Breda op Roozendaal aan den eenen kant tot Vlissingcn, aan den anderen kant tot Eindhoven te verlengen, welk punt in de door ons voorgeslagene linie ligt." Renoeming-en esa toesluiten. Het heeft den koning behaagd, bij besluit van 30 julij, den heer mr. J. 8. Lotsy, lid van de eerste kamer der staten-gene- raal en burgemeester van Dordrecht, met ingang van den eersten augustus aanslaande, te benoemen tot minister van marine. Bij besluit van gelijke dagteekening, heeft Z. M. goedgevon den, tot directeur-generaal van marine, met ingang van den eersten augustus eerstkomende, aan te stellen den met dien dag tot kapitein ter zee bevorderden kapitein-luitenant ter zee B. G. Escher. Bij besl. van 26 julij jl. heeft Z. M. goedgevonden aan den minister van staat mr. E. A. baron van Hall vergunning te ver- lcenen tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van rid der grootkruis der orde van St. Mauritius en St. Lazarus, hem door Z. M. den koning van Sardinië geschonken. Bij Zr. Ms. besluit van de zelfde dagteekening zijn be noemd: tot president der arrondissements-regtbank te Nijme gen, mr. A. E. C. van Trojen, thans officier van justitie bij dezel ve regtbank, en zulks in de plaats van mr. J. J. L. van der Brug- ghen, als zoodanig eervol ontslagentot officier van justitie bij gemelde regtbank mr. C. E. van Tricht, thans substituut-officier van justitie bij gemeld collegie. Bij Zr. Ms. besluit van den 23 julij worden, met ingang van den 1 augustus aanstaande, bevorderd tot adjunct-admini strateurs, de scheepsklerken A. J. Looijen, C. C. M. Bervoets en A. L. Thierens; te rangschikken in hunne tegenwoordige volgorde tusschen de adjunct-administrateuren W.H. E. Vogel en G. H. Verboon; C. J. C. Holtzapffel en G. Y. C. Eraser; te rangschikken in hunne tegenwoordige volgorde onder den ad junct-administrateur G. H. Verboon, Bij Zr. Ms. besluit van den 24 julij worden, met ingang van den 1 augustus aanstaande, bevorderd tot kapitein-luite nant ter zee, de luitenants ter zee der 1ste klasse W. A. de Gelder en C. P. de Brauw, en tot- luitenants ter zee van de lste klasse de luitenants ter zee der 2de klasse jhr. E. E. von "Weiier en G. H. Bakker. Z. M. de koning heeft aan baron von Steinberg, ter ge legenheid van zijne aftreding als minister-resident van Z. M. den koning van Hanover bij het nederlandsche hof, het rid derkruis met de ster der orde van de Eikenkroon geschonken Gelijke onderscheiding is te beurt gevallen aan den baron L. Gericke van Herwijnen, onzen gezant te Brussel Kerk- en sclaoolnieuws. Werd aan de gemeente van Oost- en Westsouburg, op den 20 j ulij, het overlijden van haren waardigen ambachtsheer jhr. mr. J. C. Schorer van de Souburgen medegedeeld, die in zijn leven op de onbekrompenste en edelmoedigste wijze het lot van zoo velen barer behoeftige weduwen en noodlijdenden heeft gele nigd, dezer dagen ontving haar diaconie armbestuur het berigt dat zij begunstigd is geworden met een aanzienlijk legaat van f 2000 om op de voordeeligste wijze aan te leggen, en de revenuen daarvan te doen strekken gedeeltelijk tot verschaffing van werk in den wintertijd. Het is door deze gunstige beschikking dat de overledene wel onder Souburgs ingezetenen in dank baar aandenken zal blijven. Marine en leger. Bij beschikking van den minister van marine ad interim, van den 30 julij, zijn mei den 1 october aanstaande benoemd tot adelborsten der 3de klasse bij de nederlandsehe marine: L. A. Walaardl Sacré, E, X. Engelbrecht, H. A. Sirks, P. J. Zaal, H. A. de Smit van den Broecke, Tjitte Sprée, S. E. T. de Vaynes van Brakell, R. D. Crommelin, L. A. Dittlof Tjassens, jhr. J. J. Mackay, J. E. Manikus, M. A. Medeubach, M. J. C. Lucardie, J. C. Commijs, C. Middelkoop, J. W. Middelburg, M. F. Ree- ringh, E. J: Stokhuijzen, G. C. Sterk. J. P. Hovy, L. M. L. de liaan, J. G. Perk van Lilh, li. J. Borgerhoff van den Bergh, P. Qrans,. B. M. van der Weide, R. E. van der Loeff, J. Vriemoet llrabbe; A..11. A. von Bihl, H. Scbotborgb, H. Q,uispel, H. van jHengel, L. Molenaar, E. J. Beekman, J. A. Snoek, A. de Bruij- ji'e,'G. Eek-, M. A. van Aken, P. J. Happel, R. Wijmans, P. N- ;Nieuwenhuis. Zr;Ms. stoomschip Phoenix, onder bevel van den Iui- lste klasse E.R.Toe Water, van Vlissiugen naar 1 Batavia, !is vóór den 23 mei in Simonsbaai, kaap de Goede hoop binncngeloopen. ^J;3C5|Si,moaanetersiaEid te MitluSeltoaarg. SS F 1 Augustus s morgens s middags 1 3 's avonds 31 's morgens 7 's middags 12 's namidd. 3 6 7 ure 70 gr. SI SI 69 72 84 86 Gemeenteraad, van Middeltowurg. Zitting van 30 julij. Voorzitter de heer mr. Bijleveld van Serooskerke. Afwezig de heeren jhr. mr. Paspoort van Grijpskerke, Sprcn- gcr, van Teylingen en van Sonsbeeck. De notulen der vorige zitting goedgekeurd zijnde, wordt voor kennisgeving aangenomen de mededeeling, dat de heeren jhr. mr. Paspoort van Grijpskerke en van Teylingen door uitlan- digheid verhinderd zijn deze zitting bij te wonen. De voorzitter deelt verder mede dat zijn ingekomen de ge loofsbrieven van het nieuw benoemd lid, den heer A. Caland, welke in handen worden gesteld van een e commissie, tot leden waarvan hij benoemt de heeren mr. Verbrugge, Rekker en van Deinse. Deze commissie, zich tot dat onderzoek verwijderd hebbende, gedurende welken tijd de zitting wordt gesehorst, brengt bij monde van den lieer mr. Verbrugge rapport uit, waarvan de conclusie strekt om den heer Caland als lid toe te laten, aange zien al zijne stukken zijn in orde bevonden. Dienovereenkomstig wordt besloten en de ten uitvoerlegging aan burgemeester en wethouders overgelaten. Gelezen zijnde eene missive van den heer G. J. Sprenger, houdende aanvaarding van, en Van den heer mr. W. C. Borsius, die uit hoofde van veelvuldige bezigheden, bedankt voor, de op hen uitgebragte benoeming als lid der commissie tot het exami neren van varenslieden ter koopvaardij, wordt eerstgemelde voor kennisgeving aangenomen, terwijl de kamer van koophan del en fabrieken zal worden uitgenoodigd tot het indienen van een ander dubbeltal om in dc vacature te voorzien, door het bedanken van den heer mr. Borsius veroorzaakt. De commissie van bestuur over de geneeskundige school alhier, wordt overeenkomstig haar verzoek gemagtigd om tot een bedrag van f 50 te beschikken uit den post voor onvoorziene uitgaven, voorkomende op deu staat van begrootiug voor die inrigting, voor kosten van natuurkundig onderwijs en schade loosstelling aan het hier bestaand natuurkundig gezelschap, voor gebruik van werktuigen enz. Eene overgelegde staat, houdende voordragt van in onwaarde te verantwoorden aanslagen in de belasting genaamd lantaarn- geld, zal ter inzage van de raadsleden nedergelegd en daarop de beslissing aangehouden worden. Het kohier van de aanslagen der belasting op de fouragien roor het dienstjaar 1856, dat ter visie lag en eene geringe wijzi ging onderging, wordt thans finaal gearresteerd tot een bedrag van f 1170,67-J-, en de verdere ten uitvoerlegging opgedragen aan burgemeester en wethouders. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling der driemaandelijksche opname van de boeken en kas des gemeente ontvangers, over liet tweede kwartaal, bedragende het saldo in kas f 57-77,26$. Wordt overgelegd de rekening der gemeente over het dienstr jaar 1855, bedragende in ontvang f252,465,18£, in uitgaaf f248.966,73, goed slot f 3498,45^7 Deze zal naar het voor schrift der gemeentewet ter inzage worden nedergelegd en tot onderzoek gesteld worden in handen der commissie van fin ancien. De voorzitter deelt mede dat door bet bedanken van den heer wethouder van Sonsbeeck en de afwezigheid van den burge meester,'de noodzakelijkheid bestaat, voorzien bij art. 90 der gemeentewet, om een der raadsleden tijdelijk te benoemen tot waarnemend wethouder. Daartoe wordt overgegaan, met inachtneming der voor schriften van het reglement van orde en.bij de eerste stemming benoemd de heer Snijder met 8 stemmen, terwijl de heeren mr. van Diggelen, Rekker, mr. Snouck Hurgronje, van Deinse en mr. Vis, ieder eene stem bekwamen. De lieer Snijder betuigt zijne erkentelijkheid voor dit bewijs van vertouwen zijner medeledenofschoon hij zich bij zijne overige werkzaamheden bezwaard acht met de getrouwe ver vulling der bezigheden aan liet dagelijksch bestuur verbonden, zal hij, uit aanmerking dat het hier slechts eene tijdelijke voor ziening geldt, zich de benoeming laten welgevallen. Overeenkomstig eene door den heer Rekker gemaakte op merking zal thans ook moeten worden overgegaan tot benoe ming van een plaatsvervangend lid der commissie, toegevoegd aan liet dagelijksch bestuur voor de opmaking van het kohier der directe plaatselijke belasting, ter vervanging van den heer Snijder. Hiertoe wordt verkozen den heer van Uije. De openbare zitting wordt gesloten. GuitenUutbsch? tifömgen. Engeland. Londen 29 julij. De volgende rede werd heden ten 2 ure door den lord-kanselier in eene vereenigde zitting van het hooger- en lagerhuis uitgesproken: Mylords en mijne heeren Wij hebben in last van H. M. om u te ontslaan van alle ver dere bemoeijingen in het parlement en tevens aan u te betuigen hare warme erkentelijkheid voor den-ijver en de naauwgezet- heid, waarmede gij u hebt gewijd aan de vervulling uwer open bare pligten, gedurende deze zitting. Toen H. M. uwe vergadering opende, was HD. met hare bondgenooten den keizer van Frankrijk, den koning van Sar dinië en den sultan, gewikkeld in eenen vreeselijken oorlog, ten doel hebbende de aangelegenheden van hoog europeesch belang, en toen deed H. M. een beroep op uwe trouw en vaderlands liefde tot het verkrijgen der middelen tot voorzetting van dien oorlog, met de kracht en volharding, welke voor den goeden uitslag noodig waren. Gij hebt het op u gedaan beroep edel beantwoord en H. M- werd daardoor in staat gesteld, om voor den verwachten veld- togt eene magt te land en ter zee te ontwikkelen, de magt en den moed van dit land waardig. Gelukkiglijk werd het niet noodig, om deze magt te gebrui ken tot het doel, waarvoor zij bestemd was. Er werd een trac- taat gesloten, waarbij het doel waartoe de oorlog was onder nomen, geheel werd bereikt, en een eervolle vrede heeft Europa voor de rampen van een voortgezetten krijg behoed. H. M. vertrouwt dat de voordeelen, uit den vrede voortspruitende, groot en blijvend zullen zijn, en dat, terwijl de vriendschap en net bondgenootschap, welke door gemeenschappelijke pogingen in den oorlog gesloten zijn, in kracht door onderling belang in den vrede zullen toenemen; dat ook de verwijdering, welke eigen aan den oorlog is, plaats zal maken voor het vertrouwen en de goede gezindheid, welke eene getrouwe vervulling der verbindtenisseh inboezemen, aan hen, die elkander als tegen standers hebben leeren hoogachten. H. M. beveelt ons u dank te zeggen voor uwe ondersteuning in de ure der beproeving en u hare vurige hoop te kennen te geven, dat de bloei van haar getrouw volk, hetwelk geen stoffe lijk nadeel heeft ondervonden door den druk der tijden, steeds moge blijven toenemen door den algeineenen invloed van den vrede. H. M. voert thans onderhandelingen over vraagpunten in verband met de zaken van Centraal Amerika, en H. M. hoopt, dat het verschil, hetwelk deswege ontstaan is tusschen Hi*. Ms. gouvernement en dat der Vereenigde Staten, in der minne zal kunnen worden bijgelegd. "Wij zijn door H. M. belast om ter uwer kennis te brengen, dat HD. gaarne bij deze gelegenheid te kennen geeft het genoe gen, waarmede zij gedurende den oorlog talrijke en eervolle betuigingen van trouw en openbaren geest heeft ontvangen van Hr. Ms. indisch gebied, van die koloniale bezittingen, welke een zoo kostbaar en belangrijk deel der domeinen van Hr. Ms. kroon uitmaken, li. M. heeft met genoegen hare goedkeuring geschonken aan de parlementsacte, strekkende om in de graatschappen en vlek ken in Engeland en Wallis de policie krachtiger te doen werken. Die acte zal aanmerkelijk dé veiligheid van personen en goede ren verhoogen en zal dus de pogingen van eerlijke nijverheid meer en meer aanmoedigen. H. M. gelooft met vreugde, dat de parlementsacte tot verbe tering der inwendige schikkingen aan de hoogeschool van Cam bridge nieuwe kracht en nut aan dien ouden en beroemden zetel van geleerdheid zal schenken. De wet tot regeling van de aandeelen-maatschappijen zal meer gemak schenken tot voordeelige plaatsing van kapitalen en alzoo strekken ter bevordering der ontwikkeling van de hulpbronnen des lands, terwijl de goedgekeurde wetten betref fende de handels-wetgeving van Engeland en Schotland het ongerief zullen uit den weg ruimen, voor Hr. Ms. onderdanen, die bij deu handel betrokken zijn. H. M. heeft met voldoening opgemerkt, dat gij uwe aandacht geschonken hebt aan de schikkingen betreffende degeregts- hoven en de gezantschappen; het is Hr. Ms. vurige wensch, dat het regt voor alle klassen barer on'derdanen bereikbaar zij met zoo veel spoed en zoo weinig kosten als bestaanbaar is met het onderzoek der zaken, waarover vonnis moet worden geveld. H. M.vertrouwt dat de acte, strekkende om de kustbewaking onder het bestuur van de admiraliteit te stellen, de grondsteen zal zijn der later te maken schikkingen, om in tijd van vrede middelen te beramen tot behoorlijke verdediging des rijks, wan neer zich daartoe later de behoefte mogt voordoen. Mijne heeren van het huis der gemeenten Wij hebben van H. M. in last om u te bedanken voor de bereidwilligheid, waarmede gij de begrooting voor dit dienst jaar hebt goedgekeurd. Mylords en mijne heeren H. M. beveelt ons u geluk te wenschen wegens den gunstigen toestand der geldmiddelen en wegens de bloeijende gesteldheid van alle takken van nationale kunstvlijt, en zij erkent met dankbaarheid de loyauteit van hare getrouwe onderdanen en den geest van orde en eerbied voor de wet, welke in elk ge deelte dezer staten heerschen. H. M. geeft ons in last om u haar vertrouwen te betuigen, dat gij naar uwe haardsteden terugkeerende, door invloed en voorbeeld in uwe onderscheidene districten zult bevorderen dien voortdurenden en onafgebroken vooruitgang, welke het levensbeginsel der welvaart van denatie is, en H. M. bidt vurig dat de zegen des Almagtigen op uwe pogingen daartoe ruste, en voorspoed schenke op uwe verrigtingeu aan de welvaart en het geluk des volks. The globe logenstraft formeel het gerucht dat koningin Victoria binnen kort Lissabon, Berlijn of Dublin zou gaan H. M. zal de herfst in de schotsche hooglanden doorbrengen Rusland. Berigten uit St.Petersburg van 20 julij zeggendatde Alands- eilanden waarschijnlijk weder een garnizoen van russisehe troe pen zullen ontvangen, hoewel er volgens de bepalingen van het parijsche vredesverdrag geene vestingwerken gebouwd zullen worden. De gouverneur-generaal van Finland, de generaal von Berg, heeft laatstelijk die eilanden bezocht. Verder melden die berigten, dat in den aanstaanden herfst twee vaartuigen van de russisehe oorlogsvloot uit Kroonstadt in zee zullen gaan, om ter bevordering der wetenschap eenen togt rondom de wereld te doen. Het zal de negen en dertigste reis rondom de wereld zijn, welke sedert het jaar 1803 door toedoen van het russisch gouvernement met wetenschappelijke doeleinden ondernomen is, Men verzekert dat het vertrek van het hof naar Mos- kau, bepaald ishet zal plaats hebben acht dagen na den terugkeer der keizerin weduwe. Het programma vanöekro- ningsplegtigheid is door den keizer goedgekeurd. Het aantal paarden, dat uit de keizerlijke stallen naarMoskau is gezonden om bij de feesten gebruikt te worden, bedraagt 200; van half

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2