ge weldadigheden geweest. De heer Summer, die eene redevoe ring had uitgesproken tegen de slavernij, werd namelijk dien ten gevolge door den heer Brooks in de vergaderzaal zelve aan gevallen, en door middel van een stok dusdanig mishandeld, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Italië. In het sardinisch kabinet schijnen belangrijke wijzigingen op handen te zijn. Terwyl graaf Cavour met de portefeuil les van financien en buitenlandsche zaken belast blijft, zou het beheer van marine en oorlog, dat tot hiertoe vereenigd was. in twee afdeelingen gesplitst en de generaal Durando minister van marine, de generaal de la Marmora minister van oorlog worden, de uitvoering van welk een en ander alleen nog op de toestem ming van den opperbevelhebber over het expeditieleger wacht. Bevestigen zich deze geruchten, dan zou daaruit niet alleen blijken dat Sardinië zichiuzonderheid aan de ontwikkeling zij- ner strijdkrachten wijden wil, maar het zou ook onrustbarend voor de toekomst zijn. Iedere dag toch brengt nieuwe voortee kenen van ernstige verwikkelingen mede. Zoo verzekert men dat graaf Cavour, ziende dat Oostenrijk niet besluit tot ophef fen van het beslag, dat op de bezittingen der Lombarden ge legd is die in Piemont genaturaliseerd zijn, van zijnen kant ook de toestemming der sardinische kamers vragen wil om beslag op de goederen te leggen welke, in Piemont, het aartsbisdom Milaan en andere geestelijke ligehamea van het lombardisch venetiaansch koningrijk toebehooren.Dan zou de strijd zich toch niet langer tot dreigende diplomatieke notas, totklagten bij de bevriende kabinetten bepalen, maar zou men tot zulke dadelijkheden overgaan die de ernstigste gevolgen kunnen na zich slepen. nuitschlaml. Weenen 6 junij. De reis des keizers naar de lombardische provinciën zal waarschijnlijk tegen het einde van julij onder nomen worden. Men hoopt dat alsdan het stelsel van amnestie op groote schaal zal uitgevoerd worden. Men voegt er bij dat de keizer zijne reis door Tyrol en Zuid-Duitschland zal nemen, om eene zamenkomst met keizer Napoleon mogelijk te maken. Berlijn 8 junij. De koning heeft vorst Gortschakoff, den russisehen minister van binnenlandsche zaken, tot ridder der zwarte Adelaarsorde benoemd, terwijl vele pruissische militai ren van hoogen rang gedurende het verblijf van keizer A lexan- der in deze stad met russische orden zijn begiftigd. IKVanEBiirijaio Parijs 9 junij. De maarschalk Pélisier zou den 15 junij de Krimi verlaten en vervangen worden door den generaal Mac. Mahon. 15,000 man, onder bevel van generaal Deville, waren ingescheept en zouden door 6000 man gevolgd worden. Er moeten nog 2500 Sardiniers huiswaarts gebragt worden, De Engelschen leden veel van de hitte. De toestand der fran- sche hospitalen was veel verbeterd en eenige er van had men kunnen opheffen. Er is nog niets met zekerheid bekend aangaande het cijfer der inschrijving van het wetgevende ligchaam voorde overstroom den. Men denkt dat de giften der leden individueel zullen zijn. De senaat heeft kennis gegeven dat hij eene inschrijving in ziju bureau geopend heeft en men zegt dat hij zich verbonden heeft deze inschrijving het cijfer 250,000 francs te doen bereiken. De inschrijving bij de prefectuur van de Seine bedraagt 96,666 fr.en die bij de prefectuur van policie 488,675 fr. De conferentien der spoorwegen heeft ter beschikking van den prefect van policie eene som van 200.000 fr. gesteld; deze gemeenschappelijke bijdrage is afgescheiden van de afzonder lijke inschrijvingen der verschillende spoorwegmaatschappijen. Het cijfer der inschrijvingen ten behoeve der slagtoffers van de overstroomiugen, welke te Lyon geopend is, bedroeg don derdag 347,488 fr. De gemeenteraad van Lyon heeft besloten eene som van 125,000 fr. voor de overstroomingen af te zonderen.Yolgens.Le constitutionnel hebben de werklieden van verschillende fabrie ken aangeboden bij uitzondering een zondag te werkenten be hoeve dier slagtoffers. Ook de geemploijeerden en arbeiders aan den westelijken spoorweg zullen een halven dag loon tot dat doel afstaan. De raad van administratie van den spoorweg van Parys naar Lyon, heeft besloten al de voor de slagtoffers der overstrooming te Lyon bestemde voorwerpen kosteloos te vervoeren. De laatste tijdingen uit de overstroomde streken, melden ein delijk het vrij snel afloopen van het water van de Rhóne, doch langs den loop der Loire is alles n,og overstroomd, hoewel ook daar het water eenigzins dalende is. Ook uit Savoije hoort men van overstroomingen; tusschen Turin en Lyon is gedurende twee dagen de communicaiiege- stremd geweest.Het meer Bourget is bij de haven vanPuer buiten zijne oevers getreden en heeft de omliggende velden over stroomd. De eommunucatie langs den Yictor Emanuel spoor weg is op verschillende plaatsen afgebroken. Slechts zelden is men hier getuige geweest van eene zoo groote en algemeene deelneming. De Constitutionnel heeft reeds 84,000 fr. gestort; de Siècle 39,000 fr. Men had gezegd dat ten gevolge der overstroomingen de feesten ter gelegenheid vau de doopplegtigheid van den keizer lijken prins geen plaats zou hebben; dit wordt thans weder tegengesproken. Gisteren is door het hof alhier arrest gewezen in de zaak van de ontijdige mededeeling van stukken der conferentie. De heer Lejolivet, de bestuurder der dagblad-correspondentie, die afschriften van het tractaat en het protocol van 8 april heeft gezonden aan de brusselsche bladen L'indépendance en Le uord, is tot 2 jaren gevangenis veroordeeld, en de letierzetter Bossard, die de hem toevertrouwde stukken heeft genomen van de keizerlijke drukkerij en den heer Lejolivet de gelegenheid gegeven om daarvan afschriften te nemen, tot eene gevangenis van vijftien maanden. De bedienden van den heer Lejolivet zijn vrijgesproken. Het openbaar ministerie heeft bij die gele genheid weder hevig uitgevaren tegen de beigische drukpers. Op de algemeene tentoonstelling van vee, pluimgedierte en landbouwwerktuigen bevindt zich onder anderen een toestel voor de zifting van de tarwe, dat zeer de belangstelling verdient. Thans nemen de zemelen, wanneer men ze van de tarwe scheidt 20 deelen van de van de voedende stof met zich mede, terwijl dit bij de nieuwe bewerking maar 4 deelen bedraagt. Het ge zifte graan door de microskoop bezigtigd is glanzend en effen. De zemeleu zeiven zijn doorschijnende doppen, waarvan men papier maakt. De uitvinder, de heer Besnier de la Pontonerie zegt, dat indien zijne wijze van bewerking ware toegepast op de in Frankrijk gedurende het vorige jaar gebruikte granen, de oogst in plaats van een deficit van 7 millioen hectoliters op te leveren, een exedenfc van 3 millioen hectoliters gegeven zoude hebben. De zifting van koren op. deze wijze kost slechts 20 centimes per hectoliter. Horace Vernet is belast geworden met de vervaardiging der portretten van de maarschalken Canrobert en Bosquet, om er de galerij der maarschalken op de Tuilerien mede te versieren De uitstekende kunstenaar heeft beloofd, de schilderijen vóór 15 aug. aanstaande te voltooijen. Staling van coupan$. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in zilver, admi nistratie Hope co., Ketwich Yoombergh en wed. W. Borski, verschenen 1/13 maart 11., worden betaald met/22,73. Ciïraaiii man'ïiTteia. Amsterdam 11 junij. Tarwe onveranderd. In gerst niets gedaan. Raapolie op zes weken ƒ444. Lijnolie op zes weken/ 35$. Koolzaad (september) 74 p. vi. IPrijjzen vara e8ff«ctemi. Amsterdam 11 j'unij. Nederland. Werkelijke schuld dito dito dito dito Rusland. Spanje. dito dito 1828/1829 1840 Oblig. dito Certific. dito bij Stieglitz dito dito 1854 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) .- Certific. van inschrijving Binnenlandsch dito dito nieuwe betaalbaar Amst. Obligatien Portugal. Oosteur. n Weener bankactie Spanje Crediet Bewijzen coupons Mexico. Oblig. 1853 Beurs van Londen, 9 junij, ten 12 ure. Consols 94$. Beurs van Weenen, 9 junij. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 83. Beurs van Parijs,7 junij. (Slotprijzen.) 4$ pet. compt. 3 pet. 72,40. 2$ pet. 64 4 94$ 5 103 5 n 101, 4 84$ 4 84 5 92$ 93 1$ 25$ 3 f 41$ 5 -•3 co 2$ 5 85 2$ 3 44$ 5 pet. 79$ 100 n 3 pet. 21$ iRiLiöflm invn emmer. ITEiisscIieEi HïidUBeBlmrg- en If otéeivdMEsa. Uren van vertrek in Junij. Van Middelburg Van Rotterdam Donderd. 12 's morg. 6,30 Vrijdag 13 namidd. I ure. f S ure. Zaturdag 14 's morg. 5,30 9,30 Maandag 16 u 6 Vrijdag Zondag 13 15 16 Dingsdag 17 Woensdag 18 Donderd. 19 10 n 11 11,30 's midd. 12 Vrijdag 20 namidd. 12,30 Zondag 22 's morg. 6 Maandag 23 6 Dingsdag 24 6 Woensdag 25 6 Zaturdag Maandag Dingsdag 17 Woensdag 1S Dondercl. 19 Vrijdag 20 Zaturdag 21 Maandag 23 Dingsdag 24 Woensdag 25 Donderd. 26 8,30 8,30 8,30 11 11,30 11,30 11,30 11,30 Vaa VBïssüEïg'emi op BSo44ep«Baaaï. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zalurdags, oormiddag 114 ure, na aan komst der spoortreinen aldaar. NB. De Omnibusdienst tusschen Middelburg en VIissingen correspondeert met de Stoomboot dienst. fcran MntldlelïïuBirg' op KieriBizee eis BSergeu op Koosta ^TTSaoIejuJi. Uren van vertrek in Junij. Van Middelburg Vrijdag 13 's morg. 7,30 Maandag 16 9,30 Vrijdag 20 namidd. 12,30 Maandag 23 2,30 Van Tholen Zaturdag 34 's morg. Gure Dingsdag 17 8 Zaturdag 21 11 Dingsdag 24 namidd. 1,30 Van HfidtdeBSuïirgf op A uitwerp em. Uren van vertrek in Junij. Van Middelburg I Van Antwerpen Woensdag 18 's morg. 11 ure. Donderd. 19 's morg. 11,30 Woensdag 25 u 4 Donderd. 26 c 4,30 Jlhucrtmttm. Tot onze groote droefheid overleed lieden ons veel geliefd jongste Kind HENDRIK, in den ouderdom van ruim eeu jaar, na een hevig lijden van drie dagen. Wissekerke, L. TINHOLT. den 4 Junij 1856. M. TINHOLT, Eenige kennisgeving. Dros. Heden overleed M. MEIJERS, in den ouderdom van bijna 69 jaren, geliefde Echtgenoote van Oudelande, JOIis. JANSE MOL, den 5 Junij 1856. Landbouwer. Voor de vele bewijzeu van belangstelling en deelneming, mij betoond bij het overlijden mijner oudste Dochteren opvolgend van mijnen Behuwdzoonharen Echtgenoot betuig ik bij deze dank. Middelburg, M. G. VAN DIGGELEN, den 6 Junij 1856. geb. Alvarez. Heden den 9 Junij 1856, Heb ik JOHANNES KULDERIJ Az. Deurwaarder toe gelaten en beëedigd bij de Arrondissements-llegtbank te Middelburg, wonende aldaar in de lange Gortstraat wijk I numero 331, mij tot het bekomen van Patent over het loopeud dienstjaar behoorlijk hebbende aangegeven, doch nog onvoorzien van Acte, Ten verzoeke van ANNA ELISABETH EREDERICA HENRIETTE EIEE, Vrouw van na te melden SIMON KOETS, Winkelierster wonende te Middelburg, bij beschik king der Arrondissements-llegtbank te Middelburg van den 5 September jl., geregistreerd, toegelaten om in dezen kos teloos geding te mogen voeren, hebbende tot Procureur den Heer PIETER REKKER, als zoodanig werkzaam voor gemelde Regtbank, wonende te Middelburg onder de Abdij- poort -wijk A, no. 49, alwaar woonplaats wordt gekozen; Aan SIMON KOETS voornoemd, bevorens Kantoorbediende ie Middelburg, doch wiens tegenwoordige woon- of verblijf plaats in dit Koningrijk onbekend is, dienvolgende mijn exploit doende door aanplakking aan de hoofddeur van de Gehoorzaal der Arrondissements-Regtbank vorengemeld, en door afgifte van een tweede afschrift aan den Ambtenaar van het Opeubaar Ministerie bij de zelfde Regtbank, mijn exploit doende ten ZynEd. Achtbares Parkette op het Raad huis te Middelburg eu aldaar sprekende tot ZijnEd. Acht bare z.elveu

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3