Gelezen zijnde een concept adres aan de booge regering, overgelegd door de burgerlijke administratieve vereeniging van burgemeesters en secretarissen te 's Hertogenbosch, tot het bekomen van eene wet, bepalende de algemeene in voering een er plaatselijke belasting op het gedisteleerd, wordt besloten dat verzoek dezer zijds niet te ondersteunen, vooral ook omdat die voorgestelde belasting bier reeds zoo bestaat. Van het collegie van regenten over het arm-, gast- en weeshuis is ingekomen kennisgeving dat de heer P. G. de Koster eervol ontslag verzoekt als amanuensis en rentmees ter van die gestichten, en aanbeveling van den heer T. C. Dommisse als zijn opvolger, benevens een rekwest van laatstgenoemden tot het zelfde einde. Aangehouden tot de volgende zitting. Thans is aan de orde het beraadslagen over de navol gende verordeningen, ontworpen door de commissie ad boe, als aop het brandwezen, b. bij hooge zeevloeden c. op de huizen van ontucht en publieke vrouwen, d. op de on- derhandsche loterijen, e. op het begraven van lijken, ter beteugeling der kinderziekte, g. op het keuren en wegen van brood, en k. van vleesch, en i. op de vischmarkt. Eerstgenoemde na eenige discussie in behandeling gebragt zijude, is zulks echter niet ten eiude gebragt maar beslo ten de deliberatie voort te zetten in eene zitting op woensdag 4 dezer des middags ten 12 ure. Errata. In het verslag der zitting van den gemeenteraad alhier in ons vorig no. staat dat benoemd is tot commissaris over de graan- beurs de heer J. E. Eak Brouwer; moet zijn de heer J.Fak Brouwer. öuitrnlanbscl]e tijïnngra,, Engelando Londen l junij. De zoo hooggeroemde amnestie van keizer Alexander II aan de uitgeweken en verbannen Polen vindt bij onze dagbladen welke de poolsche nationaliteit volkomen her steld willen zien, geene genade. De woorden diens keizers, dat de Polen niet dan door de innigste vereeniging. met Rusland gelukkig zullen kunnen zijn, kunnen volgens die dagbladen zelfs bij den besten wil des monarchs, niet anders uitgelegd worden dan dat zij voortdurend ongelukkig en verdrukt zul len wezen. Sedert eenigen tijd hebben vele schepen jn het kanaal averij en schipbreuk geleden, door 's nachts tegeu elkander aan te zeilen. Lord Dungannon heeft uit dien hoofde in het hooger- huis verklaard, dat hij aanstaanden maandag aan de regering zal vragen, of zij niet voornemens is een afdoenden maatregel te nemen, om de schepen, die de kusten in het kanaal voorbij varen, te noodzaken om scheepslantaarns uit te hangen, waar door men ze reeds op verren afstand in het gezigt zou krijgen. Volgens The daily news is het stellig, dat de russische regering eene nieuwe leening zal trachten te sluiten, en wel ten bedrage van 100 millioeu zilveren roebelsde grootste leening welke door Rusland in het buitenland gesloten is. De intrest is bepaald op 4 pet., waarvan jaarlijks een gedeelte zal geamor tiseerd worden door middel van een daartoe bestemd fonds. Het doel van deze leening is vooral, om de uitvoering van spoorweg- linien in het binnenste van Rusland te verzekeren en tot beta ling van de schadeloosstelling aan Denemarken voor den Sond- tol. Een ander gedeelte zal strekken, om den groot-admiraal, grootvorst Constantyn in staat te stellen, zijn plan tot hervor ming van de russische marine ten uitvoer te brengen. Als waar borg zullen de opbrengsten van de douane gesteld worden. Onder de groote kapitalisten, welke tot deze operatie zullen medewerken, noemt men bij herhaling het huis Hope co. te Amsterdam, Arnstein en Eskeles te Weenen en den heer Pe reire. gjjs sausje. Madrid 1 junij. Men weet dat het gouvernement onlangs besloten heeft, bij openbare inschrijving eene geldieening van twee honderd millioen realen aan te gaan en die gelden tot ver- ligting van den druklcenden last der vlottende schuld te bezigen Zaturdag jl. heeft het de aanbiedingen ontvangen van de kapi talisten, welke op zich wilden nemen die som of een gedeelte te verstrekken. Deze aanbiedingen zijn voordeeliger dan men had durven hopenen alle of nagenoeg alle een of anderhalf percent hooger dan het door het gouvernement gestelde mini mum, hetwelk gebleken is niet minder dan veertig percent te zijn. Het officiële dagblad geeft de verzekering dat de veiling- der kerkelijke goederen in de baskische provinciën thans rus- tigplaats heeft en goede prijzen opbrengt. EE>MitscfialaEn<[3o "Weenen 1 junij. Eenige dagbladen gewagen van eene cir culaire van ons kabinet betrekkelijk de italiaansche aangelegen heden. Dit stuk zou de dagteekening van 18 mei jl. voeren en hoofdzakelijk inhouden: dat Oostenrijk zich met de politieke inzigten van het sardinische gouvernement in geenen deele vereenigen kan, en het onbevoegd acht om in den naam van Italië het woord te voeren of om andere even onafhankelijke regeringen van Italië ter verantwoording te roependat de in legering van oostenrijksche troepen in Italië niet de oorzaak maar een gevolg van de revolutionaire gisting daar te lande is, en zoo lang, maar ookniet langer, zal voortduren als die gisting mede door invloed van Piemont en door toedoen van de sardi nische staatslieden wordt gaande gehouden: dat Oostenrijk zich niet tegen hervormingen in Italië verklaart, maar ze aan den vrijen wil der onafhankelijke regeringen meent te moeten over laten. Berlijn ljunij. Voortdurend geeft de tegenwoordigheid van zoo vele gekroonde hoofden alhier tot allerlei geruchten aan leiding, waarvan het belangrijkste is, dat eene alliantie gesloten zou zijn tusschen Pruissen,- Rusland en eenige derduitsche staten van den tweeden rang, ten einde daardoor een tegenwigt daar te stellen, tegenover het traktaat, dat tusschen Erankrijk, Engeland en Oostenrijk gesloten werd. Als bewijs van de bijzonder vriendschappelijke betrekkingen tusschen Rusland en eenige duitsche hoven, verzekert een ander gerucht, dat de groothertog Michael van Rusland in het huwelijk zal treden met de dochter van den koning van Saksen. Eranlirljh, Parijs 2 junij. Reeds sedert eenige dagen zijn uit onderschei dene departementen berigten ontvangen, van overstroomingen, veroorzaakt door het op sommige plaatsen buiten hare oevers treden van de rivieren den Rhone, de Saone, den Cher, den Allier en de Loire. Inzonderheid le Lyon moet de toestand zorgbarend zijn. Z. M. de keizer heeft gisteren deze residentie verlaten om per soonlijk getuige te zijn van de voorzienings-maatregelen in ge noemde plaats en tegenwoordig te zijn bij de uitdeeling van onderstand aan de slagtoffers. Vrijdag en zaturdag is de Rhone nog steeds gewassen. Zijne wateren waren reeds ned. el hooger dan bij den vloed in 1840 en hebben de wallen van Avignon ten deele vernield en de vlakten aan de linker- en regteroevers geheel onder doen loopen. Bij Nimes en Aries is de spoorweg tusschen Tararcon en Arles op verscheidene plaatsen ondergeloopen. De maire van Avignon heeft dien van Marseille om brood doen verzoeken voor de ongelukkigen die van hunne woningen zijn verjaagd. Gisteren ochtend is liet water gelukkig 2 cl gedaald. Er is thans ook een brief van Victor Hugo verschenen over de italiaansche aangelegenheden. De Italianen worden daarin, in eene harstogtelijke taal opgewekt, ooi het hoofd tc verheffen en, met verwerping vau alle hun reeds aangeboden gunsten, eene algeheele vrijheid te vorderen. Het weinigje vrij heid, zegt Victor Hugo, dat den Italianen thans tegen wil en dank wordt aangeboden, is slechts een slaapdrank, om hen op den duur alle zelfstandigheid te ontnemen. ijawMetoigtra. ©SraarEaanaa-kteflu. Amsterdam 4 junij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken 44f-, Lijnolie op zes weken 35*. Koolzaad (september) 72* p. vl. ann.wjEefia vaum eUffeeteBio Amsterdam 4 junij. Nederland. Werkelijke schuld2* pet. dito dito 3 u dito dito 4 Handel maatschappij4£ n Rusland, Oblig. bij Hope co5 n dito dito 1828/1829. 5 n Certific. dito 18404 dito bij Stieglitz4 n dito dito 1854 5 Obl. bij Stieglitz (nieuwe) Certific. van inschrijving6 Spanje. Oblig. nieuwe stukken1* n Binnenlandsch3 n Oostenrijk. Oblig. metaliek5 n "dito2.t n dito nieuwe betaalbaar Amst". 5 u Belgie. Certific. bij Rothschild2$ Portugal. Obligatien3 64 75* 94* 102| 91* 924- 41# 78* 40* 85* 51* 45* Oostenr. Oblig. nationale5 pet. 79* Credit Anstalt294 Spanje Crediet105 Mexico. Oblig. 1853 3 pet. 21-f Beurs van Londen, 2 junij. ten 12 ure. Consols 95. Beurs van Weenen, 31 mei. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. 83*. Beurs van Parijs, 2 junij. [(Slotprijzen.) 4* pet. compt. 3 pet. 74,25. iltmgrlrorrk. B9e dag-Maden in de"Weireeja5g'de Staten. 1.) Daar de dagbladen der Vereenigde Staten meer en meer in Europa genoemd worden en het onbekend zijn met hunne on derscheidene rigtingen, niet zelden tot verkeerde oordeelvellin gen leidt, is de volgende beschouwing uit een buitenlandsch tijdschrift ontleend, niet onbelangrijk. De voornaamste bladen der unie zien te New-York, dat zoo wel het staatkundig als handels-middelpunt der Vereeujgdo Staten van Noord-Amerika is, het licht. In de eerste plaats dient de New-York Herald genoemd to worden, een blad dat de conservatieve beginselen en do slaver nij voorstaat. Vroeger een getrouw verdediger der democrati sche partij, valt het tegenwoordig de regering onophoudelijk aan, naar men beweert omdat de president Pierce een verzoek van den directeur, om met een buitenlandsclie zending le wor den belast, heeft afgeslagen. Op den New-York Herald volgt de Tribune, die voorheen de radicale whigbeginselen voorstond, doch thans de afschaffing der slavernij eu de matigheids wet. ten verdedigt. De Daily Times heeft ongeveer de zelfde kleur als de Tribune, doch slaat gewoonlijk een scherper toon aan. De directeur van dit blad, de heer Baymond, was vroeger onder-directeur van den Courier and Enquirer, en is op dit oogenblik luitenant-gouver neur van New-York. De Courier and Enquirer behoort aan den generaal James Watson Webb, en was voor een vijf en twintig jaren het in vloedrijkste blad der democratische partij, doch tijdens den strijd van Jackson tegen de bank, verliet liet die partij en werd het voornaamsle orgaan der whigs. Toen ook deze van het staatkundig tooneel aflraden, voegde zich de Courier aan de zijde der democraten, behoudens eenige wijziging, daar het zich ten gunste der katholieken uitliet. Nu echter de meerderheid der conservatieve whigs tot de know-nothings zijn overgegaan is ook de kleur van het blad eenigermate veranderd. De Evening-post die met uitstekend talent door den dichter Bryant geredigeerd wordt, is de oudste der amerilcaansche dag bladen. Het bleef de zuivere democratische beginselen getrouw tot op het. oogenblik, dat de slavenkweslie eenesclieuring in die partij te weeg bragt, en verdedigt thans de zoogenaamde ver eenigde democraten. Het Journal de commerce is, zoo als de naam reeds aanduidt, schier alleen aan de handelsbelangen gewijd, en indien het al eens de onzijdigheid op het staatkundig gebied verlaat, is liet om een lans te breken voor de democratie en het protestan tism us. De Express en de Commercial Advertiser, die eertijds de be langen der conservatieve whigs voorstonden, vertegenwoordi gen thans dat gedeelte derkuow-nolhings die de instandhouding der slavernij wenscben. De overige dagbladen der Vereenigde Staten zijn schier allen slechts van plaatselijk belang, waarvan men natuurlijk dezulken moet uitzonderen die te Washington het licht zien, en die dus de beraadslagingen van het cougres het beste kunnen mede- deelen. De Union is liet orgaan der regeringen de National intelli gencer dat der conservatieven. In den National era, een aan de afschaffing der slavernij gewijd blad, zag de beroemde roman h Uncle Toms Cabin" voor het eerst het licht. Het. is nog al opmerkzaam dat de geregelde democratische partij sints 1832 nog nimmer op een officieele of half-officieele wijze, door een New-Yorks dagblad verlegenwoordigd wercl, hoewel de partij aldaar de groote meerderheid uitmaakt. Even zonderling is het, dat. een der meest verspreide bladen van de Unie de Boston-post, bekend door de hevigheid waarmede het de democratie en de slavernij verdedigt, het licht ziet ineen stadwaar men schier alleen whigs en tegenstanders der sla vernij vindt. N. 1) Over de partijen in de Vereenigde Staten vindt men een en ander in De buitenlandsclie staatkunde van Amerika cu Ja-mes Monroe, in de afleveringen van januarij en junij van liet Album van buitenlandsclie lettervruchten,

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3