzuivering der rekening is belast, alsmede eene halve brigade, welke bestemd is de achterhoede te vor men. Volgens berigt uit de turksehe hoofdstad zou het huis der-heeren Rothschild concessie hebben verkregen voor den aanleg van een spoorweg van Konstantinopel naar Adrianopel en Semlin. CjaiiMslvrigtm. S5vepxïg"6 «le.Tr weeli. Rotterdam 1 augustus In koffij gaat weinig om; men ziet iederen dag den aanslag der koffij-veilingen der Nederlandsche handelmaatschappij te gemoet. In rijst is sedert de vorige opgaafin de eerste hand niets om gegaan. Thee en specerijen zeer stil. ©raanmarkien. Oostburg 30 julij. De aanvoer ter markt van heden bestond bijna enkel uit coolzaad en tarwe, voor welke beide artikelen nagenoeg geen vraag was, en er alzoo zeer weinig zaken zijn gedaan. Tarwe werd bijna algemeen opfl7 en hooger gehouden en f 16 a f 16,50 daarvoor geboden. Rogge door kleine voorraad aan ge bruikers gesleten tot f 10.75 en f 10,50, overigens niet boven f 10,25 waard. Winter- en zomergerst zeer gevraagd, doch als opgeruimd te beschouwen. Men kocht ligte wintergerst a f 8, betere f 8,40, zomer dito f 7,50 en f 7,70. Van nieuwe was een monster aan van geringe hoedanigheid. Haver en Paardeboo- nen zeldzaameerstgenoemd artikel f 4.50, en laatstgemeld f 8 gehouden. Van koolzaad hadden wij een zeer ruimen toe voer; het is redelijk, doch slechts enkele monsters kraak droog. Men hield meest op f 17, doch er bleken geen orders- te bestaan en werd maar weinig voor geboden; hier en daar is een partijtje afgedaan voor f 16,25, voorts f16,10, f 16 en f 15,75 naar ge lang van kwaliteit. Middelburg 3l julij. De aanvoer van tarwe uit onze naburige eilanden, als ook uit Walcheren, was veel grooter dan er voor de consumtie noodig was, waardoor er vrij wat tarwe onverkocht bleef, niette genstaande de prijzen van 50 tot 75 cent per mud lager zijn te noteren. Men kocht puike zeeuwsche tarwe f 17,25, enkele f 17,50 per mud, mindere f 16, een partijtje zomer-tarwe kon maar f 13 halen. Puike walchersche tarwe bijna zonder handel, hoog benoodigden hebben f 18,25 a f 18 en de mindere f 17,75 a f 17,50 betaald. Rogge zonder handel ofschoon men die 50 cent de mud lager aanbood. Puike wintergerst bragtf8op, mindere was op levering aan f7,75 ter veil. Puike zomergerst f7,25, mindere f7 de mud. Er waren twee party tjes nieuwe wintergerst aan de markt, die om derzelver droogte en blankte voor f7,50 en f 7,60 zijn verkocht. Walchersche witteboonen zeer weinig ter veil en tot f 10 in puike soort gekocht, mindere naar rato. Dito bruineboonen werden op f 12 gehouden. Dito Paardeboonen hield men meest op f8, voor f7,75 zijn echter nog eenige partijen los gemaakt. Groene erwten niet ter veil. Nieuw winter-koolzaad, waarvan ruim 65 lasten ter veil, was algemeen mooijer en drooger dan dat van voorgaande week; de beste soorten hadden grage koopers, begin beurs f 16,50, later f 16,25, mindere soorten f 16, f15,75 en f 15,50, wakke partijen waren onverkoopbaar. Raapolie f54. Patentolie f 56. Lijnolie f43 per vat. Harde lijnkoeken f 11.50 per 104 stuks. GeiBiIdalelïle jnma2,EitfiSK,5jze£a„ Middelburg 31 julij. per ned. mud. Tarwe. 13,—a/18,25 - 10,50 k-10,75 - 7,15 a- 8,— - 10,—a-10,— Garst Witteb. per ned. mud. Boekweit. ./-,a/-, Aardappel.- 2,40 a - 2,80 per ned. pond. Versche boter /0,98 a 1,02 Gr. erwtenïi Middelprijzen van bakbare tarwe ƒ17,75 en rogge 10,60. IFffijseim va BB eflFecteao Amsterdam 31 julij. NB. Het beursberigt van heden was heden avond ten 7 ure nog niet ontvangen. Nederland 64f 76 95$ Handel maatschappij 4* Rusland. Oblig. bij Hope co 5 103$ dito dito 1828/1829. 5 86$ dito bij Sfjsglitz 4 86f dito dito 1854 5 u 95^ Obl. bij Stieglitz (nieuwe) 96d* Certific. van inschrijving 6 65$ Spanje. Oblig. nieuwe stukken - H 24$ Binnenlandsch 3 n 39-iV Oostenrijk. Oblig. metaliek 5 78$ u 40$ dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 H S5$V Belgie. Certific. bij Rothschild 2* Portugal. Obligatien 3 46 Oostenr. Oblig. nationale5 pet. 79$ Spanje. CredietS2 Mexico. Oblig. 1853 3 pot. 22$ Venezuela. Oblig4$ pet. 31$ Beurs van Londen, SOjulij. ten 12 ure. Consols 95$ Beurs van Weenen, 30 julij. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 83 Beurs van Parijs, SOjulij. (Slotprijzen.) 44 pet. coinpt. t—,3 pet. 70,65. JTïiö&elm »cm umwr. Tugschen 3?Iiddelliurg- en Rotterdam. Uren van vertrek in augustus. Van Middelburg Van H.otierdam Zondag 3 namidd. 1 ure. Maandag 4 's morg 10,30 Maandag 4 'smorg. 6 Dingsdag 5 V 11,30 Dingsdag 5 n 6 Woensdag 6 11,30 Woensdag 6 6 Donderd. 7 11,30 Donderd. 7 6 Vrijdag 8 11.30 Vrijdag 8 6 Zaturdag 9 11,30 Zondag 10 6 Maandag 11 11,30 Maandag 11 7 Dingsdag 12 11,30 Dingsdag Woensdag 12 8 Woensdag 13 6 ure. 13 9 Donderd. 14 7 Donderd. 14 10 Vrijdag 15 U 8,30 Vrijdag 15 11 Zaturdag 16 8,30 "Vain Vlisging-en op ISolterdaBM. Vastgestelde uren van vertrek. Van VIi8singeu Van Etotterdaxn des Maandags, Woensdags desDingsdags, Donderdags en Vrijdags, en Zaturdags, 's morgens 8 ure, na aankomst voormiddag 11$ ure, na aan- der stoomboot van Breskens. I komst der spoortreinen aldaar. NB. De Omnibusdienst tusschen Middelburg en Vlissingen correspondeert met de Stoombootdienst. De Wagendienst van Goes op het Catsche Veer is veranderd in eene zoodanige dienst van Goes op Wolfaartsdijk. MiiMelfouBjeg op Eierilizee esi Bergens op ^oom {Triolen)!,, Uren van vertrek in augustus. Van Middelburg Maandag 4 namidd. 1,30 Vrijdag 8 's morg. 3,30 Maandag 11 6,30 Vrijdag 15 10,30 Van Tholen Dingsdag 5 's midd. 12 ure. Zaturdag 9 's morg. 3 Dhigsdag 12 5,30 Zaturdag 16 9 Van MieMelÜjnrg- ti>p KïerSI<ze<e. Van Middelburg Woensdag 6 namidd. 2,30 Woensdag 13 's morg. 9 ure. Van Zierikzee Donderd. 7 namidd. 3 ure. Donderd. 14 's morg. 9,30 Jtöwrtmttcn. Getrouwd J. FAK BROUWER Middelburg, en den 30 Julij 1856. J. E. HISSER. Heden beviel van eene Dochter M. BOGERT, Echtge- noote van Middelburg, J. F. VAN DE WOESTIJNE. den 31 Julij 1856. Eenige en algemeene kennisgeving. Verscheidene Kiezers, die voornemens zijn bij de aan staande Stemming van een Lid van den Gemeenteraad op 5 Augustus e. k. hunne stem uit te brengen op w. sa- SJHË tfemoss, gewezen Officier bij de Marine, vermeenen dien Heer alle- zius aan hunne Medekiezers te mogen aanbevelen. Vele Kiezers voor den Gemeenteraad te Middelburg zijn voornemens om bij de Verkiezing op aanstaanden Dingsdag den 5 Augustus 1856, hunne stem uit te brengen op den Heer Ao I, d. F H E E IB9 Koopman en ScJieejweeder. VERKIEZING. Bij de lezing der Middelburgsche Courant van heden zagen wij dat verscheidene Kiezers voornemens schijnen bij de aanstaande stemming van een Lid voor den Gemeenteraad hunne stem uit te brengen op Jhr. W. H. DE JONGE. Ofschoon wij ons niet verzetten tegen deze Candidatuur, zoo betreuren wij de voorbarigheid derzelve. Pas weinige dagen geleden heeft men de eenvoudige kiesbevoegde Bur gerij zeer behendig doch schromelijk weten te misleiden door het te dóen voorkomen als of met liet Lidmaatschap van den Heer CALAND in deu Gemeenteraad het achteruit vliegende Middelburg eenen Spoorweg naar Maastricht koude winnen en met dit bedriegelijk middel (ik zeg bedriegelijk want wat heeft een Lid van den Raad met den Spoorweg te maken, veel minder daarin iets te zeggen) is het doel bereikt, de Heer CALAND werd benoemd ten nadeele vau den Heer A. H. G-. FOKKER. Dit echter is geene reden om thans dien waarlijk aan,be- velenswaardigen Candidaat. op eens te laten varen. Integendeel, laten alle zelfstandige, liberale Kiezers thans de handen in écu slaanen hunne stem met vereenigde krachten uitbrengen op dezen Heer, verzekerd dat een groöt aantal welgezindea

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3