MIDDELBÜRGSCHE N* 60. Zaterdag 1856. COURANT. 17 Mei. öittnmlartöst'ljr tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Bmnen deze gemeente en Vlis- singeii geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijksgeboorte of doodbc-kend- makingen enz.van één tot zes regels f 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. grondslagen voor de heffing van den hoofdelijken omslag, dat de huurwaarde meer als maatstaf is op den voorgrond gesteld. Middelliurg B© tnae5„ Algemeen overzigt der op 13 mei plaats gehad hebbende verkiezingen van leden voor de provinciale staten van Zeeland. Hoofdkiesdistriet Middelburg. Getal kiezers 1233; ingele verde biljetten 507, van onwaarde 5, geldige stemmen 502, zoo dat de volstrekte meerderheid 252 was. Daarvan zijn uitgebragt op de heeren mr. A. M. Becius 468, jhr. P. D. van Citters 447, dr. J. W. Callenfels 426 enG. J. Sprenger 405 stemmen, die derhalve zijn verkozen, terwijl tus- schen de heeren W. M. Snijder, die 237 en A. J. van Teylingen die 151 stemmen op zich vereenigden, eene herstemming zal moeten plaats hebben. Voorts bekwamen de heeren rar. P. B. Pock 96, jhr. mr. A. W. Snouck Hurgronje 68,mr.M.P.Lants- heer 67 en mr. W. Ph. Vis 28 stemmen, terwijl 13 personen een minder getal stemmen bekwamen, van 2 tot 13, en 25 personen elk 1 stem. Hoofdkiesdistrict Goes. 437 geldige stemmen zijn uitge bragt, zoo dat de volstrekte meerderheid was 219. Daarvan hebben bekomen de heeren mr. M. P. Blaaubeen, 342A. Kakebeeke, 330, en I. G. 3". van den Bosch, 261 stemmen, zoo dat deze drie leden zijn herkozen. Verder bekwamen de heeren J. P. I. Buteus, 151 en J. H. Bijbau, 80 stemmen, tusschen welke heeren alzoo moet her stemd worden. Voorts werden iiilgebmgt op de heeren; dr. R. B. van den Bosch 73, J. H. L. Vader 50, W. J. Janssen 39, O. Verhagen 33, mr. W. G. de Knokke van der Meulen 28, mr. J. H. de Laat de Kanter 21, mr. P. J. van Voorst Vader 19, mr. C. de Witt Hamer 15, D. P. Dominieus 12, B. Vermande 12, G. H.Kake- beeke 11, op nog 35 personen een minder getal stemmen en op 42 eene stem. De stemming liep alzoo over 93 personen. Hoofdkiesdistrict Zierikzee. Ingeleverde biljetten 399, van onwaarde 17, geldige stemmen 382 en alzoo de volstrekte meer derheid 192. Daarvan zijn uitgebragt op de heeren mr. J. Moolenburgh 319, J. van der Have 298 en jhr. W. M. H. de Jonge 193, alzoo alle drie herkozen. Hoofdkiesdistriet Hulst. Ingeleverde biljetten 348, van on waarde 5; volstrekte meerderheid 172. Daarvan bekwamen de heeren H. J. van Eek, 289 stemmen; P.W. Steenkamp, 163 S. J. Hoffman, 157; E. II. P. W. Matthon, 146; A. A. van Haelst, 132; E. Apers, 89; mr. J. P. Dronkers, 59; C. C. P. Pierssens, 48mr. H. C. van Diggelen, 41W. Sehuilenburg, 40L. Hoelands Janssen, 36S. H. van Diggelen, 12; de ove rige stemmen op verschillende personen. Verkozen, de heer H. J. van Eek. Overstemming tusschen de heeren Steenkamp, Hoffman, Mathon, van Haelst, Apers en Dronkers. Hoofdkiesdistrict Sluis. Uitgebragt 280 geldige stemmen. Herkozen de aftredende ledenI. C. O. Benteijn, met 226mr. J. E. Risseeuw, met 220, en C. Schout Velthuis, met 162 stemmen. Hoofd-kiesdistrict Tholen. Ingeleverde biljetten 238; van onwaarde 3, volstrekte meerderheid 118. Daarvan zijn uitge bragt op den heer W. J. van Voorst Catshoek, oud lid der provinciale staten, 214, en op den heer jhr. P. C. de Casembroot, 142 stemmen; welke heeren derhalve zijn verkozen. Aan den verdienstelijken jongeling P. J. Theewis, die te Zie rikzee geboren is en zij ne eerste opleiding heeft genoten en reeds veel talent en ijver aan den dag legde, is te Antwerpen eene eer te beurt gevallen, die wij met genoegen vermelden. Hem is in de groote akademie aldaar bij de plegtige uitreiking van eere- teekens en medailles, de gouden medaille toegekend, als zijnde de primus in de compositie, bouwkunde en perspectief. Het bekroonde stuk stelt voor het voorportaal van een museum in Corinthische bouworde en heeft de hoogte van 2£ el en de breedte van 2 ellen. Bij de herstemming ter verkiezing van een lid der provinciale staten van Noord-Holland, in het district Haarlem, tot vervul ling der vacature die ontstaan is, doordien jhr. M.Salvador, krachtens regterlijke veroordeeling, de bevoegdheid om lid dier vergadering te zijn heeft verloren, zijn uifgebragt'676 stem biljetten, waarvan 35 van onwaarde zijn verklaard. Op den heer W. J. C. van Waterschoot van der Gracht zijn 324, op jhr. M. Salvador 313 stemmen uitgebragt; weshalve de heer van Water schoot van der Gracht is verkozen. Onlangs heeft de Utrechtsche courant opgave gedaan van het plan der maskerade, welke door de leden der studenten-ver- eeniging Mutua Pides zal gegeven worden op den 25 junij, cn die bestaan zal uit 4 groepen, voorstellende ons vaderland om streeks het midden der 17de eeuw. Thans deelt dat blad ook het plan mede der maskerade, welke het studentencorps op den 17 junij zal houden. De geheele voorstelling zal zijn, de tijd van prins Willem I en zal men alzoo de grondleggers van Neêr- lands vrijheid in een optogt vereenigen, om hun hoofd, Neêr- lands eersten Oranjevorst, geschaard. Zoo zullen de hoofden der misnoegde edelen en onderteekenaars van het compromis de eerste strijders te land en te zee, de voornaamste hol- landsche staatslieden dier dagen er hunne plaats vindenterwijl hij, die ten allen tijde met der daad, ofschoon dikwijls niet in naam, hun aller hoofd en leidsman was, de groote Willem I, door zijn hofstoet vergezeld, den optogt zal besluiten. Wij verwijzen onzen lezers naar achterstaand uitvoerig ver slag van de gisteren gehoudene zitting van den gemeenteraad alhier, waarin besloten is tot het in zoo verre wijzigen van de Men verneemt dat de gunstig bekende beeldhouwer P. Don kers RHz., te 's Hertogenboseh, het monument voltooid heeft dat ter eere van wijlen den admiraal J. C. Rijk, op de begraaf plaats Eikenduinen te 's Graveuhage, zal geplaatst worden. Het borstbeeld van den admiraal, in wit marmer gehouwen, is mees terlijk getroffen en naar de regelen der beeldhouwkunst met de meest mogelijke zorg ook meesterlijk vervaardigd. ISeDoemlngÊE eia toesluiten» Bij koninklijk besluit van den 10 dezer, is benoemd tot rid der der orde van den Nederlandsclien Leeuw, de heer jhr. A. Martini van Geffen, verificateur der comptabiliteit van de directe belastingen, iu- en uitgaande regten en accijnsen voor de provinciën Noordbrabant, Zeeland, Limburg en Gelderland, wonende te 's Hertogenbosch. Krachtens koninklijke beschikking is nog bij de in het loopende jaar, van den 23 dezer tot den 7 junij, in Parijs te houden algemeene tentoonstelling van vee en landbouw-werk tuigen en voortbrengselen, van wege Nederland benoemd, tot adjunct-commissaris de heer W. C. M. Begram, te Gorinchem, lid der provinciale staten van Zuidholland en van het hoofdbe stuur der Hollandsche maatschappij van landbouw. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer, is verleend het navolgende pensioen aan A.Labberlou, wed. van J. Willaars, in leven ontvanger der registratie voor de burgerlijke acten te Middelburg, ƒ957. Zijue Majesteit heeft bij besluit vau den 2 februarij jl. goedgevonden den kolonel P. C. H. baron van Utenhove, kommandant van het regement oost-indische kavalerie, in zijnen rang en ancienneteit over te plaatsen bij het wapen der kavalerie van het leger hier te landemet bepaling dat gemelde hoofd-officier, in verband met die beschikking, onverwijld her waarts zal terugkeeren en ter dispositie zal worden gesteld van het departement van oorlog. Bij Zijner Majesteits besluiten van denlO, 12 en 17 dezer, zijn de navolgende opper-, hoofd- en verdere officieren op pen sioen gesteldW. van Tol], gener.-maj. kommand, van de 2de brig, kaval., ƒ2400, ingevolge zijne aanvrage en met toeken ning van den rang van luit.-gener., C.M. Storm de Grave, kol. kommandant van het 1ste reg. drag., ƒ1800, C. G. de Bock, ingevolge zijne aanvrage, kol. kommand, van het 5de reg. inf'., ƒ1800, L. J. A. van Lynden, kapit. bij het 5de reg. inf., 1020, J. C. Moltzer, kapit. bij het 2de reg. inf.,990, G. A. Willich, ritm. der 1ste kl. bij liet 2de reg. drag., 900, G. II. J. Pundter, ï'itm. der 1ste kl. bij het 3de reg. drag.,/900, J. G. de Groot, lste luit. bij het 4de reg. drag., ƒ417, J. D. N. A. Kooij, Isle luit. bij het 3de reg'. drag., 463. Bij besluit van den 10 dezer heeft Z. M. de koning goed gevonden, tot ridder der orde van den Nederlandsellen leeuw te benoemen den heer J. C. Eyssell, referendaris bij het ministe rie van binnenlandsclie zaken en W. Hester, dirigerend officier van gezondheid der 2de kl. in Neerl.-Indië, thans met verlof hier te lande. Bij besluit van den 9 dezer, heeft Z. M. goedgevonden, aan mr. L. N. graaf van Randwijck, grootmeester van HD. huis, dienstdoende bij H. M. de koningin, vergunning te ver- leenen tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van rid der-grootkruis der Guelpheu-orde, hem door Z. M. den koning vau Hannover geschonken. Z. M. heeft bij besluit van den 10 en 12 dezer goedgevon den, 1. te benoemen tot ridder der orde van den Nederland schen leeuw, den kapt. A. H. van Kriekeu, van den staf van het wapen der infanterie, werkzaam bij het departement vau oorlog; tot generaal-majoor, den kol. J. W. Walther, gouverneur der koninklijke akademie voorde zee- en landmagt; bij den grooteu staf: tot luitenant-kolonel, den majoor H. P. Koek, van dien staf, Zr. Ms. adjudant; bij het wapen der infanterie: bij het re gement grenadiers en jagers, tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant II. A. Hamming, van het corpsbij het 2de regement, tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant- adjudant P. G. Richard de Bertin, van liet 8ste regement van het wapen ?bij het 5de regement: tot commandant van het corps, den luitenant-kolonel J. J. Verschoor, van het regement grena diers en jagers; tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luite nant L. G. W. Bannier, van het corpsbij liet 6de regement, tot majoor, den kapitein der lste klasse, W. J. P. Ravens, van het regement grenadiers en jagers: bij het 7deregement, tot majoor, den kapitein der lste klasse A. L. W. C. Seyffardt, van het corps; tot kapitein van de 3de klasse, den lsten luitenant-adju dant E. K. Hamming, van het koloniaal werfdepot; bij het Sste regement: tot commandant van het corps, den luitenant-kolo nel J. P. Scliarten, van het lste regement van het wapen; tot luitenant-kolonel, den majoor W. J. Knoop, van het 7de rege ment infanteriebij het wapen der cavalleriebij het lste rege ment dragonders, tot commandant van het corps, den luitenant kolonel P. A. Erzey, van het 5de regement dragonderstot ma joor, den ritmeester der lste klasse J. E. Verthole»., adjudant bij het 3de regement dragonders; tot lste luitenant, de 2de luitenants J. J. D. A. van Trojen, van liet corps, en jhr. J. B. van Merlen, van het 2de regement dragondersbij het 2de rege ment dragonderstot kolonel den luitenant-kolonel J. J. Hm ló pen, commandant van het corps; tot ridmeester van de 3de klasse, den lsten luitenant R, A. L. Pelerin, van liet 5de rege ment dragonders; bij liet 3de regement dragonders: tot com mandant van het corps, den luitenant-kolonel J.M.Castendijk,

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 1