BMij&mgra. voornemens om daarop bijzonder aan te dringen, doch het ge vorderde tijdstip der zitting en cle werkzaamheden, welke nog overig zijn, in aanmerking nemende, achtte hij het wenschelijk, dat de inzigten der regering omtrent deze aangelegenheid zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Lord Palmerston antwoordde hierop, dat hij er niet aan twij felde, dat de stukken, waarin dit antwoord vervat is, inden loop der volgende weekaan het huis zouden worden overgelegd. Sir .T. Pakington verklaarde daarna, dat hij met eene groote bekommering, ja zelfs met een gevoel van schaamte, den tegen- woordigen staat van 's lands betrekkingen met cle Vereenigde Staten en het onverstandig gedrag van Hr. Ms. regering gade sloeg. llij hoopte, dat de discussien daarover niet lang zouden worden uilgesteld. Sir G. Grey zeide, dat sir J. Pakington verstandiger zon ge handeld hebben, indien hij zijn ongunstig oordeel over het gedrag onzer regering had opgeschort, tot dat de kwestie breed voerig besproken zou worden. Hij hoopte, dat het huis, alvorens een gevoelen dienaangaande aan den dag te leggen, tot zoo lang zou wachten. De heer Moore die, zoo :\ls men weet, eene aan de regering vijandige motie in deze aangelegenheid ter tafel gelegd heeft, verklaarde hierop genoegen te nemen in eene verdaging dier motie tot aanstaanden maandag, waarmede dit incident een einde nam. Door den minister van oorlog is het effectief des brilschea legers vastgesteld. Met inbegrip van het leger in Indie en de koloniën zal men eene krijgsmagt hebben van 11.0,000 man, waarvan 9000 man kavallerie, 20,000 man artillerie, 7000 man gardes, 93,000 linie-soldaten, infanterie enz. Laatstgenoemd wapen zal gelijkelijk lusschen Groot-Brittanje en de koloniën verdeeld zijn; 40 regementen zullen in het land zelf en 41 in de koloniën garnizoen houden. Dc admiraliteit wijdt tegenwoordig hare bijzondere aan dacht aan den staat der docks en havens van Engeland, en voortdurend hebben aldaar werkzaamheden plaats, ten einde deze in een goeden staat van verdediging te stellen, voor het geval dat cle een of andere aanval daartegen mogt worden onder nomen. Heden heeft iu Londen Tavern eene openbare meeting plaats gehad, onder voorzitterschap van den heer Hoebuck, tot bevordering der administratieve hervormingen. Deze meeting was niet talrijk bezocht en de president beklaagde zich in zijne reclc over de onverschilligheid des publieks in. zulk eene gewig- tige aangelegenheid. Volgens bijzondere opgaven, in Canada ontvangen, was de toestand van Walker en zijn. krijgsmagt in Nicaragua aller- jammerlijkst. Hij was genoodzaakt geworden Granada te ont ruimen, en zwierf in het gebergte rond, gebrek hebbende aan manschappen, zoo wel als aan munitie en leeftogt. De dagtee- kening van deze opgaaf wordt niet vermeld. Men verneemt dat sir Edm. Lyons, bevelhebber der btïlsche zeemagt in de Zwarte en in de Middellandsche zee, door II. M. tot pair des rijks verheven zal worden. E4afl5e. Er heeft, thans eene groote beweging onder de oostenrijksche troepen plaats. De maarschalk Badetzki heeft namelijk om versterking gevraagddie versterking is reeds in aantogt, zoo dat spoedig 120,000 man Oostenrijkers iu Italië vereenigd zul len zijn. Bereids heeft eene algemeene inspectie plaats gehad van al het materieel dat zich in de vestingen van Mantua, Verona, enz. bevindt, en is de oude voorraad ammunitie door nieuwe vervangen. Zelfs heeft men er aan gedacht om Milaan te versterken, doch men moest dat denkbeeld laten varen, omdat te groote sommen voor de verwezenlijking er van veveischt werdeu. De hertogin van Parma zal daarentegen weldra eischen, dat de Oostenrijkers haar grondgebied ontruimen; zij maakt zich sterk, om met eigen krachten te regeren. Anders is het te Napels gesteld, waar de regering in stede van iets meer gematigdheid aan den dag te leggen, hoe langer hoe strenger wordt. De staatkundige proeeduren hebben weer een aanvaug genomen en stonden den 9 dezer weder onderschei dene deftige burgers voor het criminele hof te regt, onder be schuldiging van proclamatien van Mazinni verspreid te hebben. Dan nog hoort) meni^regt of te onregt beweren, dat de aanklagt piet} ajleen valself vlas, maar dat de policie zelve haar heeft in hefievcïtgejdepen, dpor behulp van een harer beambten, die te Na pels algpmeon/hqkend zijn onderden naam van slaatsgetui- geb^^./<|jp,hvgb|reih!en last hebben, om als getuigen op te treden tegeu>tfeat4wh3ige beschuldigden. Opmerkelijk is echter het feiL-dat" niettegenstaande alles wat de policie daartegen heeft ^^ten'aan te wenden, een groote menigte deftige lieden, met /s^ptachés d'ef legatiën van frankrijk, Engeland, Pruissen, Wtyt imnleregtzjtting bijwoonde. "ftf- yffclïr v"?f s^Kje n d e door den sardinis.ehen minister, graaf verklaringen blijkt, dat die bewindsman het zich hoofdzakelijk ten doel heeft gesteld om het sardinische bewind te verdedigen tegen de aantijging der oostenrijksche regering, als of dit bewind zich aan het hoofd verlangt te stel len der revolutionaire beweging in Italië en daardoor verwarring en wanorde allerwegen in dat land tracht te doen ontstaan. Graaf de Cavour heeft in eene nota op deze beschuldiging ge antwoord en aangevoerd, dat hij de zaak der italiaansche na tionaliteit tot de zijne heeft gemaakt, maar dat ongelukkiger wijze de revolutie zich ook die zaak heeft aangetrokken, en het aan deze omstandigheid moet worden toegeschreven, dathfi zich aan de revolutionaire partij schijnt te hebben aangesloten. Niets is evenwel minder waar dan dit beweren, en volgens den sardiuischen bewindsman zal de revolutie haar doel niet berei ken, als de wettig erkende regeringen zich slechts de belangen aantrekken, welke door Sardinië worden voorgestaan. De graaf de Cavour verklaart ten ernstigste dat hij niets gemeens heeft met de revolutionaire partij en haar steeds krachtdadig zal blij ven bestrijden. Men maakt de aanmerking dat de graaf de Cavour thans kans heeft om le slagen, als de revolutionaire partij zich aan hem aansluit, hare droombeelden en hersenschimmen laat varen, en zich blijft bepalen bij de onafhankelijkheid van Italië. De ge matigde liberalen vleijen zich, dat de democratische hoofdlei ders dit zullen inzien, en houden het voor een gunstig leeken, vooreerst, dat Massini zijne openbare rol ais uitgespeeld schijnt te beschouwen, en verder dat de gewezen voorzitter der vene- tiaansche republiek, cle heer Manin, twee verklaringen heeft bekend doen maken, waarin hij verbroedering predikt en zegt, dat men zich aan Piemont moet aansluiten. Hij bestempelt Viclor Emmanuel met dan naam van //koning van Italië." Van den liberalen kant wordt de heer Manin hoog verheven ter zake zijner vaderlandsliefde en belangeloosheid, en wordt uiteen gezet, dat het thans op cle meest overtuigende wijze blijkt, dat die volksleider inderdaad vroeger, even als thans, niets anders beoogde, dan de onafhankelijkheid. Van die zijde wordt de wenscli geuit, dat de stem van den heer Manin door zijne vol gelingen niet zal worden in den wind geslagen. S^oa'itaagal, Volgens de berigten uit Lissabon van den 14 dezer, was het nieuwe ministerie nog niet voltallig, de beide departementen, clie vooral betrokken waren bij de wets-ontwerpen welke aan leiding tot cle kabinets-verandering gegeven hebben, te weten dat van financien en van openbare werken, wachten nog op de definitieve benoeming van een hoofd. Daar het vooruitzigt op den graanoogst alhier en in een gedeelte van Spanje ongunstig is, heeft het gouvernement aan de kamers eene wet voorgedragen, waarbij de vrijheid tot het invoeren van buitenlandsch graan tegen betaling van een schaalregt tot 1 juli] 1857 verlengd wordt. E8ssiiscEa8.ara«ï. Weenen 20 junij. Het tijdperk van zeven jaren, waarvoor de tegenwoordige hoofden van het bestuur der Donau-vorsten- dommen benoemd zijn, is met den 16 dezer maand verstreken. Het is bij de porte niet dienstig geacht hen reeds dadelijk te vervangen, en alzoo zijn cle liospoclars Ghika en Stir-bey van harentwege uitgenoodigd om vooreerst en in afwachtiug van de definitieve reorganisatie van het bestuur, het bewind iu handen te houclen. In eenige dagbladen wordt sedert kort de vrees geuit, dat de heer von Bruck welligt uit het ministerie zal treden, het geen zij als een verlies voor het beheer van het financiewezen beschouwen. De heer von Brack is namelijk, ten gevolge van het onlangs gesloten concordaat met den pauselijken stoel, in eene zeer moeijelijke positie geplaatst. Ook is hij bestendig er op bedacht, om bezuinigingen in alle takken der administratie in te voeren en vindt hij in dit opzigt, bijzonder daar, waar het belang der geestelijkheid eenigermate in het spel komt, ernstige tegenkanting. Zoo eischt thans de geestelijkheid de teruggave van een groot aantal openbare gebouwen, die voor meer clan 60 jaren tot onderscheidene kloosters hebben behoord, maar sedert tot militaire en andere doeleinden gebezigd werden. De bevrediging van dezen eisch zou der schatkist vele millioenen kosten, Bij gelegenheid van den lOclen verjaardag der komst tot den troon van Pius IX, leest men in Wiener Zeitung een artikel, waarin hooge lof wordt toegezwaaid aan de voortreffelijke eigenschappen en bedoelingen des pausen. Met oog op de hervormingen in het wereldijk bestuur van den Homeinschen Staat, verzekert het officiële orgaan der regering, dat de H. Vader die zeker op betgewensehte tijdstip zal invoeren. Volgens een schrijven uit Jassy van den 10 dezer, door een half-officieel nieuwsblad van Berlijn medegedeeld, wordt aldaar door cle bevolking meer en meer de wenscli naar de ver- eeniging van Moldavië en Wallachye aan den dag gelegd. Een aantal aanzienlijke personen en hooggeplaatste ambtenaren hebben eene maatschappij gevormd, met het doel om de verwe zenlijking van dien wensch te bevorderen. In haar programma staat op den voorgrond de vereeniging der vorstendommen on der een buitenlandschen vorst uit een van de regerende geslach ten van Europa, doch niet uit het regerende huis van een der aangrenzende staten, en cle vestiging eener hoofdplaats in het midden van het grondgebied van den staat, die door de vereeni ging der beide landen zou gevormd worden. Parijs 23 junij. Het meest belangrijke feit dat heden le berigten valt, is het reeds door den telegraaf vermelde wets ontwerp, dat op last des keizers den staatsraad is aangeboden, en waarbij aan ieder der prinsessen, dochters van Lodewijk Philips of aan hare regthebbenden 200,000 francs rente wordt verzekerd. De staatsraad heeft dit wets-ontwerp bereids aan genomen, hetwelk alsnu aan de goedkeuring der wetgevende vergadering moet worden onderworpen. Men is niet weinig verlangende om uit de toelichtende me morie de redenen te vernemen, welke de keizer hebben aange spoord om dien maatregel te gelasten. "Voorshands verneemt men dienaangaande, dat de regering het met billijkheid enregt- vaardigheid overeenkomstig acht om de genoemde prinsessen, hare echtgenooten of andere regthebbenden, weder in dien toe stand te plaatsen, in welken zij zich bevonden hebben, tijdens het sluiten van hare huwelijken. Zoo als men zich zal herinne ren, was die toestand ten gevolge der bekende sequestratie- besluiten van 22 jan., niet weinig veranderd. Koning Lodewijk Philips heeft drie dochters gehacl, te weten: de prinsessen Louise, de koningin der Belgen Marie en Clementine. De slaat zal alzoo met eene vermeerderde jaarlijksche uitgaaf van 600,000 fr. worden belast. De keizerlijke prins is tot grootkruis der zweedsche Sera fijnen-orde benoemd. Van den maarschalk Pélissier is een rapport van 6 dezer ontvangen, waarin de uitreiking door lord Gough van de ver sierselen der Balh-orde, aan de tot deze orde bij het fransche leger verheven officieren, wordt medegedeeld. Tot grootkruis zijn verheven de maarschalk Pélissier, de divisie-generaals de Salie en Mac-Mahon; tot kommandeurs, de divisie-generaals Thiry, Harbillon, Bonet, d'Aurelle, Camou, d'Autemarre en d'AUonville. De graaf de Montalembert zal een antwoord uitgeven op de redevoeringen door lord Palmerston en graaf Cavour in de engelsche en sardinische kamers over de italiaansche kwestie gehouden. De koning van Sardinië heeft 20,000 francs voor cle noodlijdenden geschonken. Men begroot de schade, door de overstroommgen aan den oogst en andere particulier eigendom toegebragt op 150 millioen francs. De moerbezien-boomen hebben vooral veel geleden. De schade hierdoor alleen ondervonden worclt op 30 millioen geschat. De generaals Lamoricière en Bedeau hebben elk 300 fr. voor de noodlijdenden door den watersnood gezonden. Naar het schijnt bestaat het voornemen om het meubilair der Tuilerien te vernieuwen. Heeds zijn aan de voornaamste fabriekanten van meubelstoffeu te Lvou ten dien einde bestel lingen gedaan, en zijn reeds verscheidene meubelstukken in de werkplaatsen van Cvoix-Rousse in vervaardiging, die, wat hun ne pracht betreft, allezins de plaats waardig zijn, welke zij zullen innemen. Naar men zegt, zal alhier weldra een werk het licht' zien, dat ongetwijfeld niet nalaten zal veel opgang te maken, een werk van den ex-president van het Directoire, Barras, onder den titelMémoires de Barras. Dit werk, dat geschreven is onder het dictamen van dien republikein, zal in vier deelen verschijnen, en beginnen met het jaar 1755, dat zijner geboorte, tot aan 1S26, het jaar van zijn overlijden. Alle voorname per sonen van de eerste republiek, van hot Directoire en van het eerste keizerrijk zullen in het werk als het ware met eene meesterhand geschetst worden, want Barras kende de personen met wie hij omging, uitmuntend. Jl. zondag is ter reede van Ylissiugen als bij legger gearriveerd de engelsche sloep Edward, gezagvoerder J. Hewitt, van Bosr ton met tarwe, naar Duinkerke bestemd. Eu dingsdag van daar naar Sunderland vertrokken de hollandsche schooner Clemens gezagvoerder J. Stasse, in ballast. Schipper G. Ketting van de nederlandsche vlissingsche loodsboot no. S, berigt het volgende: In den namiddag van 20 dezer passeerde ons op cle hoogte van Westkapelle, zes mijlen afstand, een nederlaudsche bark, toouende de amsterdamsche collegievlag no. 4-81." Dagelijks wordtuit zee ter reede van Yiissingen verwacht een deensch oorlogskorvet, hetwelk eene kruistogt maakt met kadetten van de marine van Denemarken,

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2