KiUültngm. Cjantrdsbrngtm. Rusland. Petersburg 17 junij. Men verzekert, dat eerlang eeue vloot zal worden uitgerust, welke van Kroonsladt naar Nicoaïeff zal vertrekken, om er manschappen en materialen heen te brengen voor den scheepsbouw. De noodige stukken, om de vestingwer ken dier plaats te wapenen, zullen in de gieterijen van Siberie worden gegoten. Op grond van mededeelingen uit Petersburg wil men we ten, dat Rusland voorlaan eene veel sterkere krijgsmagt in de Itrim bestendig op de been zal houden dan vroeger; als mede, dat te Sebastopol op nieuw belangrijke werken voor de scheep vaart vervaardigd zullen worden. Ook spreekt men van het maken van nieuwe vestingwerken op den zuidelijken oever dei- baai. Dit een en ander zal slechts voor de koopvaart kunnen dienen, want bij het vredesverdrag is bepaald, dat Rusland geene militaire arsenalen bij de Zwarte zee mag bezitten. Tnrkye. Brieven uit Konstantinopel deelen mede, dat de porte reeds in de eerste maanden zal overgaan tot het reorganiseren des legers en met dit doel gehoor zal geven aan het meerendeel der aanbiedingen, haar van wege veis franse he officieren gedaan om over te gaan in het turksche leger; vooral echter zal men de aanbiedingen van staf-officieren (vooral van infanterie en kavallerie) gehoor geven. Ook zijn vele aanbiedingen van en- gelsche officieren bij de turksche regering ingekomen, welke wel is waar van invloedrijke zijden worden ondersteund, maar weinig kans hebben om ingang te vinden. Italië. Een bij de londensclie Times ontvangen schrijven uit Parijs van jl. woensdag zegt: /Particuliere brieven uit Milaan van den 21 dezer melden dat er aanstalten gemaakt worden voor eene volksbeweging op eene groote schaal, die geheel het itali- aansche schiereiland zou omvatten. De handlangers van Maz- zini zouden daaraan werkzaam zijn, met het doel om eene andere beweging van eene meer constitutionele strekking voor te komen. De partij van Mazzini is zekerlijk beducht dat zij alleu invloed in Italië verliezen zal, indien zij zich door de gematigde leiders, die van Piemond vrijheid voor hun land verwachten, voorkomen laat; en zij schijnt voornemens te zijn om onverwijld op hare wijze eenen slag te slaan. Afschriften van opruijende proclamatien, die tot plundering en moord1 aanzetten, worden overal in-Italië verspreid //Volgens de jongste brieven uit Napels volhardt de koning in het besluit om den raad der westersche mogendheden in den wind te slaan en om de hervormingen te weigeren, die vaD hem gevraagd worden als het eenige middel om zijne staten voor eene geweldige beroering te behoeden. Hij vleit zich met de ge dachte dat hy, met den bijstand van het napelsche volk, op welks getrouwheid hij zich ten volle verlaat, in staat zal zijn om aan de dwingelandij der westersche mogendheden, gelijk hij ze noemt, het hoofd te bieden." Dit berigt wordt tegengesproken door een schrijven uit Parijs, insgelijks van jl. woensdag, hetwelk door een ministerieel dag blad van Londen, The morning-post, medegedeeld wordt. Men leest daarin het volgendeHier, te Parijs, zijn depeches uit Milaan ontvangen die melden dat in Lombardye veel gisting onder de bevolking lieerscht, zoo dat de oostenrijksche over heden, naar gezegd werd, aanzoek om versterking van krijgs magt gedaan hadden. Eene latere depeche zegt echter dat de voorzorgen, die door de overheden in het vooruitzigt op oproe rige bewegingen genomen waren, onnoodig zijn, en dat valsche rapporten van depolicie aan de militaire overheden betrekkelijk vermeende aanstalten tot eenen opstand daartoe aanleiding ge geven hebben." Het even genoemde blad deelt ook een schrijven uit Malta mede, hetwelk voor de zaak der orde in Italië niet veel goeds belooft. Volgens hetzelve is een gedeelte van het engelsch-itali- aansche legioen, hetwelk op dat eiland verblijf houdt en eerlang afgedankt zal worden, door zendelingen van Mazzini in dienst genomen om, na hunnen terugkeer in Italië,' tot het ondersteu nen van revolutionaire aanslagen in Piemont en Napels gebe zigd te worden. Uit Turijn deelen brieven mede, dat aldaar in hoogere kringen het gerucht verspreid was, dat de sardinische regering op de goederen van den bisschop van Milaan beslag wilde leg gen. Zulk een maatregel zoude gewigtige gevolgen kunnen hebben. flBuitsclilaiid. Weenen 25 junij. In verscheidene steden van Hongarije worden thans scholen ingerigt, uitsluitend bestemd voor het onderwijs van kinderen van zoogenaamde Heidenen, Egypte- naren -of Zigeuners, al welke daar te lande nog in vrij grooten getale schijnen te worden gevonden. Gisteren avond is de koning van Griekenland alhier aan gekomen en werd door verscheidene leden van het keizerlijk huis begroet en ontvangen. De koning reist onder den naam van graaf van Athene en zijne afwezigheid uit het koningrijk zal, naar men zegt, drie maanden duren, gedurende welke de koningin volgens de wet van 1850 als regentes het bewind zal voeren. Koniug Olto wordt vergezeld door den hofmaarschalk Notaras, den luit.-kol. Botsaris, zijn adjudant Murusis en zijn geneesheer Bouros. Berlijn 26 junij. Den 3 julij vertrekt de presiderende minister, baron von Mariteuffel, van hier om zich naar Scheveningen te begeven, ten einde de zeebaden te gebruiken. Frankfort, 26 junij. Aan de Prankf. Zeitung wordt uit Weenen geschreven, dat de grieksche aangelegenheden eerlang eene groote rol in de Europesche diplomatie zullen vervullen De minister van buitenlandsc'ne zaken, van Griekenland, zal eertsdaags de hoven van Weenen, Berlijn, Munchen, Parijs en Londen bezoeken, naar men zegt, met het doel, om de mogend heden met de oorzaken der troebelen in Griekenland bekent te maken. Frankrijk. Parijs 28 junij. Weldra zal de wet op de vondelingen en hunne overbrenging naar Algesic in behandeling komen. De Senaat wil vooreerst met zeer veelgemaligheid in dezen te werk gegaan hebben. Men zou beginnen met 6000 kinderen, die den ouderdom van 12 jaren hebben bereikt, derwaarts te zenden en jaarlijks dit getal met 12 a 1500 versterken. De kinderen zouden in de landbouw-kolonien verspreid worden. Door dit voorstel wordt de wet van 1811, welke trouwens nooit tot uitvoering is gekomen, opgeheven, waarbij die ongelukkige kinderen van het mannelijk geslacht, tot de zeedienst als scheepsjongens ge dwongen waren. De bisschop van Atrecht heeft een helderlijken brief uitge vaardigd, waarin hij zich meer met den toestand van Italië en, over het geheel met staatkundige beschouwingen dan met gees telijke belangen bezig houdt. Men kan dien brief beschouwen als. eene soort van antwoord op sommige protokollen van het parijssche congres en in het bijzonder als een protest tegen de beginselen door den sardinisclieu minister Cavour omtrent Ita lië ontwikkeld. Die brief heeft hier groot opzien gebaard daar deze voorst elling zoo lijaregt in strijd is met de klagten, welke de graaf Walewski in het congres heeft aangeheven, iu naam des keizers en met de verklaring, dat hervormingen in het bestuur van de pauselijke staten dringend noodzakelijk zijn. Men acht het by ua onmogelijk, dat deze brief geen conflict doe ontstaan tusschen dezen lioogen geestelijke en den hoogge plaatst en staatsdienaar. Zie hier een gedeelte van het bekoorlijk tafereel, hetwelk de bisschop van Atrecht van den kerkelijken staat ophangt. //Het romeinsche volk is gewis een der gelukkigste van het heelal. Onder de kalme en zachte hand van eene regering, aan welke men alleen kan verwijten van al te vaderlijk te zijn, ter wijl overal elders de gemoedereu zich vernederen en in het stof wegzinken, blijft Rome de letteren, kunsten en wetenschappen beoefenen met eene opgeruimdheid, een ijver en goeden uitslag, welke niet denkbaar zouden zijn, zoo niet iedereen welvaart en volk.omene veiligheid genoot. Afkeerig van de kunstige behoef ten der nieuwe maatschappij, verstandig en matig ten aanzien van de werkelijke behoeften des levens, blijft het romeinsche volk steeds het zelfde, omdat het te vreden is met zijn lot en in weerwil van den overal elders onwederstaanbaren invloed van talrijke rijke, veelvermogende en verleidelijke vreemdelinge^ die de heilige stad komen bezoeken, brengt het geenerlei veran dering noch in zijne sobere maaltijden, noch in zijne eenvoudige kleeding, noch in zijne gemat igde begeerten, noch in de aloude eenvormigheid zijner gewoonten. Betrekkei ij kerwijze telt het veel minder armen dan wij en zijne armen zijn ongelijk minder ellendig dan de onze, om dat het hen anders ondersteunt dan wij. Wat men er ook van zegge, het geeft aan de vrije liefdadig heid boven de officiële de voorkeur; het duldt de bedelarij en eert die zelfs; maar het heeft niets te vreëzen van het pauperis me het vermoedt dit zelfs niet. Te Rome meent geen enkel behoeftige, dat hij eenig regt heeft op ondersteuning. De arme vraagt altijd met beleefdheid, somtijds is hij dringend, maar al tijd dankbaar voor het weinige, dat men hem geeft en hij is altijd zeker, dat hij meer zal ontvangen dan hij noodig heeft." De kardinaal-legaat vertrekt dingsdag; hij moet offi- cieelen last hebben om bij den heiligen vader onderhandelingen te voeren wegens de kroouing, welke in bet volgende jaar zou plaats hebben. Er heeft zich eene maatschappij gevormd meteen kapi taal van 450,000 fr. met het doel om alle mogelijke voordeelen van de werken van den heer de Lamartine, gedurende zijn leven en na zijn dood, te trekken. Deze maatschappij heeft eene circulaire aan de actionnarissen gerigt en correspondenten benoemd om verslag van de operatien te geven. De heer de Lamartine werkt alleen voor de actionnarissen, aan welke hij met'ziel en ligchaam toebehoort. Ook de heer de Chateaubriand was tot dit uiterste vervallen. De hier aanwezige jeclen der internationale commissie voor de doorgraving der landengte van Suez, hebben de voor stellen goedgekeurd der eerste commissie, welke naar Egypte is geweest. Naar men verneemt, hebben velen der hier gevestjgde Polen het besluit genomen om zich te onderwerpen aan de voorwaarden, waarop de keizer van Rusland bereid is om hen in 't genot der amnestie te doen deelen. Eene telegrafische depeche van eergisteren uit Madrid houdt iri, dat, ten gevolge der laatstelijk te Valladolid plaats gehad hebbende onlusten, 28 personen in verzekerde bewa ring waren genomen. De beweging had zich uitgestrekt lot Rioseceo en tot Palencia. De opstandelingen hadden eenige eigendommen, gelegen aan het kanaal van Castilie, geplunderd en verbrand. Uit de telegrafische depeche moet worden afge leid, dat de overheid laatstelijk nog niet in allen deele meester was; ten minste zij eindigt met het berigt, dat de materiële or de van lieverlede werd hersteld. BBelgïe. Brussel 27 junij. Ii'émancipatioiizegt dat de reis des konings naar Engeland ten doel heeft de verloving van de oudste dochter van koningin Victoria, met Erederik Willem van Pruissen. L'observateur bevestigt de geruchten, sedert eenige da gen in omloop, omtrent het ontslag 't welk de heer Ch. de Brouckere als burgemeester van Brussel voornemens zoude zijn te geven. Zoo als men weet, was de heer de Brouckere een van de voornaamste voorstanders van het Crédit- mobilier. Het zelfde blad spreekt nogmaals van het ontslag van den heer Mercier, als minister van financien. Dit ontslag zoude al mede het gevolg wezen van het mislukken der bovengenoemde maatschappij. De aankondiging van het mislukken dier maatschappij is op de benrs alhier met de kreten leve de koningbegroet. Sedert zijn al de belgische fondsengerezen. E/omalsard.. Venet. leeuiiig- vsa.ii liet jaar Bij de uilloting van de Lomb. Venei, leening van het jaar 1850 is de serie VI (zes,) groot lire 4,046,800 gel rokken, zul lende de obligatie» dier serie, waarvan de aflossing te Amster dam bepaald is, volgens nadere aankondiging op 1 december worden terug betaald. ö&ostemrójk. fflJiatle staatsscSaaaSsI. Op den 2 junij zijn te Weenen in serie 345 uitgeloot de vol gende 4£ pet. obligatie» litt. S., der IC. IC. oostenrijksche nego- tiatie, door tusschenkomst der heeren Gebroeders Betlimann, in Frankfort n/M. gedaan en wel No. 19351 tot en met no. 21078, met een hoofdbedvag van fl. 1,111,000, bedx-agende daarvan de intrest, volgens den ver minderden voet van rente, fl. 24.997,30 kr.ten einde volgens de bepalingen van het allerhoogste patent van 21 maart ISIS, in nieuwe, naar den oorspronkelijken maatstaf, in conv. munt ventegevende staatsschuld-bekentenissen te worden verwisseld. Meekrapprijaeni. Rotterdam 30 junij. Van meekrap werd zeer weinig geveild, daar de eischers hooger gestemd waren. Amsterdam 30 junij. Tarwe/15 en gerst/2 hooger. Raapolie op zes weken ƒ474- Lijnolie op zes weken 37L Koolzaad (october) 794 p. vL Rotterdam 30 junij. Tarwe 50, gerst 20 cent hooger, de overige artikelen waren de zelfde prijzen als voorgaande week. 5L"jrïjzen van efiffectesio Amsterdam 30 junij. Nederland Werkelijke schuld 64|- dito dito dito dito 4 Handel maatschappij 44 Rusland. Oblig. bij Hope co 5 103|- dito dito 1828/1829. 5 1024 864 dito bij Stieglitz 4 85£ dito dito 1854 5 944 Obl. bij Stieglitz (nieuwe) 941 Ccrtific. van inschrijving 6 Spanje. Oblig. nieuwe stukken 254 3 404 Oostenrijk Oblig. metaliok 79 21- dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 854 Belgie. Cerlific. bij Rothschild 24 Portugal. 3

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3