Verschillende berigten. De Montreal herald begroot het aantal der zich in Canada bevindende weggeloopene slaven op dertig duizend, die in de staten, welke zij ontvlugtzijn, eene waarde zouden hebben van vier-en-twintig millioen dollars of zestig millioen gulden. Het aantal onafgehaalde brieven, dat zich op de verschil lende postkautooren der Vereenigde-Staten in den loop van dit jaar verzameld heeft, bedraagt reeds vijf en een kwart millioen. Van al deze brieven, waaraan men in Amerika den eigeuaardi- gan naam geeft van doode brieven (dead letters), is behoor lijk kennis gegeven in de meest verspreide araerikaansche dag bladen en toch zijn zij, die er aanspraak op hebben, niet komen opdagen. Het bestuur van het elfde nederl. landhuishoudkundig congres heeft bekend gemaakt, dat het zal gehouden wor den te Maastricht, den 24,25, 26, 27 en 28 junij aanstaande, en heeft voorts allen, die in de landhuishoudkunde belang stellen, uitgenoodigd om hetzelve bij te wonen. De verhuring van 141 bund, hooiland, toebehoorende aan de gemeente Genemuiden, is dezer dagen voor drie jaren ge daan voor /14,000 per jaar om eenmaal te hooijen, terwijl de na weide er niet onder begrepen is. In 1853 is het verhuurd ge weest voor/8931, en vijf en twintig jaren vroeger bragt dit zelfde land op ƒ2100. Z. M. heeft aan den heer D. C. L. Neelmeijer, hoofd-onder- wijzer van de school te Apeldoorn, welke den 5 mei 1852 door Z. M. aldaar is opgerigt, als bewijs van hoogstdeszelfs tevreden heid een gouden cylinder-horologie geschonken, versierd met het koninklijk wapen. Men verzekert, dat Z. M. de koning zich op het kroonings- feest van den keizer van Rusland door een buitengewoon ge zant zal laten vertegenwoordigen. ïihiitatitmiïscljr ttjbmgra. Ën^eland. Londen 7 mei. In de zitting van het hoogerhuis van jl. maan dag is het adres betrekkelijk den vrede, zonder hoofdelijke stemming, doch geenszins zonder tegenspraak aangenomen. De hoofden der torypartij, lord Derby en lord Malmesbury, ver klaarden zich niet te kunnen vereenigen met de iu het adres bevatte verklaring dat de vredesvoorwaarden', de groote bedoe lingen des oorlogs geheel verwezenlijkenzij beweerden in het algemeen dat de vrede in de daad slechts een wapenstilstand was en met dei' tijd tot een nieuwen oorlog zou leiden. De bij zondere bepalingen van het vredes-verdrag nagaande, betreur den zij het dat aan Rusland vrijheid gelaten werd om beoosten de Zwarte zee vestingen te hebben en daarmede de circassische volksstammen te overheerschen. Ook werd van de zijde der oppositie-partij de val van ICars weder ter sprake gebragt en ten deele aan het gouvernement geweten. Lord Derby betuigde zijn leedwezen over de door het parijsclie congres genomen besluiten betrekkelijk het zeeregt in oorlogstijdhij kon niet goedkeuren dat Engeland afstand deed van het regt om in oorlogstijd schepen onder onzijdige vlag aan te houden en te doorzoeken. Hij gaf te kennen dat hij dit punt tot onderwerp eener opzettelijke overweging van het huis wilde maken, door een voorstel dienaangaande te doen. Deze aanmerkingen zijn door lord Clarendon beantwoordhij verdedigde de door het parijsclie congres gemaakte schikkingen, roemde daarbij de diensten, door keizer Napoleon persoonlijk aan de zaak des vredes gedaan, aismede de opregte zucht tot toenadering eri verzoening, door keizer Alexander bij de ouder handelingen aan den dag gelegd. In het lagerhuis is een adres van den zelfden inhoud voor gesteld. De voorsteller weidde daarbij uit in den lof van lord Clarendon en lord Palmerston, aan wier bekwaamheid hij het verwerven van een goeden en duurzamen vrede voor een groot deel toeschreef; hij erkende dat het engelsche volk weinig blijd schap over het herstel des vredes aan den dag legde, maar dit liefe zich zijns inziens uit ouderscheiden omstandigheden ver. klaren en bewees niet dat de bedongen voorwaarden door de natie onvoldoende werden geacht. Bij de voortzetting der discussieri op gisteren verklaarde lord Palmerston,..ioVntwoord op de gemaakte bedenkingen, dat Lécfiam-^l; han' de 'geallieerden geen bijstand heeft verleend en ziciP;ëpk"3^.t in gevaar bevindt tegen over Rusland. Voorts fkémkkel'dé- de. eerste minister dat Engeland zich met de aange- lefénheid'betreffende de drukpers in Belgie niet inlaat. Daarna deelde :frij" mede, dat het congres de italiaansche zaken had in behandeling genomen, omdat Rome en Napels zoo kwalijk wer den bestuurd. Ten gevolge dezer opheldering werd het tegen het adres voorgestelde amendement ingetrokken, en het adres zeif aan Jczegging voor het herstel van den vrede is ^Pto'ken der hoofdstad gevierd en door eene s menigte n^^Mmeeste stichting bijgewoond, on Italië. Turijn 6 mei. Graaf Cavour heeft op eene interpellatie, in de kamer der afgevaardigden ter zake van het vredestractaat tot hem gerigt, geantwoord met de verklaring, dat de hangende onderhandelingen betreffende Italië terughoudendheid opleg gen. De italiaansche kwestie was aan het parijsclie congres niet bepaald onderworpen. Erankrijk en Engeland beamen de in- zigten van Sardinië, doch Oostenrijk verwerpt ze. Desniette min is de kwestie een europesehe aangelegenheid geworden. De betrekkingen tusschen Sardinië en Oostenrijk zijn niet ver beterd, doch Sardinië stelt zijn vertrouwen op het alvermogen der openbare meening. JUuitscIilaad. Berlijn 4 mei. Men maakt hier de opmerking, dat het uit de aandachtige lezing der protocollen van de zittingen der parij- sche conferentie ten duidelijkste blijkt, dat werkelijk reeds vóór den aanvang der onderhandelingen in de fransche hoofd stad, de punten, waar het eigenlijk op aankwam, tusschen keizer Napoleon en graaf Orloff waren geregeld. Onder dagteekening van den 3 dezer wordt uit Warschau gemeld, dat de gezondheids-toestand van H. M. de keizerin moeder van Rusland minder gunstig dan vroeger is, zoo dat dc voorgenomene reis van H. M. vooreerst nog zal blyven uitge steld. Het bezoek, dat Alexander II aan Warschau, zal bren gen, zal vooreerst geen voortgang hebben. Parijs 5 mei. De oostenrijksche aartshertog Maximiliaan Eerdinand, een broeder van den keizer van Oostenrijk, wordt eerstdaags alhier verwacht, en zal eenige dagen aan het hof door brengen, terwijl gezegd wordt dat keizer Erans Joseph zelf den wensch koestert en het voornemen heeft om zoo spoedig moge lijk keizer Napoleon persoonlijk te leeren kennen. Yolgens een berigt uit Konstantinopel van 24 april heeft de porte besloten het bestuur over de Donau-vorstendommen voorloopig, en in afwachting van de nieuwe regeling, in han den der tegenwoordige hospodars te laten. Met de Carmel zijn te Marseille tijdingen ontvangen uit Konstantinopel, loopende tot 28 april. Het Journal de Con stantinople is geschorst geworden, doch heeft vervolgens weer vergunning bekomen om te verschijnen. De porte heeft troepen naar Syrië gezonden. De te Konstantinopel aangekomen Cir- cassiers hebben verscheidene autoriteiten bezocht. Te Magne sia hebben onlusten plaats gehad. De gouverneur van Smyrna is daar heen vertrokken om ze te onderdrukken. Volgens La presse d'Orient is Adrianopel reeds door de troepen ontruimd. De werkzaamheden der Oostenrijkers aan de monding van de Sulina vorderden met spoed. Te Marseille hebben de granen eene rijzing ondergaan. SSelgie, Brussel 6 mei. Koning Leopold heeft bij een besluit van 25 april jl. den keizer van Rusland benoemd tot ridder-grootkruis der Leopolds-orde, ten einde, gelijk in het besluitgezegd wordt, *aan Z. M. een schitterend blijk van levendige vriendschap te geven." Bij een ander besluit des konings van de zelfde dag teekening is de prins Henri de Ligne met eene buitengewone zending bij den keizer van Rusland belast. Bij onderscheidene besluiten van den 2 dezer is hetgrootkruis van de Leopolds-orde insgelijks verleend aan drie russische staatsdienaren van hoogen rang, den graaf van Nesselrode, den graaf Orloff en den vorst Dolgorukow. Aangaande den staat der bel rekkingeu tusschen het belgische en het fransche gouvernement zijn hier zorgbarende geruchten in omloop, sedert het protokol der zitting van het parijsclie congres van 6 april, en de daarin over de belgische drukpers aangeheven klagten wereldkundig geworden zijn. Zoo wordt gezegd dat het gouvernement door den franschen gezant zou uitgenoodigd zijn om, krachtens de vreemdelingen-wet, alle fransche uitgewekenen, ook de generaals Changarnier, Lamo- ricière enz., te verwijderen. - Eene vereeniging van partikulieren heeft dezer dagen aan het gouvernement aangeboden, onverwijld eene spoorweg van Turnhout naar Tilburg en 5s Hertogenbosch aan te leggen. Deze maatschappij is, volgens de verzekering der Emancipation, in staat om de onderneming werkelijk tot stand te brengen, zoo dat haar aanbod denkelijk aanleiding zal geven tot eene wijzi ging van het thans bij de kamer van volksvertegenwoordigers aanhangige ontwerp van wet, waarbij concessie en ondersteu ning voor eenige nieuwe spoorwegen verleend wordt. ffjflttïrclslimgtm. 3cfti]öingen. Overziet (lei* week. Rotterdam 9 mei. De handel in koffij is zeer onbeduidend. De thee welke laatstleden woensdag in veiling is geweest, is slechts gedeeltelijk kunnen verkocht worden, een grootgedeelte is opgehouden. Circa 12,000 balen, per Stad Schiedam, en 8,300 balen, per Minister Pahud, geelachtige Java rijst zijn tot 6£ afgedaan. In specerijen gaat niets om. Graanmarkten. Amsterdam 9 mei. Tarwe prijshoudend. Gerst 8 hooger. Raapolie op zes weken ƒ47- Lijnolie op zes weken 33f Koolzaad (september) 701 p. vl. Oostburg 7 mei. De voorraad granen ter markt van heden aangebragt, was merkelijk kleiner dan de laatste weken, en behalve, voor gerst en haver ook de kooplust niet druk. In tarwe ging niet veel om, daar houders hoog waren gestemd en koopers lager wilden. Alleen gebruikers besteedden boven ƒ13, overigens bood men ƒ13, ƒ12,50 en ƒ12 voor gewone en mindere kwaliteiten. Rog ge weinig aan en van/9 tot f 9,50 te verkoopen. Wintergerst schaarsch en met meer vraag 6,50/ 6,75 en ƒ7,10 naar deugd. Zomergerst zeer begeerd en omtrent 40 ct. duurder, men kocht voor 6, 6,25 en 6,50, mooije zelfs ƒ6,70. Haver in beste soort ƒ4 en iets daarboven, gewone/3,50 a ƒ3,80. Paardeboo- nen die even als haver niet veel aan waren met redelijke vraag in een doen ƒ6,40 voor de beste en ƒ6,30 gewone soort. Erwten en zaden niet getoond. Middelburg 8 mei. De aanvoer uit onze naburige eilanden was zeer gering. Uit Walcheren was er ook bijna niet ter veil, en daar er algemeen goede kooplust bestond, en de consumtie zich moest voorzien, zoo heeft men aan de hooge eischen der houders moeten vol doen, en men kocht de puike zeeuwsciie tarwe 14, mindere soort is ƒ13,75 afgegeven. Puike walchersche tarwe/14,50, ƒ14,75 en ƒ14,80 naar deugd en kwaliteit gekocht, mindere soorten 14 a ƒ14,25 per mud betaald. Rogge met weinig han del, bij partij kon men aan ƒ9,50 koopen. Wintergerst bijna niet aan en van6,75 tot ƒ7 gekocht. Zomergerst uit onze eilanden niet ter veil, men noteert die ƒ6,50, terwijl er door gelbruikers uit Walcheren, nog- zomergerst tot ƒ7 is gekocht. Walchersche witte'ooonen zonder handel, men noteert die 8,75 a ƒ9,25 de mud. Bruineboonen komen niet meer voor. Dito paardeboonen waren niet beneden de/ 7 per mud te koop. Walchersche groene erwten uiterst weinig ter veil en aan 8,25 tot ƒ9 zijn die naar deugd genomengroote/9 a/10 de mud. Zeeuwsche paardeboonen zijn f 6,80 gekocht. Dito groene erwten niet aangeboden. Koolzaad was gevraagd doch bijna niet getoond, aan ƒ16,75 en 17 is gekocht. Dito zomerzaad ƒ15,50. Kanariezaad wordt op ƒ11 gehouden. Raapolie ^50, patentolie ƒ52, lijnolie 36,50 per vat. Harde lijnkoeken ƒ13,50 per 104 stuks. GeuBtiilcielde marlitprijzen. Middelburg 8 mei. De voormalige engelsche schooner Ux- fragment, door den heer H. Bowbyes, scheeps-gezagvoerder, te Vlissingen woon achtig, aangekocht, zal door hem zeiven gevoerd worden onder nederlandsche vlag en heet thans Alma. Den 6 mei is naar Engeland 'in ballast van Vlissingen uitgezeild Clemensgezagvoerder J. Stasse. per ned. mud. Tarwef 14,a 14,80 Rogge. - 9,50h- 10, Garst - 7,a - 7, Witteb. - 8,75 a- 9,25 Gr. erwten9,a -10, Middelprijzen van bakbare tarwe ƒ14,40 en rogge ƒ9,50. per ned. mud. Boekweit-,.a Aardappel.- 2,25 a - 3, per ned. pond. Versche boter ƒ1,04 a 1,24 Frijzeu van effecten. Amsterdam 9 mei. Nederland. Werkelijke schuld21 pet. dito dito 3 u dito dito 4 Handel maatschappij 41 Rusland. Oblig. bij Hope co5 dito dito 1828/1829 5 Certific. dito 1840 4 n dito bij Stieglitz4 dito dito 1854 5 Oblig. bij Stieglitz (nieuwe) Certific. van inschrijving6 u Spanje. Oblig. nieuwe stukken1-1 Binnenlandsch3 u Oostenrijk. Oblig. metalliek5 n dito dito nieuwe betaalbaar Amst. 5 n Belgie. Certific. bij Rothschild21 Portugal. Obligatien3 n 63A 751 1021 81-| 81 241 791 401

Middelburgsche Courant | 1856 | | pagina 2