PRQaRAffiBBA BLOEMENDE PLANTEN, ZINDELIJKEN INBOEDEL Attentie s. v. p. van Burgerlijke en Handelszaken en van Strafzaken, hare Gewone Teregtzittingen zal houden tweemalen 's weeks te weten: Donderdag 3 Jul ij Vrijdag 4 Julij Donderdag 10 Vrijdag 11 Donderdag 17 Vrijdag 18 Donderdag 24 Vrijdag 25 U Donderdag 31 u Vrijdag 1 Augustus Voorts Donderdag 1 Augustus, Vrijdag 8 Augustus Donderdag 14 Vrijdag 15 Donderdag 21 n Vrijdag 22 u Donderdag 28 Vrijdag 29 telkens aan te vangen des voormiddags ten tien ure, met bepaling dat op Donderdag de Strafzaken en op Vrijdag de Burgerlijke en Handelszaken behandeld zullen worden. Zullende de "Eerste gewone Regtdag voor Burgerlijke en Handelszaken na de Vakantie, zijn op Woensdag den 3 September dezes jaars. Middelburg, 26 Mei 1856. In kennisse van mij Griflier, LANTSHEER, Griffier. VOOR DB ALGEMEENE VERGADERING M TENTOONSTELLING DER MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING VAN LANDBOUW EN VEETEELT ÏI 25 15 13 ïïa A W 15, te honden binnen Middelburg 10,11 en 12 junij. Op dings dag clen 10 junij, des avonds ten 7 ure, bijeenkomst van het hoofd-bestuur. Op woensdag den 11 junij, des middags ten 12 ure, de al ge in een e vergadering in de concert-zaal. Verder zullen in den namiddag van dien dag, ten 5 ure, de aangebodenewerktuigen,op een daartoe in de nabijheid der stad, op de Kleine Abeele, aan te wijzen veld, worden beproefdter wijl, wanneer de inzenders mogten verlangen, zeiven eenig werktuig te besturen, daarvan te voren opgaaf verzocht wordt. Op donderdag den 12 junij, de tentoonstelling van vee, werk tuigen en andere landhuishoudelijke voorwerpen, op het molen water; een en ander breeder, in het hierna volgende programma, te omschrijven. Des namiddags ten 4^ ure, gemeenschappelijke maaltijd dei- leden. BEPALINGEN BETREFFENDE DE TENTOONSTELLING. Art. 1. De tentoonstelling zal geopend zijn, vanaf des mid dags ten 12 ure, tot des namiddags ten 3 ure. 2. Dezelve zal alle voorwerpen kunnen bevatten, welke tot den landbouw en de veeteelt betrekking hebben. 3. Prijzen en premien zullen zoowel van wege de maatschappij als van wege particulieren kunnen worden uitgeloofdterwijl het toekennen van getuigschriften geheel aan het hoofdbestuur verblijft. 4. De leden alléén hebben het regt om, met hunne in te zen- dene voorwerpen, naar de uit te lovene prijzen te dingen; alléén in bijzondere gevallen, en bij algemeene bekendheid van liet onver mogen der inzenders van eenig werktuig, zal het lidmaatschap niet worden vereischt. Wordende een ieder, zonder onderscheid, uitgenoodigd, tot deze tentoonstelling zoodanige voorwerpen in te zenden, als met den geest en de strekking van dit programma overeenstemt. 5. Ieder wordt verzocht van het in te zendene, uiterlijk vóél den 1 junij eerstkomende, opgave te doen aan den voorzitter of secretaris zijner afdeelingmet vermelding van de soort en den juisten ouderdom van het vee, alsmede eene bepaalde omschrij ving van alle antiereten toon te stellen voorwerpen. Deze doet daarvan binnen vier dagen mededeeling aan den secretaris van 'het afdeelings-bestuur, alwaar de tentoonstelling plaats heeft; wordende tevens herinnerd aan het, des gevorderd, te leveren bewijs, dat het voorwerp minstens drie maanden in het bezit van den tegenwoordigen eigenaar is geweest. 6. De in te zenden voorwerpen moeten vrachtvrij, uiterlijk des morgens ten 7 ure, op de plaats der tentoonstelling, aan wezig zijn. Aan het vee, dat men noodig mogt achten reeds den vorigen dag te doen aankomen, zal, mits daarvan te voren worde kennis gegeven, behoorlijke stalling en voeding worden verstrekt; voor welke laatste, ook tijdens de tentoonstelling, zal worden zorg gedragen. 7. De commissie met de regeling belast, zal de plaatsen aan wijzen waar de verschillende vee soorten moeten worden ten toongesteld, en zal daarin door niemand, zonder toestemming dier commissie, eenige verandering mogen gebragt worden. 8. De werktuigen en gereedschappen, welke ook op deze tentoonstelling zullen worden aangebragt, moeten, ten einde behoorlijk te leunnen worden onderzocht en beproefd, in tijds, O]) een daartoe aan te wijzen veld, aanwezig zijn en gerang schikt staan. 9. Vóór het uur waarop de tentoonstelling eindigt, hierboven vermeld, mag geen voorwerp van het locaal verwijderd worden. 10. De beoordeeling van het ingezondene geschiedt door eene commissie van deskundigen, door het hoofdbestuur be noemd, en welke, in overleg met dit laatste, de toekenning van prijzen, premien of getuigschriften regelt. 12. Na afloop van de tentoonstelling, zijn de voorwerpen ter beschikking der inzenders, of zullen aan de opgegevene adres sen worden terug gezonden. 13. De leden der maatschappij hebben, op vertoon van hun diploma, voor zich en e'éue vrouw, den vrijen toegang tot de tentoonstelling. Alle andere bezoekers moeten aan het lokaal bij den ingang eene toegangkaart afgeven, welke tegen 25 cent te bekomen zijn. Ook hebben dit de inzenders, geene leden zijnde, voor hun persoon, en zij die ter oppassing van het ingezondene noodig zijnmits voorzien van een bewijs, door de directie der tentoon stelling af te geven. 14. De openbare toekenning van prijzen en premien of ge tuigschriften, geschiedt door het hoofdbestuur, des voormiddags ten 11 ure. 15. Prijzen enz. worden uitgeloofd voor de navolgeude voor werpen, zoo als bij ieder nommer staat uitgedrukt. I. TEE. A. Paarden. No.'l. Driejarige hengsten, ten dienste van den landbouwvan wege de maatschappij, een prijs van f 20. 2. Driejarige akker-merriepaarden: van wege de maat schappij, een prijs van f 15. Driejarige rijtuig-merrie- paarden van wege de maatschappij, een prijs van f 15. 3. Tweejarige akker-merriepaarden: van wege de maat schappij, een prijs van f 10. Tweejarige rijtuig-merrie- paarden: van wege de maatschappij, een prijs van f 10. 4. Spannen tuigpaarden, van 4 tot7 jaren: van wege de maatschappij, een prijs van f20. Spannen akkerpaar- den, van 4 tot 7 jaren: vanwege de maatschappij, een prijs van f20. B. Runderen. 5. Springstieren, geboren na I januarij 1853 van wege de maatschappij, een prijs van f 15. Idem, geboren na 1 januarij 1854: van wege de maatschappij, een prijs van f10. Idem, geboren na 1 januarij 1855: van wege de maatschappij, een prijs van f7. 6. Melkkoeijen: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f 15; idem 2de prijs f7. 7. Vaarzen, geboren na 1 januarij 1S54 van wege de maat schappij, een lstc prijs van f 10; 2de prijs f5. Idem, geboren na 1 januarij 1855: van wege de maatschappij, een lstc prijs van f 10; 2de prijs f 5. 8. Vette ossen, geboren na 1 januarij 1852: van wege de maatschappij, een prijs van f 20. 9. Vette vaarzen, geboren na 1 januarij 1853van wege de maatschappij, een prijs van f 15. C. Schapen. 10. Springrammen van éénjarigen leeftijd: van wege de maatschappij een prijs van f 5. Idem, van twee jaren en oudervan wege cïe maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs l'5. „11. Hamels, voor de beste 3 stuks éénjarige: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f7; 2de prijs f5. 12. Ooijen, voorde beste 5 stuks éénjarige: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs f 5. D. Varkens. „13. Beeren: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs f5. „14. Zeugen: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs f 5. 15. Biggen, voor de beste 6 stuks: van wege de maatschap pij, een prijs van f5. II. WERKTUIGEN EN GEREEDSCHAPPEN VOOR DEN LANDBOUW. (Mei opgave van prijs.) 16. Nieuwe of verbeterde werktuigen, dienstig voor den akkerbouw en reeds beproefd: van wege de maatschap pij, een prijs van f 152de prijs f 5. A. Ploegen. 17. Ondergrondsploegen. Voor den binnen's lands gefabri- ceerden, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking van andere ondergrondsploegen blijken zal de minste trek kracht te vereischen van wege de maatschappij, een prijs van f 10. 18. Amerikaansche avondploegen. Voor den binnen 's lands gefabricecrden, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking van andere arendploegen, blijken zal de minste trek kracht te vereischen: van wege de maatschappij, een prijs van f 10. 19. Walenploegen. Voor den binnen 's lands gcfabriceer- den, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking met andere walenploegen, blijken zal de minste trekkracht te ver eischen van wege de maatschappij, een prijs van f 10. 20. Zeeuwsche ploegen. Voor de beste zecuwsche twee- paards-ploeg: van wege de maatschappij een prijs van f10. „21. Voor de beste vijfbalks-ijzeren-eggevan wege de maatschappij, een prijs van f 5. „22. Voor den besten kluitenbreker: idem f5. „23. Voor de meest doelmatige menwagen: idem f 10. B. Werktuigen. 24. Nieuwe of verbeterde werktuigen, tot gereednaaking van veevoedervan wege de maatschappij een prijs van f 5. „25. Handkarcns. Voorden, door gemakkelijkheid en doel matigheid, zich onderscheidende kaarnmolcnvan wege de maatschappij, een prijs van f3. 26. Nieuwe of verbeterde werktuigen tot boterbereidingvan wege de maatschappij, een prijs van f 5. 27. Voor den doelmatigste» hand-zaai-kruiwagenvan wege de maatschappij, een prijs van f5. C. Zaden, granen en gewassen. „28. Voor de schoonste en volledigste verzameling puike nieuwe zaden en granen: van wege de maatschappij, een prijs van f 15. (Men verstaat door nieuwe, als algemeene benaming gebruikt: of vreemde soorten, of verscheidenheden van bestaande soorten, of hier te lande minder gebruike lijke soorten.") 29. Vlasbereiding. Voor het schoonst gezwingelde en opge maakte monster van wit zeeuwsch, in water geroot vlas vanwege de maatschappij, een prijs van f 5. D. Mestspecien. No.30. Voor drooge kunstmatige in Nederland bereide mest" specien, waarvan de deugdelijkheid proefondervindelijk is bewezen, en welke door eenvoudige en weinig kost bare zara ens lelling uitmunten: van wege de maatschap pij, een prijs van f 10. E. Ploeg-, trek- of wagentuigen. „31. Voor een koppel, in nette en deugdzame bewerking, uitmuntende wagentuigen (met opgave van prijs): van wege de maatschappij, een prijs van f 10. Met of zonder de hiervoren gemelde prijzen kunnen nog, op voordragt van de commissie van keuring, zilveren en bronzen medailles of getuigschriften, voor de ouder rubriek II opgeno- mene voorwerpen, worden toegekend. BIJZONDERE BEPALINGEN. De leden worden herinnerd aan het medebrengen hunner be wijzen van lidmaatschap, daar dezelve tot het erlangen van toegangen tot de vereenigingen der maatschappij, gevorderd worden. Aan heereu bezoekers van buiten de provincie, zullen afzon derlijke bewijzen worden verstrekt, tegen voldoening oen er retributie van 25 cent. Een ieder, die aan de bedoelde vereenigingen wenscht deel te nemen, en zich omtrent het een of ander verlangt ingelicht te zien, wende zich daartoe, met vrachtvrije brieven, tot den alge- meeucn secretaris der maatschappij. Overigens zullen de toegangkaarten tot al de vereenigingen, gedurende die dagen, verkrijgbaar worden gesteld bij U. F. Aucr, drukker van het gewestelijk bestuur, onder de Abdij poort; terwijl wat de deelneming aan den maaltijd betreft, zij, die daarvan wenschcn gebruik te maken, verzocht worden zich in tijds van toegangkaarten te voorzien- Overigens wordt nog ter algemeene kennis gebragt, dat, ten ■gevolge van de welwillende schikking van de directien der stoombootdienst tusschen Rotterdam en Middelburg, Rotterdam en Vlissingen, benevens van die op deOoster- cnWestcrschelde, er gelegenheid zal zijn om zoo wel aldaar, als aan de op die vaart gelegene tusschonverenpaardenvee en werktuigen vrachtvrij te doen inschepen, mits voorzien van een open en door den inzender onderteekend adres: „Aan de Zeeuwsche Maatschappij van landbouw, voor de tentoonstelling te Middel burg," met vermelding van het aantal en de soort der voorwer pen; terwijl voor de teruggaande goederen eveneens een adres, maar door een der leden van het bestuur der maatschappij ge waarmerkt, zal vereischt worden. Middelburg, mei 1856. Namens het hoofdbestuur der Zeeuwsche maatschappij van landbouw, W. Prr. VIS, secretaris. Eenige Kiezers ten Plattenlande in Walcheren zijn voor nemens ten einde den Landelijken Stand in de Vergade ringen van de Provinciale Staten te verlegenwoordigen bij de op den 3 Junij aanstaande plaats hebbende verkiezing van een Lid dier Staten, hunne stemmen uit te brengen op den Heer Mv. W. WM. VIS, te WLiaOeUburg. Publieke Verkooping in de Tuinkamer van de So ciëteit, Sint-Joris op de Balans, den 30 dezer, 5s morgens om 10 ure, van eene collectie aangebragt door de Bloemisten BLAAS en VAN DE PUTTE. Daags vóór de Verkooping voor een ieder te zien. Maandag en Dingsdagden 2 en 3 Junij 1856, in het Nederlandsen Logement in de Abtdij te Middelburg, ten overslaan van den No taris P. VAN DE GRAPT, van een bestaande in Eikenhouten en andere KabinettenMahonie houten Secretaires en Chiffonnières, een Spiegel-Bureau, een Commode-Toilet, twee Ranapé'seen Hoekkas, Kleer- en Boekenkasten, Mahoniehouten Tafels op een Poot, Uit trek-, Speel-, Penant en andere TafelsStoelen, waaronder met zwarte ZittingenLedekanten met Behangsels, Bed den met ToebehoorenSlaande en Hangende Klokken Spiegels met echte Vergulde Lijsten, eenige Manskleede ren, Poreèiejn, Glas en Roomkleur, Koper-, Tin-, Ver lakt- en Ijzerwerk, Tapijten, Karpetten, een Vloerzeil eene partij Paardewand, een Zadel, een Bokkewagen, een Broodwagen, twee Mangels, twee Glazen Kasten en wat verder zal worden gepresenteerd. Alles op Zaturdag Ie voren, van 912 eu van 25 ure, voor een ieder te zien. De ondergeteelcenden berigtea aan hunne geëerde Begun stigers, dat zij bij den llaaïlel iaa I«J»zer ook dien fisi gevoegd hebben. Bij hen zijn in voorraad beste RUHR Smee-, Schaal- en Maatkolenvoor- welker goede kwaliteit wordt ingestaan. Verder zijn voorhanden eenegroote partij HSrageSscÏBC ÜjSiJpsteemeia van verschillende afmetingen, oude en nieuwe UraMs EBlaaslbaEgeHalsmede 20 Bladen

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3