Oostenr. Oblig. nationale5 pet. 80| a Credit Anstalt259 Mexico. Oblig. 18533 pet. 21| Beurs van Londen, 7 mei. ten 12 ure. Consols 93£. Beurs vanWeenen, 7 mei. (Slotprijzen.) Metalliek 5 pet. -84|. Beurs van Parijs, 7 mei. (Slotprijzen.) 4£ pet. compt. 3 pet. 75,25. illiöMm tmn uenwer. STOOMOOOTMIEKSTE1V. Tussclien Middelliurg em Bïotterdam. Uren van vertrek in Mei. Van Middelburg Zondag 11 's ruorg. 6 ure. Maandag 12 6 Dingsdag 13 6 Woensdag 14 7,30 Donderd. 15 n 8 Vrijdag 16 9,30 Zondag 18 10,30 Maandag 19 11 Dingsdag 20 's midd. 12 Woensdag 21 namidd. 12,30 Donderd. 22 1 Vrijdag 23 's morg. 6 Zaturdag 24 u 6 Van Rotterdam Maandag 12 's morg. 11,30 Dingsdag 13 's midd. 12 ure. Woensdag 14 namidd. Donderd. 15 'smorg. Vrijdag 16 Zaturdag 17 r Maandag 19 Dingsdag 20 n Woensdag 2] n Donderd. 22 n Vrijdag 23 Zaturdag 24 Zondag 25 t 1 5 6 6 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 11,30 Van VSissïmg-en op Eotterdam. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlïssingen des Maandags, Woensdags en Vrijdags, 's morgens 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags, voormiddag ll£ ure, na aan komst der spoortreinen aldaar. NB. De Oranibusdienst tussclien Middelburg en Vlissingen correspondeert met de Stoombootdienst. Van Middelburg op SSierilizee em SSergen op Kooin (Tliolen), Uren van vertrek in Mei. Van Middelburg 12 's morg. 4,30 Vrijdag 16 8,30 Maandag 19 10,30 Vrijdag 23 namidd. 1,30 Van Tholen Dingsdag 13 'smorg. 4ure. Zaturdag 17 7 Dingsdag 20 a 9 Zaturdag 24 's midd. 12 Van Middelburg1 op Antwerpen. Uren van vertrek in Mei. Van Middelburg I Van Antwerpen Woensdag 14 's morg. 7 ure. Donderd. 15 'smorg. 7,30 Woensdag 21 n 11,30 'Donderd. 22 's midd. 12 ure. 2föwrtóitiat. Getrouwd Gorinchem den 9 Mei 1856. Eenige kennisgeving P. G. DE VEY MESTDAGH, van Vlissingen, A. SITTER. Heden beviel van een Zoon ADR1ANA MARIA DOL PHIN A BEKAAR, geliefde Echtgenoot van Sluis, J. A. BEKAAR. den 7 Mei 1856. Eenige kennisgeving. Heden overleed te Amsterdam, in den ouderdom van 61 jaar, de Heer S. LUTEYN, tot diepe droefenis van mij, mijne Kinderen en aangehuwde Kinderen. Middelburg, W. S. C. RISSEEUW, den 4 Mei 1856. Wed. Luteyn. Het jongste mijner KinderenMARGARETA MARIE, ruim een jaar oud, werd mij heden, na eene ziekte van weinige dagen, door den dood ontrukt. Middelburg, V. LISSA. den 8 Mei 1856. Eenige kennisgeving. PRO GR&SMA der maatschappij TOT BEVORDERING TAN LANDBOUW EN VEETEELT lis Wa HS B3 JL A &r BS, te houden binnen Middelburg 10,11 en 12 junij Op dingsdag den 10 junij, des avonds ten 7 ure, bijeenkomst van het hoofd-bestuur. Op woensdag den 11 junij, des middags ten 12 ure,'de alge meene vergadering in de concert-zaal. Verder zullen in den namiddag van dien dag, ten 5 ure, de aangebodene werktuigen, op een daartoe in de nabijheid der s'tad, op de Kleine Abeele, aan te wijzen veld, worden beproefd; terwijl, wanneer de inzenders mogten verlangen, zelvcn eenig werktuig te besturen, daarvan te voren opgaaf verzocht wordt. Op donderdag den 12 junij, de tentoonstelling van vee, werk tuigen en andere landhuishoudelijke voorwerpen, op het molen water; een en ander breeder, in het hierna volgende programma, te omschrijven. Des namiddags ten ure, gemeenschappelijke maaltijd der leden. BEPALINGEN BETREFFENDE DE TENTOONSTELLING. Art. 1. De tentoonstelling zal geopend zijn, vanaf des mid dags ten 12 ure, tot des namiddags ten 3 ure. 2. Dezelve zal alle voorwerpen kunnen bevatten, welke tot den landbouw en de veeteelt betrekking hebben. 3. Prijzen en premien zullen zoowel vanwege de maatschappij als van wege particulieren kunnen worden uitgeloofd; terwijl het toekennen van getuigschriften geheel aan het hoofdbestuur verblijft. 4. De leden alléén hebben het regt om, met hunne in te zen- dene voorwerpen, naar de uit te lovene prijzen te dingen; alléén in bijzondere gevallen, en bij algemeene bekendheid van het onver mogen der inzenders van eenig werktuig, zal het lidmaatschap niet worden vereischt. Wordende een ieder, zonde"r onderscheid, uitgenoodigd, tot deze tentoonstelling zoodanige voorwerpen in te zenden, als met den geest en de strekking van dit programma overeenstemt. 5. Ieder wordt verzocht van het in te zendene, uiterlijk vóór den 1 junij eerstkomende, opgave te doen aan den voorzitter of secretaris zijner afdeeling; met vermelding van de soort en den juisteu ouderdom van het vee, alsmede eene bepaalde omschrij ving van alle andere ten toon te stellen voorwerpen. Deze doet daarvan binnen vier dagen mededeelmg aan den secretaris van het afdeelings-bestuur, alwaar de tentoonstelling plaats heeft; wordende tevens herinnerd aan het, des gevorderd, te leveren bewijs, dat het voorwerp minstens drie maanden in het bezit van den tegenwoordigen eigenaar is geweest. 6. De in te zenden voorwerpen moeten vrachtvrij, uiterlijk des morgens ten 7 ure, op de plaats der tentoonstelling, aan wezig zijn. Aan het vee, dat men noodig inogt achten reeds den vorigen dag te doen aankomen, zal, mits daarvan te voren worde kennis gegeven, behoorlijke stalling en voeding worden verstrekt; voor welke laatste, ook tijdens de tentoonstelling, zal worden zorg gedragen. 7. De commissie met de regeling belast, zal de plaatsen aan wijzen waar de verschillende vee soorten moeten worden ten toongesteld, en zal daarin door niemand, zonder toestemming dier commissie, eenige verandering mogen gebvagt worden. 8. De werktuigen en gereedschappen, welke ook op deze tentoonstelling zullen worden aangebragt, moeten, ten einde behoorlijk te kunnen worden onderzocht en beproefd, in tijds, op een daartoe aan te wijzen veld, aanwezig zijn en gerang schikt staan. 9. Vóór het uur waarop de tentoonstelling eindigt, hierboven vermeld, mag geen voorwerp van hct'locaal verwijderd worden. 10. De beoordeeling van het ingezondene geschiedt door eene commissie van deskundigen, door het hoofdbestuur be noemd, en welke, in overleg met dit laatste, de toekenning van prijzen, premien of getuigschriften regelt. 12. Na afloop van de tentoonstelling, zijn de voorwerpen ter beschikking der inzenders, of zullen aan de opgegevene adres sen worden terug gezonden. 13. De leden der maatschappij hebben, op vertoon van hun diploma, voor zich en ééne vrouw, den vrijen toegang tot de tentoonstelling. Alle andere bezoekers moeten aan het lokaal bij den ingang eene toegangkaart afgeven, welke tegen 25 cent te bekomen zijn. Ook hebben dit de inzenders, geene leden zijnde; voor hun persoon, en zij die ter oppassing van het ingezondene noodig zijnmits voorzien van een bewijs, door de directie der tentoon stelling af te geven. 14. De openbare toekenning van prijzen en premien of ge tuigschriften, geschiedt door het hoofdbestuur, des voormiddags ten 11 ure. 15. Prijzen enz. worden uitgeloofd voor de navolgende voor werpen, zoo als bij ieder nommer staat uitgedrukt. I. VEE. A. Paarden. No. 1. Driejarige hengsten, ten dienste van den landbouw: van wege de maatschappij, een prijs van f 20. 2. Driejarige akker-merriepaarden: van wege de maat schappij, een prijs van f 15. Driejarige rijtuig-merrie- paarden van wege de maatschappij, een prijs van f 15. 3. Tweejarige akker-merriepaarden: van wege de maat schappij, een prijs van f 10. Tweejarige rijtuig-merric- paardenvan wege de maatschappij, een prijs van f 10. 4. Spannen tnigpaarden, van 4 tot 7 jaren: van wege de maatschappij, een prijs van f20. Spannen akkerpaar- den, van 4 tot 7 jaren: van wege de maatschappij, een prijs van f20. B. Runderen. 5. Springstieren, geboren na 1 januarij 1853: van wege de maatschappij, een prijs van f 15. Idem, geboren na 1 januarij 1854: van wege de maatschappij, een prijs van f10. Idem, geboren na 1 januarij 1.855: van wege de maatschappij, een prijs van f7. 6. Melkkoeijen: van wege de maatschappij, een lste| prijs van f 15 j idem 2de prijs f 7. 7. Vaarzen, geboren 11a 1 januarij 1854 van wege de maat schappij, een 1ste prijs van f 10; 2de prijs f5. Idem, geboren na 1 januarij 1S55 van wege de maatschappij een 1ste prijs van f 10; 2deprijs f5. 55 8. Vette ossen, geboren na 1 januarij 1852van wege de maatschappij, een prijs van f20. 9. Vette vaarzen, geboren na 1 januarij 1853van wege cle maatschappij, een prijs van f 15. C. Schapen. No.10. Springrammen van éénjarigen leeftijd: van wege de maatschappij een prijs van f5. Idem, van twee jaren en ouder: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f7 2de prijs f5. „11. Hamels, voor de beste 3 stuks éénjarige: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f7; 2de prijs f5. „12. Ooije*, voorde beste 5 stuks éénjarige: van wege dö maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs f5. D. Varkens. „13. Beeren: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f 7 2de prijs f 5. 14. Zengen: van wege de maatschappij, een 1ste prijs van f7 2de prijs f 5. 15. Biggen, voor de beste 6 stuks: van wege de maatschap pij, een prijs van f 5. II. WERKTUIGEN EN GEREEDSCHAPPEN VOOR DEN LANDBOUW. (Met opgave van prijs.) 16. Nieuwe of verbeterde werktuigen, dienstig voor den akkerbouw en reeds beproefd van wege de maatschap pij, een prijs van f 152de prijs f 5. A. Ploegen. 17. Ondergrondsploegen. Voor den binnen's lands gefabri- ceerden, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking van andere ondergrondsploegen blijken zal de minste trek kracht te vereischenvan wege de maatschappij, een prijs van f 10. 18. Amerikaansche arendploegen. Voor den binnen's lands gefabriceerden, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking van andere arendploegen, blijken zal de minste trek kracht te vereischen: van wege de maatschappij, een prijs van f10. 19. WMenploegen. Voor den binnen 's lands gefabriceer den, welke bij gelijke sterkte, in vergelijking met andere walenploegen, blijken zal de minste trekkracht te ver eischen van wege de maatschappij, een prijs van f 10. „20. Zeeuwsche ploegen. Voor de beste zeeuwschc twee- paards-ploeg: van wege de maatschappij, een prijs van f 10. „21. Voor de beste vijfbalks-ijzeren-cgge: van wege de maatschappij, een prijs van f 5. „22. Voor den besten kluitenbreker: idem f5. 23. Voor de meest doelmatige menwagen: idem f 10. B. Werktuigen. 24. Nieuwe of verbeterde werktuigen, tot gereedmaking van veevoeder: van wege de maatschappij, een prijs van f5. 25. Handkarens. Voor den, door gemakkelijkheid en doel matigheid, zich onderscheidende kaarnmolenvan wege de maatschappij, een prijs van f3. 26. Nieuwe of verbeterde werktuigen tot boterbcreiding: van wege de maatschappij, een prijs van f5. 27. Voor den doelmatigsten hand-zaai-kruiwagenvan wege de maatschappij, een prijs van f 5. C. Zaden, granen en gewassen. 28. Voor de schoonste en volledigste verzameling puike nieuwe zaden en granen: van wege de maatschappij, een prijs van f 15. (Men verstaat door nieuwe, als algemeene benaming gebruikt: of vreemde soorten, of verscheidenheden van bestaande soorten, of hier te lande minder gebruike lijke soorten.") „29. Vlasbereiding. Voor het schoonst gezwingelde en opge maakte monster van wit zeeuwsch, in water geroot vlas van wege de maatschappij, een prijs van f 5. D. Mestspecien. „30. Voor drooge kunstmatige in Nederland bereide mest specien, waarvan de deugdelijkheid proefondervindelijk is bewezen, en welke door eenvoudige en weinig kost bare zamenstelling uitmuntenvan wege de maatschap pij, een prijs van f 10. E. Ploeg-, trek- of wagentuigen. „31. Voor een koppel, in nette en deugdzame bewerking, uitmuntende wagentuigen (met opgave van prijs): van wege de maatschappij, een prijs van f 10. Met of zonder de hier voren gemelde prijzen kunnen nog, 0]i voordragt van de commissie van keuring, zilveren en bronzen medailles of getuigschriften, voor de onder rubriek II opgeno- rnene voorwerpen, worden toegekend. BIJZONDERE BEPALINGEN. De leden worden herinnerd aan het medebrengen hunner be wijzen van lidmaatschap, daar dezelve tot het erlangen van toegangen tot de vereenigingen der maatschappij, gevorderd worden Aan heeren bezoekers van buiten de provincie, zullen afzon derlijke bewijzen worden verstrekt, tegen voldoening eener retributie van 25 cent. Eenieder, die aan de bedoelde vereenigingen wenscht deel te nemen, en zich omtrent het een of ander verlangt ingelicht te zien, wende zich daartoe, met vrachtvrije brieven, tot den algc- meencn secretaris der maatschappij. Overigens zullen de toegangkaarten tot al de vereenigingen, gedurende die dagen, verkrijgbaar worden gesteld bij U. E. Aucr, drukker van bet gewestelijk bestuur, onder de Abdij poort; terwijl wat de deelneming aan den maaltijd betreft, zij, die daarvan wenschen gebruik te maken, verzocht worden zich in tijds van toegangkaarten te voorzien. Overigens wordt nog ter algemeene kennis gebragt, dat, ten gevolge van de welwillende schikking van dc direction der stoombootdienst tussclien Rotterdam en Middelburg, Rotterdam en Vlissingen, benevens van die op de Oostev- en Westerschelde, er gelegenheid zal zijn om zoo wel aldaar, als aan de op die vaart gelegene tusschenvcrcnpaardenvee en werktuigen vrachtvrij te doen inschepen, mits voorzien van een open en door den inzender onderteckend adres: „Aan de Zeeuwsche Maatschappij van landbouw, voor de tentoonstelling te Middel burg,"met vermelding van hot aantal en de soort der voorwer-

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 3