©uitmlflnïrsdje tijbmQm. hebben vertoefd, zich weder over Arnhem naar Rotterdam en vervolgens naar 's Hage begeven, waar Z. IC. IC. H. den volgen den dag des morgens ten 91 uur is aangekomen en verwelkomd werd door Z. IC. li. Prins Hendrik der Nederlanden, die hem naar het paleis vergezelde, den heer commissaris des konings in de provincie Zuidhollaud, de heeren burgemeester en wet houders der residentie. Het stationsgebouw was even als het rotterdamsche met vlaggen en bloemen versierd, terwijl ook de locomotief van den trein die den aartshertog derwaarts bragt, met vlaggen prijkte. Een groot aantal personen bevond zich aan het station, waar ecne ongemeene drukte en levendigheid heerschte. Z. IC. IC. H. werd aan liet paleis in het Noordeinde, waar eene eerewacht was geplaatst van grenadiers onder kom- mando van den kapitein Hindeloopen, door Z. K. H. den prins van Oranje verwelkomd, vergezeld van li. D. gouverneur jhr. Casembroot. De prins was in marine-uniform gekleed. Verder werd Z. IC. IC. H. bij zijne komst begroet door den generaal Dumonoeau, chef van het militair huis des konings, den graaf van ltandwijck, grootmeester aan het hof van H. M. de konin gin, den hofmaarschalk Clifford, den intendant van het paleis, den graaf van Stjrum, en de Adjudanten en ordonnans-officieren van Z. M. den koning. Na eenig verblijf aan het paleis begaf de prins, vergezeld van HD. gevolg, zich naar H. M, de koningin» op het paleis het huis ten Bosch, om aldaar zijne opwachting te maken. Gisteren zou er bij H. M. de koningin op het paleis het huis ten Bosch groot diner en gala plaats hebben. In ons vorig no. hebben wij abusievelijk vermeld dat de ten toonstelling van de Vereenigiug van tuinbouw zou plaats hebben in de kolfbaan van de sociëteit St. Joris. Zij zal ge houden worden in de bovenzaal der sociëteit de Vergenoeging. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt ter visie een exemplaar van een eerst jaarberigt nopens de verrigtingen van het bureau voor landverhuizers te Hamburg. Gisteren avond werd d.cn luitenant-kolonel Appé, kom- maudant van het 1ste regement infanterie, thans te Vlissingen in garnizoen, eene serenade gebragt met fakkellicht door de hoornblazers van gemeld korps, terwijl kort te voren de muzie kanten der dienstdoende schutterij hadden doen hooren. Gemel de hoofd-officier was eerst eergisteren aldaar aangekomen, In de jl. dingsdag te Brugge gehouden wolmarkt, hebben twee onzer gewestgenooten premien behaald J. B. Buyze, te St. Anna ter Muiden, 150 fr. voor de grootste tor markt gebrag- te hoeveelheid en H. Z wanepoel, te Eede, 50 fr. als de inzender die van den versten afstand was gekomen. Naar wij met zekerheid vernemen, moet de regering van plan zijn, een wetsontwerp bij de kamers in te dienen om de opeen ten voor het zegelen der dagbladen af te schaffen, X Aanstaanden vrijdag den 20 dezer, zal te's Hage in de Kloosterkerk, eene buitengewone "plegtigheid plaats hebben. In de middagdienst van dien dag zal door ds, Timmers Verboe ven, secretaris der synode, de inzegening plaats hebben dei- tien predikanten, die voor de predikdienst in Indie bestemd zijn en tegen het einde dezer maand hunne reis derwaarts zul len aanvaarden, X Naar men verneemt is de memorie van beantwoording op het wets-ontwerp, houdende regeling van het lager onder wijs, gereed. Het stuk moet niet minder lijvig zijn dan het ver- slao-, dat vau het onderzoek in de afdeelingen der tweede kamer is opgemaakt. Vrijdag middag is aan het Nieuwediep een proef genomen met geven van water uit een der fonteinen van de waterleiding, die zeer goed is geslaagd. Men hoopt nu dat spoedig de fonteinen zullen worden geplaatst, opdat men toch niet langer gedwongen zi]__het stinkende slootwater der karrelieden te koopen, die djt ..'.VqöTchunwater uitventen, eh' waarvan men bij gebrek aan iets 'rjdr^'s webgebruik moet maken. Vwjj 'verrienien uit eene goede bron, dat de bekende wereld- ,($g$^\seme Ida Pfeiffer, die, zoo als men weet, op het punt '^.siaa^S&^euw eene groote reis te ondernemen, het stellige plan heèfi^oifeerlang ook ons land bezoek te geven. De onvermoei de vrouw bevindt zich op dit oogen te Berlijn, zal vervolgens een korten tijd te Hamburg verwijlen en zich van daar, waar- schijnlij^pmslreek den 18 dezer maand, herwaarts begeven, en met 'hame^te Amsterdam eenigen tijd vertoeven. Zij wil aldus aan harén;,! wensch gevolg geven, om de Nederlanders, die zij blijkferis dè>ppdragt voor hare jongste wereldreize, in onze indi- afe'oe bezipiigen hartelijk heeft lief gekregen, ook in het moeder hand. té'leeïcn kennen. SenoenaiBfiBg-eaa ess feesaaaiéera. Sij koninklijk besluit van 31 mei 11., is aan de heeren D- pronkers en II. E. Eoclc vergunning verleend tot het indijken y.an omstreeks 72 bunders schorren in het Sloe, lierk- en scHooïnieuws. Door de kerkeraad te Nieuw- en St.-Joosland, is op gisteren het volgend zestal geformeerd, bestaande uit de heeren T. Bus sing de Vries, predikant tcBudel, N. E. Ernst Vetten, predi kant te Serooskerke, H. W. Tijdeman, predikant te Rozendaal, H. J. D. Hellendoorn, hulpprediker te Bussum, dr. J. A. Snel- lenbrand, kandidaat bij de walsche commissie, M. Wassenaar, kandidaat bij het provinicaal kerkbestuur van Zuidholland. Daaruit werd het volgende drietal gekozen: H. J. D. Hel lendoorn, dr. J. A. Snellenbrand, M. Wassenaar, en eindelijk beroepen met algemeene stemmen de heer H. J. D. Hellen doorn, aan wien de beroepsbrief zal worden toegezonden. Mjirime eu leger. De état-major van Zr. Ms. korvet vanSpeyck, zoo als uit de marineberigten in ons vorig no. blijkt, den 7 dezer te Texel van Sourabaye aangekomen, bestaat uit den kapitein luitenant ter zee M. E. Courier dit Dubecart; de luitenants ter zee der 1ste klasse P. A. Matthijsen en W. IC. van Gennip; de luitenants ter- zee der 2de klasse jhr. A. Mey. P. M. Willinck, J. D. J.'van der Hegge Spies eu J. F.A. Lapidoth; officier van administratie 2de klasse H. O. G. Tuning; officier van gezondheid 2de klasse H. E. Thepass. Staten-gemeraal. Z. E. de minister van marine heeft, by de beantwoording der bedenkingen, in de afdeelingen der tweede kamer ter spra ke gebragt, nopens de voorgestelde bepalingen op de loods- dienst voor zeeschepen, een, naar aanleiding van eenige dezer bedenkingen, eenigzins gewijzigd ontwerp ingediend. Uit de memorie blijkt, dat dè regering geenszins deelt in de vrees, dat de uitbreiding van het staats-monopolie tot aide takken van de loodsdienst, aanleiding zal geven tot meerdere klagten over de waarneming van die dienst, de klagten over de genoemde dienst, waar die onder het rijksbestuur is gebragt, worden doorgaans ongegrond bevonden, en bij de duizende schepen, welke jaarlijks worden geloodsd, zijn die klagten niet noemenswaardig. De regering meent, dat de bedenkingen tegen de vereeni giug van de gemeente-loodsdienst met de rijks-loodsdienst door de meerderheid der leden genoegzaam zijn wederlegd, daar bestaat, volgens het oordeel der regering, geene wettelij ke verpligting voor het rijk tot verleenen van onderstand aan het personeel der gemeentelijke loodswezen, hetwelk niet bij het rijks-loodswezen kan worden aangenomen. De daarop gestelde regelen zijn dan ook te zeer uiteenlopende. De bestaande loods- kassen zijn ook niet te beschouwen als het eigendom dezer loodsen, in dien zin, dat zij, bij eene opheffing, de vrije beschik king daarover zouden hebben, en de gemeentebesturen zullen, naar het inzien der regering, deze kassen tot het verzorgen van oude loodsen kunnen aanwenden. De regering meent niet te kunnen instemmen met het gevoe len, dat de inkomsten van het loodswezen waren en nog zijn inkomsten van den staat, en de uitgaven staats-uitgaven. De dienst is eene openbare, ten behoeve van den handel; eene dienst waarvan de regering alleen het beheer en het toezigt op zich heeft genomen. Bij de memorie is eene nieuwe begrooting overgelegd, slui tende met eene bate van ƒ7078,08, en gegrond op de gemid delde ontvangst der loodsgelden over 18531855. Ten aanzien van het materieel der loodsdienst op de Schel de, heeft de vraag of dit in alle opziglen even voldoende was, als dat van hetbelgische loodswezen, volgens de memorie, ge rust bevestigend kunnen worden beantwoord. Indien echter de belgische regering een schooner met stoom vermogen in de vaart brengt, zal de toekomst moeten aangeven, of men ook van deze zijde op dergelijken maatregel bedacht zal moeten zijn, om niet te zeer door de tegenpartij te worden overvleugeld, lüemeeiitei'aad van üKierikzee. Zitting van 9 junij. Voorzitter mr. Cau. Afwezig de leden van der Vliet, jhr. de Jonge en mr. C, de Crane. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Gelezen eene missive van het bestuur der teekenschool, hou dende aanvraag om epn certificaat nationale schjild groot/1000 te mogen verkoopen en het provenu aan te yenden tot daar stelling van gasverlichting op de school, hetgeen wordt goedge keurd. In handen van mr. Egtcr, dr. Keller en van der Grijp, worden gesteld de ingekomen rekeningen van de begrafenisregten en den schuttersraad over 1855. Gelezen een rekwest van L. van der Ploeg en W. Reindré, borgen van den pachter van den stadsheer, houdende verzoek om vermindering van pacht. Namens burgemeester en wethouders stelt de voorzitter voor die pacht voor 1856 en 1857 met/100 te verminderen, daar werkelijk omstandigheden voorhanden zijn die daartqe aanleiding geyen, waartoe wordt besloten. Het kohier der honden-belasting door gedeputeerde staten goedgekeurd, wordt hiervan kennis gegeven en hetzelve in han den van den ontvanger gesteld. Medegedeeld de beslissing van gedeputeerde staten op recla mes tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag, als: de hee ren van der Bilt, G. de Jonge den Boer en P. Labrijn, elk eene klasse verminderd, de overige reclames afgewezen, dien ten gevolge wordt het kohier alsnu vastgesteld op/9380,09-J-, Wordt gelezen eene missive van den commissaris des konings, houdende mededeeling, dat de instandhouding der calicots fa brieken in Zeeland niet waarschijnlijk is, aangenomen voor notificatie. Door burgemeester cn wethouders wordt medegedeeld dat de aanbesteding der stedelijke werken voor 1856/57, heeft plaats gehad ad/15,157. Op haar verzoek wordt aan de directie der gymnastieschool, voor het jaar van 1 julij 1856 tot 1 julij 1857, gelijke toelage als in het vorige gegeven. Besloten om den 18 junij de gewone jaarlijksche collecte voor de gewapende dienst te doen vergezellen door de heeren Mulock Houwer en van der Grijp. In handen van mr. Egter, dr. Keller en van der Grijp, wordt gesteld een concept-reglement op de heffing der begrafenis regten. Door de gemeente jaarlijks 4 gedragen wordende in het ge woon onderhoud van het havenhoofd en den polder Schouwen stelt de yoorzitter voor, aangezien de besteding ditmaal hooger en dus de geraamde begrootingspost niet voldoende is, uit onvoorziene uitgaaf dat te kort op de post over te schrijven. Wordt besloten de vaststelling eener verordening, betreffende de vijf jaarlijksche herziening der strafverordeningen voorloo- pig aan te houden. Wordt gearresteerd een staat van ontheffing door vertrek en overlijden ad f 279,59 op het kohier van den hoofdelijken om slag, dienst 1855, en een dito ad/15,50, voor dat van de honden belasting. Op het rapport der commissie wordt goedgekeurd, in afwe zigheid van de leden mr. Cau en Landsknegt, als leden dei- instelling, de rekening van de bank van leening over 1855, ont vang f 43,056,26^, uitgaaf 42,647,OS£, batig slot 409,18, zijnde beleend voor eene som van ƒ37,641,25 op 18,032 panden en afgelost/37,822,25 op 18,512 panden, bedragende de over winst der bank16,63. Worden artikclsgewijze behandeld en vastgesteld: a. Verordening tot heffing van schut- en bruggelden met goedkeuring dat deschietgelden aan den sasmeester en de brug gelden aan de brugophaalders, als een deel hunner bezoldigin gen zullen worden uitgekeerd. b. Idem op het grazen van vee aan de dijken en op het schut ten van het losloopend vee, waarbij discussie ontstond of paarden niet afzonderlijk moesten genoemd worden, doch begrepen werd dat zij ook onder de algemeene benaming van vee verstaan moeten worden. c. Eene instructie voor den veeschutter; d. Eene verordening op de policie der havens; en e. Een reglement voor het algemeen armbestuur. Waarna'de vergadering wordt'gesloten. Enjjelamdo Louden 7 junij, Te Sheerness is per telegraaf bevel ontvan gen, ten spoedigste de Cressy van 80 stukken voor de buiten- landsche dienst in gereedheid te brengen. Dit schip wordt zeer zwaar gewapend en neemt ammunitie van allerlei aard mede. Het zal met verzegelde orders in zee steken. De Blenheim heeft bevel ontvangen om te vertrekken, waar heen wordt niet gemeld. De Duke of Wellington zoude aan staanden maandag zee kiezen. Uit Portsmouth werdt geschreven, dat in den nacht van den 5 dezer de kanonneerboot Intrepide naar den Stillen oceaan is vertrokken. Uit Stafford wordt van den 6 dezer het volgende aan The times geschreven: De executie van Palmer zal den 14 dezer plaats vinden. Sedert zijne aankomst in den kerker te Stafford is niemand bij hem toegelaten dan de gouverneur der gevange nis, majoor Eulford, en den kapellaan der gevangenis. De ver- doordeelde blijft even kalm als te voren en schenkt weinig aan»- dacht aan de vermaningen van den geestelijke, hoewel hij veel tijd doorbrengt met het lezen van godsdienstige werken. Hij spreekt zelden overliet over hem gevelde vonnis en wanneer hij dit doet, beklaagt hij zich over de uiteenzetting var. den presi dent van het hof. Hij bekent dat hij tijdens de deliberatie der jury aan eene vrijspraak geloofde, doch dat hij, zoo dra hij het gelaat van den voorzitter der j ury, toen deze terug keerde, be schouwde, inzag dat hij zich bedrogen had. De majoor Eulford heeft sedert de komst van Palmer in den kerker, eenige honderde brieven in proza en poézy ontvangen, welke alle tot den gevangene gerigt zijn. Geen dier brieven is hem ter hand gesteld. Ook is een tal van brieven tot den ma joor gerigt, een' dier laatste verdient vermelding. Hij is geschre ven door een inwoner van Newport, die de zonderlinge eer vraagt het legen Palmer uitgesproken vonnis ten uitvoer te brengen, de schrijver verklaart dat hij ertrotsch op zal zijp, die taak vervuld te hebben. Palmer wordt niet alleen gelaten. Twee gevangenbewaarders zijn nacht en dag bij hem. De amerikaansche senaat is wederom het tooneel van

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2