MIDDELBURGSCHE C O R A N T. N0, 76. Dingsdag 856. 24 Junij. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlis- singen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone adverrentieu is 22 cent per regelj vau huwelijks, geboorte of d>nli)<ken makingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt koutant.. van maandag avond 8 we. TlurtliOtttrigmQm Aanbesteding,, Op zaturdag den 28 junij 1856, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des ko- nings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd-ingenieur van den waterstaat in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed, met bijlevering van de benoodigde materialen 1. Het verbeteren door beg-rïndingg- van denwesteïijlten jaagweg langs liet l*a- naal van Neuzen, over eene lengte van 8040 el, met liet onderlioud der verbe terde baan tot den 1 meil§57, tussclien de limiet van ISelg-ïe en liet beg-ïn der lieïbestratïirag bininien Sas van (Bent. 3. Het malsen eemieir aanlegplaats bij laag water, door verlenging van den steeisen dam aan de zuidoostzijde der liaven te Walsoorden. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrij ving zonder opbod. De bestekken liggen ter lezing aan het lokaal van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende vier dagen te voren, met uitzondering van den dag vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco worden ge daan, en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den hoofd-ingenieur van den waterstaat, te Middelburg, en bij den ingenieur Dirks, te Neuzen. De minister van binnenlandsche zaken, VAN HEEN EN. Bij den drukker van het gewestelijk bestuur U. E. Auer, te Middelburg, zijn, voor zoo veel de provincie Zeeland aangaat, tegen betaling der drukkosten algemeen verkrijgbaar: 1de rekening wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1854; 2. de begrooling der kosten van het provinciaal bestuur voor zoo veel het rijksbestuur is, voor 1857; 3. de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven voor 1857. De griffier der staten van Zeeland, S. VAN DEll SWALME. Publicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Maken bekend dat de Kermis of Jaarmarkt binnen die gemeente, dit. jaar zal aanvangen op maandag den 21 julij aanstaande, en eindigen op zaturdag avond daaraanvolgende; zullende er geene bodelaars, horoscooptrekkers,, loterijspelers houders van draaiborden of kwakzalvers, op gezegde Kermis worden toegelaten, of zulke personen, die voor zoo ver gevor derd, van geen patent voorzien.zijn- Wordende de kooplieden enz. uilgenoodigd om zich tijdig en wel uiterlijk vier dagen voor den aanvang, in persoon of met franco brieven, en met opgave der hoegrootheid hunner tenten of kramen, in nederlandsehe maat, bij den marktmeester aan te melden. Vlissingen, den 5 junij 1856- De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENEELS. De secretaris, M-A-BILOP. Publicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen;. Gelezen hebbende eene bij lien ingekomene missive van den luitenant-kolonel eerstaanwezend ingenieur- der vesting Vlis singen in dato 1:9 junij 1856 no. 17. Maken- bekend :- Dat uithoofde van eenige te docne herstellingen aan een der bruggen buiten de Duinpoort, de gemeenschap voor rij- en voertuigen door die poort gestremd zal zijn, gedurende dén 2 en 3 julij aaustaandè. En opdat niemand hierv:; onkundig zij, zal deze worden j dagen geschonken, de luistervolte illumiuatien zetten hierop afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gebruikelijk is te geschieden. Vlissingen den 20 junij 1856. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. öintmtlanLiscl)r ttjöingm. Mïtlilelbua-g- SS junij. Nadat sedert eenige dagen geruchten van zeer verschillenden aard omtrent de ministeriele crisis in omloop zijn geweest en te regt of ten onregle de lieeren Gericke van Herwijnen, Zr. Ms. buitengewoon gezant in Belgie, van Heemstra, commissaris des konings in de provincie Utrecht, Boreel van Hoogelande, oud-voorzitter der tweede kamer, Rochusseu en Baud, leden dei- tweede kamer genoemd zijn, om deel uit le maken van liet nieuwe kabinet, schijnt het thans zeker dat de heeren mr. J. J. L. van der Brugghen, als minister van justitie en dr. G. Simons, directeur der academie te Delft, als minister van binnenlandsche zaken zullen optreden. De heer Gevers van Eudegeest, met wien de onderhandelin gen omtrent de portefeuille van buitenlandsche zaken reeds als beëindigd werden beschouwd, schijnt thans voor deze nieuwe combinatie terug te deinzen, zoo dat men het ministerie op dit oogenblik volstrekt niet als zamengesteld kan beschouwen; te meer daar van het tegenwoordig ministerie vermoedelijk alleen de heeren Vrolik.Eorstnervan Dambenoy en van Rappard hunne portefeuilles zullen behouden. I i Voor eenige dagen is te Vlissingen door den consul van Belgie aan den heer Bodde, visiteur bij de ambulante recherche te water voor de provinciën Zuidholland en Zeeland, namens den koning der Belgen, eene zilveren gedenkpenning uitgereikt wegens manmoedige zelfopoffeiing, mensehlievendheid en hulp vaardigheid, betoond ter reede van Ba-th op den 3 september 1855 bij het verbranden van de beigische brik Mélanielsabelle, gevoerd geweest zijnde door gezagvoerder Smith, als toen van Antwerpen naar Rio Janeiro bestemd, en waarvan de beman ning met behulp van gemelden visiteur, als gezagvoerder van 's rijks-vaartuig no. 2, is gered geworden. Wij vernemen dat den heer van Ravensleyn,. controleur bij de ambulante recherche te water te dier tijde ook bij Bath aanwezig, gelijke onderschei ding is te beurt gevallen. LI. woensdag is aan de akademie te Utrecht, tot doctor in de medicijnen gepromoveerd, de heer J. E. Callenfels, van Goes. X Men weel dat de commissie, benoemd tot liet voorstellen van maatregelen betrekkelijk de vrijmaking der slaven-in onze West-Indische bezittingen, een geruimen tijd geleden een uit voerig verslag heeft uitgebragt ten aanzien der slaven in Suri name. Thans verneemt men dat die commissie liareu arbeid heeft voltooid door het vaststellen van haar tweede verslagr dat betrekking heeft op de slaven, op de eilanden vau West-Indie welk verslag dezer dagen aan den koning is aangeboden en dus spoedig in het licht zal verschijnen. De feesten van het student enkorps teUtrecht zijn in de beste orde afgeloopen en alhoewel het weder niet zeer gunstig was, heeft dit echter geene bepaalde verhindering veroorzaakt. De ge- costumeerde optogt alhoewel niet van g-rooten omvang, was fraai en de cosf.umen rijk; eere daarvoor de commissie tot regeling daarvan en de leveranciers die alles in den geest des tijds had den vervaardigd. De vauxhall in de Nieuwe baan werd door dui zenden bezocht; de teleurstelling van het korps pruissische infanterie te moeten-missen was groot, ofschoon liet commissa rissen mogt gelukken het korps van den heer de Boer nog magtig te worden,- gevoelden allen maar te zeer het gemis van1 hef eerste. Aan Ulrechts ingezetenen werden eenige feestelijke het zegel, de wederkeerige goede gezindheid, t.usscheu burgers en studenten bleek weder ten volle- Het heeft Z. M. den koniug van Wurtemberg behaagd den minister van justitie, mr. D. Donker Curtius, te benoemen tot ridder-grootkruis der Erederiks-orde. La revue des deux mondes van 15 junij jl. bevat een zevende artikel van den heer Esquiros over Nederland^ dit artikel draagt lot opschriftLe marin baleinier et la pêche de la baleine;" hij levert daarin een belangrijk historisch overzigt van de ver schillende togten der Hollanders naar de noordpoolstreken en van de zoogenaamde kleine of walvisclivangst. Hij beschrijft op zijne gewone bevallige en onderhoudende manier de wijze, waarop die vangst plaats heeft en werpt een blik op de geschie denis der verschillende maatschappijen, die totdat doel zijn op" gerigfc. Hij betreurt dat zij hier te lande is te niet gegaan en tracht aan het eind van zijn artikel, geheel in overeenstemming met de opregle sympathie voor onze natie, die hem bezielt, den ondernemingsgeest der Nederlanders, ten aanzien van dit punt op te wekken en te verlevendigen. X Eene bijzonderheid, die zich sedert het bestaan onzer staatsloterij nog niet heeft voorgedaan, is dat voor de laatste honderd nummers een bedrag van nagenoeg/140,000 aan prij zen te trekken valt, zoo dat de waarde van elk dier loten kan geacht worden eene waarde van plus minus /1400- te verte genwoordigen. BS e blo eraiiö ei g-en emi 8® es Hbo. 5 te au. Z. M. heeft bij besluit van den 7 dezer tot consul der Neder landen le Akyab en voor de provincie Arraean benoemd de heer J. Ogilvy Hay, en den Ssten tot consul-generaal voor de vor stendommen Wallacbye en Moldavië de heer J. A. Keun. Z. M. heeft bij besluit van den 8 dezer ontslag verleend aan den heer S. Argenti, als nederlandsch vice-consul ie Galacz, in Moldavië, en den lödeu aan den heer D. J. Harder Jr., als con sul-generaal der Nederlanden te St. Petersburg en Kronsladt. Bij Z. M. besluit, van den 13 dezer is benoemd tot kom- mandeur der ^orde van de Eikenkroon den gepensioneerden kolonel vary het indische leger, P. Oostliout, oud-resident en militaire kómmandant van Banka. Bij besluit van den 2 dezer heeft Z. M. goedgevonden te benoemen lot kapitein effectief en directeur van het afrik-aansche werfdepot te St. George d'Elmi-na, den kapitein-titulair, mili tairen kómmandant der vaste bezetting op de nederlandsehe bezettingen ter kuste van Guinea, A. Munnikhuizen. Bij besluit van den 26 mei 11. is, op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den thans met verlof hier te lande aanwe zigen kapitein der infanterie van het leger in-Neerlandsch Indie. J. Ratelband, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, onder loekeuning van pensioen. Hunsten en wetenschappen» Donderdag 11. werd te Leyden de jaarlijksche algemeene ver gadering van de Maatschappij der nederlandsehe letterkunde gehouden. In die vergadering is tot de bekrooning besloten van liet ingezonden antwoord op de prijsvraaggeschiedenis van liet veemgerigt en van het latere duitsche rijks-kamergerigt, in hunne betrekking tot Nederland. Bij de opening'van het naam- brielje bleek de schrijver te zijn mr. R. W. Tadama, kautonreg- ter le Zutphen en lid der maatschappij. Naar men verneemt, zal de Nederlandsehe entomolo gische vereeniging de twaalfde jaarlijksche vergadering houden ten huize van liaren president, mr. S. C. Snellen van Vollenho ven, te Leyden, op zaturdag 5 julij aanstaande, des voormiddags- te half elf ure. JfBarEiae en leger. Overeenkomstig 's konings magliging is de zeildag derschoo- nerbrik Ma k as sar, bestemd om met de reeds vertrokken'

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1